Havlíčkův Brod – HK MD Šumperk 1:2 (kon.) | Slavia – Poruba 2011 7:1 (kon.)
7:1 (0:0, 4:0, 3:1)
HC RT TORAX Poruba 2011
Úterý 19.03.2024, 17:30 • Zimní stadion Eden, Praha • Liga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám vás u 2. zápasu čtvrtfinále Ligy juniorů mezi hokejisty HC Slavia Praha a HC RT TORAX Poruba 2011. Úvodní vhazování je naplánováno na 17:30 na led pražského Edenu.

HC SLAVIA PRAHA

Slávističtí junioři půjdou do druhého zápasu s vedením 1:0 v sérii. Sešívaní totiž v pondělním prvním utkání potvrdili roli favorita a vyhráli 5:1. Soupeři odskočili už v první třetině, kdy dvakrát skóroval útočník se zkušenostmi z A-týmu Lukáš Strnad a kapitán Tomáš Jokl. Ve druhé třetině zvýšil skóre obránce Jakub Sýkora a necelé čtyři minuty před koncem upravil na konečné skóre Martin Vašíček. Červenobílí byli v úvodním utkání lepším týmem, působili na ledě rychleji a často naráželi až na brankáře Poruby Marečka.

„Velmi dobře jsme hráli první třetinu, pak jsme od určitých věcí upustili, občas tam bylo nějaké lajdáctví. (…) Pohyb, nasazení, bruslení a pěkné akce tam byly a některé maličkosti si rozebereme,“ řekl po utkání trenér sešívaných Luboš Jenáček. Podobně mluvil i zmiňovaný kapitán Jokl, podle kterého tým také trochu polevil ve druhé třetině. „Měli jsme za úkol vyhrát první dva zápasy, takže jsem v polovině. Chceme jet do Poruby s dvěma výhrami,“ hlásil v rozhovoru pro klubový web.

HC RT TORAX PORUBA 2011

Porubští junioři se budou v úterním utkání v Edenu snažit sérii srovnat, aby se mohli vrátit domů bez hrozby vyřazení. Úkol to ale bude těžký, protože v úvodním duelu za svým soupeřem zaostávali. Není se co divit, sešívaní zkrátka mají na papíře lepší tým, Poruba navíc nasadila do utkání pět dorostenců. Za pozitiva lze určitě označit výkon gólmana nebo zmiňovaná hra ve druhé periodě, v níž Ostravané měli řadu dobrých šancí.

„Přijeli jsme sem, abychom Slavii zkomplikovali cestu do dalšího kola. Přílišný respekt a ustrašnost našich hráčů bohužel v podstatě rozhodly první třetinu,“ hodnotil po prvním zápase trenér hostů Tomáš Potěšil s tím, že v úterý od svých svěřenců očekává podstatně odvážnější výkon.

HC Slavia Praha: Volevecký (Tesař) – Hron (A), Křivánek, Sýkora, Brotánek (A), Dráb, Hubinka, Málek – Štípek, Vosmík, Strnad – Polák, Vašíček, Krums – Kříženecký, Hasman, Jokl (C) – Skalský, Filip, Sander
    Trenér: Luboš Jenáček

HC RT TORAX Poruba 2011: Sobol (Mareček) – Kalužík, Bodnar, Janeček (C), Telnov, Kosina (A), Shevchuk, Karal – Khromyshyn, Šrubař, Veselý, Hansel, Skřipčák, Graněčný, Svozil, Matějka
    Trenér: Tomáš Potěšil

Rozhodčí: Němec – Matys, Uhlík.

Opět vítejte u sledování druhého utkání čtvrtfinálové série Ligy juniorů mezi Slavií a Porubou. Včerejší první duel vyhráli sešívaní na ledě poměrem 5:1. Poznámka „na ledě“ je důležitá, protože oficiální výsledek utkání zní 5:0 jako kontumace ve prospěch Pražanů.

Do sestavy Poruby totiž včera zasáhlo v rozporu s pravidly pět hráčů. Šlo o pětici dorostenců, kteří ale v základní části neodehráli za juniorku Ostravanů potřebných čtrnáct zápasů, jež potřebovali k tomu, aby mohli nastoupit i v play-off. Hokejový svaz tak zápas kontumoval ve prospěch Slavie (statistiky z úvodního mače se však započítávají).

Výpadek se na sestavě Poruby citelně podepsal, protože místo včerejších 19 hráčů v poli jich má dnes pouze 15. Zatímco ale v defenzivě nastoupí opět sedm beků (Semena Stasjuka nahradil Valentyn Telnov), tak v útoku hosté nasadí místo dvanácti pouze osm útočníků. V brance pak trenéři dali přednost Samuelu Sobolovi místo v prvním utkání dobře chytajícího Martina Marečka.

