Kladno – Jaselská Opava 2:0 (kon.) | Hostivař – Kert Park Praha 1:6 (kon.)
HBC Kladno
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
SK IHC Jaselská Opava
Sobota 30.03.2024, 11:00 • Precol Aréna, Plzeň • Český pohár • O 3. místo

Pohárové Final Four vyvrcholí od 14 hodin finálovým soubojem mezi týmy HBC Hostivař a HC Kert Park Praha. Rovněž ke sledování tohoto střetnutí jste srdečně zváni. Do té doby na viděnou. (12:38:38)

Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni Jaromír Hanel (Opava) a Milan Teinitzer (Kladno).

Kladenští hokejbalisté porazili dle očekávání v souboji o konečné třetí místo Opavu 2:0 a obhájili navzdory velké marodce loňský bronz. Oba góly vsítili favorité zápasu při vlastním oslabení. Skóre otevřel ve 24. minutě Pražák a ve 35. minutě přidal pojistku Singer. Slezané, kteří hrají až třetí nejvyšší soutěž, předvedli sympatický výkon, za který se rozhodně nemusí stydět. Klobouk dolů před nimi.

44:41
    Soukup střílel od levého mantinelu do prázdné branky. Netrefil. Mrzet už to Kladenské nemusí. Je rozhodnuto.

44:25
    Pavel Málik šel do souboje s Důrasem. Míčem vzlétl vysoko a skončil v ochranné síti. Vhazuje se ve středním pásmu.

43:43
    Důras mířil do odkryté opavské klece. Palcer jeho střelu rybičkou zachytil. Opavští jdou dopředu.

43:32
    Opavští si vyžádali oddechový čas. Vhazovat se po něm bude v pásmu Kladna. Okruhlica zůstává na střídačce, místo něj jde na palubovku Palcer.

43:27
    Pavel Málik hledal přihrávkou mezi kruhy Holušu. Ten byl nejprve dostoupen, poté se dostal alespoň ke střele od modré čáry. Jan Jirotka musel snad poprvé v této třetině předvést kvalitní zákrok.

42:46
    Singer napadal před brankou. Zkoušel to bekhendem. Bez úspěchu. Následný opavský lob se stal kořistí kladenských beků.

42:22
    David Okruhlica raději podržel balonek před napadajícím Důrasem. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

41:42
    Dědič drží hrací předmět za vlastní brankou. Svěřenci Slavomíra Švancara znovu nikam nespěchají.

40:47
    Potěchin si oběhl pásmo a natlačil se zleva do střelecké pozice. K zakončení nakonec nesáhl. Kladno se nikam nežene, pohodlně drží míček a těší se na bronz.

39:59
    Do konce třetí třetiny schází posledních pět minut. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by měla Opava duel zdramatizovat. V posledním dějství Slezané ještě nevystřelili na branku. Vhazuje se ve středovém kruhu.

39:06
    Singer se z pravé strany natlačil do zakončení. Po kličce sáhl k bekhendu, David Okruhlica akrobatickým zákrokem chytá! Mohlo být rozhodnuto.

38:42
    Hanelovo vyšší nahození sebral ze vzduchu Dědič. Kladno otáčí hru směrem dopředu.

37:49
    Opavský trest je u konce. Po delší době hrají oba týmy v plném počtu.

37:41
    Singer měl na levé straně spoustu prostoru. Napřáhl k dělovce, Okruhlica vyrážel betony.

Filip Lefenda

Branky a nahrávky: 24. Pražák (Kastner), 35. Singer (Důras, Teinitzer)

HBC Kladno: Jirotka (Gerlich) – Barták, Dědič (C), Soukup, Teinitzer – Důras, Kastner, Potěchin, Pražák, Rychlý, Singer, Slavík, Šmíd
    Trenér: Slavomír Švancar

SK IHC Jaselská Opava: Okruhlica (J. Blažek) – Capinský, Hanel (A), Král, Lerch, Pav. Málik (A), Palcer, Urbanský – M. Blažek, Grufík, Holuša, Kučera, Pat. Málik, Palcer, Raab, Staníček, Steinwirth, Sukeník, Volný (C), Zavřel
    Trenér: Jaromír Hanel

Rozhodčí: Vojtěch Filipiec, Vilém Jonák