9:1 (3:0, 5:0, 1:1) Stav série: 2:0
VHK ROBE Vsetín
Pondělí 08.04.2024, 16:30 • Zimní stadion Eden, Praha • Liga juniorů

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy u hokeje na počtenou! (18:54:08)

Junioři Slavie vítězí i ve druhém utkání finále Ligy juniorů, tentokrát porážejí Vsetín 9:1. V sérii hrané na tři výhry si tak připisují druhé vítězství a ve čtvrtek mohou na ledě Vsetína oslavit postup do extraligy.

Po vyrovnaném úvodu se sešívaní díky slepeným gólům Filipa Hrona a Matouše Jana Kucharčíka z 15. minuty dostali do vedení, skóre pak do konce první sirény ještě jednou díky Nikolasu Filipovi navýšili. Osud utkání definitivně určila druhá perioda, v níž Pražané pětkrát skórovali – podruhé se trefili zmínění Hron a Kucharčík, gólově se prosadili také Jakub Dráb, Tomáš Brotánek a Viktor Štípek, který pak v 57. minutě přidal devátou branku Slavie. Dvě minuty před koncem korigoval na konečné skóre vsetínský útočník Adam Koláček.

59:48
    Slávisté mají puk ve své moci a míří k druhé výhře v sérii.

58:54
    Po nahození z levé strany má Pavlíček puk ve své moci, následuje vhazování po jeho pravici.

57:49
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Čestný úspěch si připisují i vsetínští junioři, kteří dvě minuty před koncem kazí čisté konto brankáři Tesařovi. Ten nedosáhl na prudkou střelu ADAMA KOLÁČKA, který po levém křídle ujel obraně sešívaných. Bez asistence.

56:48
    Slavia právě vstřelila branku!
    Zatímco většina slávistů šla střídat, tak VIKTOR ŠTÍPEK se vydal na útočný výlet a v pádu dokázal prudkou střelou procedit puk mezi betony Pavlíčka. Asistence: Jiří Tesař.

55:40
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín:
    M. Stodůlka – 2 min., vysoká hůl.

55:33
    Slávisté zamkli hosty v jejich obranném pásmu a kombinují, navíc se bude vylučovat.

53:40
    Štípek dorážel u pravé Pavlíčkovy tyče, puk přes čáru ale nepropasíroval.

52:40

51:46
    Jokl dostal nahrávku na útočné modré, obhodil si protihráče a ze střední vzdálenosti prověřil Pavlíčka.

51:01
    Domácí v plném počtu a budou hrát přesilovku.

50:40
    Ostrčil – 2 min., nedovolené bránění.

50:06
    Koláček z pravé strany nahazoval na Tesaře, ten vyráží před sebe.

49:23
    Hosté v plném počtu a budou hrát necelou dvouminutovou přesilovku.

49:01
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    V. Štípek – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

48:51
    Puk ale drží Valaši, kteří navíc mají ponechanou výhodu.

48:33
    Domácí v plném počtu a zahrají si krátkou přesilovku.

48:14
    Viktor Štípek hledal křižnou nahrávkou dobře si najíždějícího Hubinku, ten už ale zakončit nedokázal.

47:23
    2 min. – nesportovní chování, odpyká Urbánek.

47:20
    Heinrich prudkým pasem přes brankoviště našel u pravé tyčce Ostrčila, jehož dorážku z bezprostřední blízkosti Tesař betonem zastavil.

46:33
    Jokl – 2 min., nedovolené bránění.

45:12
    O asi největší šanci Vsetína v utkání se teď postaral David Heinrich, který se dobře zbavil slávistického obránce a bekhendem nahrnul puk na Tesaře. Ten si mezitím povyjel z brány a kotouč zastavil.

44:11
    Vašíček se rychle obtočil a hledal u pravé tyčky Kříženeckého. Puk ale jen proletěl do rohu.

42:41

42:18
    Hron si nabruslil na pravou stranu a vystřelil na Pavlíčka, který se na začátek třetí třetiny vrátil do branky.

41:46
    Vosmík dorážel před brankou, o chvíli později střílí v přesilovce ze zajímavé pozice Hron.

41:21
    Krums tak dlouho hledal, komu nahraje, až natáhl a z mezikruží prověřil Pavlíčka.

40:41
    Herman – 2 min., krosček.

40:01
    Střídání v týmu VHK ROBE Vsetín:
    ze hřiště odchází Uhrin, přichází Pavlíček.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 18:17.

Sešívaní junioři v uplynulé třetině přidali dalších pět branek a jednoznačně kontrolují osud druhého finálového utkání. Po třech minutách prostřední části skóroval Matouš Jan Kucharčík, v rozmezí 32. a 35. minuty se postupně trefili Jakub Dráb, Tomáš Brotánek a Viktor Štípek. Necelou půl minutu před sirénou pak upravil na aktuálně platné skóre Filip Hron.

