2:3 (0:0, 0:1, 2:2) Stav série: 2:2
AZ Havířov
Pondělí 22.04.2024, 17:30 • ROCKNET ARÉNA, Chomutov • 2. liga • Finále

Díky moc za pozornost a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou. (20:10:39)

Je dobojováno. Ve čtvrtém duelu se povedlo hostům na ledě Chomutova zvítězit 3:2 a srovnávají tak stav série na 2:2. Do Havířova se tak Severočeši vydají za nerozhodného stavu a pro oba celky je vše stále otevřené. Nejvíce branek padlo ve třetím dějství, a sice čtyři. Piráti vyrovnali na 1:1, hosté ale znovu strhli vedení na svou stranu, záhy však bylo opět srovnáno. V závěru se pak prosadili Havířovští ve vlastním oslabení. Při tomto gólu se ale zranil Richard Běhula, když ho nechtěně zranil spoluhráč. Na jeho místo tak musel nastoupit Michael Petrásek. Nakonec se už skóre nezměnilo, a to ani skrze power-play domácích.

59:52
    Martin Tůma získal puk a chtěl vystřelit, ale skrze klubko hostujících těl se mu to nepovedlo. A pro domácí už to vypadá, že se jim vyrovnat nepodaří.

59:33
    Tvrdá rána Eliáše končí mimo tři tyče, domácí ale uhájili útočnou třetinu. Následně pak hosté vyhazují puk na další zakázané uvolnění.

59:00
    Zakázané uvolnění hostů a bude se vhazovat před Šimonů. Petrásek je na střídačce a Piráti jsou v šesti.

58:46
    Oddechový čas pro tým Piráti Chomutov.

58:34
    Viktor Hübl se dostal k brankovišti hostů a jeho následná střela nekončí za brankovou čárou. Domácím utíká čas, naopak hosté by rádi vedení pojistili.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:51
    Michael Petrásek si hned připsal zákrok proti nebezpečné střele soupeře a osahal si puk. Hra je přerušena a bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

57:16
    Hosté získali puk ve vlastní třetině a žabkou ho vyhodili ven tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

56:28
    Blíží se finiš třetí třetiny, Petr Eret už se dostával do útočného pásma, ale hosté mu ho vypíchli a poslali na druhou stranu.

55:40
    Střídání v týmu Piráti Chomutov:
    ze hřiště odchází Richard Běhula, přichází Michael Petrásek.

55:40
    Pro Běhulu zápas skončil a míří na ošetřovnu. Na jeho místo tak přijde Michael Petrásek.
    55:40 Matouš ĆMIEL - 2:3

55:40
    Havířov právě vstřelil branku!
    Hosté skórují ve vlastním oslabení, když se MATOUŠ ĆMIEL natlačil u bližší tyče a překonal Richarda Běhulu. Ten ale poté zůstal ležet na brankovišti s bolestivou grimasou, patrně ho nechtěně srazil a zranil vlastní spoluhráč – 2:3. Asistence: Petr Antoníček.

54:59
    Hosté vypíchli soupeři puk a odpálili ho až před domácí branku a díky tomu šetří cenné vteřiny z početní nevýhody.

54:28
    Eliášova střela končí na zákroku hostujícího brankáře a hra je přerušena. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 44. M. Tůma (Hübl, Záruba), 46. M. Tůma (Hübl, Ulrych) – 29. Karafiát (Klimša, Franek), 45. Bednář (Mrva), 56. Ćmiel (Antoníček)

Piráti Chomutov: Běhula (56. M. Petrásek) – Březák, Kadeřávek, Ulrych, Eliáš, Záruba, Havel (A), Seemann, Váchal – Zajíček, Hübl (C), T. Svoboda – M. Tůma, Eret, J. Svoboda – Jouza, Putz, Stehlík – Chrpa (A), T. Koblížek, Mála.
    Trenér: Martin Pešout

AZ Havířov: Šimonů (Sachr) – Michálek, Valenta, Ševčík, Ščurek, Vosátko, Ficek, Havlík – Franek, Křivohlávek, Klimša (A) – Kratochvil, Karafiát, Bednář – Apolenář, Ćmiel, Mrva (A) – Antoníček, Haas (C), Tvrdý – Pavlík.
    Trenér: Jiří Raszka

Rozhodčí: Horák, Veselý – Janíček, Brož