NY Islanders – Pittsburgh 5:4 (kon.) | Tampa – Toronto 6:4 (kon.) | Dallas – St. Louis 2:1 (1:0 po s.n.)
Arizona – Edmonton 5:2 (kon.)
New York Islanders
5:4 (1:1, 2:2, 2:1)
Pittsburgh Penguins
Čtvrtek 18.04.2024, 01:00 • UBS Arena, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Preview zápasu

New York Islanders: Tým, který má zajištěné play-off a nachází se na sedmém místě tabulky Východní konference s devadesáti dvěma body. New Yorku se poslední dobou velmi daří, dokázali přehrát New Jersey Devils (1:4), Montreal Canadiens (3:2 po prodloužení) a New York Rangers (4:2). Prohráli proti týmům New York Rangers (3:2 po nájezdech), Tampa Bay Lightning (4:1) a New Jersey Devils (0:4). Na soupisce Islanders nenajdeme žádné české ani slovenské zastoupení, můžeme se ale těšit na nejproduktivnějšího hráče, kterým je Mathew Barzal s bilancí 23+57 bodů.

Pittsburgh Penguins: Pittsburgh se nachází na desátém místě taktéž tabulky Východní konference s osmdesáti osmi body. Po včerejší výhře Washingtonu už Penguins nemají možnost, jak se dostat do play-off, a proto pro ně sezóna tímto zápasem končí. Penguins mají velmi podobnou formu v posledních zápasech jako Islanders. Vyhráli proti Nashville Predators (4:2), Detroit Red Wings (6:5 po prodloužení) a Tampa Bay Lightning (5:4). Podlehli týmům Boston Bruins (4:6), Toronto Maple Leafs (3:2 po prodloužení) a Columbus Blue Jackets (4:3 po nájezdech). Oproti Islanders hraje v Pittsburghu jediný Čech, a to Radim Zohorna s bilancí 4+3. Nejproduktivnějším hráčem je Sidney Crosby s bilancí 42+50 bodů.

Tyto týmy se v letošní sezóně setkaly již třikrát. První zápas jasně zvítězili Penguins vysokým výsledkem 0:7. Druhý též vyhrál Pittsburgh už menším poměrem 3:1 a třetí zápas převzali Islanders, když zvítězili 4:5 po prodloužení.

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – S. Bolduc, A. Romanov, Pulock, Pelech, Bortuzzo, Reilly – Wahlstrom, Horvat, Cizikas – Palmieri, Nelson, Holmström – Pageau, Lee, Clutterbuck – MacLean, M. Martin.
    Trenér: Patrick Roy

Pittsburgh Penguins: Nedeljkovic (Jarry) – Letang, P. Joseph, E. Karlsson, M. Pettersson, St. Ivany, Shea – Rust, Crosby, D. O'Connor – Rakell, Malkin, Bunting – Puustinen, Eller, R. Smith – Puljujärvi, Carter, Zohorna.
    Trenér: Mike Sullivan

Rozhodčí: Wes McCauley, Kelly Sutherland – Steve Barton, David Brisebois.

00:01

00:20
    První akci zápasu rozjíždí Pittsburgh, ihned ale puk u zadního mantinelu ztrácí a hra se obrací.

00:39
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins:
    Bryan Rust – 2 min., podrážení.

01:05
    Pittsburghu se podařilo ve vlastním oslabení vyjet do útočného pásma a strávit tam neuvěřitelných 25 vteřin, čímž velmi zkrátili přesilovku Islanders.

02:20
    Islanders se nepodařilo využít přesilovku a Pittsburgh se znovu osvobozuje.

02:39

03:38
    Pittsburgh se dostal do útočného pásma, střela z mezikruží skončila v lapačce domácího brankáře.

04:56
    5/5
    Islanders právě vstřelili branku!
    Islanders otevírají skóre utkání! Simon Holmström zavezl puk do útočného pásma, až z pravého kruhu nahodil přímo na brankoviště, kam dojížděl BROCK NELSON, který přesně tečoval puk do brankové sítě. Asistence: Holmström
    Nelson B., Holmström S., Bolduc S., Pulock R., Palmieri K.
    Smith R., Eller L., Puustinen V., Letang K., Joseph P.
    04:56 Brock NELSON - 1:0

07:47
    Valtteri Puustinen zkusil vystřelit z hranice levého kruhu, jeho střela byla zblokována.

