Carolina – NY Rangers 2:3 (po pr.) | Dallas – Colorado 5:3 (kon.)
Dallas Stars
5:3 (1:0, 3:0, 1:3) Stav série: 1:1
Colorado Avalanche
Pátek 10.05.2024, 03:30 • American Airlines Center, Dallas • NHL • Semifinále Z. konference

3. Tyler Seguin (DAL) 1+0 (06:44:17)

Dallas vyhrál ve druhém utkání semifinále Západní konference nad Coloradem 5:3 a srovnal stav série na 1:1. Vítězství se ale nerodilo snadno, byť vše vypadalo po dvou třetinách jednoznačně. V závěrečné dvacetiminutovce to však s Dallasem, který vedl 4:0, vypadalo všelijak, jen ne dobře. Colorado postupně dokázalo stáhnout ztrátu na rozdíl jediného gólu, přičemž tři minuty před koncem mělo k dispozici dokonce přesilovku a následně hrálo v šesti proti čtyřem. Závěrečný nápor však hosté nevyužili a 21 sekund před koncem přišla pojistka v podobě trefy do prázdné brány, kterou zařídil Esa Lindell.

59:39 Esa LINDELL - 5:3

59:39
    5/6
    Dallas právě vstřelil branku!
    Tentokrát je už trefa Stars platná! Gólem do prázdné brány z vlastního pásma rozhoduje ESA LINDELL. Asistence: Roope Hintz, Christopher Tanev.
    Tanev C., Lindell E., Hintz R., Johnston W., Seguin T.
    Makar C., Ničuškin V., MacKinnon N., Mittelstadt C., Lehkonen A., Rantanen M.

59:30
    Dallasu nevyšla střela přes celé kluziště, je to jen zakázané uvolnění.

59:17
    Oettinger vystavil stopku Lehkonenově střele z levého kruhu. Mezitím skončila přesilovka Colorada.

58:56
    Oddechový čas pro tým Colorado Avalanche.

58:56
    Dallas sice dává gól do prázdné brány, ale těsně předtím bylo písknuto kvůli zahrání puku vysokou holí. Takže branka neplatí.

58:34
    Suter vypálil přes celé kluziště, ale prázdnou bránu soupeře minul.

58:18
    Oettinger dokázal odrazit dorážku Oettingera.

58:00
    Georgijev vyráží na střídačku, Colorado hraje v šesti proti čtyřem!

57:40
    Lindell byl u mantinelu silnější. Vybojoval puk a vyhazuje jej.

57:18
    Po zblokované střele Makara se domácím povedlo vyhodit puk ze svého pásma.

57:05
    Vyloučení v týmu Dallas Stars:
    Wyatt Johnston – 2 min., vysoká hůl.

56:54
    Bude se vylučovat na straně Dallasu! Colorado má výhodu.
    56:16 Valerij NIČUŠKIN - 4:3

56:16
    6/5
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Colorado dál stíhá svou ztrátu a střílí kontaktní gól! Lehkonen z levého kruhu trefil VALERIJE NIČUŠKINA do kolene a od něho se puk odrazil za záda Oettingera! Asistence: Artturi Lehkonen, Casey Mittelstadt.
    Tanev C., Benn J., Pavelski J., Lindell E., Hintz R.

56:08
    MacKinnonovu střelu zpoza pravého kruhu má Oettinger pod kontrolou. Hra je přerušena.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 15. Heiskanen (Hintz, J. Robertson), 22. Hintz (Lundkvist, Marchment), 36. Heiskanen (Benn, Hintz), 39. Seguin (Harley), 60. Lindell (Hintz, C. Tanev) – 45. Kiviranta (Manson, Colton), 48. Duhaime (Cogliano), 57. Ničuškin (Lehkonen, Mittelstadt)

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Harley, Heiskanen, Lindell (A), C. Tanev, R. Suter, Lundkvist – J. Robertson, Hintz, Stankoven – Marchment, Duchene, Seguin (A) – Benn (C), W. Johnston, Pavelski – Dadonov, Cr. Smith, Steel.
    Trenér: Peter DeBoer

Colorado Avalanche: Georgijev (Annunen) – Toews, Makar (A), Girard, Manson, J. Johnson, Se. Walker – Ničuškin, MacKinnon (A), Rantanen (A) – Lehkonen, Mittelstadt, Parise – Wood, Colton, Kiviranta – Duhaime, Trenin, Cogliano.
    Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: Charron, L'Ecuyer – Daisy, Berg

Diváci: 18532