Přerov – HC Litvínov 1:3 (kon.) | Jihlava – Sparta 3:4 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 3:2 (2:1 po s.n.)
Mladá Boleslav – Třinec 1:5 (kon.) | Liberec – Vítkovice 0:3 (kon.) | Č. Budějovice – Zlín 2:3 (kon.)
Pardubice – Plzeň 4:2 (kon.) | Kometa Brno – K. Vary 3:1 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
4:2 (3:0, 0:1, 1:1)
HC Škoda Plzeň
Sobota 02.03.2024, 14:15 • Enteria arena, Pardubice • DHL Extraliga juniorů • O účast v play-off

Z tohoto zápasu je to vše, přeji hezký den. (16:21:18)

Dynamu k dnešnímu vítězství výrazně napomohl vydařený úvod. Ve třetí třetině zvýšil na 4:1 Gromadzki, konečných 4:2 pak upravil Čančura. Plzeň se v závěru na zvrat nezmohla.

59:51
    Dynamo dohrává zápas v útočném pásmu.

59:24
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    Adrian Gromadzki – 2 min., krosček.

59:20
    Jansa předvedl dva kvalitní zákroky v rychlém sledu.

59:05
    Hodinář se v oslabení ke střele neproháčkoval.

58:35
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
    Jakub Hromádka – 2 min., držení.

58:20
    Hosté to zkouší bez brankáře.

58:08
    Dynamo nepouští soupeře k závěrečnému náporu.

57:27
    Plzeňský gólman měl další práci, zmatek u svého brankoviště ale zvládl.

57:03
    Východočeši vyhodili jen na zakázané uvolnění.

56:19
    Domácí nechtějí dopustit zdramatizování závěru zápasu a pokouší se překonat Jansu. Útočí však i hosté.

55:27
    5/5
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Pittr zavezl puk do útočného pásma, vyhnul se bránícím protihráčům a přihrál doleva na volnějšího MARKA ČANČURU. Ten dokázal vystřelit mimo dosah Viléma. Asistence: Tomáš Pittr.
    Čančura M., Pittr T., Pešek O., Hromádka J., Skok J.
    Koudelka J., Kubánek A., Fiala A., Gromadzki A., Štěpánek J.

54:39
    Je vidět že hosté spěchají směrem dopředu, k čemuž mají oprávněný důvod. Ale zatím nejsou schopní přesně vystřelit.

53:50
    Hodinářova střela po tečích ani nedoletěla k Vilémovi.

52:35
    Hebkovo nahození bylo zblokováno a o chvíli později domácí přišli o postavení v útočné třetině.

52:22
    Kubánek po spoluhráčově zadovce vystřelil, ale trefil jen brankářovy betony.

52:07
    Odpískáno zakázané uvolnění Dynama.

Michal Jelínek

Branky a nahrávky: 3. Pilař (Koudelka, Dostál), 6. Dostál (Kaštánek, Koudelka), 7. Kalužík (D. Burda), 52. Gromadzki (A. Fiala, Koudelka) – 33. Hromádka, 56. Čančura (Pittr)

HC Dynamo Pardubice: Vilém (Batih) – Koudelka (A), Švec, Hebek (A), Kaštánek, Kubánek – Pavlata, A. Fiala, Gromadzki – Kalužík, D. Burda (C), Štěpánek – Jaša, Jevtěchov, Helikar – Š. Bartoň, Dostál, Pilař.
    Trenér: Jakub Venc

HC Škoda Plzeň: D. Jansa (Lokajíček) – Hodinář, Hromádka, Cícha, Iščenko, Skok, Skala, M. Houdek, Čančura – Pešek, Klatovský, Sabiniok – Koubek, Hofrajtr, M. Hořejší (C) – Řehoř, Mazanec (A), Hála – Pittr, M. Beran II.
    Trenér: Petr Vojan

Rozhodčí: Svobodová, Micka – Jurak, Hlinka