Buffalo – Washington 4:2 (kon.) | Florida – Columbus 4:0 (kon.) | NY Rangers – Philadelphia 1:4 (kon.)
Pittsburgh – Detroit 6:5 (po pr.) | Tampa – Ottawa 2:3 (0:1 po s.n.) | Toronto – New Jersey 5:6 (kon.)
NY Islanders – Montreal 3:2 (po pr.) | Dallas – Winnipeg 0:3 (kon.) | Seattle – San Jose 1:3 (kon.)

Česká a slovenská stopa
    Juraj Slafkovský (MTL) – 0+0, -1 účast, 0 střel na bránu, TM 2, čas na ledě 17:33

1. Kyle Palmieri (NYI) 1+0
    2. Adam Pelech (NYI) 0+2
    3. Cole Caufield (MTL) 1+1 (04:16:40)

Statistika
    Střely na bránu: 33 – 15 | Přesilová hra: 0/4 – 0/0 | Trestné minuty: 5 – 13

Hráči New Yorku Islanders v dnešním zápase dvakrát prohrávali, ale vždy dokázali vyrovnat a nakonec zvítězit v prodloužení. To rozhodl střelou z ostrého úhlu Kyle Palmieri, jenž tak trefil pro Ostrovany velmi důležitý bod v boji o postup do play-off. Nutno říci, že domácí soupeře více než dvojnásobně přestříleli a z tohoto pohledu je jejich výhra zasloužená.

61:17 Kyle PALMIERI - 3:2

61:17
    3/3
    Islanders právě vstřelili branku!
    Utkání rozhoduje KYLE PALMIERI! V útočném pásmu se chopil puku Brock Nelson. Ten si s ním od levého mantinelu vybruslil na střed. Pak ho předal doprava Palmierimu, jenž z ostrého úhlu překvapil Montembeaulta střelou na přední tyčku. Asistence: Brock Nelson.
    Palmieri K., Reilly M., Nelson B.
    Newhook A., Slafkovský J., Harris J.

60:18
    Nick Suzuki se zbavil forčekujícího Barzala a vytvořil přečíslení 2 na 1. Našel Christiana Dvoraka, který však nezakončil v dobré šanci dobře.

60:01

Ve třetí třetině šli do vedení hosté zásluhou Colea Caufielda, ale na jeho trefu rychle zareagoval Casey Cizikas. Za stavu 2:2 se tak bude prodlužovat.

60:00

59:58
    Jeden z hráčů Montrealu měl zablokovanou hůl a tak fotbalově kopl puk na modrou pro Johnnyho Kovacevice. Ani jeho rána už ale zápas nerozhodla.

59:03
    Jsme v poslední minutě třetí třetiny.

58:55
    Romanov nyní našel Bo Horvata, který operoval před brankou. Ten možná ještě i nahrával, ale kotouč prošel kolem vzdálenější tyčky, aniž by ho někdo uklidil za brankovou čáru!

58:24
    Bo Horvat si počkal na najetí Alexandra Romanova. Ten na nic nečekal a vypustil od modré čáry dělovku. Montembeault měl ale volný výhled a jako kvalitní brankář si tak situaci pohlídal. Kotouč je v jeho lapačce.

58:00
    A už jen dvě minuty do konce. Stále více to vypadá na prodloužení.

57:11
    Po střele Michaela Mathesona puk skákal před domácí brankou. Jako první se ale zorientovala obrana Ostrovanů.

55:36
    Hosté teď drželi útočné pásmo a zaměstnali domácí obranu střelami Harrise a Pearsona. Ani jedna však neprošla až na branku.

54:58
    Puk vypadl ze hřiště. Pět minut před koncem je tu poslední reklamní přestávka.

54:45
    Další nepovedená přesilovka Islanders. Hosté jsou v plném počtu.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 26. Engvall (Pelech, Reilly), 47. Cizikas (Pelech, Pulock), 62. Palmieri (Nelson) – 18. Harris (Caufield, Suzuki), 44. Caufield (Kovacevic, Matheson)

New York Islanders: Varlamov (Sorokin) – Dobson, Romanov, Pulock, Pelech, S. Aho I, Reilly – Barzal, Horvat, Cizikas – Palmieri, Nelson (A), Holmström – Engvall, Pageau, Lee (C) – Clutterbuck (A), MacLean, M. Martin.
    Trenér: Patrick Roy

Montreal Canadiens: Montembeault (Primeau) – Savard, Matheson (A), Kovacevic, Harris, J. Barron, Struble – Slafkovský, Suzuki (C), Caufield – Armia, Newhook, Gallagher (A) – Jos. Anderson, J. Evans, Pearson – Harvey-Pinard, Dvorak, Pezzetta.
    Trenér: Martin St. Louis

Rozhodčí: McCauley, Blandina – Suchánek, Marquis

Diváci: 17255