Boston – St. Louis 1:5 (kon.) | NY Rangers – New Jersey 3:1 (kon.) | Winnipeg – Washington 3:0 (kon.)

Střely na bránu: 29 – 23 | Přesilová hra: 0/1 – 0/1 | Trestné minuty: 4 – 4

Hokejisté Winnipegu dnes vynulovali soupeře z Washingtonu. Vyhráli 3:0 a naprosto zaslouženě si tak připisují další dva body do tabulky.

Domácí byli lepším týmem. V první třetině celek z hlavního města výrazně přehrávali a v 11. minutě otevřel skóre Neal Pionk. Před polovinou duelu pak zvýšil Alex Iafallo, který pohotově tečoval Morrisseyho střelu. V 50. minutě uzavřel výsledek Kyle Connor. A to Tryskáči poté ještě dvakrát nastřelily brankovou konstrukci. Čtvrté čisté konto v sezóně si připsal Connor Hellebuyck, který k němu potřeboval 23 zákroků.

59:41
    Ještě dobrý zákrok Hellebuycka, který našel v lapačce ránu Nicolase Aubeho-Kubela z pravé strany.

59:16

59:08
    Z levého kruhu přestřeluje Nikolaj Ehlers. To byla dobrá šance. Dánský útočník měl dost času zamířit.

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:42
    Pěkná souhra po ose Morrissey, Scheifele a Sean Monahan. Ten střílel z mezikruží do připraveného Lindgrena.

58:14
    Morrissey nabil Kyleovi Connorovi, který z první pálil do zadního mantinelu.

57:15
    Max Pacioretty a Neal Pionk dostávají tresty za hrubost. Hosté si navíc odnášejí dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě a je z toho tedy přesilovka pro Jets!

57:15
    Max Pacioretty se pustil do konfliktu s Nealem Pionkem! Následně se chytily i další dvojičky, ale ve vyloženě pěstní souboj se shozenými rukavicemi to nepřerostlo. Tady asi padnou tresty za hrubost.

56:48
    Max Pacioretty se dostal do střelecké pozice přes Pionka. Netrefil však branku.

56:34
    Morgan Barron se prezentoval střelou švihem, pro níž si Lindgren sáhl lapačkou.

55:25
    Domácí zůstávají aktivní. Střely Adama Lowryho a Nina Niederreitera z dobrých pozic minuly branku.

55:06
    Nacházíme se již v posledních pěti minutách zápasu. Connor Hellebuyck bojuje o čtvrté čisté konto v sezóně.

54:31
    Vysoké nahození Toffoliho si stáhl do lapačky Lindgren. Ten ale neměl komu rozehrát a tak musel kotouč podržet. Ještě jedna reklamní přestávka.

53:59
    Nevypadá to, že by hosté měli s výsledkem ještě něco udělat. Tryskáči naopak mohly ještě zvýšit skóre.

53:10
    Opět trefená branková konstrukce hostí! Tentokrát ji rozezněl Mark Scheifele, který mezi kruhy tečoval nahození Morrisseyho.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 11. Pionk (Appleton, Lowry), 29. Iafallo (Morrissey, DeMelo), 50. Connor (Scheifele, Ehlers)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Dillon, Miller, Samberg – Ehlers, Scheifele (A), Connor – Toffoli, Monahan, Iafallo – Appleton, Lowry (A), Niederreiter – Perfetti, Naměstnikov, M. Barron.
    Trenér: Rick Bowness

Washington Capitals: C. Lindgren (Kuemper) – Carlson (A), T. van Riemsdyk, Jensen, Sandin, Alexejev, Bear – Protas, Lapierre, Ovečkin (C) – Oshie (A), McMichael, Pacioretty – Milano, D. Strome, Mirošničenko – Aube-Kubel, Sgarbossa, Malenstyn.
    Trenér: Spencer Carbery

Rozhodčí: Sutherland, Dunning – Galloway, MacPherson

Diváci: 13 716