NY Islanders – New Jersey 0:4 (kon.) | Carolina – Toronto 2:1 (kon.) | Ottawa – Edmonton 5:3 (kon.)
Philadelphia – Florida 1:4 (kon.) | Arizona – Dallas 2:4 (kon.) | Anaheim – Tampa 2:3 (po pr.)
Seattle – Montreal 1:5 (kon.) | Calgary – Buffalo 1:4 (kon.)

3. Ross Johnston (ANA) 1+0 (04:18:01)

Tampa Bay dokázala zareagovat na porážku z kluziště Los Angeles a v noci na pondělí naopak zvítězila na ledě Anaheimu. I tentokrát musela jít do prodloužení, v němž ale potrestal chybu soupeře Anthony Cirelli, který společně s Brandonem Hagelem využil protiútok dvou proti brankáři Johanssonovi.

60:59 Anthony CIRELLI - 2:3

60:59
    3/3
    Tampa právě vstřelila branku!
    Ducks se řítili do útočného pásma, ale McTavish přihrál hodně nepřesně a založil tím protiútok Tampy. Hosté šli ve dvou jen proti Johanssonovi. ANTHONY CIRELLI se dostal za útočnou modrou, nahrál do strany Hagelovi, jenž mu nahrávku vrátil po přebruslení do levého kruhu a Cirelli z pravé strany prostřelil Dostála. Asistence: Brandon Hagel.
    Hagel B., Perbix N., Cirelli A.
    Fowler C., Killorn A., McTavish M.

60:37
    Kučerov si výborně sjel od mantinelu až před kruhy a povedlo se mu vypálit na Dostála, jenž střelu zastavil mezi betony. Povedená individuální akce.

60:01

60:00

59:37
    Další zakázané uvolnění Anaheimu.

59:30
    Teď už je prodloužení skutečně na spadnutí. Ducks se nicméně dopustili icingu a bude se vhazovat před Dostálem.

58:45
    Na druhé straně kluziště pro změnu Dostál přerušuje hru zákrokem proti střele Paula z okraje levého kruhu.

58:30
    Rychlý kontr domácího týmu. Carlsson zkusil kulišárnu mezi nohama, když mířil po pravé straně za branku. Johansson se zaskočit nenechal.

58:05
    Blesky byly dlouze usazeny v útočném pásmu, chyběla tomu ale větší kadence střelby. Anaheim nakonec vytěsnil puk za modrou čáru.

57:04
    De Haan poslal nepříliš nebezpečný pozdrav Dostálovi zpoza levého kruhu.

56:23
    Icing Tampy, které se nepovedla přihrávka skrz střední pásmo.

55:56
    Glendening se z levého kruhu pokusil bekhendem obhodit k tyči mířícího Dostála. Nepovedlo se mu trefit pod ruku českého brankáře.

55:44
    Anaheim se snaží strhnout vítězství na svou stranu. Johansson čelil nepříjemnostem při střelách Terryho a Carlssona, obě hrozby ale ustál. Bude se vhazovat v pásmu Tampy.

54:43
    Ale do prodloužení duel samozřejmě dospět nemusí. Vatranovi se ovšem tečovanou střelou nepovedlo Johanssona pokořit. Komerční pauza.

54:05
    Čas se rychle krátí a duel pomalu míří do prodloužení. V něm včera Tampa na ledě Los Angeles prohrála.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 14. R. Johnston (Silfverberg, Meyers), 43. Mintjukov (Max Jones, Leason) – 28. Duclair (Perbix), 37. Glendening (Watson, Jeannot), 61. Cirelli (Hagel)

Anaheim Ducks: Dostál (Stalock) – Fowler (A), Zellweger, Mintjukov, LaCombe, Vaakanainen, Lindström – Killorn (A), Carlsson, Terry – Vatrano, McTavish, R. Strome – Max Jones, Lundeström, Leason – R. Johnston, Meyers, Silfverberg (A).
    Trenér: Greg Cronin

Tampa Bay Lightning: J. Johansson (Vasilevskij) – D. Raddysh, Černák, de Haan, Dumba, Lilleberg, Perbix – Hagel, Cirelli, Kučerov (A) – Stamkos (C), Paul, Duclair – Eyssimont, Motte, Sheary – Jeannot, Glendening, Watson.
    Trenér: Jon Cooper

Rozhodčí: Charron, Hanson – Gibbons, O'Quinn

Diváci: 16152