Chomutov – Vyškov 3:1 (kon.) | Havířov – Tábor 4:2 (kon.)
4:2 (2:1, 1:1, 1:0) Stav série: 1:0
HC Tábor
Středa 03.04.2024, 17:30 • Gascontol Aréna, Havířov • 2. liga • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Ve vyřazovacích bojích 2. ligy setrvaly už jen čtyři týmy, které teď čekají boje o místenku do finále. Jednu z těchto semifinálových sérií rozehrají dnes v Havířově. Utkají se proti sobě dva velmi ambiciózní celky, domácí AZ Havířov proti HC Tábor. Zatímco domácí postoupili do semifinále po výhře v sérii proti Novému Jičínu 3:0, Tábor si postup musel vybojovat až v rozhodujícím 5. zápase, kde porazil Příbram 2:0 a sérii 3:2. První semifinálový zápas bude klíčový pro celý další vývoj série, kdo si z něj tedy odnese výhru, Havířov, nebo Tábor?

Zdravím Vás z havířovské Gascontrol Areny, oba týmy jsou již na rozbruslení a zhruba za pětadvacet minut by první semifinálová bitva mezi Havířovem a Táborem měla vypuknout!

AZ Havířov: Šimonů (Sachr) – Kunc, Michálek, Valenta, Ševčík, Ficek, Vosátko, Ščurek – Karafiát, Křivohlávek, Klimša (A) – Bednář, Haas (C), Franek – Kratochvil, Spratek, Pawliczek – Mrva (A), Ćmiel, Antoníček – Apolenář.
    Trenér: Jiří Raszka

HC Tábor: Žajdlík (Gába) – Plášil, Hubata, Suchánek (A), Jáchym, K. Černý (A), Hajič, Gajdolín – A. Zeman, Matušík (C), Šulek – Prášek, Milfait, Severa – Nevšímal, Zadražil, Krliš – J. Duda, Zíb, J. Bárta – Šimák.
    Trenér: Jakub Grof

Rozhodčí: Maťašovský, Maršálek – Bezděk, Augusta.

Arenou zazněla česká státní hymna a teď je již vše připraveno pro začátek prvního semifinálového duelu!

00:01

00:20
    Plášila o puk ve středním pásmu připravil Křivohlávek, ten kotouč přehrál na Klimšu, ten ale zakončit nedokázal.

01:03
    Lukáš Bednář velmi tvrdě přitlačil na mantinel Práška, ten se těžce zvedá a míří na střídačku.

01:15
    Zakázané uvolnění Havířova.

01:29
    Nahozeného kotouče se ujímá Žajdlík.

01:34
    Krátce po vhazování vybojoval puk Kratochvil, jeho střelu z otočky ale Žajdlík vyrazil betonem.

02:27
    Havířov právě vstřelil branku!
    Máme tady první branku utkání! Po delším tlaku Havířova a spolupráci Ćmiela s Antoníčkem se ke kotouči na modré čáře dostal TOMÁŠ VALENTA, který se rozhodnul pro nahození na bránu, Žajdlík ale letící puk neviděl přes stínícího hráče domácích, a tak kotouč skončil za jeho zády. Asistence: Petr Antoníček a Matouš Ćmiel.
    02:27 Tomáš VALENTA - 1:0

04:08
    Havířov odskakuje do dvoubrankového vedení! Domácím hráčům se povedlo ustát krátký nápor Tábora a díky Davidu Vosátkovi se dostali z obranného pásma, o zbytek se postaral ŠIMON KRATOCHVIL, který s pukem nabral rychlost a z pravé strany střílel k Žajdlíkově levé tyči, na střelu táborský brankář nedosáhnul. Asistence: David Vosátko.
    04:08 Šimon KRATOCHVIL - 2:0

05:56
    Severa si vzal puk pod kontrolu v obranném pásmu a přejel ním takřka celé hřiště, v útočném pásmu byl al zastaven Valentou a Haasem.

06:55
    Plášilova špatná rozehrávka končí pouze na holi Šimonů.

07:33
    Od modré čáry po ledě nahazoval Severa, o teč se ještě snažil Duda, úspěšný ale nebyl.

08:42
    Hajičova střela letěla pouze nad bránu havířovských.