08:20
    Drew O'Connor nečekaně získal puk po chybné rozehrávce Islanders na mezikruží a pohotově vystřelil. Ilja Sorokin předvedl skvělý zákrok lapačkou.

10:13
    Kyle Palmieri prokličkoval mezi všemi bránícími hráči v útočném pásmu a dostal se do zakončení z bezprostřední blízkosti brankáře. Střela byla vyražena betonem.

11:47
    Pienguins získali puk za vlastní bránou a ihned rozjeli akci kupředu, po přejetí modré narazili na obranu Islanders, která převzala puk do své moci.

12:23
    Kyle Palmieri získal jako první odražený puk od zadního mantinelu a ihned pálil na bránu hostí. Střela útočníka New Yorku rozezněla brankovou konstrukci.

13:30
    Lars Eller přejel přes modrou čáru a přihrál na levý kruh přímo na holi Erika Karlssona, který vypálil z voleje. Domácí brankář v pozoru.

14:30
    Bo Horvat přihrával na mezikruží, kudy projížděl Simon Holmström, ten ale puk minul.

15:47
    Hosté se snažili prosadit v útočném pásmu, Islanders je ale nepustili k žádné nebezpečné střele na bránu.

16:36
    Nahození na brankoviště se snažil tečovat Reilly Smith, puk ale brankovištěm pouze projel.

17:58
    Islanders jsou na puku ve vlastní třetině a uklidňují hru, následně ale dělají chybu při rozehrávce, čehož se snaží využít Lars Eller, tomu se nedaří zasadit puk mezi tři tyče.

18:29
    5/5
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Pittsburgh dává svou první branku a vyrovnává stav utkání! Po převzetí kotouče ve středním pásmu se ke střele z mezikruží dostal RICKARD RAKELL, kterého střela proletěla těsně pod lapačkou domácího brankáře. Asistence: Bunting, Malkin
    Rakell R., St. Ivany J., Shea R., Bunting M., Malkin J.
    Reilly M., Bolduc S., Clutterbuck C., Martin M., MacLean K.
    18:29 Rickard RAKELL - 1:1

19:00
    Byla ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:40
    Pittsburgh se dostává k poslední šanci v této třetině. Střela z pravého kruhu byla vyražena a k další se ani jeden tým už nedostane.

20:00

První třetina je za námi. Po celý čas New York vypadal jistěji než Pittsburgh, po vyrovnávacím brance převzali krok právě hosté, což dokazuje i počet střel na bránu, který je v poměru 12:17. První gól za Islanders dával svou tečí Brock Nelson, v posledních dvou minutách vyrovnal Rickard Rakell.
    Druhá třetina začne přibližně v 2:01.

20:01

20:38
    New York nahodil puk po mantinelu do útočného pásma, první jej ale získal obránce Pittsburghu, který následně rozjel další akci.

21:50
    Ani jeden z týmů se nedokáže udržet delší dobu na puku a hra se tak otáčí ze strany na stranu.

22:44
    Jeden z domácích hráčů zlomil hokejku při bránění ve vlastním pásmu, toho se snažili využít Penguins střelou od modré, ta ale neprošla za brankovou čáru.

24:14
    Islanders přejeli rychle střední pásmo a snažili se zakončit z bezprostřední blízkosti, hostující brankář byl pozorný.

25:47
    Vhazování po pravici domácího brankáře vyhrál Pittsburgh, puk se snažili získat domácí, kteří se ale provinili nepovoleným zákrokem.

25:53
    Vyloučení v týmu New York Islanders:
    Sebastian Aho – 2 min., podrážení.

26:14
    5/4
    Pittsburgh využívá přesilovku a jde do vedení! Netrvalo to dlouho a ke střele z levého kruhu se dostal Sidney Crosby, jehož střelu umístil od své brusle do brány JEVGENIJ MALKIN, tento gól byl ještě přezkoumáván na videu, ale rozhodčí tuto branku pouze potvrdili. Asistence: Crosby, Karlsson
    Malkin J., Bunting M., Rust B., Karlsson E., Crosby S.
    Pelech A., Pulock R., Palmieri K., Nelson B.
    26:14 Jevgenij MALKIN - 1:2

27:05
    Valtteri Puustinen dostal puk za brankovou čáru, celé této situaci ale předcházel ofsajd, kvůli kterému si domácí brali trenérskou výzvu, na jejímž základě nemohl být gól uznán.