40:00

39:32
    Slávisté půl minuty před sirénou zvyšují na 8:0. Z levé strany si do středu šikovně povyjel FILIP HRON a druhou gólovou střelou v zápase překonal Uhrina. Asistence: Lukáš Strnad a Mikuláš Janoušek.

38:46

37:51
    Slávisté zatím nedovolují hostům se usadit v útočném pásmu a už třikrát vyhodili přes všechny čáry.

36:46
    V. Štípek – 2 min., hrubost.

36:40
    Po akcích Strnada a Vosmíka střílel z mezikruží Viktor Štípek, bránu přestřílel.

36:25

35:51
    Sešívaní dál okupují útočné pásmo, Uhrin jejich střely zastavuje.

34:25
    Vsetínský kapitán Tobiáš Mošnička si navíc vyslechl trest za nesportovní chování, Slavia se tak vrací do přesilovky.

34:25
    Na ledě zůstal asi půl minuty ležet vsetínský útočník Koláček, a to poté, co ho trefil puk. Hra ale i přes protesty hostující střídačky pokračovala a VIKTOR ŠTÍPEK se perfektně obtočil kolem vsetínské branky a dal sedmý gól domácích. Asistence: Lukáš Strnad.

33:24
    Matějovský dorážel po Strnadově střele z vrcholku kruhů pouze do boční sítě.

32:59
    Cakl – 2 min., nedovolené bránění.

32:40
    Přesně osmdesát vteřin vydrželo vsetínskému gólmanovi Janu Uhrinovi čisté konto. Spoluhráči mu ale inkasovaný gól určitě vyčítat nemohou, na levé straně totiž úplně zapomněli na obránce TOMÁŠE BROTÁNKA, který perfektně vymetl horní růžek hostující klece. Asistence: Albert Skalský a Lukáš Strnad.

31:20
    ze hřiště odchází Pavlíček, přichází Uhrin.

31:20
    První jeho střelu ještě brankář Pavlíček vyrazil, druhá rána JAKUBA DRÁBA už ale zasvištěla do horního růžku vsetínské branky. Gól padl už při hře 5 na 4, takže vsetínské oslabení končí. Hosté zároveň střídají gólmana. Asistence: Daniel Kříženecký.

30:13
    Po faulu vsetínského útočníka Koláčka si sešívaní zahrají dokonce dvojnásobnou početní výhodu 5 na 3!

30:13
    Koláček – 2 min., sekání.

29:20
    Slávisté hrají přesilovku 5 na 4.

29:20
    Hra se přiostřuje. Po souboji u vsetínské střídačky se strhla potyčka, rozhodčí budou vylučovat vsetínského Tobiáše Mošničku (krosček) a Marka Stodůlku (hrubost), za Slavii míří na trestnou lavici Jakub Málek (hrubost)

28:52
    Krums tvrdě, ale čistě srazil ve středním pásmu jednoho z hráčů Vsetína.

28:46

28:40
    Krums hledal před brankou volného Kříženeckého, v chumlu těl se mu ale nepodařilo puk najít.

27:44
    Štípek našel na pravém kruhu Lukáše Strnada, který prudkou ranou trefil Pavlíčkovu helmu.

26:46
    Machů – 2 min., držení.

25:53
    Viditelně unavená vsetínská pětka se jen dívala, jak Kucharčík vymýšlí nejlepší přihrávku pro své spoluhráče. Tvořivý centr nakonec vyzval ke střele Hrona.

24:45
    A tlak sešívaných pokračoval. Pavlíček se nejprve vyznamenal proti dorážce Matějovského z prostoru před brankou, následně se ve velké šanci ocitl obránce Dráb.

24:08
    Viktor Štípek vyzval na pravém křídle volného Brotánka, který se zbavil vsetínského hráče a vystřelil těsně vedle levé Pavlíčkovy tyče.

23:00
    Když ti to nevyjde jednou, zkus to ještě jednou. A ještě jednou, jako to teď udělal MATOUŠ JAN KUCHARČÍK. První jeho střelu vyrazil Pavlíček do vzduchu, odkud ji Kucharčík okamžitě poslal zpátky na vsetínského brankáře. Až následná dorážka kotouče, který zůstal volný v brankovišti, ale byla úspěšná. Asistence: Richard Štípek a Jakub Dráb.

22:00
    Dvě zakázaná uvolnění, po jednom na jedné straně. Oba týmy se zatím ve druhé třetině hledají.

20:01

Hráči už jsou připravení na ledě, za chvíli by se mělo začít.

Druhá třetina začne přibližně v 17:15.

