Chodov – Tatran 7:4 (kon.) | BUTCHIS – Pardubice 5:9 (kon.) | Vítkovice – Mladá Boleslav 3:6 (kon.)
1. SC TEMPISH Vítkovice
3:6 (0:3, 2:1, 1:2) Stav série: 1:2
Předvýběr.CZ Florbal MB
Neděle 31.03.2024, 19:00 • SC Dubina Ostrava • Livesport Superliga • Semifinále

1. SC TEMPISH Vítkovice – Předvýběr.CZ Florbal MB 3:6
    Branky a nahrávky: 22. Zubek (M. Gattnar), 39. Matejčík (Šindler), 50. R. Gattnar (Matejčík) – 9. Sládek (Gašparík), 14. D. Beneš (Besta), 14. Sládek (J. Bína), 29. Delong (Vařecha), 58. Tokoš, 58. Zoufalý (Delong). Rozhodčí: Kačer, Vašíček. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Zásahy brankářů: 11:18. Po třetinách: 0:3, 2:1, 1:2. (20:56:39)

Florbalisté Mladé Boleslavi zvládli třetí utkání série s Vítkovicemi. Zvítězili 6:3 a ujímají se vedení 2:1 na zápasy. Hostům skvěle vyšla první třetina, po níž vedli 3:0. Ve druhé části se domácím dvakrát podařilo snížit na rozdíl dvou tref a v závěrečné dvacetiminutovce je dokonce dostal do kontaktu Rostislav Gattnar. V koncovce pak Vítkovičtí sáhli ke hře bez brankáře, ovšem za tu je potrestal nejprve Martin Tokoš a poté i Jan Zoufalý.

59:54
    Michal Sládek mohl zkompletovat hattrick. Jeho pokus doskákal do tyčky prázdné klece.

59:15
    Milan Tomašík z dálky netrefil prázdnou branku. Čas ale rychle utíká.

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

58:54
    Ještě hra domácích bez brankáře.

58:34
    Další čas pro hosty ušetřil Tokoš. Následně hosté poslala míček až k Součkovi.

57:40
    Domácí nyní pokračují se Součkem v brance.
    57:26 Jan ZOUFALÝ - 3:6

57:26
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Domácí při pokračující hře bez brankáře opět inkasují! Za brankou soupeře vybojoval míček Adam Delong. Ten našel JANA ZOUFALÉHO, který pravděpodobně už rozhoduje. Asistence: Adam Delong.
    57:10 Martin TOKOŠ - 3:5

57:10
    Hosté trestají risk Vítkovic! Balónek vybojoval MARTIN TOKOŠ, přeběhl s ním přes půlící čáru a trefil opuštěnou branku – 3:5. Bez asistence.

56:30
    Domácí to zkoušejí bez brankáře!

56:28
    Domácí si berou oddechový čas.

56:19
    Domácí teď měli štěstí! Rána Patrika Suchánka trefila horní tyčku!

55:40
    Na druhé straně střílel Matyáš Šindler do povyjetého Bauera.

55:29
    Martin Tokoš obkroužil bránu, ale mířil jen do Součka. Domácí vzápětí chybovali a z dobré pozice střílel Filip Zakonov. Ten přestřeluje!

54:43
    Bekhendové nahození Ronalda Gašparíka nemohlo překvapit Součka. Míček skončil v náručí domácího gólmana.

54:06
    V dobré pozici střílel Ondřej Jankovský. Ten minul pravý horní růžek z Bauerova pohledu.

53:27
    Pažák uvolnil Marka Matejčíka, který nedotáhl kličku Bauerovi. Ten si lehl na míček!

52:00
    Hosté jsou v plném počtu.

51:10
    Tlak domácích! Po střele Adama Zubka se míček odrazil nad branku od Matyáše Šindlera!

49:59
    Vyloučení v týmu Předvýběr.CZ Florbal MB:
    2 min. – Zdržování hry, odpyká Jakub Vařecha.

49:59
    Hosté si vzali challenge! Reklamovali, že gólu předcházel nedovolený zákrok. Vše ale bylo podle pravidel a tak se bude navíc vylučovat na mladoboleslavské straně!
    49:59 Rostislav GATTNAR - 3:4

49:59
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácí se dočkali kontaktního gólu! Marek Matejčík přenesl hru od pravého mantinelu k levému. Tam si vzal míček ROSTISLAV GATTNAR, který vypálil na vzdálenější tyč a jeho střela navíc měla pro brankáře Bauera nepříjemnou výšku. Mířila nad nohu a zároveň pod ruku – 3:4. Asistence: Marek Matejčík.

