Boston – Ottawa 1:3 (kon.) | Columbus – Carolina 6:3 (kon.) | Montreal – Detroit 4:5 (0:1 po s.n.)
Philadelphia – Washington 1:2 (kon.) | Florida – Toronto 5:2 (kon.) | Winnipeg – Seattle 4:3 (kon.)
Vegas – Chicago 3:1 (kon.) | Vancouver – Calgary 4:1 (kon.)
Winnipeg Jets
4:3 (2:1, 1:2, 1:0)
Seattle Kraken
Středa 17.04.2024, 02:00 • Canada Life Centre, Winnipeg • NHL

Děkuji za sledování onlajnu a přeji všem dobrou noc, případně dobré ráno. (04:35:03)

Utkání je u konce! Poprvé v této sezoně zvítězil ve vzájemném duelu domácí tým. Winnipeg porazil Seattle 4:3.

Do utkání lépe vstoupili Jets, když se prosadil Kyle Connor. Na jeho gól odpověděl v závěru úvodní periody slovenský forvard Tomáš Tatar. Jenže na samotném konci první třetiny se ještě jednou trefil Kyle Connor a Winnipeg šel do šatny s jednogólovým náskokem. Ten dokonce ve druhé části navýšil Nikolaj Ehlers. Ovšem hosté se nevzdali a do přestávky vyrovnali. Nejprve se parádní tečí prosadil Yanni Gourde a po něm vyrovnal také díky hostující třicet sedmičce Tye Kartye. Závěrečná perioda se celkem vyostřila a k vidění bylo pár nepříjemných faulů, po nichž následovaly přesilovky. Jednu z nich využil domácí Tyler Toffoli a postaral se o rozhodující gól. Jets tak posedmé v řadě zvítězili a naopak prohloubili sérii nezdarů Seattlu.

Statistika
    Střely na bránu: 24 – 23 | Přesilová hra: 1/4 – 0/1 | Trestné minuty: 2 – 8

Connor Hellebuyck (Winnipeg) – 20 zákroků, 3 OG, úspěšnost 87,0 %, odchytal 59:38
    Philipp Grubauer (Seattle) – 20 zákroků, 4 OG, úspěšnost 83,3 %, odchytal 59:14

Česká a slovenská stopa
    Tomáš Tatar (Seattle) – 1+0, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 12:37

1. Connor Hellebuyck (Winnipeg) 20 zákroků, 3 OG, úspěšnost 87,0 %
    2. Kyle Connor (Winnipeg) 2+0
    3. Nikolaj Ehlers (Winnipeg) 1+1

59:40
    Seattle hraje v útočném pásmu, ale ke střele se ne a ne dostat.

59:08
    Seattle to zkouší v šesti!

59:08
    Oddechový čas pro tým Seattle Kraken.

58:45
    Winnipeg drží puk v útočném pásmu a nepouští soupeře do tlaku.

57:31
    Dlouhá čtyřminutová početní převaha Winnipegu skončila bez úspěchu.

55:52
    Jets si krásnou kombinací vytvořili prostor, který využili k pasu na volnou levou tyč. Tam stál Vilardi, jenž však nedokázal trefit puk před odkrytou bránou.

55:16
    Hosté se osvobozují.

53:34
    Začala dlouhá přesilovka domácích, kteří mohou potvrdit svůj náskok.

Winnipeg právě vstřelil branku!
    Domácí využívají poprvé v zápase přesilovku a dostávají se do vedení! Ehlers našel před bránou TYLERA TOFFOLIHO, jenž si krásně potáhl puk nejprve na forehand a poté bekhendovou kličkou překonal nachytaného Grubauera. Asistence: Nikolaj Ehlers a Neal Pionk.
    Naměstnikov V., Toffoli T., Niederreiter N., Ehlers N., Pionk N.
    Gourde Y., Bellemare P., Borgen W., Dumoulin B.

50:47
    Po Morrisseyho ráně vznikl v obranné třetině Seattlu pěkný zmatek, ale Jets toho nedokázali využít.

49:52
    Jared McCann – 2 min., hákování.

49:29
    Ehlers se snažil objetím brány překonat hostujícího brankáře, Grubauer byl však připraven.

Matěj Kourek

Branky a nahrávky: 11. Connor (Scheifele, Morrissey), 20. Connor (Morrissey, Scheifele), 23. Ehlers (Toffoli), 52. Toffoli (Ehlers, Pionk) – 19. Tatar (Bellemare), 26. Gourde (R. Evans, B. Tanev), 39. Kartye (Gourde)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey (A), DeMelo, Dillon, Pionk, Stanley, Samberg – Connor, Scheifele (A), Vilardi – Ehlers, Monahan, Toffoli – Niederreiter, Lowry (C), Appleton – M. Barron, Naměstnikov, Iafallo.
    Trenér: Rick Bowness

Seattle Kraken: Grubauer (Daccord) – R. Evans, Larsson, Oleksiak, Borgen, Dumoulin, Schultz – Burakovsky, Beniers, Eberle – Schwartz (A), Yamamoto, McCann – Kartye, Gourde (A), Bjorkstrand – Tatar, Bellemare, B. Tanev.
    Trenér: Dave Hakstol

Rozhodčí: Mitch Dunning, Pierre Lambert – Ryan Gibbons, CJ Murray

Diváci: 15225