Mladá Boleslav – Zlín 3:2 (kon.) | Hr. Králové – Karviná 2:1 (kon.) | Ostrava – Teplice 4:1 (kon.)
Č. Budějovice – Sparta 0:1 (kon.)
FC Hradec Králové
2:1 (1:1)
MFK Karviná
Neděle 31.03.2024, 15:00 • Malšovická aréna, Hradec Králové • FORTUNA:LIGA • 26. kolo

Votroci se tímto tříbodovým ziskem udrželi v kontaktu se střední nadstavbovou skupinou, posunuli se na 11. místo před Jablonec a na desátou Bohemku ztrácí jediný bod. Karviná zůstává předposlední o bod za Zlínem a bude čekat, jestli České Budějovice nezpůsobí šok kola proti Spartě.
    Hradec v dalším kole cestuje do Teplic, Karviná přivítá Plzeň.
    Z Malšovické arény je to vše, děkuji za pozornost. (17:08:48)

Červené karty 0:1

Ve druhém poločase byl k vidění očekávaný nápor Hradce, Karviná ale v deseti postavila před vápno autobus a dlouho nedovolila soupeři vůbec nic. Neplodná převaha k ničemu nevedla celých 20 minut, než si votroci pomohli rohovým kopem a po něm skóroval s vydatnou pomocí tečujících protihráčů Karel Spáčil. Domácí se ještě nějakou dobu snažili hrát aktivně, ale s přibývajícími minutami se jich zmocňovala čím dál větší nervozita a kupili chyby. Jak v brejcích, tak hlavně na vlastní polovině. Hostům se ale neujala ani tečovaná střela Boháče, ani v nastaveném čase tutovka střídajícího Ražnatoviće, který zblízka trefil pouze Klímu, který se ze smutného hrdiny prvního poločasu stal šťastným hrdinou posledních sekund a zachránil svému týmu nesmírně důležité vítězství.

90+4

90+4
    Šašinka podržel míč u pravé lajny a získal na Boháčovi aut.
    90+3. Ražnatovićova poslední šance na vyrovnání byla zablokována

90+3
    Obrovská šance Karviné na vyrovnání! Ražnatović se dostal ve vápně ke zpětné přihrávce Traorého, ale z 8 metrů trefil pouze přibíhajícího Klímu!

90+2
    Koubek zajel na útočné polovině do protihráče a okamžitě dostává žlutou kartu.

90+1
    Střídání v týmu FC Hradec Králové:
    ze hřiště odchází Václav Pilař, přichází Ondřej Šašinka,
    ze hřiště odchází Lukáš Čmelík, přichází Daniel Horák.

Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90
    Vašulín ve skluzu netrefil míč a je z toho brejk, Traoré dostal výhodu, ke střele se nakonec odhodlal Raspopović a z 25 metrů namířil přesně Zadražilovi do náruče.

89
    Vzápětí Čmelíkovi na pravém křídle nevyšla přihrávka před branku, byla z toho ale střela, Holec musel zasahovat a chytit míč do náruče.

89
    Klíma nepředal míč Čmelíkovi do strany, následné přenesení hry do brejku Ivánovi ale nevyšlo, Spáčil s Čechem situaci vyřešili.

88
    Pilař ztratil míč, následně Čech trefil odkopem prvního hráče před sebou. Hradecká nervozita výrazně stoupá.

87
    Karviná se snaží útočit, Zadražil si ale dobře došel pro dlouhý centr od pravé lajny a šetří pár sekund.

86
    Hodně zajímavá prudká rána Boháče z 22 metrů z pravé strany, jeho pokus byl lehce tečovaný a Zadražil se hodně zapotil, aby míč zvládl vyrazit!

85
    Ofsajd Akinyemiho na levém křídle, Zadražil bude tentokrát kopat míč daleko od branky.

84
    Centr z rohu se ke Svozilovi nedostal a odražený míč nezachytil Raspopović, který následně stáhl Čmelíka a dostává žlutou kartu.

Libor Štěpán

Branky: 25. Harazim, 65. K. Spáčil (Ja. Klíma) – 35. Ja. Klíma (vla.)

Karty:   60. Dancák (HKR), 81. Čmelík (HKR), 90+2. Koubek (HKR) – 81. Ražnatović (KAR), 82. Regáli (KAR), 84. Raspopović (KAR)   45+3. Memić (KAR)

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 2:1. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 11:11.
    FC Hradec Králové: Zadražil – Ja. Klíma, Čihák (22. Čech), K. Spáčil – Čmelík (90+1. Horák), Kodeš (C), Dancák (62. Koubek), Harazim – Kučera (62. Pudhorocký), Pilař (90+1. Šašinka) – Vašulín.
    Náhradníci: Vízek, Knobloch – Hais, P. Juliš.

Trenér: David Horejš

MFK Karviná: Holec – Krčík, Svozil (C), Bergqvist, Fleišman (76. Ražnatović) – Boháč, Moses (66. Traore) – Memić, Čavoš (28. Iván), Regáli (46. Raspopović) – Doležal (66. Akinyemi).
    Náhradníci: Lapeš – Ayaosi, Ezeh.

Trenér: Lubomír Vlk

Rozhodčí: Hocek – Hurych, Šimáček

Diváci: 5 508