NY Islanders – New Jersey 0:4 (kon.) | Carolina – Toronto 2:1 (kon.) | Ottawa – Edmonton 5:3 (kon.)
Philadelphia – Florida 1:4 (kon.) | Arizona – Dallas 2:4 (kon.) | Anaheim – Tampa 2:3 (po pr.)
Seattle – Montreal 1:5 (kon.) | Calgary – Buffalo 1:4 (kon.)

Česká a slovenská stopa
    Martin Pospíšil (CGY) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 14:10
    Lukáš Rousek (BUF) – 0+1, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 09:27

1. John-Jason Peterka (BUF) 1+0
    2. Ukko-Pekka Luukkonen (BUF) 32 zákroků, 2 OG, úspěšnost 97 %,
    3. Dustin Wolf (CGY) 25 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,6 % (04:44:09)

Je dobojováno! Po závěrečné siréně se slaví na straně Buffala, které tak do tabulky zapisuje důležité vítězství! Po nerozhodných dvou třetinách si klíčový direkt připravili hosté v 52. minutě, kdy vstřelil rozhodující branku John-Jason Peterka. Domácí ve zbylém čase již odpověď nenašli a naopak hosté si své vítězství pojistili ještě dvěma brankami do odkryté klece!

Sabres tak po dvou porážkách konečně opět vítězí. Navázat na to budou chtít v noci ze středy na čtvrtek, kdy přivítají Ottawu. Pro Calgary jde naopak o třetí porážku v řadě. Tuto nepříjemnou sérii se pokusí Flames zlomit v noci z úterý na středu, kdy míří na led Chicaga Blackhawks.

59:58 Connor CLIFTON - 1:4

59:58
    Buffalo právě vstřelilo branku!
    Hosté ještě přidávají čtvrtou branku! CONNOR CLIFTON trefuje odkrytou branku přes celé hřiště! Asistence: Ukko-Pekka Luukkonen.
    59:16 Tage THOMPSON - 1:3

59:16
    Je rozhodnuto! TAGE THOMPSON přečetl rozehrávku soupeře, odebral na půlce hřiště kotouč a poslal ho do odkryté branky. Bez asistence.

59:00
    Minuta do konce základní hrací doby, Weegar se snaží najít způsob, jak se dostat do útočného pásma.

58:38
    Oddechový čas si vybírají hosté.

58:18
    Domácí to zkoušejí v šesti!

57:25
    Backlund dostal dostatek prostoru ke střele, pokus zápěstím však orazítkoval pouze plexi za brankou.

55:39
    Luukkonen si raději nekomplikuje situaci a po ráně Anderssona drží kotouč v náruči, vhazovat se bude po jeho levici.

55:13
    Už to vypadalo, že se Mangiapane protlačí do zakončení, Power však využil výškové a silové převahy a odtlačil domácího útočníka od kotouče.

55:00
    Pět minut do konce základní hrací doby. Podaří se domácím ještě s výsledkem něco udělat?

54:24
    Andersson se vydal na útočný výlet, byl však odzbrojen o kotouč hostujícími zadáky a nebyl tak připuštěn do nějaké větší příležitosti.

51:59
    Dobře to zkoušel z pravého kruhu Benson, jeho ránu na zadní tyč dokázal Wolf koncem vyrážečky zlikvidovat.
    51:04 John PETERKA - 1:2

51:04
    Hosté jdou zpět do vedení! Thompson našel před brankou volného JOHNA-JASONA PETERKU, který těsně před Wolfem neměl problém uklidit pohovotě kotouč do sítě! Asistence: Tage Thompson a Alex Tuch.

50:40
    Špatná přechod do útočného pásma ze strany domácích, je pískán ofsajd a komerční přestávka.

Adam Černý

Branky a nahrávky: 31. Huberdeau (Šarangovič, Miromanov) – 5. Krebs (Rousek), 52. Peterka (T. Thompson, Tuch), 60. T. Thompson, 60. Clifton (Luukkonen)

Calgary Flames: Wolf (Markström) – R. Andersson (A), Kylington, Miromanov, Weegar, Pachal, Hanley – Kuzmenko, Šarangovič, Huberdeau (A) – Pospíšil, Kadri, Zary – Coleman, Backlund (C), Mangiapane – Dr. Hunt, Rooney, Greer.
    Trenér: Ryan Huska

Buffalo Sabres: Luukkonen (Levi) – Dahlin (A), Byram, Jokiharju, Power, Clifton, Bryson – Tuch, T. Thompson, Peterka – Benson, Cozens, Greenway – Rousek, Krebs, J. Skinner – V. Olofsson, Girgensons (A), Robinson.
    Trenér: Don Granato

Rozhodčí: Chmielewski, Blandina – Kelly, Shewchyk

Diváci: 16 497