Sparta – Kometa Brno 3:4 (po pr.) | K. Vary – Třinec 1:4 (kon.)
HC Sparta Praha
3:4 (1:2, 1:0, 1:1 - 0:1) Stav série: 1:3
HC Kometa Brno
Středa 03.04.2024, 18:00 • Sportovní hala Fortuna, Praha - Holešovice • DHL Extraliga juniorů • Semifinále

Je dobojováno. Kometa dokázala v poslední minutě prodloužení rozhodnout díky gólu Jana Ekrta a Brno postupuje do finále DHL extraligy juniorů. (20:25:23)

69:03 Jan EKRT - 3:4

69:03
    3/3
    Kometa právě vstřelila branku!
    A je konec. JAN EKRT rozhodl v prodloužení a postupují tak do finále. Asistence: František Němec.
    Ekrt J., Němec F., Horváth K.
    Červenka J., Vitouch M., Hrabík O.

68:01
    Rakus nahrál přes osu Zembolovi, kteréhož nebezpečnou střelu Vedral podržel.

67:41
    Daníček si prokličkoval sám až před branku a chtěl zakončit bekhendem, prostor u levé tyčky ale těsně minul.

67:17
    Kometu zastavuje ofsajd.

67:00
    Žmolova nenápadná bekhendová střela z mezikruží branku těsně minula.

66:02
    Po vyhození Komety se sparťané rychle dostali zpět do útoku, z kombinace s Hauserem se pokusil zakončit Tůma. Svým pokusem ze slotu se ale trefil přesně na gólmanovy betony.

65:30
    Před brankou stál na dorážku připravený Vitouch, Kavnána avšak nepřekvapil svým pokusem.

65:15
    Daníček vypálil z levého kruhu a dorážet bekhendem se pokoušel ještě David, ale Kavana nepřekonal.

64:49
    Hauserova střela letěla vzduchem ke Kavanovi a ten ji schoval do lapačky.

64:15
    V oslabení se provinil Jan Ekrt držením Marka Daníčka. Sparťané si tak zahrají početní výhodu čtyři na tři.

63:46
    Ulbrichtova střela z mezikruží padla Vedralovi do náruče.

63:05
    Zembol se pokusil vymíchat si Vedrala, ale ten se nenechal a zakročil betonem.

62:38
    Tůma dělovkou od modré rozezněl další tyčku!

61:59
    Otava měl teď před sebou odkrytou branku, ale nepodařilo se mu puk zasunout do branky tak, jak chtěl a Vedral se po něm stihl natáhnout.

61:23
    Bareš na druhé straně uháněl ke Kavanovi, brankář ale s klidem zakročil proti němu betony.

61:12
    Horváth trefil tyčku!

60:43
    Hauserova střela skončila scvaknuta betony Kavana a hra je tak po zákroku zastavena.

60:38
    Střela Svobody skončila na betonech Vedrala a hra se přesouvá na druhou stranu.

60:01

Hra tak po krátké přestávce pokračuje do prodloužení s náhlou smrtí.

Ve třetí třetině jsme viděli po jedné brance na obou stranách. Mikuláš Odehnal se prosadil dokonce ve svém vlastním oslabení, ale ještě v téže početní výhodě se Kometě zásluhou Romana Otavy srovnat stav na 3:3.

60:00

59:38
    Icing domácích.

57:44
    Otavův pokus z předbrankového prostoru si našel jen Vedralovy betony.

56:55
    Po šanci Tůmy Brno vyhazuje až na icing.

55:32
    Zakázané uvolnění Komety.

54:33
    Petr Hauser ujížděl s Odehnalem v přečíslení dva na jednoho. Hauser se rozhodl to v zakončení vzít na sebe a chtěl zakončit mezi betony, ale neuspěl.

53:26
    Vitouch si od modré sjel až do mezkikruží, odkud poté vypálil – Kavan ale jeho pokus srazil do ochranné sítě.

52:24
    Tak tohle byla tutovka Komety. Před odkrytou brankou se ocitli Zembol s Nesvadbou, kteří ale díky šikovnému zákroku Vedrala na poslední chvíli nezakončili.

50:57
    Červenkovo prudké nahození od modré skončilo jen těsně vedle Kavanovy branky.

