2:1
4:6
6:3
6:3
Sára Bejlek (136.) otočila na prestižní antukové tisícovce v Madridu utkání úvodního kola a zaznamenala v osmnácti letech na šestý pokus premiérovou výhru v hlavní soutěži na okruhu WTA! S Annou Blinkovovou (45.) z Ruska prohrála první set, nakonec ale slavila po dvou hodinách a třech minutách triumf 4:6, 6:3 a 6:3. Ve druhém setu musela tenistka z Hrušovan nad Jevišovkou otáčet skóre 0:2. V rozhodujícím dějství naopak promarnila náskok 2:0, od stavu 2:2 ale urvala Bejlek ještě dva brejky. Ve španělské metropoli tak navázala na povedenou kvalifikaci a zapsala už své třetí vítězství. Rovněž ve druhém kole ji čeká soupeřka z Ruska. Bude jí čtyřiadvacátá nasazená Anna Kalinská (25.).
0:1
6:75
1:2
skreč 1
České osmifinálové derby dopadlo na antukovém challengeru v Ostravě lépe pro zkušenějšího Zdeňka Koláře (225.). Tomu jeho krajan Jakub Nicod (351.) utkání za stavu 7:6(5) a 2:1 vzdal. Duel byl nesmírně vyrovnaný a trval navzdory skreči téměř dvě hodiny. Kolář v prvním setu dotáhl manko 1:4. V tiebreaku pak promarnil náskok čtyř bodů, koncovku ale zvládl. Druhé dějství začalo maratonským čtvrthodinovým gemem. Kvalifikant Nicod získal brejk, jenže ho nezvládl potvrdit. Ve třetím gemu pak nevyužil na příjmu tři brejkboly a vyžádal si během přestávky ošetření. Po návratu na kurt prohrál úvodní fiftýn a odstoupil. Kolář tak vyhrál v Ostravě už sedmé střetnutí v řadě. Ve čtvrtfinále narazí obhájce titulu na Timofeje Skatova (271.) z Kazachstánu.