Prešov – Pov. Bystrica 3:4 (po pr.)
HC Prešov
3:4 (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1) Stav série: 1:1
HK 95 Považská Bystrica
sk Pondělí 01.04.2024, 18:00 • Ice Aréna Prešov • 1. liga play-off (SR) • Semifinále

Svoju kvalitu mal dnes druhý semifinálový zápas konajúci sa v Prešove, o ktorom muselo rozhodnúť až predĺženie a v ňom boli úspešnejší hostia z Považia, ktorí vyrovnali sériu na 1:1 a do domácich duelov odchádzajú z lepšej pozície. Panteri sa celý zápas museli doťahovať na svojho súpera, v predĺžení boli lepší práve domáci, ale Považania ustáli oslabenie a udreli v závere. Rozhodujúci gól strelil Cíger, ktorému presne prihrával Lušňák. Táto dvojica bola dnes bodovo produktívna. S konštatovaním, že Považská Bystrica zvíťazila v Prešove 4:3 po predĺžení, sa s vami lúčim a teším sa na vás opäť zajtra pri zápase Dubnice so Žilinou. (20:32:08)

68:15
    Považská Bystrica dala gól! JAKUB CÍGER rozhodol tento zápas strelou z prvej, keď mu nabil Lušňák od zadného mantinelu!

66:04
    Niekoľko dorážok pred Tomekom, ale sú neúspešné!

65:24
    Dobrý blok vyhnal Prešovčanov z útočného pásma.

65:15
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica:
    Trest pre hráčsku lavicu – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.

65:15
    Po akcii Mihalika sa bude vylučovať na strane Považskej Bystrice.

64:10
    Prešovčania sú nebezpeční a sú blízko ku gólu.

63:46
    Kohút v rýchlosti prešiel cez dvoch hráčov hostí, ale po jeho strele skončil puk v lapačke Tomeka!

62:51
    Po Jakubcovom bekhende končí puk v moci Hollého.

61:30
    Hrá sa veľmi aktívne na oboch stranách.

60:25
    Ďaloga a ani Vrábeľ neukončili tento zápas.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Bude nasledovať 10-minútové predĺženie vo formáte 3 na 3. Po šesťdesiatich minútach je stav 3:3, v tretej tretine sa presadil Mihalik a na jeho presný zásah rýchlo odpovedal Jakubec.