Vyškov – Havlíčkův Brod 6:1 (kon.) | Řisuty – Vel. Meziříčí 5:4 (po pr.) | Havířov – Nový Jičín 8:5 (kon.)
Chomutov – Letňany 3:2 (kon.) | Tábor – Příbram 1:2 (kon.)
Piráti Chomutov
3:2 (0:2, 1:0, 2:0) Stav série: 1:0
HC Letci Letňany
Sobota 23.03.2024, 17:30 • ROCKNET ARÉNA • 2. liga • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vítám vás u čtvrtfinále play-off druhé hokejové ligy, v němž na sebe narazí Piráti Chomutov a HC Letci Letňany.

Chomutovští budou v sérii favoritem na postup do semifinále, ovšem v cestě jim bude stát čtvrtý celek dlouhodobé části, tedy Letňany. Piráti v osmifinále narazili na jiný pražský celek. V nejkratší možné době smetli Kobru. Celá série se nejspíše lámala v Praze, kde svěřenci Martina Pešouta zvítězili až v prodloužení. Důležitým klíčem k úspěchu byli oba brankáři, Martin Altrichter dokonce v obou zápasech vynuloval střelce soupeře.

Naopak Letňany v osmifinále vyzvali Děčín a série se rozhodla po čtyřech zápasech. Právě čtvrtý souboj se hrál až do prodloužení bez branek. Vítězná radost letců propukla po přesné střele Pavla Mrňy. Pražané tak mohou vyzvat jednoho z favoritů na postup a případně ho i zastavit. jak to celé ale bude, ukáží až následující dny.

Nejlépe bodující hráči v play -off:

Petr Eret – 6 bodů (5+1)
    Viktor Hübl – 5 bodů (2+3)
    Filip Eliáš, Patrik Kadeřávek – 3 body (0+3)

Dominik Arnošt – 6 bodů (3+3)
    Matěj Korčák, Jakub Sklenář – 6 bodů (1+5)
    Pavel Mrňa – 5 bodů (3+2)

Piráti Chomutov: Altrichter (Běhula) – Kadeřávek, Březák, Eliáš, Ulrych, Záruba, Havel (A), Váchal – Stehlík, Hübl (C), Zajíček – J. Svoboda, Eret, M. Tůma – Veselý, T. Svoboda, Jouza – Mála, T. Koblížek, Chrpa (A) – Kostourek.
    Trenér: Martin Pešout

HC Letci Letňany: Nečas (J. Němeček) – L. Chalupa (A), Z. Fiala, D. Němeček, Hamšík, Drtina, Gurjevskij, Ducháč – Korčák, Sklenář (A), Poppel – Turek, Arnošt (C), Mrňa – Theimer, Pšenička, Kysela – Labuzík, Vacín, Poul – Mácha.
    Trenér: Jaroslav Nedvěd

Rozhodčí: Hlinka, Bernat – Toman, Sýkora.

Letci z Letňan jsou již nastoupeni na modré čáře a čekají, až z pirátské lebky na ledovou plochu vyjedou i domácí Piráti.

00:01

00:10
    Piráti vyhráli úvodní vhazování, na modré se k puku dostal Lukáš Stehlík, ale jeho střelu Lukáš Chalupa zblokoval do rohu.

01:17
    Radek Havel po vyhraném vhazování v útočné třetina přitáhl na Jakuba Veselého, který z otočky vypáli. Vojtěch Nečas puk jen vyrazil před sebe, ale k dorážce se nikdo z domácích hráčů nedostal.

01:57
    Letňany právě vstřelily branku! Lukáš Vacín objel branku domácích, našel přihrávkou Oto Theimera, který nezmatkoval a na druhé straně našel úplně osamoceného VOJTĚCHA KYSELU, který puk uklízel do prázdné branky. Asistence: Oto Theimer a Lukáš Vacín.
    01:57 Vojtěch KYSELA - 0:1

03:02
    Letňany právě vstřelily branku! A totožná situace jako při předešlé brance. Jakub Sklenář před brankou našel volného PETRA POPPELA, který přehodil ležícího Altrichtera. Asistence: Jakub Sklenář, Matěj Korčák
    03:02 Petr POPPEL - 0:2

04:40
    Letci zůstávají velmi aktivní a domácí hráči se mají co otáčet, aby hru dokázali vyrovnat.

06:13
    Jakub Sklenář udržel kotouč za brankou, připravil ho na hůl Petra Poppela, ale jeho hůl včas zblokoval Radek Havel .

06:36
    Po vyhození puku od hostujícího obránce hru přerušuje a následuje komerční přestávka, která hlavně domácímu týmu přijde vhod k rychlé poradě na střídačce.

07:34
    Hosté Pirátům nedávají ani centimetr ledu, hrají agresivně a do těla, což domácím nevoní. Po střele Hamšíka teď puk drží lapačce Martin Altrichter.