49:33
    Nesvadbavu střelu z mrtvého úhlu Vedral tak tak přikryl.

49:19
    Sparťanům skončil další puk zblokovány v ochranné síti.

49:00
    Hned po vhazování Stepanchuk zkusil puk poslat bekhendem na branku. Kvůli tomu, že to poslal po ledě, to Kavan stihl pokrýt, i když to nečekal.

48:50
    Fábryho pokus z otočky trefil Kavanovy betony.

5/4
    Vedení domácích ale nevydrželo dlouho. Přesilovky z kombinace se Zembolem a Svobodu využil ROMAN OTAVA, který zakončil z vrcholku levého kruhu. Asistence: Denis Svoboda a Jakub Zembol.
    Otava R., Svoboda D., Zembol J., Boltvan A., Horváth K.
    Samson O., Culek O., Žmola J., Bareš A.
    43:54 Mikuláš ODEHNAL - 3:2

43:54
    4/5
    Sparta právě vstřelila branku!
    A Sparta se poprvé dostává do vedení! Ve vlastním oslabení se prosadil MIKULÁŠ ODEHNAL, který překonal Kavana. Asistence: Bogdan Stepanchuk.
    Odehnal M., Stěpančuk B., Tůma J., Červenka J.
    Němec F., Moravec D., Rakus R., Ekrt J., Veselský A.

43:25
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
    Petr Hauser – 2 min., vysoká hůl.

42:49
    Veselského pokus z ostrého úhlu minul branku Vedrala.

41:22
    Sparťanům se podařilo vytvořit soustavný tlak v pásmu, ze kteréhož pak vystřelil Fábry. Jeho pokus si našel Kavanovy betony, ale puk se odrazil ke Žmolovi. Ten se ale z otočky také neprosadil.

41:03
    Ani Barešova střela z levého kruhu nepřekonala brněnského gólmana.

40:33
    Hauser si vybojoval puk v rohu mantinelu a vystřelil z levého kruhu, Kavan však puk schval do rukavice.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:34.

Po skončení této třetiny máme stav vyrovnaný. Sparta stále bojuje a z jednoho z pokusů se prosadil Jakub Tůma, který překonal Kavana po objetí branky a srovnal.

40:00

38:54
    Daníčkovi se podařilo ve středním pásmu obrat soupeře o puk a na vrcholku levého kruhu se pokusil o střelu, avšak promáchl.

38:37
    Hrabík kombinoval s Hauserem, druhý jmenovaný vystřelil z pravého kruhu. Kavan si však jeho pokus podržel.

38:02
    Po Fábryho nebezpečné střele z mezikruží puk skončil odražený na hokejce Žmoly, který napálil levou tyčku!

36:52
    Sparťané kombinují v pásmu, ale všechny pokusy Kavan zlikvidoval.

36:16
    A je tu ofsajd Sparty.

35:20
    Zakázané uvolnění Brna.

34:40
    Daníček skončil po zákroku jednoho z Brňanů na zemi, a tak se na puk dostali právě hosté. Ti měli šanci zakončit do poodkryté branky, Horváthova přihrávka ale nedošla až na hokejku jeho spoluhráče.

34:03
    Daníčkova dělovka z pokleku na levém kruhu skončila v náruči Kavana.

33:40
    Bareš z mezikruží mířil nad Kavanovu vyrážečku, ale branku těsně minul.

33:09
    Sparta vyhazuje.

32:19
    Horváth dostal přihrávku před prázdnou branku, ale nedokázal ji zpracovat.

31:22
    30:46 Jakub TŮMA - 2:2

30:46
    5/5
    A máme opět vyrovnáno! Ondřej Hrabík nahrál JAKUBU TŮMOVI, který po objetí branky překvapil Kavana a prosazuje se. Asistence: Ondřej Hrabík a Petr Hauser.
    Tůma J., Hrabík O., Hauser P., Stěpančuk B., Červenka J.
    Zubíček J., Ulbricht P., Veselský A., Nesvadba J., Habermann J.

29:30
    Ani Žmola z ostrého úhlu neproměnil svou šanci.

28:20
    Po přihrávce Hausera napálil Filip Novák pravou tyčku.

