Turecko – Tchaj-wan 5:4 (3:2 po s.n.) | Gruzie – Nový Zéland 2:6 (kon.) | Belgie – Bulharsko 11:1 (kon.)
Belgie
11:1 (3:0, 5:1, 3:0)
Bulharsko
Úterý 23.04.2024, 19:30 • Zimnijat dvorec na sporta, Sofie • Mistrovství světa - II. B Divize • 2. kolo

53:38
    Pokračujeme v sérii vyloučení, dvě minuty za faul kolenem si od sudího vyslechl Janaki Gačev z Bulharska.

50:24
    Už je ale po přesilovce, neboť v útočném pásmu fauloval Oliver de Croock a má to za dvě minuty za podrážení.

49:45
    Tvrdost Bulharů přináší další vyloučení, Tomislav Georgijev si vykoledoval dvě minuty za krosček.

47:29
    Belgie z toho všeho aspoň vytěžila vyloučení na druhé straně, dvě minuty za podrážení vyfasoval Veselin Dikov.

46:22
    Bulharsko si zahraje přesilovku, dvě minuty za sekání si jde odsedět Vadim Gyesbreghs.

32:12
    A zase dvouminutový trest za podrážení, vyloučen byl Martin Nakov z Bulharska.

31:10
    Aby těch vyloučení nebylo málo, máme tu další na straně Bulharska. Dvouminutový trest za podrážení si vyslechl Miroslav Vasiljev.

30:35
    Další vyloučení, nyní na straně Belgie. Dvě minuty za podrážení obdržel Dries Blockx.

29:38
    A je po přesilovce... Sekání se dopustil Gergij Iskrenov a síly na ledě se nám tak vyrovnaly.

28:48
    První přesilovku si zahraje i Bulharsko, na trestnou lavici odjel Sam Verelst, kde si odpyká dvě minuty za držení.

20:00
    Po konci třetiny přišel další faul na straně Bulharska, Daniel Dilkov si vyslechl dvouminutový trest za vražení na hrazení.

17:49
    Druhá přesilovka pro Belgii, tentokrát si jde na trestnou lavici za sekání sednout Veselin Dikov.

09:59
    Je tu první vyloučení zápasu, přesilovku si zahraje Belgie. Dvě minuty za podrážení vyfasoval Nikola Čalijov.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 2. Blanchy (van Espen, Verelst), 12. Gyesbreghs (Blockx, James), 20. de Smet (Neven), 22. Verelst (James, Gyesbreghs), 25. Verelst (Ziarny), 34. Gyesbreghs (Smet, Henry), 35. Henry (Cuylen, Steyaert), 39. Boni (de Smet, Blanchy), 49. Verelst (James, Gyesbreghs), 55. Gyesbreghs (Blockx), 59. Blockx (James, Coolen) – 36. Hodulov

Belgie: Lievens (van Noten) – Piccart, Gyesbreghs (C), Neven, Blanchy, van Espen, Ziarny – de Croock, Verelst (A), Steyaert – Coolen (A), James, Blockx – Boni, Henry, de Smet – Gentry, van den Bogaert, Cuylen.
    Trenér: Jeffrey van Iersel

Bulharsko: Dimitrov (25. Karabadjakov) – Muhačev, Stamenov, Gačev (C), K. Dikov, I. Georgijev, Stojlov – Hodulov (A), V. Dikov, Čalijov – Dilkov, Vasiljev, T. Georgijev (A) – Jotov, Nikolov, Iskrenov – Stanimirov, Atanasov, Nakov.
    Trenér: Tomáš Čeperko

Rozhodčí: Metzinger (CRO) – Gatol (AUT), Klouček (CZE)