Carolina – NY Islanders 3:1 (kon.) | Boston – Toronto 5:1 (kon.) | Florida – Tampa 3:2 (kon.)
NY Rangers – Washington 4:1 (kon.)
New York Rangers
4:1 (0:0, 3:1, 1:0) Stav série: 1:0
Washington Capitals
Neděle 21.04.2024, 21:00 • Madison Square Garden, New York • NHL • Čtvrtfinále V. konference

Rangers se ve druhé třetině postupně propracovali do tříbrankového vedení, následně korigovali hosté. Ve třetí části byli Capitals aktivnější, ale Igor Šesťorkin podal velmi dobrý výkon. V závěru zápasu navýšil domácí vedení Chris Kreider. Rangers na svém ledě vyhrávají 4:1 a získávají první výhru v této sérii. (00:12:03)

Statistika
    Střely na bránu: 31 – 21 | Přesilová hra: 0/2 – 0/4 | Trestné minuty: 20 – 26

Igor Šesťorkin (NYR) – 20 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,2 %, odchytal 60:00
    Charlie Lindgren (WSH) – 27 zákroků, 4 OG, úspěšnost 87,1 %, odchytal 59:11

Česká a slovenská stopa
    Martin Fehérváry (WSH) – 1+0, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 23:40

Vyloučení v týmu New York Rangers:
    Braden Schneider – 10 min. osobní trest, hrubost.

Vyloučení v týmu Washington Capitals:
    Connor McMichael – 10 min. osobní trest, nesportovní chování,
    Tom Wilson – 10 min. osobní trest, hrubost.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině.

58:42
    Tom Wilson se probojoval do útočného pásma, ale pokus o zakončení nebyl povedený.

58:00
    Domácí hokejisté míří za výhrou v tomto zápase a za první výhrou v sérii.
    56:17 Chris KREIDER - 4:1

56:17
    5/5
    Rangers právě vstřelili branku!
    Domácí celek navyšuje své vedení, po rychlé akci se nyní z brejku dokázal prosadit CHRIS KREIDER. Asistence: Mika Zibanejad a Jack Roslovic.
    Kreider C., Lindgren R., Miller K., Roslovic J., Zibanejad M.
    Milano S., McMichael C., Alexejev A., Lapierre H., van Riemsdyk T.

56:04
    Trevor van Riemsdyk hledal spoluhráče, ale přihrávka nebyla přesná.

55:41
    Trevor van Riemsdyk od modré čáry trefil pouze soupeře, který se pohyboval před svou brankou.

55:18
    Jack Roslovic se dostal do zakončení po akci spoluhráče, ale jeho rána nebyla povedená.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině a domácí Rangers stále drží dvoubrankový náskok, který vybojovali ve druhé třetině.

54:20
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, následně se píská ofsajd. Buly ve středním pásmu.

54:11
    Komerční přestávka.

54:00
    Alexej Protas pálil z bezprostřední blízkosti, ale trefil jen domácího brankáře.

53:32
    Domácí hokejisté hrají velmi dobře takticky, nedávají soupeři mnoho prostoru, sledujeme klidnější pasáž hry.

53:11
    Osobních soubojů začíná přibývat v na ledě je k vidění hodně emocí.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 25. Rempe (Vesey, Goodrow), 25. Panarin (Trocheck, Lafrenière), 27. Vesey (Goodrow), 57. Kreider (Zibanejad, Roslovic) – 28. Fehérváry (Wilson, Protas)

New York Rangers: Šesťorkin (Quick) – R. Lindgren, Fox (A), K. Miller, Schneider, Trouba (C), E. Gustafsson – Kreider (A), Zibanejad, Roslovic – Panarin, Trocheck, Lafrenière – Cuylle, Wennberg, Kakko – Vesey, Goodrow, Rempe.
    Washington Capitals: C. Lindgren (Kuemper) – Fehérváry, Carlson (A), Alexejev, McIlrath, T. van Riemsdyk, Iorio – Ovečkin (C), McMichael, Oshie (A) – Protas, D. Strome, Wilson – Pacioretty, Lapierre, Milano – Malenstyn, Dowd, Aube-Kubel.