7:2 (3:1, 4:1, 0:0) Stav série: 2:0
VHK ROBE Vsetín
Čtvrtek 18.04.2024, 18:00 • ČEZ stadion, Kladno • Tipsport extraliga • Baráž

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dnes pokračuje baráž o extraligu. Rytíři zatím po včerejší výhře vedou sérii 1–0.

Rytíři Kladno – VHK ROBE Vsetín 1. zápas
    4:1

První zápas série začal v pomalejším tempu, i když střelecky navrch měli hosté, kteří si střeleckou aktivitu udrželi celý zápas (26:43 na střely). Na začátku druhé třetiny navíc na Kladno vlítli s velkou vervou, ale Adam Brízgala chytal fantasticky.

Skóre otevřel Matyáš Filip, který stál nikým nebráněný před Romančíkem a přihrávku od Richarda Jarůška dostal přesně. Richard Jarůšek se navíc poté prosadil sám a Kladno vedlo 2:0. Bodová smršť Jarůška pokračovala a i trefa na 3:0 byla jeho. Poslední gól Kladna zařídil Eduards Tralmaks, jehož tvrdá trefa vyletěla hned z branky. Brízgala v 58. minutě přišel o čisté konto, o které ho připravil Ondřej Matějček.

Statistiky gólmanů:
    Adam Brízgala 97,67 % (42 zásahů)
    Patrik Romančík 84,62 % (22 zásahů)

Rytíři Kladno: Brízgala (Mitens) – Ticháček, Hejda, Slováček, Babka, Veber, Martenet – Jarůšek, Filip, M. Procházka – Smoleňák (C), Sideroff, Tralmaks – Frolík, Pytlík, Kusý – Strnad (A), Melka (A), Jágr – O. Bláha.
    Trenér: Otakar Vejvoda

VHK ROBE Vsetín: Romančík (Pavlíček) – Hryciow, Jenáček, Staněk, Teper, Ondračka, Larsen, Kojo – Jonák (A), Klhůfek, Rob (A) – Hořanský, Kratochvil, Hrňa (C) – Holec, Matějček, Š. Bláha – Machala, Kern, Zabusovs.
    Trenér: Jiří Weintritt

Rozhodčí: Vrba, Šindel – Brejcha, Špůr.

00:01

01:00
    Zápas začali na puku hosté, kteří se na nějakou chvíli usadili v pásmu Kladna, ale žádnou akci si nevytvořili.

01:42
    První střelu si připsali Kladenští, ale ta rozvlnila jen ochrannou síť.

01:59
    5/5
    Kladno právě vstřelilo branku! JAROMÍR JÁGR si odbyl první střídání, dal gól a jel si zase sednout na střídačku. Kladenský majitel dostal přihrávku přímo před branku od Jakuba Strnada a přesně usměrnil kotouč do sítě. Asistence: Jakub Strnad.
    Jágr J., Strnad J., Melka A., Ticháček J., Hejda T.
    Machala O., Jenáček Š., Kern J., Zabusovs P., Hryciow M.
    01:59 Jaromír JÁGR - 1:0

04:00
    Melka hledal přihrávkou před brankou Strnada, ale ten kolem kotouče jen projel. Jinak mohl puk tečovat do sítě.

04:38
    Slováček hned po vhazování trefil pouze tyčku a kladenský tlak dál pokračuje.

05:29
    Vsetínu je odpískáno zakázané uvolnění a hra se opět přesouvá před Romančíka.

06:23
    Pytlík zablokoval střelu a osvobozuje svůj tým ze vsetínského sevření.

06:54
    Melky je na ledě plno! Podržel si kotouč na hokejce, vybruslil mezi kruhy a přihrál osamocenému Slováčkovi. Slováčkova střela od levého kruhu ale trefila Romančíka jen do helmy.

08:11
    5/5
    Kladno právě vstřelilo branku! Kladno jde do vedení 2:0. EDUARDS TRALMAKS objel branku a zkoušel poslat kotouč do klece, ale od brankáře se ještě puk odrazil do předbrankového prostoru. Tam se kotouč nejspíše od vsetínských hráčů odrazil až za brankovou čáru. Asistence: Matyáš Filip.
    Tralmaks E., Filip M., Jarůšek R., Veber V., Martenet C.
    Rob L., Jonák V., Klhůfek P., Larsen M., Ondračka T.

09:08
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
    Jiří Ticháček – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

09:19
    5/4
    Vsetín právě vstřelil branku! Vsetín se prosadil v přesilové hře a snižuje na 1:2. Teper dostal nabito na levý kruh a jeho střelu ještě tečoval VÍT JONÁK za Brízgalu. Asistence: Jakub Teper, Šimon Jenáček.
    Jonák V., Teper J., Jenáček Š., Klhůfek P., Rob L.
    Martenet C., Pytlík J., Veber V., Frolík M.
    09:19 Vít JONÁK - 2:1

09:56
    Skvělý zákrok Brízgaly! Hosté už mohli dávat puk do odkryté branky a srovnat, jenže Brízgala se skvěle vrhl na bok a nataženou rukou chytil kotouč do lapačky!