09:04
    Icing Tábora.

09:07
    Těsně po buly se ke střele z mezikruží dostal Kratochvil, ten už ale pálil z pádu, a tak jeho pokus velké nebezpečí pro Žajdlíkovu klec nepředstavoval.

10:01
    Plášil dostal od Hubaty nabito na střelu z první, při střele ale zlomil hokejku a puku se tak ujímají domácí.

11:35
    Zakázané uvolnění domácích.

11:44
    Hubatova rána skončila na betonech Šimonů.

12:11
    Suchánek z vlastního pásma nahodil na Šimonů, ten puk pouze vyrazil před sebe.

13:01
    Zpoza obránce domácích Kunce střílel Krliš, Šimonů puk vyrazil.

14:02
    Tábor se teď již poněkolikáté dnes dlouho drží v útočném pásmu, puk se ale téměř výhradně pohybuje pouze po rozích kluziště, hosté se moc nedostávají k nebezpečným střelám.

15:37
    V zápalu boje o puk byl kotouč jedním z hráčů vhozen do vzduchu, kde trefil hostujícího útočníka Jana Milfaita do obličeje, hra tak byla přerušena, avšak vypadá to, že se nejedná o nic vážnějšího.

16:18
    Tábor právě vstřelil branku!
    Tábor se poprvé prosadil a snižuje náskok domácích na pouhou jednu branku! Po rychlém přechodu středního pásma a přihrávce Hajiče se do úniku po pravém křídle dostal VÁCLAV KRLIŠ, který rychlým švihem k levé tyči překonal brankáře Šimonů. Asistence: Tomáš Hajič.
    16:18 Václav KRLIŠ - 2:1

18:08
    Hosté chyceni v ofsajdu.

18:21
    Po pravé straně jel Nevšímal, puk chtěl ještě přihrát na osu hřiště na Zadražila, této přihrávce ale zabránil Ćmiel.

19:54
    Po Matušíkově přihrávce si velmi rychle podél pravého mantinelu nabruslil Severa, jeho pokus z ostrého úhlu ale domácí svatyni neohrozil.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:17.

První třetina měla vysoké tempo již od samého začátku, oba týmy byly již od úvodního hvizdu velmi aktivní a ofenzivní. Z tohoto nástupu těžili domácí, již ve třetí minutě se nahozením od modré čáry trefil Tomáš Valenta. Na něj o dvě minuty později navázal Šimon Kratochvil, který překonal Žajdlíka střelou z pravého kruhu. Tábor si ale dvoubrankové manko nechtěl nechat líbit, a tak jej na rozdíl jedné branky tři minuty před koncem první části snížil střelou k levé tyči Václav Krliš. Po prvních dvaceti minutách je tedy stav prvního semifinálového utkání 2:1.

20:01

20:24
    Matušík neprošel kolem mantinelu přes Michálka.

20:55
    A máme srovnáno! Tábor se po začátku druhé periody rychle usadil v útočném pásmu a kotouč se dostal až na modrou čáru k TOMÁŠI HUBATOVI, jehož střela propálila vše, co ji stálo v cestě a zastavila se až síti za zády Šimonů. Asistence: Ondřej Šulek a Adam Zeman.
    20:55 Tomáš HUBATA - 2:2

21:33
    Zakázané uvolnění Tábora.

22:18
    Po buly v obranném pásmu zkoušel Valenta zajímavou přihrávku se střed hřiště pro Petra Antoníčka, ten ale na puk nedosáhl.

22:51
    Křivohlávek byl v středním pásmu připraven o puk Matušíkem.

23:24
    Plášil vyslal přihrávkou na útočnou modrou do úniku Severu, tomu ale kotouč ujel z hole.

24:00

24:19
    Neúspěšná rozehrávka hostí končí opět jen zakázaným uvolněním.

24:28
    Kuncovu ránu zblokoval Suchánek.

24:52

25:12
    Hajičova rána mířila těsně vedle brány domácích.

25:22
    Icing Havířova.

25:32
    Havířov je teď pod dlouhým tlakem Tábora, který již měl několik střel na bránu, Šimonů ale zatím všechny pokryl.

