Petržalka – Žilina B 5:1 (kon.) | Trebišov – Pohronie 0:3 (kon.) | Humenné – Prešov 2:0 (kon.)
Dolný Kubín – KFC Komárno 4:3 (kon.) | L. Mikuláš – Spiš. N. Ves 5:0 (kon.) | Šamorín – Malženice 2:0 (kon.)
Považská Bystrica – Myjava 1:2 (kon.) | Púchov – Slovan Bratislava U21 2:2 (kon.)
FC Petržalka
5:1 (3:1)
MŠK Žilina B
sk Pátek 17.05.2024, 17:00 • Štadión FC Petržalka • MONACObet liga • 30. kolo

Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte príjemný zvyšok piatkového večera.

Do čítania, priatelia! (18:57:16)

Petržalčania tak budú čakať na výsledok sobotňajšieho duelu medzi Košicami a Michalovcami. Nováčik Niké ligy z Košíc musí vyhrať, inak do baráže proti druholigistovi pôjde on.

Prešov mal pred 30. kolom všetky esá v rukáve, stačilo mu "len" poraziť Humenné a šiel by do baráže o Niké ligu. To sa nestalo, Tatran dokonca prehral na pôde rivala z východu 0:2 a končí na treťom mieste.

Druhú priečku si v hodine dvanástej uchmatla Petržalka, ktorá porazila Žilinu "B" 5:1, pričom už v 27. minúte viedla rozdielom triedy. Aj keby Prešov remizoval, na baráž by mu to nestačilo, keďže mal horšie skóre ako celok z hlavného mesta.

90+3

90+2
    Oravec odkopáva loptu na roh pred Špeharom, plynú posledné sekundy. Diváci tlieskajú v stoji.

90+2
    Sledujeme už iba nakopávané lopty, koncentrácia domácich takisto poľavila. Oprávnene.

90+1
    Nadstavujú sa dve minúty.

90
    Na tribúnach štadióna sa už fanúšikovia hlasito tešia zo šance, ktorú dostanú budúci týždeň proti jednému z dvojice Košice – Michalovce.

89
    Humenné zdolalo Prešov 2:0, Petržalka je sekundy od baráže o Niké ligu.

88
    Danek v ofsajde, hoci len vo veľmi tesnom.

88
    Už tretiu minútu sa hrá na polovici Žiliny. Tá pôsobí odovzdaným dojmom, akoby jej veľa síl na ďalšie útoky nezostali.

87
    Domáci si síce príležitosť na ďalší gól nevypracovali, ale to ich ani nemusí trápiť.

86
    Frustrácia v podaní Tomáša Jašša, ktorý zbytočne dohral protivníka. Žltá karta.

85
    V Petržalke môžu pomaly začať oslavovať. Prešov prehráva o dva góly aj v nadstavenom čase.

85
    Rozhodca musí upokojovať dianie na trávniku, Riznič dostáva varovanie.

84
    Striedanie v tíme FC Petržalka:
    z ihriska odchádza Filip Oršula, prichádza Tomáš Kachnič,
    z ihriska odchádza Roman Begala, prichádza Matej Riznič.

83
    Šnajder nenadviazal na presnú trefu z penalty, lopta skončila vysoko nad.

83
    Lopta je až pri Belaníkovi, čo domácim maximálne vyhovuje. Medzičasom sa v Humennom píše už 88. minúta.