10:52
    Tralmaks ujížděl sám na gólmana, ale Romančík jeho střelu přečetl a vyrazil puk nad bránu.

13:19
    Kladenští pouze posílali kotouč do útočného pásma, ale dojeli ho a byla z toho opět šance! Martenet střílel z vrcholu levého kruhu a Romančíkovi vypadl kotouč jen těsně vedle tyčky.

14:34
    Vsetínští se dostávají do pásma a opět tu máme gólovou příležitost. Rob nejdříve střílel, následně se kotouč ocitl před Klhůfkem a Brízgala zůstal ležet zasypaný hráči na ledě. Vsetínští ale zmatku nevyužili.

16:10
    Frolík střílel z levé strany a Jágr mohl ještě kotouč dorážet, ale hosté mu dobře zablokovali hokejku.

17:10
    Filip vyslal do přečíslení Jarůška s Procházkou, ale Jarůškova přihrávka byla pomalá a zarazila se o bránícího vsetínského hráče. Následně byl v šanci sám Filip, ale jeho střela skončila na vnějším oblouku brány.

18:35
    Kladenští mají ještě na konci třetiny tlak, ale ztratili pásmo a dopustili se ofsajdu.

19:16
    Jágr předal kotouč Strnadovi před branku, ale s jeho tečí neměl Romančík problém.

19:44
    5/5
    Kladno právě vstřelilo branku! Kladno si do kabiny bere zpět dvoubrankové vedení. Jakub Strnad přihrál ANTONÍNU MELKOVI mezi kruhy a ten se trefil přesně do růžku. Asistence: Jakub Strnad, Jiří Ticháček.
    Melka A., Strnad J., Procházka M., Veber V., Martenet C.
    Klhůfek P., Kojo M., Jonák V., Jenáček Š., Rob L.

20:00

Druhý zápas je zatím o hodně svižnější než včerejší utkání. I když do třetiny naskočili aktivněji hosté, ve 2. minutě je o tlak obral Jaromír Jágr, který krásným usměrněním otevřel skóre zápasu. A Kladno šlo v 9. minutě do dvoubrankového vedení zásluhou Eduardse Tralmakse, jehož střelu si do sítě dali sami hosté. Vsetín ale v následné přesilové hře snížil už po 11 vteřinách díky Vítu Jonákovi. Poté byly k vidění šance na obou stranách a domácí si ještě pojistili náskok 16 vteřin do konce třetiny trefou Antonína Melky.

Další třetina začne přibližně v 18:54.

20:01

20:34
    Ticháčkovi nejdříve sjel kotouč po hokejce a nezakončil a další střela byla hodně z ostrého úhlu.

21:02
    5/5
    Kladno právě vstřelilo branku! Kladno jde hned v 2. minutě do většího vedení. Tralmaks přihrál přesně RADKU SMOLEŇÁKOVI na střelu z první mezi kruhy a ten se trefil nad Romančíkovo rameno. Asistence: Eduards Tralmaks, Deven Sideroff.
    Smoleňák R., Tralmaks E., Sideroff D., Martenet C., Veber V.
    Hořanský A., Staněk R., Kratochvil M., Hrňa E., Teper J.

22:11
    5/4
    Kladno právě vstřelilo branku! Zápas patří ANTONÍNU MELKOVI. Melka si rozhýbal Romančíka a střelou bekhendem se trefil k pravé tyčce a radši ještě kotouč dorazil až do sítě. Asistence: Jakub Strnad, Jaromír Jágr.
    Melka A., Strnad J., Jágr J., Hejda T., Ticháček J.
    Zabusovs P., Kojo M., Kern J., Larsen M.

23:38
    Machala využil svojí rychlosti, rozhýbal si Brízgalu, ale jeho střela skončila jen těsně za Brízgalovým tělem v brankovišti. Kladenský gólman chvíli nevěděl, kde kotouč je a proto si raději rychle lehl.

25:05
    Brízgala musel zasahovat hned po vhazování, ale u puku jsou zase domácí.

25:40
    Štěpán Bláha trefil pouze připraveného Brízgalu.

25:50
    Do Ticháčka se pustil jeden ze vsetínských hráčů a už jsou oba týmy v sobě. Rozhodčí tak museli situaci usměrňovat a budou vylučovat.

26:13
    Vsetín vyhrál vhazování a drží se v pásmu.

26:26
    5/4
    Vsetín právě vstřelil branku! Jakub Teper dostal nabito na levý kruh a jeho střelu tečoval PAVEL KLHŮFEK k bližší tyči. Asistence: Jakub Teper, Šimon Jenáček.
    Teper J., Jenáček Š., Rob L., Klhůfek P., Jonák V.
    Strnad J., Veber V., Melka A., Slováček O.

27:00
    Po gólu jsou naopak na puku domácí a bojují v útočném pásmu.

28:00
    Melkova střela letěla jen těsně kolem tyčky.