48:31
    Jakub Šourek dostal přihrávku do běhu. Jeho rána minula branku a odražený míček od hrazení si pohlídal brankář Souček.

47:39
    Ondřej Jankovský vystřelil. Míček ještě tečoval Zubek a Bauer ho musel nadvakrát krotit.

47:23
    Martin Gattnar střílel pouze do bránícího hráče hostí.

47:02
    Nyní útočili hosté. Přihrávka Milana Tomašíka však prošla brankovištěm, aniž by nalezla adresáta.

45:13
    Adam Zubek obkroužil branku a poslal míček do ohně. Ten končí u Bauera.

44:29
    Velká šance hostí! Zakončení Jiřího Besty pokryl na poslední chvíli brankář Souček.

43:45
    Pokračuje snaha domácích trpělivě kombinovat a vstřelit kontaktní gól.

41:25
    Až nyní! Lukáš Fukala zblízka neprotlačil míček za záda Bauera.

41:04
    Domácí zatím ve třetí třetině nepustili soupeře k míčku. Zatím se ale také nedostali do žádné příležitosti.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 20:21.

Střely na branku – 9:14

Po druhé třetině prohrávají Vítkovice s Mladou Boleslaví 2:4. Oproti úvodní části tak ze svého manka jeden gól ubraly. Domácí měli do prostřední části velmi aktivní vstup a Adam Zubek rychle snížil na 1:3. Mladoboleslavští však zase přidali. Nejprve jim nebyla uznána trefa Sládka, ale ve 29. minutě už přesně mířil Adam Delong. Domácí ve 39. minutě opět korigovali, když se přesně trefil Marek Matejčík.

40:00

39:54
    Hosté to chtějí dohrát s míčkem na holích.

39:28
    Nacházíme se již v samotném závěru druhé třetiny.

38:51
    Lukáš Fukala utíkal dopředu na levé straně. Podporoval ho Šebesta. Fukala to zkusil sám a těsně přestřelil!
    38:15 Marek MATEJČÍK - 2:4

38:15
    Domácí snižují na rozdíl dvou gólů! MAREK MATEJČÍK si dobře odskočil od obránců na zpětnou přihrávku Matyáše Šindlera, srovnal si míček na střelu a tu umístil mimo dosah Bauera – 2:4. Asistence: Matyáš Šindler.

37:22
    Domácí nyní získali míček a do otevřenější obrany mohl postupovat Lukáš Hájek. Jeho střela skončila na hrudi Bauera.

36:00
    Hosté navíc i dokáží hrozit. Bekhendový pokus Martina Tokoše si pohlídal Souček.

35:20
    Sledujeme domácí snahu prokombinovat se na dostřel brány soupeře. To jde ale dost těžko.

33:58
    Tečovaná střela Hubálka z poloviny hřiště vypadla přes mantinel. Rozehrávají hosté.

33:19
    Protiútok hostí. Na přihrávku Bíny nedosáhl před odkrytou brankou Sládek.

32:36
    Adam Zubek se důrazně tlačil do brány. Nakonec shodil Bauera na boční konstrukci a mladoboleslavská klec se vychýlila z předepsaného postavení.

31:18
    Domácí se snaží zvýšit aktivitu, ovšem zatím narážejí na fungující obranu Mladé Boleslavi.

30:17
    Šimon Hatala to zkoušel z větší vzdálenosti. Jeho střela neprošla na hostující bránu.
    28:40 Adam DELONG - 1:4

28:40
    Hosté v posledních minutách zase převzali iniciativu a nyní odskakují zpět na třígólový rozdíl! Jakub Vařecha posunul míček doprava pro ADAMA DELONGA, který na nic nečekala svižnou střelou překonal Součka – 1:4. Asistence: Jakub Vařecha.

27:16
    Jakub Gruber se výborně uvolil a servíroval míček před odkrytou branku Jakubovi Bínovi. Gólu zabránil skvělým zákrokem Souček, který se vrhl ke své tyčce a využil možná i toho, že Bína zakončení trochu podcenil!

