Toulouse – Lyon 2:3 (kon.)
Toulouse FC
2:3 (0:1)
Olympique Lyon
Pátek 15.03.2024, 21:00 • Stadium Municipal, Toulouse • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 26. kolo

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 2:6. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 18:12. (23:00:10)

Druhá půle byla na góly velmi bohatá, navíc přinesla dva obraty a velké drama až do konce. Domácí nejprve v rozmezí šesti minut otočili nepříznivý stav a ujali se vedení, jenže Lyonu vyšlo střídání a také jemu se povedlo dát velmi rychle dva góly, a sice během čtyř minut. Na rozdíl od protivníka pak těsný náskok uhájil až do závěrečného hvizdu a z Toulouse si tak odváží všechny body.

90+6

90+6
    Málem tu byl ještě jeden gól, Guillaume Restes však rychlým vyběhnutím míč vyrazil a poté sebral do rukou. To však na porážce jeho mužstva už nic nemění.

90+4
    Mama Baldé mohl rozhodnout, jeho střelu zblokoval Desler do zámezí, Lyon rozehraje další roh, díky čemuž drží balón daleko od své brány.

90+2
    Lyon drží míč ve své moci a takticky šetří čas.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje ještě dlouhých šest minut.

90
    Hosté budou vhazovat, nikam pochopitelně nespěchají.

89
    Střídání v týmu Toulouse FC:
    ze hřiště odchází Vincent Sierro, přichází Shavy Babicka.

89
    ze hřiště odchází Yann Gboho, přichází Zakarjá Abúchlál.

87
    Vzhledem k tomu, že útočili, zvedl se hráč se sedmičkou na dresu sám a přerušeno tak být nemuselo.

86
    Mama Baldé zůstává ležet na trávníku, hra ovšem pokračuje dále, míč drží jeho spoluhráči.

84
    Střela jednoho z domácích hráčů z otočky byla zblokována, Lopes tak zasahovat nemusel.
    81. Jake O'BRIEN - 2:3

81
    Lyon právě vstřelil branku!
    Rayan Cherki předtím svoji šanci nevyužil, ovšem i tak se podílel na třetím zásahu svého mančaftu, když rozehrál rohový kop, na míč si vyskočil JAKE O'BRIEN a hlavou jej adresoval ke vzdálenější tyči. Guillaume Restes se stačil jen ohlédnout.

80
    Rayan Cherki se mohl stát hrdinou, jeho nebezpečnou střelu po zemi však dokázal Guillaume Restes špičkou kopačky v poslední chvíli vyrazit. Nechybělo moc a bylo to 2:3.

80
    Hosté pokračují v aktivitě, vhazovat budou z podobné pozice, která předcházela předchozí brance.

78
    ze hřiště odchází Gabriel Suazo, přichází Mikkel Desler.
    77. Rayan CHERKI - 2:2

Petr Frömel

Branky: 53. Dallinga (Kamanzi), 59. Sierro (pen.) – 33. Lacazette, 77. Cherki (M. Baldé), 81. O'Brien (Cherki)

Karty:   43. Spierings (TOU), 45+2. Dønnum (TOU) – 37. Tolisso (LYO), 45+1. Mata (LYO)

Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 2:6. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 18:12.
    Toulouse FC: Restes – Costa, Nicolaisen, Mawissa – Kamanzi, Spierings (69. Cásseres), Sierro (C) (89. Babicka), Suazo (78. Desler) – Dønnum (69. Magri), Gboho (89. Abúchlál) – Dallinga.
    Náhradníci: Domínguez – Keben, Gelabert, Skyttä.

Trenér: C. Martínez.

Olympique Lyon: Lopes – Mata, O'Brien, Ćaleta-Car, Tagliafico – Caqueret, Matić, Tolisso (73. M. Baldé) – Nuamah (73. M. Fofana), Lacazette (C) (46. Orban), Maitland-Niles (66. Cherki).
    Náhradníci: Perri – Adryelson, Henrique, Lepenant, M. Diawara.

Trenér: P. Sage.