Švýcarsko – Norsko 5:2 (kon.) | Slovensko – Německo 4:6 (kon.) | Česko – Finsko cz 1:0 (2:0 po s.n.)
Švédsko – USA 5:2 (kon.)
po s.n. (2:0)
Česko
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
Finsko
Pátek 10.05.2024, 20:20 • O2 arena, Praha • Mistrovství světa • Skupina A

Další utkání odehraje česká reprezentace už zítra v sobotu, kdy je od 20:20 čeká Norsko, které v prvním duelu prohrálo se Švýcarskem. Právě u přímého přenosu z tohoto zápasu se na vás budeme těšit. Děkujeme za pozornost a dobrou noc. (23:04:05)

Svěřenci trenéra Radima Rulíka byli v prvních dvou třetinách jednoznačně lepším týmem a přestříleli Finy 17:6. Na konci druhé periody dopravil puk do sítě Ondřej Palát, podle rozhodčích ale předtím překážel finskému gólmanovi David Tomášek. Ve třetí třetině se hra srovnala, zejména na jejím konci pak Čechy proti několika šancím soupeře podržel Lukáš Dostál. Rozuzlení nepřineslo ani divoké prodloužení a rozhodly tak až zmíněné nájezdy, v níž jako jediní skórovali domácí.

Češí hokejisté vítězí v úvodním zápase domácího MS v ledním hokeji 1:0 po samostatných nájezdech. V utkání bohatém na šance, ale chudém na góly musela rozhodnout až nájezdová loterie, v níž Lukáš Dostál zastavil všechny tři pokusy hráčů Suomi, zatímco za Čechy skórovali Ondřej Kaše a Roman Červenka.

Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni Harri Säteri (Finsko) a Lukáš Dostál (Česko).

V samostatných nájezdech zvítězil tým Česko.
    Autorem vítězného nájezdu je ONDŘEJ KAŠE.
    Roman ČERVENKA

4. série
    2:0
    Český kapitán Roman ČERVENKA si nabruslil z pravé strany a trefil pravý horní růžek! Češi tak vítězí!
    Oliver KAPANEN

4. série
    1:0
    Oliver KAPANEN hledal skulinku mezi betony Dostála. Neúspěšně.
    Ondřej PALÁT

3. série
    1:0
    Ondřej PALÁT mířil na vzdálenější pravou tyč, minul.
    Jesse PULJUJÄRVI

3. série
    1:0
    Jesse PULJUJÄRVI zakončoval podobně jako Kaše, trefil však boční síť.
    Jakub KREJČÍK

2. série
    1:0
    Překvapivě obránce Jakub KREJČÍK zvolil rovněž bekhendové zakončení, to mu ale těsně před gólmanem nevyšlo.