26:55
    Michal Sládek v souboji 1 na 1 s Hubálkem. Zkusil přes domácího hráče vystřelit, mířil však nad.

26:30
    Marek Matejčík zlomil při obranné práci svou hůl. Hra ale byla přerušena a tak si může nástroj vyměnit.

25:28
    Na hřišti se v domácím dresu objevil také Adam Šmíd. Pro něho je to první start v semifinále play-off.

24:39
    Nahození Ronalda Gašparíka zachytil do rukou Lukáš Souček. Ten výhozem zakládá akci domácích.

22:53
    Akci hostí zakončoval po nahrávce Suchánka Filip Zakonov. Střela mu ale nesedla.
    21:53 Neuznaný gól hostí.

21:53
    Gól neplatí! Michal Sládek poslal míček za záda domácího brankáře vysokou holí.

Dlouhá porada. Oba rozhodčí se u monitoru i vyměnili. Teď se tam nacházejí oba.

Skórovali hosté! Rozhodčí ale ještě řeší situaci u videa. Řeší se, jak Michal Sládek dostal balónek za záda Součka.
    21:16 Adam ZUBEK - 1:3

21:16
    V domácí kabině zřejmě bylo o přestávce velké rušno! Vítkovičtí totiž do druhé třetiny vlétli. Martin Gattnar svůj únik ke gólu ještě nedotáhl. Balónek však dokázal ještě vrátit před branku a ADAM ZUBEK už to měl vcelku snadné – 1:3. Asistence: Martin Gattnar.

20:30
    Mohlo být sníženo! Do střely Matyáše Šindlera z pravé strany se však vrhnul Bauer, který podržel Mladoboleslavské.

20:01

Další třetina začne přibližně v 19:40.

Střely na branku – 3:11

Po první třetině mohou být spokojenější Mladoboleslavští, kteří vedou na půdě Vítkovic 3:0. Hosté hráli od začátku aktivně, důrazně napadali a za to postupně sklízeli plody svého snažení. V 9. minutě je poslal do vedení po rychlém kontru Michal Sládek a další dva góly padly ve 14. minutě. Z dálky nejprve přesně zamířil Dominik Beneš a jen o 8 sekund později pak ještě navýšil skóre svým druhým zásahem Sládek. Vítkovičtí tak budou mít co dělat, aby se do utkání vrátili.

20:00

19:40
    Martin Gattnar střílel do náruče Bauera. Ten vyhodila Bína poslal do šance Martina Sládka, který únik z levé strany zakončil ranou mimo.

19:05
    Ondřej Jankovský dokázal s míčkem obkroužit hostující branku a dostal se i k zakončení. To ale poslal jen do Bauera, jenž dobře utěsnil spodek své branky.

18:13
    Domácí mají míček na florbalkách a snaží se v závěru první třetiny ještě něco vymyslet.

17:14
    Tohle mohla být dobrá možnost pro domácí. Nahrávku Rostislava Gattnara však netrefil před odkrytou brankou Matyáš Šindler.

16:02
    Pro domácí je tohle těžké na psychiku. Po dvou vyrovnaných zápasech v Mladé Boleslavi najednou výrazně ztrácejí.

15:20
    Rostislav Gattnar se dostal před brankou k zakončení, ale Lukáše Bauera nepřekvapil.
    13:58 Michal SLÁDEK - 0:3

13:58
    A o 8 sekund později je to už 0:3! Sládek zatlačil na rozehrávajícího Bínu. Ten v předbrankovém prostoru namazal míček Jakubovi Bínovi, jenž následně adresoval pas na vzdálenější tyčku právě pro MICHALA SLÁDKA a ten vše dokončil – 0:3. Asistence: Jakub Bína.
    13:50 Dominik BENEŠ - 0:2

13:50
    Hosté potvrzují svou aktivitu a navyšují náskok! Po rozehrávce od hrazení se dostal k míčku DOMINIK BENEŠ, který táhlou střelou z poměrně velké dálky překonává Součka. Ten měl zakrytý výhled. Asistence: Jiří Besta.

13:33
    Nástřel Tomašíka byl zablokován a míček vypadl za mantinel k vítkovické střídačce.

11:46
    Domácí jsou v plném počtu.

11:26
    Hubálek našel Rostislava Gattnara. Ten vyvezl míček až za hostující branku a šetří cenné sekundy z vítkovického oslabení.

