Buffalo – Washington 4:2 (kon.) | Florida – Columbus 4:0 (kon.) | NY Rangers – Philadelphia 1:4 (kon.)
Pittsburgh – Detroit 6:5 (po pr.) | Tampa – Ottawa 2:3 (0:1 po s.n.) | Toronto – New Jersey 5:6 (kon.)
NY Islanders – Montreal 3:2 (po pr.) | Dallas – Winnipeg 0:3 (kon.) | Seattle – San Jose 1:3 (kon.)
Los Angeles – Calgary 4:1 (kon.)
Pittsburgh Penguins
6:5 (2:2, 2:1, 1:2 - 1:0)
Detroit Red Wings
Pátek 12.04.2024, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

Děkuji vám za pozornost, přeji pohodové zakončení týdne a všem Juliusům dnes vše nejlepší k svátku! (04:17:21)

3. Lucas Raymond (DET) 3+1

Tak tohle utkání naprosto krásně naplnilo očekávání, které od něj fanoušci mohli mít. Oba týmy totiž ukázaly, že jim jde o vše, a tak se hrál hokej v play-off módu, což by nemělo vyznít jen jako klišé. Rychlé bruslení, tvrdé souboje a především góly, toho všeho byl dnešní zápas plný. Pittsburgh za celou dobu neprohrával a vypadalo to, že i když třeba méně střílí na branku, tak má utkání pod kontrolou. Z té se mu to ale vymklo na konci třetí třetiny, kdy Detroit dvěma góly během necelých dvou minut smazal dvougólový deficit, takže asi spousta fandů Tučňáků znervózněla. Happyend jim ovšem v prodloužení přeci jen zajistil stylovou peckou Erik Karlsson. Za zmínku z individualit pak stojí jednoznačně Sidney Crosby, jenž potvrdil svou úchvatnou formu dalšími třemi body, ale na druhé straně se nesmí zapomenout na Lucase Raymonda, který nastřílel hattrick a přidal k němu asistenci.

61:40 Erik KARLSSON - 6:5

61:40
    3/3
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Po Rakellově neúspěšném natlačení do brankoviště sebral puk Sidney Crosby, jenž z levého rohu přihrál na osu hřiště ERIKU KARLSSONOVI. Ten si puk zpracoval, napřáhl a bombou k levé tyči zařizuje Pittsburghu veledůležitý druhý bod. Asistence: Sidney Crosby a Rickard Rakell.
    Karlsson E., Crosby S., Rakell R.
    Compher J., Gostisbehere S., Kane P.

61:07
    Dylan Larkin kotouč ukradl a jel do přečíslení společně se Seiderem. Hostující kapitán po chytré stahovačce sám střílel, ale Alex Nedeljkovic ho vychytal, načež chtěl rychle rozehrát, ale rozhodčí zbrkle přerušili hru.

60:31
    Na začátku prodloužení získávají puk domácí, kteří s ním zatím trpělivě krouží i ve středním pásmu.

60:01

Utkání v PPG Paints Arena sleduje 18 294 diváků.

60:00

59:16
    Michael Bunting si vykroužil oblouček na střed a solidně vystřelil skrz dva couvající hostující hráče, kteří ještě Lyonovi nezáměrně zakrývali výhled.

58:58
    Obránci Pittsburghu nedokázali vybojovat puk proti Dylanu Larkinovi, který byl v jejich pásmu úplně osamocený. Po zmatcích nakonec domácí vyhazují na icing.

57:50
    Dobré střídání sice Pens strávili v útočné třetině, jenže několik jejich střel ani neprošlo na branku kvůli dobrým blokům soupeřovy obrany.

56:40
    Oba týmy teď zřejmě budou opatrnější, i když je jasné, že ani bod za případnou prohru v prodloužení jim stačit nebude.

55:23
    David Perron se schoval za obranu a z levé strany zkusil štěstí bekhendovým zakončením. Alex Nedeljkovic byl natlačený k bližší tyčce, kde střelu vyrazil.
    54:53 Lucas RAYMOND - 5:5

54:53
    5/5
    Detroit právě vstřelil branku!
    Hosté během necelých dvou minut mažou dvoubrankové manko! Domácí totiž propadli ve středním pásmu, kde podél levého mantinelu proklouzl Dylan Larkin, jenž podél modré čáry naservíroval ideální přihrávku LUCASI RAYMONDOVI. Ten nachytal Nedeljkovice svižným zakončením mezi betony, a zkompletoval tedy svůj dnešní hattrick. Asistence: Dylan Larkin a Alex DeBrincat.
    Raymond L., Larkin D., DeBrincat A., Chiarot B., Seider M.
    Rust B., Smith R., Pettersson M., Karlsson E., Crosby S.

Ondřej Mikušek

Branky a nahrávky: 3. D. O'Connor (Rust, Crosby), 16. Letang (Bunting, Rakell), 28. Crosby (Rust, R. Smith), 33. Rust (R. Smith), 44. Carter, 62. E. Karlsson (Crosby, Rakell) – 4. Raymond (DeBrincat), 20. Raymond (DeBrincat, Larkin), 40. Petry (Seider, Sprong), 53. Larkin (Raymond, Compher), 55. Raymond (Larkin, DeBrincat)

Pittsburgh Penguins: Nedeljkovic (Jarry) – Letang (A), P. Joseph, E. Karlsson, M. Pettersson, St. Ivany, Shea – Rust, Crosby (C), D. O'Connor – Rakell, Malkin (A), Bunting – Puustinen, Eller, R. Smith – Bemström, Carter, Zohorna.
    Trenér: Mike Sullivan.

Detroit Red Wings: Lyon (Reimer) – Seider, Chiarot (A), Petry, Edvinsson, Gostisbehere, Määttä – Raymond, Larkin (C), DeBrincat – P. Kane, Compher, Perron (A) – Sprong, Veleno, Fabbri – Fischer, Czarnik, Aston-Reese.
    Trenér: Derek Lalonde.

Rozhodčí: Skilliter, Furlatt – Tobias, Murray.

Diváci: 18 294.