I sešívaní měnili pozici v brankovišti, do kterého místo Jiřího Tesaře nastoupí Tomáš Volevecký. Zde ale změna pravděpodobně souvisí se snahou rozložit zátěž na dva kvalitní gólmany. Připomeňme, že Volevecký většinu sezóny strávil v áčku Slavie.

00:01

00:27
    Volevecký si poprvé šáhl na puk, když rozehrával puk nahozený ze středního pásma. Poruba se na chvíli kotouče zmocnila, sešívaní následně vyhazují na icing.

00:37
    Teď už červenobílí mohou vystřídat, poprvé se kotouče dotkl i porubský gólman Sobol.

00:43
    Volevecký opět vyjel pro puk ze své branky, tentokrát ale ztratil rovnováhu. Naštěstí pro domácí se k puku jako první dostal sešívaný bek.

01:15
    Vašíček si to z pravého křídla nasměroval přímo před branku, bekhendovou střelou těsně minul.

02:05
    Třetí slávistická lajna dvakrát obrala hosty při jejich rozehrávce, Kříženecký ani Hasman ale vystřelit nedokázali.

03:22
    Vosmík se ve středním pásmu vyhnul dvojici protihráčů, puk nakonec končí v moci Sobola.

03:41
    A další zákrok gólmana Poruby, tentokrát proti dalekonosné střele Brotánka ze středního pásma.

04:30
    Polák ve středním pásmu převzal puk, najel si na levé křídlo a prověřil Sobola. K dorážce se sešívaní nedostali.

05:34
    Útoky Poruby nemají dlouhého trvání, sešívaní je většinou zastavují už v zárodku.

06:55
    Vašíček našel od modré si sjíždějícího Hrona, který se snažil, nakonec neúspěšně, najít skulinku u bližší Sobolovy tyče.

07:01
    Sobol krátce po buly opět v akci, tentokrát lapačkou vyrazil švih Poláka. Poruba následně vyhazuje přes všechny čáry.

08:01
    Třetí útok slávistů kombinoval v útočném pásmu, tečovaná Málkova střela ale letěla za bránu.

08:24
    Poté co se na pravé straně uvolnil hostující Hansel, se k zakončení z vrcholu kruhů probojoval Matějka. Volevecký puk po bloku raději schoval do lapačky.

09:15
    Po rychlém přechodu ze středního pásma zakončoval před brankou Strnad, nemířil ale přesně.

10:17
    Sešívaní jsou stejně jako včera na ledě u puků rychleji než soupeř, nedaří se jim ale zatím tvořit si velké šance.

11:00
    Poruba teď dokonce domácí na chvíli zamkla v jejich obranném pásmu, největší příležitost měl po špatné přihrávce domácího hráče Tomáš Hansel. Pokus byl nakonec zblokován.

12:35
    Výborně zapracoval porubský Svozil, když se natlačil před Strnada a znemožnil mu průnik do útočného pásma.

13:10
    Další dobrá práce Daniela Svozila, když vypíchl kotouč Vosmíkovi, jenž už se málem řítil do brejku.

13:25
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011:
    Graněčný – 2 min., hákování.

13:44
    Kříženecký při střelbě z pravého kruhu zlomil hokejku, musí jít střídat.

14:08
    Strnad si po výměně puku najel na levý kruh a vystřelil, Sobola nepřekvapil.

14:34
    Sešívaní dál kombinují v útočné třetině, nedaří se jim ale vystřelit.

15:09
    Teď se domácí dvakrát sami vyhnali do středního pásma, zatímco jejich přesilovka pomalu končí.

15:25

15:37
    Polák si chtěl zpoza branky nabrat puk na čepel, následně chtěl centrovat do mezikruží na Strnada, v čemuž mu ale obrana Poruby zabránila.

15:53
    Volevecký si připsal zákrok proti spíše demonstrativnímu nahození Hansela. Hra je přerušena.

16:28
    Nikolas Filip nabral rychlost na levém křídle a bekhendem vystřelil, bohužel pro slávisty nad branku Samuela Sobola.

17:06
    Na Voleveckého doputoval další pokus Hansela, zatím možná jediného střílejícího hráče z řad Poruby. Ani tentokrát slávistický gólman nemusel ukázat svoje umění.

18:21
    Největší šance první třetiny a v ní Martin Vašíček, kterého před brankovištěm našel po krásné kličce Krums. Vašíčka skvěle vychytal bystrý Sobol!

19:28
    Na slávistovi Strnadovi je vidět snaha něco vymyslet, puky mu ale dnes odskakují nebo je pacifikují hostující beci.