27:32
    Stepanchuk jel podél mantinelu a vystřelil na pravou stranu Kavanovy branky. Puk se od jeho betonů odrazil ještě k Senčákovi, ten ale puk nezaregistroval a nemohl tak dorážet.

27:20
    Němcova střela od modré proletěla domácí obranou až Vedralovi do náruče.

26:55
    Zakázané uvolnění domácích.

25:59
    Zembol sám ujížděl na Vedrala a pokoušel se ho vymíchat. Domácí gólman se ale nenechal a jeho puk betony vyrazil za branku.

25:15
    Habermann s Chludilem ujížděli do pásma, do přihrávky mezi kruhy se jim ale včas stihl položit František David a jejich akci tak překazil.

24:42
    A následně i ofsajd hostí.

24:30
    Byl odpískán ofsajd domácích.

24:18
    Hauserova střela z první skončila trefila jen Kavanovy betony.

22:33
    Sebastián Pavlák byl při průniku do pásma podražen Antonínem Pospíšilem a domácí si tak zahrají první přesilovku.

21:57
    Fábry s Hrabíkem a Odehnal ujeli do přečíslení tři na jednoho, Fábry ale nedokázal puk přizvednout nad Kavanovy betony.

21:12
    Moravec posílal přihrávku přes osu Rakusovi, druhý jmenovaný ale nestihl nahrávku zpracovat.

20:33
    Ofsajd domácího celku.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:47.

Po první třetině je skóre nakloněno hostům. Jakub Zembol proměnil trestné střílení a až do 16. minuty vedli. V této chvíli se dokázal prosadit Oliver Samson tečí. V posledních třech minutách se ale Brňané zásluhou Jana Ekrta dokázali prosadit znova a navrátili si zpět vedení.

20:00

19:00
    Probíhá poslední minuta této dvacetiminutovky.
    17:36 Jan EKRT - 1:2

17:36
    5/5
    JAN EKRT projel podél mantinelu až před branku a dokázal vymíchat Vedrala prostřelit jej. Asistence: David Moravec a Denis Svoboda.
    Ekrt J., Moravec D., Svoboda D., Rakus R., Pospíšil A.
    Samson O., Bartoň T., Bareš A., Vitouch M., Daníček M.

17:25
    Icing hostující Komety.

16:22
    Boltvan z ostrého úhlu vypálil na Vedrala a ten si jeho tvrdou ránu podržel na betonech.
    15:05 Oliver SAMSON - 1:1

15:05
    5/5
    Ondřej Hrabík vystřelil od mantinelu na Kavana a puk se dostal cestou do mezikruží na čepel OLIVERA SAMSONA, který svou tečí vyrovnává stav utkání. Asistence: Ondřej Hrabík.
    Samson O., Hrabík O., Hauser P., Fábry A., Culek O.
    Pospíšil A., Ulbricht P., Moravec D., Ekrt J., Rakus R.

13:59
    Zakázané uvolnění hostů.

13:39
    Puk po boji v útočném pásmu Sparty vyletěl až mimo hrací plochu.

12:06
    Bartoňova šance byla zlikvidována hostujícím brankářem.

11:41
    Bareš ujel sám až ke Kavanovi, při střele ale trefil pouze brankářovy betony.

10:16
    Blízkou střelu Otavy sklapl Vedral mezi betony.

09:07

08:30
    Útočící hráč v brankovišti, vhazuje se na ofsajdovém bodu pro Spartu.

07:41
    Horváthova střela od modré se odrazila od Vedralovy lapačky.

07:02
    Ofsajd Sparty.
    06:45 Jakub ZEMBOL - 0:1

06:45
    JAKUB ZEMBOL dokázal Vedrala prostřelit nad levé rameno a proměnil trestné střílení.

06:45
    Po průniku Komety bylo nařízeno trestné střílení.

05:40
    Puk se po střele jednoho ze sparťanů dostal tak nebezpěčně ke Kavanovi, že byl puk málem v brance. Nakonec ale vyskákal před něj a dorážet se pokoušel Fábry.

04:33
    Daníček od mantinelu přihrál do mezikruží Vitouchovi, tomu ale nakonec v zakončení sjel puk z hokejky a promáchl.

04:11
    Počínající útok hostů zastavil ofsajd.

03:05
    Kavan schoval po střele puk v rukavici a před brankou už se stihla strhnout menší potyčka.

