Sobota 20.04.2024, 23:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL • Čtvrtfinále V. konference

Statistika
    Střely na bránu: 26 – 35 | Přesilová hra: 1/3 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 6

Frederik Andersen (CAR) – 34 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,1%, odchytal 60:00
    Jméno Příjmení Semjon Varlamov (NYI) – 23 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,0%, odchytal 59:20

Česká a slovenská stopa
    Martin Nečas (CAR) – 1+1, -1 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 16:05

1. Jevgenij Kuzněcov (CAR) 1+1
    2. Frederik Andersen (CAR) 0+0
    3. Brady Skjei (CAR) 0+2 (01:51:41)

Hokejisté Caroliny vstoupili vítězně do bojů o Stanleyův pohár, když navázali na loňskou vyhranou sérii s Islanders a porážejí je 3:1. I popáté v této sezoně tedy vzájemný souboj vyhrálo domácí mužstvo. Na vedoucí gól Kuzněcova v přesilovce hned z 2. minuty dokázal odpovědět brzy MacLean a skóre 1:1 pak vydrželo až do třetí třetiny. Hned v jejím úvodu zachránila domácí po Dobsonově ráně tyč a brzy nato doklepl vítězný gól bekhendem Noesen, když domácí okopírovali vyrovnávací trefu soupeře.
    Do prázdné branky pak zpečetil skóre Martin Nečas, který se tak s Jevgenijem Kuzněcovem dělí o čelo kanadského bodování celého Stanleyova poháru. To je míněno samozřejmě v nadsázce, neboť šlo o teprve první duel letošních bojů.
    Ode mě je to vše, dobrou noc, ať už ji strávíte v posteli nebo při sledování dalších hokejových přenosů!

59:34
    Jarvisova přihrávka v přečíslení dva na jednoho přeletěla Martinookovu hůl, kotouč končí v rohu.

59:09
    Varlamov vyráží rozklekem Jarvisův golfový úder z pravého kruhu.
    58:28 Martin NEČAS - 3:1

58:28
    5/6
    Carolina právě vstřelila branku!
    Domácí při hře 5 na 6 vyhráli buly, vyhozený kotouč vybojoval na Dobsonovi MARTIN NEČAS a ze středního pásma přes dojíždějícího Nelsona trefuje prázdnou bránu. Asistence: Brett Pesce a Jack Drury.
    Nečas M., Pesce B., Drury J., Teräväinen T., Skjei B.
    Barzal M., Horvat B., Palmieri K., Nelson B., Lee A., Dobson N.

58:20
    Hurricanes vyhazují na zakázané uvolnění.

57:48
    Leeovu střelu poklepem kryje Andersen. Semjon Varlamov odjíždí na střídačku, Islanders se pokoušejí vyrovnat v šesti.

57:10
    Dnešní utkání sleduje 18 825 diváků.

56:43
    Dobsonovo vyhození tečoval už za červenou čarou Barzal, takže se nepíská zakázané uvolnění a domácí hokejisté musejí pro kotouč za svou klec.

56:18
    Carolina vybojovala útočné pásmo, kde navíc vyhrál buly Aho.

55:27

55:25
    Nečasovu střelu zprava srazil Holmström za bránu.

55:02
    Až v závěrečné čtvrtině početní nevýhody musela do práce vyrážečka Semjona Varlamova.

54:30
    Domácím se ještě nepodařilo dostat v přesilovce do útočného pásma.

53:49
    V oslabení se prosmýkl před bránu Caroliny Cizikas a ohrozil dobře mířeným pokusem Andersena.

53:28

53:27
    Vyloučení v týmu New York Islanders:
    Kyle Palmieri – 2 min., sekání. Stejně jako v případě domácích zbytečný faul v útočném pásmu, který přichází vteřinu před návratem vyloučeného Noesena na led.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 2. Je. Kuzněcov (Nečas, Skjei), 44. Noesen (Skjei, Je. Kuzněcov), 59. Nečas (Pesce, Drury) – 9. MacLean (Lee, A. Romanov)

Carolina Hurricanes: Andersen (Kočetkov) – Burns, Slavin, Pesce, Skjei, Chatfield, Orlov – Jarvis, S. Aho II, Guentzel – Nečas, Kotkaniemi, Teräväinen – Svečnikov, J. Staal (C), Martinook – Noesen, Je. Kuzněcov, Drury.
    Trenér: Brind´Amour

New York Islanders: Varlamov (Sorokin) – Dobson, A. Romanov, Pulock, Pelech, Bortuzzo, Reilly – Barzal, Horvat, Cizikas – Palmieri, Nelson, Fasching – Engvall, Holmström, Lee (C) – Clutterbuck, MacLean, M. Martin.