Toulouse – Montpellier 1:2 (kon.) | Lens – Lorient 2:0 (kon.)
Racing Lens
2:0 (0:0)
FC Lorient
Pátek 03.05.2024, 21:00 • Stade Bollaert-Delelis, Lens • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 32. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (22:59:05)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 10:3. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 10:14.

Šestá prohra v řadě zanechala Lorient na sestupovém 17. místě. Racing si naopak upevnil šesté místo a pomalu se může těšit na další start v mezinárodních soutěžích.

Zatímco v první půli hráči Lorientu papírového favorita pustili jen ke dvěma nepřesně zakončeným šancím, tak po změně stran jim individuálními chybami vydláždili cestu do proměněných gólovek. Rozhodující gól padl v 57. minutě po chybě Bakayoka, kterou osmým zásahem v sezóně potrestal Wahi. V 81. minutě pro změnu Lúzá nechtěně odstartoval rychlý brejk a na jeho konci byl da Costův gól na 2:0. Přitom jen o pár sekund dříve hosté mohli vyrovnat, když Abergelem vysunutý Bamba nechal vyniknout Sambu.

90+6

90+5
    Z pořádné dálky nasměroval Saïd krapet naivní střelu nad břevno Mvogovy branky. Švýcarský gólman rychle rozjíždí jednu z posledních akcí.

90+4
    Wesley Saïd obdržel moc vysoký nákop z půlící čáry. Zády bráně ho hlavou pouze prodloužil do rukou Mvoga.

90+3
    Fanoušci Lens už pějí vítězné chorály. Domácí tým se touto výhrou markantně přiblíží postupu do evropských pohárů. Na šestém místě bude mít pět bodů k dobru na Marseille s Lyonem.

90+2
    Benjamin Mendy nedokázal narazit míč Ponceauovi a ještě navíc spáchal nedovolený zákrok, v jehož důsledku skončil na trávníku Gradit.

90+1
    Kalulu si na křídle zasekl balon na levačku. Centr se mu moc nepovedl, což pak platilo i v případě Lúzy. Ve vzduchu kraloval Medina.

90
    Nastavuje se 6 minut.

89
    Ponceau prostrkával balon směrem k Bouananimu, který neškodnou střelou z delší vzdálenosti nepatrně polehtal Sambovy rukavice.
    88. Frankowského střela do tyče

88
    Málem to bylo o tři góly. Przemysław Frankowski se přesunul na levou stranu a v konfrontaci s Kaluluem si navedl míč na střelu, kterou orazítkoval bližší tyč.

87
    Střídání v týmu Racing Lens:
    ze hřiště odchází David da Costa, přichází Salis Abdul Samed.

86
    Mimořádně nepřesná střela z dálky Sambu neznervózněla. Jejím autorem byl Ímrán Lúzá, kterému tento duel vůbec nevychází.

84
    Značně vykolejený Lorient je teď vzadu velmi snadno prostupný. Wesley Saïd si navedl míč na levačku a tou poslal střelu vysoko nad bránu.

83
    Nathaniel Adjei překážel Saïdovi v koncovce zpřed malého vápna. Přihrávkou z pravé strany tuto šanci vytvořil Sotoca.