I se vstupem do druhého finálového utkání mohou být slávističtí junioři spokojení. Zatímco včera po úvodní periodě vedli 2:0, dnes přidali ještě jeden gól. Na rozdíl od úvodního duelu přitom hosty zdaleka tak nepřehrávají, Vsetín hru dozadu určitě zlepšil. Jenže i přesto třikrát inkasoval. V čase 14:04 paradoxně právě po chybě jednoho z hostujících beků skóroval Filip Hron, na něhož o 29 vteřin později navázal přesnou dorážkou v brankovišti Matouš Jan Kucharčík. Tři minuty nato po hezké akci Janouška zvýšil skóre na prozatímních 3:0 Nikolas Filip.

20:00

18:42
    Hrdý vystihl nepřesnou nahrávku domácích, nakonec musel zasahovat i Tesař.

17:28
    Dvě a půl minuty před sirénou přidávají slávisté třetí gól. Mikuláš Janoušek vlétl s pukem do mezikruží a vyslal prudkou bekhendovou střelu, kterou Pavlíček vyrazil na druhou stranu k nehlídanému NIKOLASU FILIPOVI. Tomu už stačilo uklidit puk do odkryté klece. Asistence: Mikuláš Janoušek.

16:35
    Mezi kruhy se objevil volný Krums, další dobrý zákrok brankáře hostů Pavlíčka.

16:05
    Puk se po Vašíčkově nahrávce spíše náhodou dostal k obránci Brotánkovi, který trefil betony Pavlíčka.

14:59
    Současné vyloučení:
    R. Štípek – 2 min., nesportovní chování.

Machů – 2 min., hrubost.

14:33
    Uběhlo 29 vteřin a sešívaní odskakují na rozdíl dvou branek. MATOUŠ JAN KUCHARČÍK nejprve připravil šanci pro Janouška, po jehož střele puk zůstal v brankovišti, a následně volný puk dorazil. Asistence: Mikuláš Janoušek a Tomáš Brotánek.

14:04
    Až doteď se obraně vsetínských juniorů nedalo nic vytknout. Nicméně teď jeden z hostujících beků odevzdal puk FILIPU HRONOVI, před nímž se otevřela cesta k brance. Sešívaný obránce si poradil a procedil puk přes Pavlíčka. Bez asistence.

12:56
    Ofenzivní akce stále zakládají spíše sešívaní, nedaří se jim ale průnik do útočného pásma.

11:37
    Kucharčík už se chystal střílet z levého křídla, Slavia se ovšem dostala do ofsajdu.

10:14
    V posledních minutách bylo k vidění pár tvrdších soubojů, o tvrdou hru se snaží zejména domácí kapitán Jokl.

08:35
    Hrdý stihl ještě v pádu postrčit kotouč na Štěpána Drozda, který na něj, sám před Tesařem, dosáhl pouze špičkou hole. Slávistický brankář následně hru znovu přerušuje.

08:11
    Tobáš Ostrčil se snažil přes slávistického obránce Málka natlačit před Tesaře, ten byl však rychlejší a pro volný puk si dojel. Hra je přerušena.

07:23
    Richard Štípek si sám dojel pro nahozený puk, po další nahrávce nakonec Pavlíčka prověřil obránce Hubinka.

05:55
    Valaši rozhodně lépe pokrývají střední pásmo, i proto slávisté vyhodili na icing.

04:55
    Krums se po souboji u střídačky zapomněl v útočném pásmu, postup Vašíčka na druhé straně tak rozhodčí kvůli ofsajdu zastavuje.

03:46
    Viktor Štípek, střelec včerejšího prvního gólu, po rychlém obtočení nahrnul puk u levé tyčky. Pavlíček si ji pohlídal.

02:34
    Vsetínští se zatím snaží lépe bránit, slávisté tak zatím střílejí pouze z větší vzdálenosti, jako to teď udělal obránce Hron.

01:50
    Kucharčík už chtěl vymýšlet nahrávku pro spoluhráče, nechal ale puk za sebou a Ostrčil obrací hru.

01:00
    Rychlou akci Vsetínských zakončoval Dědek, těsně minul pravou Tesařovu tyč.

00:44
    Krums se na pravém křídle uvolnil přes obránce a zakončoval sám před Pavlíčkem. Ten si ale dobře povyjel a zmenšil slávistickému útočníkovi střelecký úhel.

00:20
    Koláček z otočky rychle posílal puk na bránu, po teči ale puk zamířil do rohu.

00:01

Vsetín udělal v sestavě na druhý zápas jedinou změnu – v obraně místo Jakuba Zedka nastoupí šestnáctiletý dorostenec Michal Kučný. To Slavia sice v bráně ponechala Jiřího Tesaře (oproti předchozím dvěma sériím, kdy druhý zápas chytal Tomáš Volevecký), zato základní sestavou i přes včerejší výhru zamíchala.

