Aston Villa – Liverpool 3:3 (kon.)
Aston Villa FC
3:3 (1:2)
Liverpool FC
Pondělí 13.05.2024, 21:00 • Villa Park, Birmingham • Anglická Premier League • 37. kolo

Skončil nám velmi zajímavý zápas 37. kola anglické Premier League mezi Aston Villou a Liverpoolem. Hosté vedli v zápase již 3:1, avšak o vyrovnání se v samotném závěru dvěma góly postaral střídající Jhon Durán. Oba celky se tak podělily o body a v tabulce se nic nemění. (23:04:00)

90+10

90+9
    Již se hraje poslední minuta nastavení. Na trávníku až u rohového praporku zůstal sedět Moussa Diaby, který má pravděpodobně křeče. Ošetřovat se ale nenechává.

90+7
    Fotbalisté Liverpoolu drží balon, ale zatím velmi daleko od brány soupeře.

90+5
    Je vidět, že oba celky jsou tak nějak se stavem 3:3 spokojené a teď už se nikdo nikam nežene.

90+3
    Po rohu domácích chtěli nyní hosté pokutový kop za hru rukou Virgila van Dijka. Ani VAR ale neviděl prohřešek proti pravidlům a bude se pokračovat ve hře.

90+2
    Moussa Diaby mohl poslat domácí do vedení! Po pasu za obranu z plného běhu vystřelil a Alisson skvělým zákrokem pravou rukou vytěsnil balon na roh.

90+1
    Druhý poločas bude totiž nastavený o devět minut!

90
    Zdecimovaní hosté teď neví, kde jim hlava stojí. A i když se hraje poslední minuta, tak závěr zápasu je v nedohlednu.
    88. Jhon DURÁN - 3:3

88
    Aston Villa právě vstřelila branku!
    A je srovnáno! Ve středu pole se k balonu dostal Moussa Diaby, který v podstatě svou přihrávkou nastřelil stehno JHONA DURÁNA, který šťastně dopravil balon do brány – 3:3.

87
    A další neuznaný gól. Za obranu si zaběhl Darwin Núñez, který zakončil podél vybíhajícího Emiliana Martíneze. Jenže gól kvůli ofsajdu neplatí.

85
    Hosté chybovali opět v rozehrávce, od Chamberse se míč v podstatě odrazil k JHONU DURÁNOVI, jehož tvrdá rána skončila až za zády Alissona Beckera.

84
    Jhon Durán dostal balon do vápna, jeho pokus z otočky byl zablokovaný.

83
    Následný roh kopal samozřejmě již pravačkou Trent Alexander-Arnold, jeho centr do vápna ale domácí defenziva odvrátila.

82
    Do odraženého balonu se opřel Trent Alexander-Arnold, jeho povedenou ránu levačkou skvěle na roh vyrazil domácí brankář.

80
    Střídání v týmu Aston Villa FC:
    ze hřiště odchází Douglas Luiz, přichází Calum Chambers.

79
    ze hřiště odchází Nicolò Zaniolo, přichází Jhon Durán.

78
    Zaniolo se v jednom ze soubojů zranil a zdá se. že bude muset střídat. Na hřišti byl něco málo přes deset minut.

Aleš Strouha

Branky: 12. Tielemans (Watkins), 85. Durán (C. Chambers), 88. Durán (Diaby) – 2. E. Martínez (vla.), 23. Gakpo (Gomez), 48. Quansah (Elliott)

Karty:   70. McGinn (ASV) – 38. Elliott (LIV)

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 14:7. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 2:6. Fauly: 11:15.
    Aston Villa FC: E. Martínez – Konsa, Carlos, Torres, Digne – Tielemans (64. Zaniolo, 79. Durán), Luiz (80. C. Chambers) – Bailey, McGinn (C), Diaby – Watkins.
    Náhradníci: Olsen – Iroegbunam, Kellyman, Kesler-Hayden, Lenglet, Munroe.

Trenér: Unai Emery

Liverpool FC: Becker – Alexander-Arnold, Quansah, van Dijk (C), Gomez – Elliott (75. Gravenberch), Endó (76. Szoboszlai), Mac Allister – Saláh, Gakpo (75. Núñez), Díaz (76. Jones).
    Náhradníci: Kelleher – Bajčetić, Bradley, Konaté, Tsimikas.

Trenér: Jürgen Klopp

Rozhodčí: Hooper