26:37
    Jáchymův příklep vyrazil Šimonů do rohu betonem.

27:35
    Antoníčkovo vyhození končí zakázaným uvolněním.

27:44
    Ševčík poslal do šance Ćmiela, ten ale nedokázal vystřelit.

28:10
    Hosté v ofsajdu.

28:46
    Kuncovu rozehrávku zachytil Plášil a udržel tak Tábor v útočném pásmu.

28:58

29:27
    Zemanovu střelu z mezikruží ztečoval nad bránu Vosátko.

29:54
    Hajičovo nahození minulo bránu.

30:16
    Rozjetého Práška zastavil Valenta.

30:45
    V této části hry je Tábor jasně lepší, domácí se prakticky nedostávají k puku a když, tak pouze vyhazují. Tábor takto tlačí již několik minut.

32:02
    Nevšímalovi se nepodařilo zachytit přihrávku, a tak je pískáno zakázané uvolnění hostů.

32:21
    Po Ščurkově ztrátě se ke střele z pravého kruhu dostal Zadražil, Šimonů zasáhl betonem.

32:49
    Domácí se znovu posouvají do vedení! Havířovu se podařilo přežít několik minut trvající nápor Tábora a odměněn za to byl TOMÁŠEM FRANKEM, který svou střelou vymetl pravý horní roh Žajdlíkovy brány. Asistence: Šimon Kratochvil a Lukáš Bednář.
    32:49 Tomáš FRANEK - 3:2

33:53
    Vyloučení v týmu AZ Havířov:
    Petr Antoníček – 2 min., vysoká hůl.

34:56
    Při bránění byl úspěšný Ćmiel a vyváží tak puk až k Žajdlíkově brance.

35:41
    Hubatovu střelu vleže zblokoval Mrva.

35:53

36:14
    Zakázané uvolnění Havířova, na ledě tak zůstává unavená formace z oslabení, posílená o navrátilce z trestné lavice, Petra Antoníčka.

36:20
    Puk se po odrazu od výstroje jednoho z hostujících hráčů dostává mimo hřiště a domácí tak mohou vystřídat.

36:39
    Fickova střela letěla nad bránu.

37:14
    Franek to zkoušel příklepem od modré čáry, Žajdlík zasáhl vyrážečkou.

37:26
    Po souboji v rohu zůstává na ledě ležet Tomáš Franek, za asistence svých spoluhráčů se ale zvedá a míří za zdravotníky na domácí střídačku.

37:53
    Milfait zavezl kotouč do útočného pásma, tam se ale Táboru nepodařilo udržet.

39:10
    Situace na ledě se začíná přiostřovat, vidíme stále více a více osobních soubojů tolik typických pro boje v play-off.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:09.

Pokud měl do první třetiny lepší start Havířov, v druhé části mu to Tábor vrátil. Po sotva 55 vteřinách srovnal stav utkání střelou od modré čáry Tomáš Hubata. Tábor následně druhé periodě naprosto dominoval, prakticky nepouštěl Havířov ke kotouči, natož pak k šancím, naopak těch si hosté tvořili spoustu. Ale ani uzamykání domácích v jejich obranném pásmu, ani několik nebezpečných střel nevyústilo ve třetí branku Tábora. A jak se ve sportu říká – nedáš, dostaneš! A toto nepsané pravidlo zafungovalo v plné výši, když po přenechání puku Bednářem vymetl kanonýr Tomáš Franek pravý horní roh táborské svatyně a poslal tak domácí zpět do vedení. Třetí část tak bude začínat za stavu 3:2.

40:01

40:30
    Matušíkovu ránu vlastním tělem zblokoval Kunc.

41:12
    Franek se s pukem propracoval do mezikruží, zakončit se mu ale nepodařilo.

41:29
    Vyloučení v týmu HC Tábor:
    Jakub Suchánek – 2 min., hrubost.

42:04
    Havířovu se nepodařilo udržet se v útočné třetině, hostující Zadražil se dokonce dostal ke střele na Šimonů, ten si našel kotouč lapačkou.

42:58
    Kuncovo nahození tečoval před bránou Klimša, puk šel ale mimo bránu.

43:15
    Táboru se podařilo vyhodit.