27:33
    Pittsburgh i přes neuznaný gól nadále trápí obranu Islanders v útočném pásmu.

28:13
    Kyle Palmieri a Brock Nelson se dostali do situace dva na jednoho, na prvního zmíněného prošla přihrávka přes předbrankový prostor, Palmieri vyslal prudkou střelu, kterou skvělým zákrokem vyrazil hostující brankář.

30:00
    New York dlouho kombinuje v útočném pásmu, hra je přerušena až po vyražení střely od modré do ochranné sítě.

31:08
    Pittsburgh je znovu velmi pod tlakem a dělá zbytečné chyby při rozehrávce.

31:35
    Ani tentokrát branka nebude platit! New York dokázal dostat puk za brankovou čáru, ale způsobem takovým, kdy se jeden z domácích hráčů ocitnul v brankovišti a puk do brány dokopnul bruslí.

32:34
    Casey Cizikas se dostal až na levý kruh odkud vystřelil, puk byl vyražen mimo bránu.

33:18
    5/5
    Islanders přeci jen po velkém tlaku přidávají další branku a srovnávají zápas! Alexandr Romanov vypálil od modré, tuto střelu před brankou tečoval CASEY CIZIKAS, díky kterému neměl hostující brankář proti tomuto puku žádnou šanci. Asistence: Romanov, Bolduc
    Cizikas C., Bolduc S., Horvat B., Clutterbuck C., Romanov A.
    St. Ivany J., Shea R., Bunting M., Rakell R., Malkin J.
    33:18 Casey CIZIKAS - 2:2

34:40
    5/5
    Penguins velmi rychle odpovídají a znovu jdou do vedení! VALTTERI PUUSTINEN se jako první dostal k odraženému puku a vypálil z blízkosti, jho střela prošla čistě do brankové sítě.
    Puustinen V., Smith R., Eller L., Pettersson M., Karlsson E.
    Reilly M., Clutterbuck C., Martin M., MacLean K., Bortuzzo R.
    34:40 Valtteri PUUSTINEN - 2:3

37:04
    Islanders se dostali k další příležitosti tvořit tlak, nepřesná přihrávka přes mezikruží končí na hokejce hráče hostujících.

38:30
    John St. Ivany – 2 min., nedovolené bránění.

39:00
    Byla ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:45
    5/4
    Špatná rozehrávka Bryana Rusta způsobila rychlou akci Islanders na jejímž konci byl KYLE PALMIERI, který vypálil z první z levého kruhu a vymetl brankovou síť. Asistence: Nelson, Reilly
    Palmieri K., Reilly M., Horvat B., Wahlstrom O., Nelson B.
    Rust B., Pettersson M., Letang K., Carter J.
    39:45 Kyle PALMIERI - 3:3

39:45
    HL – zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva.

40:00

40:01

40:15
    New Yorku stále zbývá minuta a půl přesilovky, a proto se hned na začátku druhé třetiny dostává do útočného pásma.

41:08
    Pittsburghu se daří osvobodit vyhozením z obranného pásma a Islanders tak musí znovu zavážet puk.

41:36
    5/4
    Islanders zvyšují na rozdíl jednoho gólu! Po dlouhé kombinaci se ke střele z pravého kruhu dostal SAMUEL BOLDUC, kterého střela se nešťastně odrazila od brusle Ryan Shea a zamířila přímo za brankovou čáru. Asistence: Pulock, Iskhakov
    Bolduc S., Pulock R., Holmström S., Cizikas C., Ischakov R.
    St. Ivany J., Shea R., Rust B., Eller L.
    41:36 Samuel BOLDUC - 4:3

44:25
    Pittsburghu se nedaří dostat přes střední pásmo, tempo hry momentálně udávají domácí.

45:35
    Přeci jen se konečně Penguins podívali do útočné třetiny. Dlouho tam ale nepobyli a už musí zase bránit.

