Kladno – Vsetín 4:1 (kon.) | Pardubice – Třinec 6:3 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
6:3 (0:0, 2:1, 4:2) Stav série: 1:1
HC Oceláři Třinec
Středa 17.04.2024, 18:00 • Enteria arena, Pardubice • Tipsport extraliga • Finále

Zápas je u konce! Dynamo po dobrém závěru zápasu vyrovnává finálovou sérii na 1:1! Aktuálně se série přesouvá do Třince, kde spolu oba celky odehrají dva zápasy v sobotu a v neděli 20. a 21. Dubna.

Nejlepší hráči zápasu
    HC Dynamo Pardubice: Tomáš Vondráček
    HC Oceláři Třinec: David Cienciala (20:52:22)

59:46
    Dynamu se po tlaku Třince podařilo vyhodit kotouč.

58:53
    Třinec hraje v plném počtu.

57:42
    5/3
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Dynamo využívá přesilovou hru pět na tři. Po delším pobytu v útočné třetině si puk od Kousala převzal MARTIN KAUT, jenž střelou na bližší tyč překonal Kacetla nad rameno.
    Kaut M., Čerešňák P., Kousal R., Hyka T., Mandát J.
    Čacho V., Kundrátek T., Nedomlel R.

56:56
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
    Andrej Nestrašil – 2 min., nedovolené bránění.

55:48
    Daniel Kurovský – 2 min., zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva.

55:48
    Gól platí a fanoušci Dynama se mohou radovat podruhé!

55:48
    Gól Dynama se nakonec ještě bude zkoumat u videa.

55:48
    5/5
    Autorem branky je TOMÁŠ VONDRÁČEK. Asistence: Jan Mandát.
    Vondráček T., Mandát J., Dvořák T., Poulíček P., Musil D.
    Adámek Mar., Hrehorčák P., Vrána P., Čacho V., Šenkeřík P.

55:36
    Vondráček se dostal do přečíslení, ale nedokázal najít svého spoluhráče.

54:48
    Obranný zákrok Vály zamezil Kundrátkovi ve střele.

54:20
    Vše je připraveno. Hra může pokračovat.

54:20
    Menší technický problém na ledové ploše na chvíli zpozdí hru, která ale bude brzo pokračovat.
    54:20 Tomáš VONDRÁČEK - 4:3

54:20
    5/5
    Pardubice opět ve vedení! Postaral se o to TOMÁŠ VONDRÁČEK! Ten dostal milimetrovou přihrávku od Mandáta a zakončoval do odkryté branky.
    Asistence: Jan Mandát.
    Vondráček T., Mandát J., Čerešňák P., Musil D., Poulíček P.
    Kundrátek T., Nedomlel R., Roman M., Kurovský D., Vrána P.

53:16
    Souboj v rohu pardubického útočného pásma vyhrává Dynamo, které se snaží kombinovat za brankou Kacetla.

50:57
    Rychlou akci předvedl Mandát, jenž si na polovině hřiště převzal puk a rychlým nájezdem do útočné třetiny se mu podařilo zakončit. Jeho zakončení bohužel pro Pardubice mířilo pouze do betonů třineckého gólmana.

49:34
    5/4
    Třinec právě vstřelil branku!
    Je srovnáno! Bleskový gól v přesilové hře si připisuje LIBOR HUDÁČEK, který si dobře převzal přihrávku Kundrátka a zakončením z prostoru pravého kruhu vyrovnává stav zápasu.
    Asistence: Tomáš Kundrátek.
    Hudáček L., Kundrátek T., Helewka A., Cienciala D., Vrána P.
    Paulovič M., Čerešňák P., Musil A., Musil D.

Lukáš Hrdina

Branky a nahrávky: 24. Pánik (Sedlák), 39. Radil (Košťálek), 47. Čerešňák, 55. Vondráček (Mandát), 56. Vondráček (Mandát, Poulíček), 58. Kaut (R. Kousal, Čerešňák) – 34. Cienciala (L. Hudáček, Kundrátek), 49. Helewka (Nestrašil, Voženílek), 50. L. Hudáček (Kundrátek)

HC Dynamo Pardubice: Will (Pavlát) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Hájek, M. Houdek – Pánik, Sedlák (C), Hyka – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Paulovič, A. Musil, Kaut – Mandát, Poulíček (A), Vondráček.
    Trenér: Marek Zadina

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Mazanec) – Smith, Marinčin, Nedomlel, Kundrátek, Šenkeřík, Mar. Adámek, Polášek – Voženílek, Helewka, Nestrašil (A) – Daňo, Cienciala, L. Hudáček – M. Roman, Vrána (C), Kurovský – Dravecký (A), Čacho, Hrehorčák.
    Trenér: Zdeněk Moták

Rozhodčí: Šír, Stano – Lederer, Hynek