9:1 (3:0, 5:0, 1:1) Stav série: 2:0
VHK ROBE Vsetín
Pondělí 08.04.2024, 16:30 • Zimní stadion Eden, Praha • Liga juniorů

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy u hokeje na počtenou! (18:54:08)

Junioři Slavie vítězí i ve druhém utkání finále Ligy juniorů, tentokrát porážejí Vsetín 9:1. V sérii hrané na tři výhry si tak připisují druhé vítězství a ve čtvrtek mohou na ledě Vsetína oslavit postup do extraligy.

Po vyrovnaném úvodu se sešívaní díky slepeným gólům Filipa Hrona a Matouše Jana Kucharčíka z 15. minuty dostali do vedení, skóre pak do konce první sirény ještě jednou díky Nikolasu Filipovi navýšili. Osud utkání definitivně určila druhá perioda, v níž Pražané pětkrát skórovali – podruhé se trefili zmínění Hron a Kucharčík, gólově se prosadili také Jakub Dráb, Tomáš Brotánek a Viktor Štípek, který pak v 57. minutě přidal devátou branku Slavie. Dvě minuty před koncem korigoval na konečné skóre vsetínský útočník Adam Koláček.

59:48
    Slávisté mají puk ve své moci a míří k druhé výhře v sérii.

58:54
    Po nahození z levé strany má Pavlíček puk ve své moci, následuje vhazování po jeho pravici.

57:49
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Čestný úspěch si připisují i vsetínští junioři, kteří dvě minuty před koncem kazí čisté konto brankáři Tesařovi. Ten nedosáhl na prudkou střelu ADAMA KOLÁČKA, který po levém křídle ujel obraně sešívaných. Bez asistence.

56:48
    Slavia právě vstřelila branku!
    Zatímco většina slávistů šla střídat, tak VIKTOR ŠTÍPEK se vydal na útočný výlet a v pádu dokázal prudkou střelou procedit puk mezi betony Pavlíčka. Asistence: Jiří Tesař.

55:40
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín:
    M. Stodůlka – 2 min., vysoká hůl.

55:33
    Slávisté zamkli hosty v jejich obranném pásmu a kombinují, navíc se bude vylučovat.

53:40
    Štípek dorážel u pravé Pavlíčkovy tyče, puk přes čáru ale nepropasíroval.

52:40

51:46
    Jokl dostal nahrávku na útočné modré, obhodil si protihráče a ze střední vzdálenosti prověřil Pavlíčka.

51:01
    Domácí v plném počtu a budou hrát přesilovku.

50:40
    Ostrčil – 2 min., nedovolené bránění.

50:06
    Koláček z pravé strany nahazoval na Tesaře, ten vyráží před sebe.

49:23
    Hosté v plném počtu a budou hrát necelou dvouminutovou přesilovku.

49:01
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    V. Štípek – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

48:51
    Puk ale drží Valaši, kteří navíc mají ponechanou výhodu.

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 15. Hron, 15. Kucharčík (Janoušek, Brotánek), 18. Filip (Janoušek), 23. Kucharčík (Štípek, Dráb), 32. Dráb (Kříženecký), 33. Brotánek (Skalský, Strnad), 35. Štípek (Strnad), 40. Hron (Strnad, Janoušek), 57. Štípek (Tesař) – 58. Koláček

HC Slavia Praha: Tesař (Volevecký) – Hron (A), Jokl (C), Brotánek (A), Málek, Dráb, Hubinka – V. Štípek, Vosmík, Strnad – Krums, Vašíček, Kříženecký – Hasman, Kucharčík, Matějovský – R. Štípek, Filip, Skalský – Janoušek
    Trenér: Luboš Jenáček

VHK ROBE Vsetín: Pavlíček (32. Uhrin) – Mošnička (C), Machů, Šedlbauer, Hamřík, Kučný, M. Stodůlka, Herman – Heinrich (A), Cakl, Dědek, Drozd, Ostrčil, Hrdý, Koláček (A), L. Stodůlka, Urbánek, Urge
    Trenér: Rostislav Vlach

Rozhodčí: Valenta, Šindel – Malý, Sýkora