10:30
    Střelu Patrika Suchánka chytá brankář Souček.

10:02
    Adam Delong orazítkoval svou ranou břevno domácí branky!

9:45
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice:
    Jan Šebesta – 2 min., Sekání.

9:38
    Hájek se snažil vysunout Adama Zubeka, ke kterému se však míček nedostal. Kdyby ano, mohl postupovat sám na brankáře Bauera.

8:57
    Hosté v náznaku přečíslení 3 na 1. Nahrávka Daniela Šebka ale nakonec nenašla Martina Tokoše.
    8:17 Michal SLÁDEK - 0:1

8:17
    Hosté se ujímají vedení! Ronald Gašparík získal míček na vlastní polovině a vyběhl s ním dopředu. Po jeho pěkné přihrávce pak zakončoval do odkryté branky MICHAL SLÁDEK. Asistence: Ronald Gašparík.

6:58
    Dobrá střela Adama Delonga z levé strany. Míček byl možná ještě tečován a těsně minul vzdálenější tyčku.

5:48
    Mladoboleslavští dobře napadají rozehrávku soupeře. Vítkovičtí si tím zatím mají problémy.

3:41
    Adam Delong získal dobrým napadáním míček pro Jakuba Vařechu. Jeho ránu dokázal vyrazit Souček.

3:20
    Z domácí strany je to zatím trochu opatrnější. Vítkovičtí vyčkávají, s čím přijde soupeř.

1:44
    Velká příležitosti hostí! Po přihrávce z levé strany zakončoval z bezprostřední blízkosti Jakub Gruber. Domácí měli štěstí, že zamířil jen do klína dobře postaveného brankáře Lukáše Součka!

0:53
    Lukáš Punčochář vystihl rozehrávku domácích a vyrazil dopředu. Zkoušel to sám, ale jeho střela branku netrefila.

0:12
    Vítkovice získaly po buly míček a mohou zkusit rozjet první útočnou akci.

00:01

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček (Jasiok) – Jankovský, Sidunov, Hubálek, Šebesta (C), Vít, Hatala, Vítovec – Šindler, R. Gattnar, Matejčík, Fukala, Zubek, M. Gattnar, Pažák, Slončík, L. Hájek, A. Šmíd, Galia.
    Trenér: Daniel Folta

Předvýběr.CZ Florbal MB: L. Bauer (Týc) – Suchánek, Zakonov, Besta, Punčochář, Gruber, Zoufalý, Feigl – Tomašík (C), D. Šebek, Tokoš, D. Beneš, Vařecha, Delong, Gašparík, J. Bína, Sládek, Šourek, Bergman.
    Trenér: Joonas Naava

Rozhodčí: Kačer, Vašíček.

Cesta do semifinále

Mladá Boleslav

Středočeši zakončili základní část na pěkném druhém místě s nasbíranými 61 body a s nejlepším útokem v lize. Dali 304 branek za 26 utkání. Neskutečné číslo. Mladá Boleslav šla v prvním kole play off na mladý a talentem oplývaný Liberec. Vyřadila ho 4:0 na zápasy, i když to nebylo tak jednoznačné, jak to vypadá. V semifinále pak právě narazila na Vítkovice.

Vítkovice

Zakončili základní část na třetím místě s 60 body. Ztráceli tedy jeden bod na Mladou Boleslav a 3 na Tatran Střešovice který základní část opanoval. Dali jen o pět branek méně než Tatran, avšak o 91 méně než Boleslav. To už je pekelný rozdíl. Mladá Boleslav je letos opravdu ofenzivní uragán. Vítkovice budou muset hrát hodně dobře, na svoje možnosti, možná i nad, aby svého soka vyřadili. Zatím si odvezli ze středu Čech 1 bod. To je velmi dobré. Ve čtvrtfinále Vítkovice vyřadili v šesti duelech dalšího pražského soupeře a to Bohemians. TI vzdorovali dlouho, ale pak padli. Vítkovice tedy v semifinále narazily na Mladou Boleslav, poněvadž Tatran si vybral Chodov do své série, jelikož by lépe postavený v tabulce základní části.

Každý chce hrát finále, oba ccelky prožívají úspěšné sezony a byla by škoda je promarnit už v semifinále, tam ale může postoupit jen jeden. Bude to bitva e vším všudy.