Vyškov – Havlíčkův Brod 6:1 (kon.) | Řisuty – Vel. Meziříčí 5:4 (po pr.) | Havířov – Nový Jičín 8:5 (kon.)
Chomutov – Letňany 3:2 (kon.) | Tábor – Příbram 1:2 (kon.)
HC Řisuty
5:4 (1:1, 2:3, 1:0 - 1:0) Stav série: 2:0
HHK Velké Meziříčí
Sobota 23.03.2024, 16:00 • VSH Slaný, Zimní stadion • 2. liga • O udržení

HC Řisuty tak na svém stadionu poráží HHK Velké Meziříčí v prodloužení konečným výsledkem 5:4, kdy v čase 60:29 rozhodl Daniel Čech a vypukla radost Buldoků, kteří tak po výhře 2:0 na zápasy budou hrát druhou ligu i příští rok, hosté se snažili, ale nakonec to nestačilo. (19:35:28)

60:29 Daniel ČECH - 5:4

60:29
    Řisuty právě vstřelily branku!
    Je rozhodnuto, Petráš nahodil ze středního pásma na DANIELA ČECHA, ten klepnul do dráhy střely a kotouč došel za brankovou čáru. Asistence: Zdeněk Petráš.

60:01

Před malou chvílí skončila 3. třetina a máme tu nerozhodný stav 4:4, když vyrovnávací gól zařídil v přesilové hře Bílek v čase 40:17, oba týmy se snažily, více ze hry měli Buldoci, ale nedokázali už překonat brankáře, na druhé straně velkou šanci zastavil Pánek v posledních devíti vteřinách a tak po krátké pauze bude následovat prodloužení.

60:00

59:51
    Velké Meziříčí mohlo rozhodnout, když se před Pánka dostalo k zakončení, ale gólman vytáhl skvělý zákrok a zastavil tak velkou šanci. Následuje buly na bližším kruhu v obraně domácích.

58:04
    Hosté v plném počtu, Řisutům se nepodařilo využít tuto možnost.

58:00
    Už běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:33
    Další pokus před klecí hostů, tentokrát zastavuje Jaroslav Juda a bude se tak vhazovat v útoku Buldoků.

57:13
    Po přihrávkách Řisut přišla střela od modré, tu zastavil obětavým položením do dráhy puku Miroslav Juda a hra se tak dostává znovu do středního pásma.

56:24
    Velké Meziříčí z levého rohu vyhazuje do středního pásma.

56:09
    Hosté vyhráli buly, ale vyhození zachytil u modré hráč v modrém a tak Buldoci zůstávají v útočném pásmu.

56:04
    Oddechový čas pro tým HC Řisuty.

56:04
    Vyloučení v týmu HHK Velké Meziříčí:
    Zdeněk Vedral – 2 min., sekání.

54:25
    Icing Řisut, hra se vrací před jejich klec, hosté mohou střídat.

54:18
    Po střele hostí Pánek raději přikryl hru a je tu buly v obraně Buldoků.

53:04
    Domácí v plném počtu, HHK tentokrát svojí výhodu nevyužilo.

Martin Dokulil

Branky a nahrávky: 19. V. Bílek (Petráš), 37. Růžička (Petráš), 40. Růžička (Petráš, V. Bílek), 41. V. Bílek (Petráš, Zich), 61. Čech (Petráš) – 10. Slabý (M. Strnad, Trnka), 31. Křenek (Juráň, Paleček), 35. M. Strnad (Slabý, Doležal), 36. Kuba

HC Řisuty: Pánek (Zeithaml) – Kolářík (A), Zich, Volráb, Malovický, Růžička, J. Strnad, Janda – Mulač, Řepka, Okegawa – Pulda, Patyk, Čech – Procházka, Petráš, P. Janeček – Chamrád (A), V. Bílek (C), Výrut.
    Trenér: Roman Varga

HHK Velké Meziříčí: J. Juda (P. Juda) – Slabý, Trnka, D. Dolníček II, Vlašín (A), Lašák, Orsech, Ambrož (C), Kochánek – Burian, Doležal, Vedral – Horký, Juráň, Nesvadba – Křenek (A), M. Strnad, Paleček – M. Pejchal, M. Juda, Kuba.
    Trenér: Lukáš Novák

Rozhodčí: Hucl, Kosnar – Rubáš, Sýkora.