43:29

43:36
    S Ševčíkovou střelou si Žajdlík poradil lapačkou.

43:42
    Po vyhraném vhazování přisunul Antoníček kotouč na Vosátka, jeho střela zasáhla pouze Žajdlíka do hrudi.

44:24
    Tomáš Hajič střílel z jízdy z pravého kruhu, Šimonů puk podržel.

45:06
    Rychlou střelu vypálil z pravého kruhu rozjetý Nevšímal, puk domácímu brankáři vypadl, žádný z hostujících hráčů ale u něj nebyl na dorážku.

46:04
    Po velké chybě Žajdlík má Havířov zpět dvoubrankový náskok! Domácí rychle přešli střední pásmo a dostali se do útoku a k odraženému puku v rohu se rozjel ŠIMON KRATOCHVIL, který jej z téměř nulového úhlu nahodil na bránu a nachytal tak hostujícího brankáře Žajdlíka. Asistence: Dominik Pawliczek a Daniel Spratek.
    46:04 Šimon KRATOCHVIL - 4:2

49:15
    Kapitán hostí Matušík si vzal kotouč za vlastní bránou a projel s ním celé hřiště, do zakončení se mu ale natlačit nepodařilo.

49:56
    Obraně Tábora utekli Spratek a Ćmiel, ten ale nastřelil pouze horní tyč.

50:01
    Jan Milfait – 2 min., držení.

51:22
    Havířov má v přesilovkách problém se udržet v útoku, další jeho pokus o rozehrávku končí střelou na Šimonů.

52:20
    Franek se z pravé strany snažil natlačit s kotoučem do brány, tomu ale zabránil Duda.

53:20
    Plášilovu střelu zblokoval Antoníček.

54:26
    Pawliczkovu přihrávku na Spratka zachytil Zadražil.

54:58
    Ševčíkou střelu vytěsnil Žajdlík ramenem.

55:28
    Plášilovo nahození bylo zblokováno mimo bránu.

56:00
    Nevšímalovu střelu vykopl Šimonů betonem.

56:42
    Po neodpískaném zásahu vysokou holí zůstává na ledě ležet táborský Petr Zíb, za pomoci spoluhráčů se vrací na střídačku.

57:03
    Suchánkova střela neprošla přes Franka.

57:32
    Adam Zeman vyslal svižnou ránu z levého kruhu, mířil ale jen do hrudníku havířovského gólmana.

57:32
    Tábor to zkouší v šesti!

57:53
    Zadražil zavezl kotouč do pásma, tam se ale nedaří Táboru udržet.

58:25
    Práškovu střelu zablokoval Klimša.

58:29
    Obranu domácích Šimonů uklidnil, kotouč zalehl a přerušil tak hru.

58:37
    Hajič mířil mimo branku.

58:50
    Jáchymovu střelu si Šimonů našel lapačkou, z té mu ale kotouč vypadnul.

59:16
    Pokus o gól do prázdné brány končí pouze zakázaným uvolněním domácích.

59:37
    Hubatovu dělovku Šimonů vykryl.

Ve třetí třetině si domácí hokejisté zkušeně pohlídali své vedení, které ještě svou druhou trefou večera zpečetil Šimon Kratochvil. Tábor si sice tvořil šance a houževnatě se snažil vykročit za vyrovnáním, veškeré jeho snahy ale byly marné, a tak světelné tabule v havířovské Gascontrol Areně ukazují konečný stav 4:2.

Dnešní utkání sledovalo 1647 diváků.

A to je pro dnešek z Havířova vše, ale hned zítra nás čeká druhé pokračování této semifinálové série, ve které se Havířov ujímá vedení 1:0 na zápasy. Já Vám mockrát děkuji za pozornost a budu se opět těšit u dalších přenosů na shledanou! (19:45:54)

Matěj Juřík

Branky a nahrávky: 3. Valenta (Antoníček, Ćmiel), 5. Kratochvil (Vosátko), 33. Franek (Kratochvil, Bednář), 47. Kratochvil (Pawliczek, Spratek) – 17. Krliš (Hajič), 21. Hubata (Šulek, A. Zeman)

Rozhodčí: Maťašovský, Maršálek – Bezděk, Augusta