28:17
    Tralmaks zabránil vsetínskému úniku a nedovolil protihráčům ani vystřelit.

29:25
    Rob stál příhodně před Brízgalou, ale nebylo mu dovoleno se projíždějícího puku dotknout.

30:21
    Holec prověřil Brízgalu, tomu kotouč vypadl, ale stihl po něm ještě skočit a přerušit hru.

31:13
    Brízgala vyrazil po kotouči, aby ho odpálil, ale nerozuměl si s Martenetem a u kotouče tak byl první Zabusovs, který předal kotouč Machalovi. Brízgala se však stihl vrátit do branky a zakročit.

31:39
    Smoleňák byl atakován Jonákem a rozhodčí zkoumají ještě situaci na videu.

31:39
    Václav Veber – 2 min., hrubost.

Vít Jonák – 5 min. + OK, nedovolený zásah do hlavy nebo krku + 2 min., hrubost, odpyká Erik Hrňa.

32:08
    Smoleňák je na ledě a zkoušel kotouč zasunout zpoza branky do sítě, ale pokus mu nevyšel.

32:27
    Vsetín se podruhé osvobozuje.

32:41
    Kladenští se nedokáží dostat do útočného pásma.

33:11
    5/4
    Kladno právě vstřelilo branku! Kladenští využívají dlouhou přesilovou hru. MARTIN PROCHÁZKA poslal kotouč na bližší tyč z levého kruhu. Asistence: Ondřej Slováček.
    Procházka M., Jarůšek R., Slováček O., Filip M., Kusý D.
    Zabusovs P., Kojo M., Larsen M., Kern J.

34:27
    Slováčkovu střelu od modré Romančík vyrazil a dopředu vyjel Machala, který ale trefil jen Brízgalu do těla.

35:33
    Ticháčkova střela od modré skončila v lapačce Romančíka.

35:33
    Radek Smoleňák – 2 min., sekání.

36:01
    Jágr je poprvé během přesilové hry na ledě.

36:14
    5/4
    Kladno právě vstřelilo branku! Jarůšek přihrával před branku Jágrovi, ten ale promáchl a kotouč prošel až na MARTINA PROCHÁZKU, který se trefil přesně. Asistence: Richard Jarůšek.
    Procházka M., Jarůšek R., Jágr J., Slováček O., Filip M.
    Teper J., Bláha Š., Staněk R., Kern J.

37:50
    Teper zůstal úplně sám na levém kruhu, ale jeho střelu chytil Brízgala do lapačky.

38:29
    Deven Sideroff – 2 min., podrážení.

38:43
    Rytíři se probojovali do útočného pásma, ale hra byla vykázána zpět před Brízgalu.

39:10
    Hrňovu střelu Brízgala vyrazil a vhazovat se bude před Romančíkem, protože Vsetínští pásmo neudrželi.

39:50
    Klhůfkovi přeskočil kotouč hokejku za kladenskou brankou a následně špatně přihrál a puk je pryč z pásma.

40:00

Druhá třetina byla hodně rozkouskovaná. Minutu a dvě sekundy po začátku se prosadil Radek Smoleňák a následně se trefil Antonín Melka. Fanoušci viděli i strkanici, ze které vzešly čtyři vyloučení a poté ještě vyloučení Sideroffa. Nabídnutou přesilovou hru využil Jakub Teper, který se trefil z levého kruhu. Kvůli vyloučení Jonáka do konce utkání za zásah do oblasti Smoleňákovy hlavy Kladenští opět skórovali. Oba góly v přesilové hře dal Martin Procházka. Vsetín si ale přenese 29 vteřin přesilové hry do poslední dvacetiminutovky.

Další třetina začne přibližně v 19:59.

40:01

40:49
    Smoleňák dostal přihrávku před branku, z otočky zakončil, ale Romančík kotouč vyrazil.

41:12
    Eduards Tralmaks – 2 min., hákování.

41:12
    Vsetín téměř naváže z jedné přesilové hry do druhé kvůli hákování Tralmakse. Navíc vyhrává vhazování a drží se v pásmu.

41:23
    Kladenští však vyhazují kotouč až k Romančíkovi.

42:22
    Robova střela od pravého kruhu letěla těsně nad horní tyčku.

42:47
    Sideroff ujížděl sám v oslabení, ale jeho střela z pravé strany neměla gólové parametry.

44:04
    Jenáčkova střela byla nebezpečně tečovaná, ale neprošla do branky.

45:29
    Kvůli posunuté brance je přerušená hra.

45:59
    Tralmaksova střela hned po buly letěla mimo branku.

Stadionem se nese mexická vlna.

47:22
    Ondřej Slováček – 2 min., podrážení.

47:37
    Hned po vhazování se Kladno osvobodilo, ale zanedlouho už Vsetín posílal na Brízgalu jednu střelu za druhou.

49:10
    Kotouč je až u Romančíka.

49:53
    Staněk chtěl dát bodyček, ale skočil po hlavě na kladenskou střídačku.