20:00

Úvodní dvacetiminutovka druhého čtvrtfinále mezi Slavií a Porubou skončila poměrně symbolicky. Slávisté v držení puku, ale mimo ohrožení hostující brány. Abychom ale byli féroví, sešívaní značnou část úvodní periody strávili v útoku, jenže k pořádné šanci se dostali až minutu a půl před sirénou a Vašíčka v ní vychytal hostující brankář Sobol. Hosté, hrající bez několika hráčů, zaznamenali pouze několik propagačních střel.

Druhá třetina začne přibližně v 18:09.

20:01

20:35
    Štípek se procpal přes trojici hráčů Poruby, jeho střelu po ledě ale Sobol vyrazil. Hosté následně vyhazují na zakázané uvolnění.

21:22
    Vašíček bekhendem prudce nahazoval puk před branku směrem Krumse, tam se ho však zmocnil bek.

22:13
    Kříženecký měl sice k puku o něco blíže, vybojoval ho ovšem obránce Poruby.

23:14
    Slavia právě vstřelila branku!
    Slávističtí junioři ve čtvrté minutě druhé třetiny otevírají skóre! Křivánkova střela od modré čáry se od mantinelu za brankou odrazila k druhému domácímu bekovi Filip Hronovi, jenž přesnou nahrávkou našel u pravé tyče nehlídaného FILIPA SANDERA. Tomu už stačilo jen uklidit puk do odkryté Sobolovy klece. Asistence: Filip Hron a Miroslav Křivánek.

24:12
    Strnad nabral rychlost na pravém křídle a střelou na vyrážečku vyslal další pozdrav Sobolovi.

24:37
    Tlak první lajny sešívaných ještě chvíli pokračoval, Krums se před brankovištěm snažil tečovat nabídku Vašíčka.

25:37
    Hasmanovu nahrávku nakonec Kříženecký mírně tečoval, Sobol připraven.

25:55
    Rychlý brejk Ostravanů po pravém křídle zakončoval Illia Khromyshyn, Volevecký musel vytáhnout solidní zákrok.

26:43
    Kříženecký ještě zůstal na ledě a chtěl teď zakončovat po nahrávce Vašíčka, puk mu ale projel kolem hokejky.

27:52
    Khromyshyn se znovu objevil v útočném pásmu a znovu proti němu Volevecký nastavil vyrážečku.

28:30
    Křivánek dostal trochu prostoru na modré čáře. Sobol po jeho střele puk vyrazil, Krums ale s dorážkou neuspěl.

29:07
    Nakonec to není soustavný tlak slávistů v útočném pásmu, ale rychlý brejk, díky kterému dávají svoji druhou branku. Na levém křídle se uvolnil nejproduktivnější hráč sešívaných v základní části ERNESTS KRUMS a rychlým švihem mimo dosah Sobola střílí svůj první gól v sérii. Asistence: Adam Vosmík a Filip Hron.

30:37
    Dráb hledal skulinku u pravé tyče, Sobol byl pozorný.

31:11
    Sešívaní po gólech ožili a nepouští Porubu z jejího obranného pásma. Dlouhé střídání nakonec zakončoval Hasman, který se ještě snažil dorážet na hranici brankoviště.

31:48
    Daniel Svozil spadl po souboji s brankářem Voleveckým, který vyjel za bránu pro puk. Při návratu do brankoviště totiž porubský útočník zavadil o jeho hůl, o faul tedy rozhodně nejde.

32:32
    Tvrdou Drábovu střelu schytal Mykyta Bodnar, rychle se ale zvednul a pokračoval ve hře.

33:17
    Kombinace dvou hráčů, kteří letos pravidelně nastupovali za slávistické áčko, rezultuje ve třetí gól v síti Poruby. Vojtěch Polák od levého mantinelu našel před branku si najíždějícího LUKÁŠE STRNADA, jenž lehkou tečí zaznamenává svoji třetí trefu v sérii. Asistence: Vojtěch Polák a Jakub Dráb.

34:24
    Porubský obránce Bodnar, který před chvíli schytal tvrdý blok, se teď musel krýt před zbytkem Filipovy hokejky, která se slávistickému útočníkovi zlomila při střele.

35:40
    Čtyři minuty před druhou sirénou je tu čtvrtý gól sešívaných. Tečovaná střela Málka od modré čáry se nakonec odrazila k VIKTORU ŠTÍPKOVI, který zůstal zcela nehlídaný u pravé Sobolovy tyče. Asistence: Jakub Málek a Ernests Krums.

36:31
    Vyraženou Polákovu střelu z levé strany dorážel Strnad, trefil blokující obránce Poruby.

38:26
    Poruba díky dobrému forčekingu získala útočné pásmo, nebezpečně střílel od modré čáry Telnov.

