Nitra – Poprad 0:2 (kon.) | Zvolen – Michalovce 2:6 (kon.)
HKM Zvolen
2:6 (0:2, 2:2, 0:2) Stav série: 0:3
HK DUKLA Ingema Michalovce
sk Neděle 24.03.2024, 18:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipsport Liga (SR) play-off • Čtvrtfinále

Michalovce zvládli aj tretí zápas série a treba povedať, že pomerne jednoznačne. Základ svojho úspechu položili už v prvej tretine, kde využili dve presilovky. Kľúčové bolo vylúčenie Viedenského do konca zápasu. V polke zápasu viedli Michalovce už 0:4. I keď sa domácim v závere druhej tretiny podarilo znížiť na 2:4, tak v tretej tretine sa už strelecky presadili opäť iba hostia. Daugavinš a Buc pridali piaty a šiesty gól a zápas sa už len dohrával. Rozdiel medzi mužstvami bol hlavne v nasadení, pokiaľ Zvolen hral, tak Michalovce hrali play off. Ďalší rozdiel bol v efektivite využívania presiloviek a jednoznačne v bránkovisku. Toľko zo Zvolena. Michalovce vedú v sérii 3:0 a zajtra môžu sériu ukončiť. Pekný zbytok večera a Ďakujem za pozornosť. (20:30:52)

59:43
    Heardova hokejky trafil Gachulinca niekde do krku a zvyšok zápasu dohrá Zvolen v presilovke.

59:43
    Vylúčenie v tíme HK DUKLA Ingema Michalovce:
    Heard – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

58:51
    Nebezpečná Gachulincova strela, ale Škorvánovi teraz pomohol Solenský, ktorý ju dostal niekde do korčule.

58:21
    Csányiho strela švihom spoza Michalčina, končí opäť iba v Škorvánkovej lapačke. Toto nie sú strely, ktoré by dnes púšťal.

57:58
    Hostia v plnom počte.

57:46
    Lukosevicius a Fortin si asi päť krát vymenili puk, následne Fortin krížnou prihrávkou nabil Mitchovi Hultsovi, ktorého strela z prvej ale smerovala iba na Škorvánka.

56:41
    Zvolen pekne zakombinoval, až sa k delovke od modrej dostal Rahuaser a napriek tomu, že Škorvánkovi domáci tienili tak gólman Michaloviec puk kryje.

55:58
    Kabáč – 2 min., napadnutie.

55:58
    Kabáč sa na z pravej strany natlačil do zakončenia, ale jeho následný stret z Trenčanom bez puku hlavný rozhodca ocenil dvoma minútami.

55:00
    Domáci v plnom počte.

54:45
    Michalovce už hrajú na štvrť plynu, Mitch Hults puk získal a vyhadzuje.

53:22
    Heardova strela z ľavého kruhu zazvonila iba o zadný mantinel.

53:00
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen:
    Lukosevicius – 2 min., napadnutie.

52:50

51:59
    Zvolen v šanci. Mitch Hults strelou z medzikružia opečiatkoval Škorvánkovu konštrukciu brány!