46:47
    Hra teď velmi plyne a hraje se skoro bez přerušení.

48:45
    Pierre-Olivier Joseph spíše nahodil než vystřelil do předbrankového prostoru, kde ale nebyl nikdo, kdo by mohl jeho střelu tečovat.

49:06
    Robert Bortuzzo – 2 min., nedovolené bránění.

50:24
    První minuta přesilovky je velmi přerušována a Pittsburgh se ještě nedokázal dostat k žádné větší šanci.

50:56
    5/4
    Střela Sideny Crosbyho z pravého kruhu skončila na teči JEFFA CARTERA, který puk nasměroval přímo do brány. Asistence: Crosby, Bunting
    Carter J., Crosby S., Bunting M., Karlsson E., Malkin J.
    Palmieri K., Aho S. I, Romanov A., Nelson B.
    50:56 Jeff CARTER - 4:4

51:06

51:39
    Pittsburgh znovu strávil delší dobu v útočném pásmu, nevyužil tuto šanci k žádné akci, která by vyrovnala stav utkání.

53:48
    Icing Pittsburghu.

54:27
    5/5
    Nepovedené rozehrávky Penguins ve vlastním pásmu dokázali domácí využít rychlou kombinací, na jejímž konci byla střela SIMONA HOLMSTROMA, který vymetl brankovou síť. Asistence: MacLean
    Holmström S., MacLean K., Pelech A., Pulock R., Aho S. I
    Rust B., Harkins J., Karlsson E., Joseph P., Crosby S.
    54:27 Simon HOLMSTRÖM - 5:4

56:20
    Sidney Crosby nebyl daleko od srovnání, poté co se snažil na brankovišti dostrčit puk do brány.

56:47
    Ofsajd New Yorku.

57:26
    Hru přerušuje domácí brankář přikrytím puku po střele z mezikruží.

57:43
    Pittsburgh to zkouší se šesti hráči v poli.

59:00
    Byla ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

59:30
    Velmi nepřehledná situace v brankovišti New Yorku, po které přijde trestné střílení pro Pittsburgh.

Sidney Crosby vyjel proti domácímu brankáři, po dvou kličkách chtěl zakončit bekhendem nad levým betonem, Ilja Sorokin ale přečetl všechny plány útočníka Pittsburghu a puk vyrazil.

Statistika
    Střely na bránu: 32 – 41 | Přesilová hra: 2/3 – 2/2 | Trestné minuty: 4 – 6

Ilja Sorokin (NYI) – 40 zákroků, 4 OG, úspěšnost 90,91 %, odchytal 59:45
    Alex Nedeljkovic (PIT) – 27 zákroků, 5 OG, úspěšnost 84,38 %, odchytal 57:34

Česká a slovenská stopa
    Tento zápas neměl žádné české ani slovenské zastoupení.

1. Simon Holmström (NYI) 1+1
    2. Brock Nelson (NYI) 1+1
    3. Jeff Carter (PIT) 1+0

Přeji vám hezký zbytek dne a u NHL zase někdy příště. (03:53:15)

Nicol Burešová

Branky a nahrávky: 5. Nelson (Holmström), 34. Cizikas (A. Romanov, S. Bolduc), 40. Palmieri (Nelson, Reilly), 42. S. Bolduc (Pulock, Ischakov), 55. Holmström (MacLean) – 19. Rakell (Bunting, Malkin), 27. Malkin (Crosby, E. Karlsson), 35. Puustinen, 51. Carter (Crosby, Bunting)

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – S. Bolduc, A. Romanov, Pulock, Pelech, Bortuzzo, Reilly, S. Aho I – Wahlstrom, Horvat, Cizikas – Palmieri, Nelson, Holmström – Pageau, Clutterbuck, MacLean – M. Martin, Ischakov.

Pittsburgh Penguins: Nedeljkovic (Jarry) – Letang, P. Joseph, E. Karlsson, M. Pettersson, St. Ivany, Shea – Rust, Crosby, D. O'Connor – Rakell, Malkin, Bunting – Puustinen, Eller, R. Smith – Puljujärvi, Carter, Harkins.

Rozhodčí: Wes McCauley, Kelly Sutherland – Steve Barton, David Brisebois