Poprvé v play-off nastoupí útočníci Richard Štípek a Artur Matějovský, nahradí Vojtěcha Poláka a Karla Sandera. Do obrany se pak z útoku přesune kapitán Tomáš Jokl, jenž zaujme místo Jakuba Sýkory.

HC Slavia Praha: Tesař (Volevecký) – Hron (A), Jokl (C), Brotánek (A), Málek, Dráb, Hubinka – V. Štípek, Vosmík, Strnad – Krums, Vašíček, Kříženecký – Hasman, Kucharčík, Matějovský – R. Štípek, Filip, Skalský – Janoušek
    Trenér: Luboš Jenáček

VHK ROBE Vsetín: Pavlíček (Uhrin) – Mošnička (C), Machů, Šedlbauer, Hamřík, Kučný, M. Stodůlka, Herman – Heinrich (A), Cakl, Dědek, Drozd, Ostrčil, Hrdý, Koláček (A), L. Stodůlka, Urbánek, Urge
    Trenér: Rostislav Vlach

Rozhodčí: Valenta, Šindel – Malý, Sýkora.

VHK ROBE VSETÍN

Vsetínští junioři budou muset do druhého zápasu zabrat. V tom prvním si příliš příležitostí nevypracovali, koneckonců i jejich jediná branka v podání Ondřeje Cakla z 25. minuty přišla v přesilovce po rychlé akci. Jinak Valaši na domácí rychlostně a herně nestačili a jejich několik šancí brankář Slavie zastavil.

Asistent trenéra vsetínských juniorů Radim Kucharczyk po duelu připomněl, že se jeho svěřenci trápí s nemocemi. „Mysleli jsme, že už to bude v pořádku, ale pořád se nám to táhne a před zápasem lehli další dva kluci ze základu,“ řekl. „Kluci bojovali, myslím si, že když bychom za stavu 1:2 dali šanci, tak by se s tím dalo něco dělat,“ pokračoval s tím, že se ve druhém utkání pokusí na slávisty vlétnout. „Probereme to na mítinku a půjdeme bojovat o to, abychom to zvládli.“

HC SLAVIA PRAHA

Slávisté půjdou do pondělního druhého zápasu s příležitostí přiblížit se vytouženému postupu do juniorské extraligy. V sérii hrané na tři výhry totiž zvládli nedělní první duel, v němž se už ve třetí minutě dostali díky Viktoru Štípkovi do vedení. Vsetín sice na druhou branku Lukáše Strnada zareagoval snížením na začátku druhé periody, v jejím závěru ale domácím vrátil dvoubrankový náskok Daniel Kříženecký. Ve třetí části pak místo vsetínského náporu přišla pojistka v podobě nádherného gólu Matouše Jana Kucharčíka (viz video výše).

S duelem byl spokojený i hlavní trenér juniorů Luboš Jenáček. „Myslím si, že jsme podali velmi dobrý výkon a až na výjimky jsme soupeře do moc šancí nepouštěli,“ uvedl. „Máme to roztažené na čtyři útoky, věřím, že jsme fyzicky dobře připravení a náročný styl vydržíme,“ naznačil. V rozhovoru po nedělním zápase zatím nevěděl, koho v pondělí nasadí do branky. Na vysvětlenou – ve čtvrtfinále i semifinále totiž v prvním duelu chytajícího Jiřího Tesaře (v brance byl i nyní) vystřídal Tomáš Volevecký. „Oba už se byli ptát, jsou hladoví, což je dobře. Nejpozději na večeři jim to řekneme,“ řekl k tomu Jenáček.

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám vás u 2. zápasu finále Ligy juniorů mezi hokejisty HC Slavia Praha a VHK ROBE Vsetín. Úvodní vhazování je naplánováno na 16:30 na led pražského Edenu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 15. Hron, 15. Kucharčík (Janoušek, Brotánek), 18. Filip (Janoušek), 23. Kucharčík (Štípek, Dráb), 32. Dráb (Kříženecký), 33. Brotánek (Skalský, Strnad), 35. Štípek (Strnad), 40. Hron (Strnad, Janoušek), 57. Štípek (Tesař) – 58. Koláček

VHK ROBE Vsetín: Pavlíček (32. Uhrin) – Mošnička (C), Machů, Šedlbauer, Hamřík, Kučný, M. Stodůlka, Herman – Heinrich (A), Cakl, Dědek, Drozd, Ostrčil, Hrdý, Koláček (A), L. Stodůlka, Urbánek, Urge

Rozhodčí: Valenta, Šindel – Malý, Sýkora