Havlíčkův Brod – HK MD Šumperk 1:2 (kon.) | Slavia – Poruba 2011 7:1 (kon.)
7:1 (0:0, 4:0, 3:1)
HC RT TORAX Poruba 2011
Úterý 19.03.2024, 17:30 • Zimní stadion Eden, Praha • Liga juniorů

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy u hokeje na počtenou! (19:21:01)

Slávističtí junioři udělali další krok k postupu do semifinále. I ve druhém zápase totiž Porubu porážejí tentokrát poměrem 7:1. Po bezbrankové první třetině, kdy nebylo k vidění příliš příležitostí, se sešívaní rozjeli a ve druhé části nasázeli hostům čtyři branky. Vítězství si pak už pohlídali i ve třetí periodě, v níž skórovali i Ostravané. Ti dnes kvůli včerejší kontumaci postrádali několik hráčů a v oslabené sestavě neměli proti favorizované Slavii šanci. Série se nyní přesouvá na led Poruby, kde už v pátek mohou sešívaní rozhodnout o postupu.

58:55
    Zakázané uvolnění Slavie vrací hru před Voleveckého.

57:50
    Slavia právě vstřelila branku!
    Dvě minuty před sirénou sešívaní přidávají sedmou branku. Střílí ji VOJTĚCH POLÁK, jenž zůstal sám před Sobolovou brankou a přesně zavěsil pod víko. Asistence: Lukáš Strnad a Martin Vašíček.

54:43
    Po akci Filipa se Sanderem nakonec od modré pálil Marek, Sobol zasahuje.

53:31
    Vašíček prudce pálil na Sobola, který jeho střelu vyrazil před sebe.

52:25
    Svůj druhý gól v utkání zaznamenává VIKTOR ŠTÍPEK, který ujel po pravém křídle a přesnou střelou překonává Sobola. Asistence: Ernests Krums.

51:49

51:24
    Po vyhození slávistů skončil puk na domácí střídačce, zatímco do konce přesilovky zbývá Porubě ani ne půl minuta.

50:35
    Strnad se v oslabení vydal na zteč, střelu mu ale hosté zblokovali do ochranné sítě.

49:49
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    Štípek – 2 min., sekání.

48:55
    Poslední střídání nejsou k vidění bůhvíjaké kombinace, akce většinou končí po pár nahrávkách.

46:28
    V přečíslení tentokrát s Polákem dnešní střelec Vašíček, tvrdou ranou ale minul!

44:36
    Skalský se uvolnil do přečíslení s Filipem, finální nahrávce však hosté zabránili.

43:34
    Sešívaní si v přesilové hře berou čtyřbrankové vedení zpět. Porubská obrana nechala na levém křídle vybruslit od mantinelu MARTINA VAŠÍČKA, který střelou na bližší tyč překonal Sobola. Asistence: Nikolas Filip.

42:55
    Na zařízení nedoputoval ani pokus Poláka, který si sjel od mantinelu k modré a nahozením se snažil Sobola zaskočit.

42:37
    Sešívaní kombinují v útočné třetině, zatím nevystřelili na branku.

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 24. Sander (Hron, Křivánek), 30. Krums (Vosmík, Hron), 34. Strnad (Polák, Dráb), 36. Štípek (Málek, Krums), 44. Vašíček (Filip), 53. Štípek, 58. Polák (Strnad, Vašíček) – 42. Matějka (Janeček, Khromyshyn)

HC Slavia Praha: Volevecký (Tesař) – Hron (A), Křivánek, Sýkora, Brotánek (A), Dráb, Hubinka, Málek – Štípek, Vosmík, Strnad – Polák, Vašíček, Krums – Kříženecký, Hasman, Jokl (C) – Skalský, Filip, Sander
    Trenér: Luboš Jenáček

HC RT TORAX Poruba 2011: Sobol (Mareček) – Kalužík, Bodnar, Janeček (C), Telnov, Kosina (A), Shevchuk, Karal – Khromyshyn, Šrubař, Veselý, Hansel, Skřipčák, Graněčný, Svozil, Matějka
    Trenér: Tomáš Potěšil

Rozhodčí: Němec – Matys, Uhlík