Vyškov – Havlíčkův Brod 6:1 (kon.) | Řisuty – Vel. Meziříčí 5:4 (po pr.) | Havířov – Nový Jičín 8:5 (kon.)
Chomutov – Letňany 3:2 (kon.) | Tábor – Příbram 1:2 (kon.)
Piráti Chomutov
3:2 (0:2, 1:0, 2:0) Stav série: 1:0
HC Letci Letňany
Sobota 23.03.2024, 17:30 • ROCKNET ARÉNA • 2. liga • Čtvrtfinále

Letci měli obrovský tlak v závěru zápasu, ale z něho nic vytěžit nedokázali a Piráti si tak po otočce ve třetí třetině připisují první vítězství v sérii. O vyrovnání se v třiapadesáté minutě postaral Radek Havel a o výhře rozhodl mi čtu před koncem domácí kapitán Viktor Hübl. Zápas ale ukázal, že to favorit nebude mít jednoduché a série bude velmi vyrovnaná. (19:53:12)

Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov:
    Filip Eliáš – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu HC Letci Letňany:
    Dominik Němeček – 2 min., hrubost.

58:56
    Jakub Sklenář mohl vyrovnat, ale trefil v jasné pozici mezi kruhy jen oblouk branky Altrichtera!

58:37
    Hosté to zkoušejí v šesti!
    58:11 Viktor HÜBL - 3:2

58:11
    Piráti právě vstřelili branku! ROCKNET ARÉNA na nahou! Jakub Chrpa našel pasem ze středního pásma VIKTORA HÜBLA, který prostřelil Vojtěcha Nečase prudkou ranou nad rameno . Asistence: Jakub Chrpa a Jakub Březák.

57:55
    A domácí předvádí druhé takové provinění v řadě.

57:42
    Po nedorozumění Pirátů ve vlastní třetině se puk doklouzal až za branku Nečase a píská se tak zakázané uvolnění.

56:42
    Martin Tůma tísněný Matěje Korčákem zkoušel zakončení bekhendem. Vojtěch Nečas pozorný a nenechal se zaskočit.

56:18
    Zoran Fiala zůstal chvilku sám na modré, ale včas se k němu stáhnul Tadeáš Svoboda a puk v poslední chvíli tečí poslal do ochranné sítě.

55:56
    Richard Záruba objel branku Nečase a snažil se zda něj hned kotouč zasunout. Brankář Letců byl ale pozorný a byl u tyče včas.

55:07
    Martin Tůma mohl otočit stav zápasu! Uvolnil se mezi kruhy, ale svojí střelu poslal znovu jen těsně vedle branky.

54:30
    Piráti v tlaku pokračují, Viktor Hübl z otočky minul branku jen o centimetry.
    53:00 Radek HAVEL - 2:2

53:00
    Piráti právě vstřelili branku! Domácí se po neskutečném tlaku prosazují a vyrovnávají stav zápasu! RADEK HAVEL dostal nabito na modrou a za přispění teče od bránícího hráče propálil Nečase. Asistence: Jakub Veselý a Tomáš Koblížek.

52:47
    Petr Eret měl na hokejce vyrovnání, ale skvělý zákrok Nečase zabránil vyrovnání. Hosté nevím kam v posledních minutách skočit dřív a jsou pod obrovským tlakem Pirátů.

52:01
    Tomáš Koblížek dostal do jízdy přihrávku od Františka Mály, odmítl obránce a tváří v tvář Vojtěchovi Nečasovi trefil jeho rameno a od něj se puk odrazil do ochranné sítě.

50:41

Tadeáš Kožený

Branky a nahrávky: 28. M. Tůma (J. Svoboda, Eret), 53. Havel (Veselý, T. Koblížek), 59. Hübl (Chrpa, Březák) – 2. Kysela (Theimer, Vacín), 4. Poppel (Sklenář, Korčák)

Piráti Chomutov: Altrichter (Běhula) – Kadeřávek, Březák, Eliáš, Ulrych, Záruba, Havel (A), Váchal – Stehlík, Hübl (C), Zajíček – J. Svoboda, Eret, M. Tůma – Veselý, T. Svoboda, Jouza – Mála, T. Koblížek, Chrpa (A) – Kostourek.
    Trenér: Martin Pešout

HC Letci Letňany: Nečas (J. Němeček) – L. Chalupa (A), Z. Fiala, D. Němeček, Hamšík, Drtina, Gurjevskij, Ducháč – Korčák, Sklenář (A), Poppel – Turek, Arnošt (C), Mrňa – Theimer, Pšenička, Kysela – Labuzík, Vacín, Poul – Mácha.
    Trenér: Jaroslav Nedvěd

Rozhodčí: Hlinka, Bernat – Toman, Sýkora