Sparta – Kometa Brno 3:4 (po pr.) | K. Vary – Třinec 1:4 (kon.)
HC Sparta Praha
3:4 (1:2, 1:0, 1:1 - 0:1) Stav série: 1:3
HC Kometa Brno
Středa 03.04.2024, 18:00 • Sportovní hala Fortuna, Praha - Holešovice • DHL Extraliga juniorů • Semifinále

Je dobojováno. Kometa dokázala v poslední minutě prodloužení rozhodnout díky gólu Jana Ekrta a Brno postupuje do finále DHL extraligy juniorů. (20:25:23)

69:03 Jan EKRT - 3:4

69:03
    3/3
    Kometa právě vstřelila branku!
    A je konec. JAN EKRT rozhodl v prodloužení a postupují tak do finále. Asistence: František Němec.
    Ekrt J., Němec F., Horváth K.
    Červenka J., Vitouch M., Hrabík O.

68:01
    Rakus nahrál přes osu Zembolovi, kteréhož nebezpečnou střelu Vedral podržel.

67:41
    Daníček si prokličkoval sám až před branku a chtěl zakončit bekhendem, prostor u levé tyčky ale těsně minul.

67:17
    Kometu zastavuje ofsajd.

67:00
    Žmolova nenápadná bekhendová střela z mezikruží branku těsně minula.

66:02
    Po vyhození Komety se sparťané rychle dostali zpět do útoku, z kombinace s Hauserem se pokusil zakončit Tůma. Svým pokusem ze slotu se ale trefil přesně na gólmanovy betony.

65:30
    Před brankou stál na dorážku připravený Vitouch, Kavnána avšak nepřekvapil svým pokusem.

65:15
    Daníček vypálil z levého kruhu a dorážet bekhendem se pokoušel ještě David, ale Kavana nepřekonal.

64:49
    Hauserova střela letěla vzduchem ke Kavanovi a ten ji schoval do lapačky.

64:15
    V oslabení se provinil Jan Ekrt držením Marka Daníčka. Sparťané si tak zahrají početní výhodu čtyři na tři.

63:46
    Ulbrichtova střela z mezikruží padla Vedralovi do náruče.

63:05
    Zembol se pokusil vymíchat si Vedrala, ale ten se nenechal a zakročil betonem.

62:38
    Tůma dělovkou od modré rozezněl další tyčku!

61:59
    Otava měl teď před sebou odkrytou branku, ale nepodařilo se mu puk zasunout do branky tak, jak chtěl a Vedral se po něm stihl natáhnout.

61:23
    Bareš na druhé straně uháněl ke Kavanovi, brankář ale s klidem zakročil proti němu betony.

61:12
    Horváth trefil tyčku!

Lucie Citterbartová

Branky a nahrávky: 16. Samson (Hrabík, Hauser), 31. J. Tůma (Hrabík, Hauser), 44. Odehnal (Stěpančuk) – 7. Zembol (TS), 18. Ekrt (D. Moravec, D. Svoboda), 45. Otava (D. Svoboda, Zembol), 70. Ekrt (F. Němec)

HC Sparta Praha: Vedral (Kalista) – Culek, Cichoň, T. Bartoň, J. Červenka, Samson, J. Tůma, David (A) – Bareš, Odehnal, Fábry (C) – Senčák, Daníček, Žmola – Hrabík, Vitouch, Stěpančuk – F. Novák, S. Pavlák, Hauser (A).
    Trenér: Tomáš Netík

HC Kometa Brno: Kavan (Ondráček) – D. Svoboda, A. Pospíšil, Bůžek, F. Němec, Ulbricht (A), Zubíček, Jurný – Boltvan (A), Otava (C), K. Horváth – D. Moravec, Ekrt, Rakus – Chludil, Veselský, Habermann – J. Nesvadba, Halačka, Zembol.
    Trenér: Karel Beran

Rozhodčí: Zavřel, Sýkora – Pěkný, Figer