38:49
    K další střele se dostal hostující Krohmyshyn, ani on přesně nemířil.

39:07
    Chumel před brankou Sobola, puk nakonec nějakým způsobem zmizel mimo přímé ohrožení.

40:00

Slávističtí junioři už ve druhé třetině potvrdili roli favorita a postupně nasázeli Porubě čtyři góly. Po úvodní části, v níž sice vyhráli na držení puku, ale neměli téměř žádné šance, sešívaní zvýšili důraz před brankou a byli odměněni. Ve 24. minutě skóroval do odkryté klece Filip Sander, ve 30. minutě zakončil přečíslení Ernests Krums, čtyři minuty nato nabídku spoluhráče usměrnil do sítě Lukáš Strnad a ve 36. minutě zvýšil na 4:0 Viktor Štípek. Ostravané měli jen pár náznaků, jinak se v podstatě pouze brání.

Třetí třetina začne přibližně v 18:53.

40:01

40:12
    Svozil dostal puk do pozice v mezikruží, nedokázal ho ovšem zpracovat.

40:51
    Hron vjel do útočného pásma a dalekonosnou střelou pozdravil Sobola.

41:22
    Poruba právě vstřelila branku!
    Ostravané na startu druhé třetiny snižují. Jako blesk z čistého nebe se střelou z předbrankového prostoru trefuje VOJTĚCH MATĚJKA, který tak kazí čisté konto gólmanovi Voleveckému. Asistence: Daniel Janeček a Illia Khromyshyn.

41:50
    Telnov – 2 min., držení.

42:37
    Sešívaní kombinují v útočné třetině, zatím nevystřelili na branku.

42:55
    Na zařízení nedoputoval ani pokus Poláka, který si sjel od mantinelu k modré a nahozením se snažil Sobola zaskočit.

43:34
    Sešívaní si v přesilové hře berou čtyřbrankové vedení zpět. Porubská obrana nechala na levém křídle vybruslit od mantinelu MARTINA VAŠÍČKA, který střelou na bližší tyč překonal Sobola. Asistence: Nikolas Filip.

44:36
    Skalský se uvolnil do přečíslení s Filipem, finální nahrávce však hosté zabránili.

46:28
    V přečíslení tentokrát s Polákem dnešní střelec Vašíček, tvrdou ranou ale minul!

48:55
    Poslední střídání nejsou k vidění bůhvíjaké kombinace, akce většinou končí po pár nahrávkách.

49:49
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    Štípek – 2 min., sekání.

50:35
    Strnad se v oslabení vydal na zteč, střelu mu ale hosté zblokovali do ochranné sítě.

51:24
    Po vyhození slávistů skončil puk na domácí střídačce, zatímco do konce přesilovky zbývá Porubě ani ne půl minuta.

51:49

52:25
    Svůj druhý gól v utkání zaznamenává VIKTOR ŠTÍPEK, který ujel po pravém křídle a přesnou střelou překonává Sobola. Asistence: Ernests Krums.

53:31
    Vašíček prudce pálil na Sobola, který jeho střelu vyrazil před sebe.

54:43
    Po akci Filipa se Sanderem nakonec od modré pálil Marek, Sobol zasahuje.

57:50
    Dvě minuty před sirénou sešívaní přidávají sedmou branku. Střílí ji VOJTĚCH POLÁK, jenž zůstal sám před Sobolovou brankou a přesně zavěsil pod víko. Asistence: Lukáš Strnad a Martin Vašíček.

58:55
    Zakázané uvolnění Slavie vrací hru před Voleveckého.

Slávističtí junioři udělali další krok k postupu do semifinále. I ve druhém zápase totiž Porubu porážejí tentokrát poměrem 7:1. Po bezbrankové první třetině, kdy nebylo k vidění příliš příležitostí, se sešívaní rozjeli a ve druhé části nasázeli hostům čtyři branky. Vítězství si pak už pohlídali i ve třetí periodě, v níž skórovali i Ostravané. Ti dnes kvůli včerejší kontumaci postrádali několik hráčů a v oslabené sestavě neměli proti favorizované Slavii šanci. Série se nyní přesouvá na led Poruby, kde už v pátek mohou sešívaní rozhodnout o postupu.

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy u hokeje na počtenou! (19:21:01)

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 24. Sander (Hron, Křivánek), 30. Krums (Vosmík, Hron), 34. Strnad (Polák, Dráb), 36. Štípek (Málek, Krums), 44. Vašíček (Filip), 53. Štípek, 58. Polák (Strnad, Vašíček) – 42. Matějka (Janeček, Khromyshyn)

Rozhodčí: Němec – Matys, Uhlík