02:50
    Senčák po vhazování ihned vypálil na Kavana, puk se mu ale odrazil od betonů. Avšak to docela příhodně, protože Senčák se dostal ještě na dorážku, ale nakonec nezakončil za Kavana.

02:43

01:49
    Byla odpískána hra rukou. Vhazuje se tak na ofsajdovém bodu pro vhazování domácích.

00:52
    Vitouch si zavezl puk do pásma, k útoku se ale přes souboj o puk u mantinelu nedostal. I když na chvíli Kometa vyhnala domácí z pásma, hned se rychle vracejí.

00:06
    Úvodní buly vyhráli hosté, ale útok se jim založit nepodařilo.

00:01

Týmy jsou připravené ledě, utkaní již brzy začne.

HC Sparta Praha: Vedral (Kalista) – Culek, Cichoň, T. Bartoň, J. Červenka, Samson, J. Tůma, David (A) – Bareš, Odehnal, Fábry (C) – Senčák, Daníček, Žmola – Hrabík, Vitouch, Stěpančuk – F. Novák, S. Pavlák, Hauser (A).
    Trenér: Tomáš Netík

HC Kometa Brno: Kavan (Ondráček) – D. Svoboda, A. Pospíšil, Bůžek, F. Němec, Ulbricht (A), Zubíček, Jurný – Boltvan (A), Otava (C), K. Horváth – D. Moravec, Ekrt, Rakus – Chludil, Veselský, Habermann – J. Nesvadba, Halačka, Zembol.
    Trenér: Karel Beran

Rozhodčí: Zavřel, Sýkora – Pěkný, Figer.

SEMIFINÁLE: stav série 1:2
    HC Kometa Brno – HC Sparta Praha – 5:2
    HC Kometa Brno – HC Sparta Praha – 2:4
    HC Sparta Praha – HC Kometa Brno – 1:3

HC KOMETA BRNO

Brňané po čtvrtfinálové otočce vstoupili do semifinále vítězně, když třemi góly během druhé třetiny překlopili skóre na svou stranu a vedení už nepustili. Hlavní postavou prvního zápasu na ledě Komety byl Adam Boltvan, s bilancí 2+2 v utkání. Ve druhém zápase ale Kometě utekl start a k vidění byly znova tři rychlé góly, tentokrát ale na straně soupeře. Toto vedení už Sparta stejně jako o den dřív Kometa udržela. A v prvním duelu jako hostující celek se podařilo Komětě zásluhou gólu na 2:1 Robina Rakuse otočit stav příznivě pro ně a nejen, že vyhráli 3:1, ale vybojovali si také mečbol.

Jednu z hlavních opor má Kometa v Janu Kavanovi v brance, podařilo se jim ale také využít tři přesilové hry a jen v jedné inkasovat.

Nejproduktivnějším z Brňanů je v playoff Roman Otava, který má aktuálně bilanci 5+4.

HC SPARTA PRAHA

Sparťané v prvním zápase na brněnském ledě zaznamenali v letošním playoff vůbec první zaváhání. Svěřenci Tomáš Netíka se ale dokázali oklepat a druhý den tým vyhrál, hlavně zásluhou vybudovaného náskoku 3:0 z první třetiny, 4:2. První domácí semifinálový boj ale Spartě také nevyšel. I přes nadějnou vyrovnávací trefu Filipa Nováka ve druhé třetině nakonec Kometě podlehli konečným výsledkem 1:3.

Pražanům se zatím v playoff nepodařilo nastartovat v základní části nejúčinnější zbraň, tedy přesilovou hru. Největší výhodou jim tak momentálně zůstává různorodost střelců – zatím sedm vstřelených branek v semifinále má každá svého jiného střelce.

Nejproduktivnějším sparťanem v playoff je Petr Hauser s bilancí 4+7.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Lucie Citterbartová

Branky a nahrávky: 16. Samson (Hrabík, Hauser), 31. J. Tůma (Hrabík, Hauser), 44. Odehnal (Stěpančuk) – 7. Zembol (TS), 18. Ekrt (D. Moravec, D. Svoboda), 45. Otava (D. Svoboda, Zembol), 70. Ekrt (F. Němec)

Rozhodčí: Zavřel, Sýkora – Pěkný, Figer