07:44
    Pod nepřesné domácí rozehrávce se píská ofsajd.

08:20
    Vojtěch Kysela se dostal k odraženému puku od bruslí Radka Havla, ale Altrichter byl pozorný a jeho pokus vyrazil do rohu kluziště.

09:04
    Tomáš Labuzík se sničím nepáral a hned po přejetí modré čáry vyslal jedovatou střelu na Altrichtera. Ten puk drží v lapačce.

09:45
    Jakub Zajíček mohl zakončit rychlou kombinační akci domácích, ale puk si ještě chtěl zpracovat a tak o něj přišel.

12:05
    Čtvrtá lajna domácích na ledě nic moc nevymyslela a tak odchází střídat. Místo ní přichází elitní lajna, al výsledkem jejího snažení je jen nepřesná střela Lukáše Stehlíka.

13:50
    Nikita Gurjevskij nahodil puk od modré a lehká teč jednoho z útočníků Letňan nadělala domácímu brankáři vrásky na čele, ale ve spolupráci s obránci celou situaci nakonec zvládl.

14:11
    Jakub Veselý střelou zápěstím trefil jen připravenou lapačku Vojtěcha Nečase.

14:46
    Petr Ulrych si teď našel na kluzišti u mantinelu Petra Poppela a čistým hitem ho poslal k zemi.

15:10
    Jakub Sklenář z vrcholu pravého kruhu trefil břevno branky Altrichtera!

17:40
    Radek Havel se dostal k puku na modré, vypálil, ale trefil jen hokejku prvního bránícího hráče a po jeho zásahu puk letí vysoko nad ochrannou síť.

17:44
    Střelu Váchala od modré hned po vhazování má Nečas v lapačce.

18:10
    Tomáš Koblížek hned po buly v útočném pásmu vjel za branku a zadovkou se snažil najít volného spoluhráče před brankou, ale obrana Letců byla pozorná a puk zachytila.

19:58
    Tomáš Pšenička ještě stihl vypálit od modré, Altrichter zasáhl vyrážečkou.

20:00

Letci v Chomutově předvedli nástup snů. Díky slepeným brankám ve druhé a čtvrté minutě tým z hlavního města vede 2:0. O branky se postaral Vojtěch Kysela a Petr Poppel. Pro domácí to zatím nevypadá dobře a musí opravdu hodně přidat, aby se dobře hrajícímu týmu z Letňan dokázali vyrovnat a se zápasem ještě něco udělat. Druhá třetina začíná v 18:16.

20:01

20:15
    Patrik Kadeřávek se přes celou osu hřiště snažil najít volného Lukáše Stehlíka, ale na poslední chvíli puk uzmul Jakub Hamšík a vyhodil ho do středního pásma.

20:47
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov:
    Petr Eret – 2 min., držení.

21:12
    Radek Havel vyhazuje přes celé kluziště.

21:55
    A další úspěšné vyhození, tentokrát od Jakuba Váchala.

22:20
    Velká šance na zvýšení od Letců! Zoran Fiala nahodil puk od modré, těsně před brankou ho tečoval Vojtěch Kysela těsně vedle branky.

22:47

23:20
    Petr Eret zakončil v pádu slabě. S jeho zakončením Nečas neměl problém.

25:12
    Domácí teď předvedli dva rychlé ofsajdy. Nemohou se zatím dostat přes dobře organizovanou obranu Letců.

25:56
    Zoran Fiala znovu před brankou našel lehce tečující hůl Vojtěcha Kysely, pro domácí ale puk naštěstí letí těsně vedle branky.

26:45
    Filip Eliáš vystřelil od modré, Petr Eret puk před Nečasem těsně tečoval mimo branku.

27:13
    Piráti právě vstřelili branku! Akce domácích pokračovala na modrou čáru, kde puk vybojoval Jan Svoboda a hned ho poslal na MARTINA TŮMU. Ten si s ním vybruslil do střelecké pozice a nekompromisní ranou trefil horní růžek branky Vojtěcha Nečase . Asistence: Jan Svoboda a Petr Eret.
    27:13 Martin TŮMA - 1:2

28:41
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany:
    Matěj Korčák – 2 min., podrážení.

29:07
    Piráti se teď nepohlídali přechod přes modrou čáru a tak se píská ofsajd.

29:37
    A teď po nepřesném zpracování Petra Ereta se dokonce píská zakázané uvolnění domácím. To není zatím povedená přesilovka Pirátů.

30:11
    Jakub Chrpa nebruslil s pukem do útočné třetiny a zadovkou na modré našel Filipa Eliáše, který vypálil od modré. Vojtěch Nečas puk vyrazil do ochranné sítě.

30:41

31:02
    Hosté ujeli v přečíslení dvou na jednoho. Vše ale na sebe vzal hostující kapitán Dominik Arnošt, našel si střeleckou pozici mezi kruhy a jen výborný zákrok Martina Altrichtera uchránil domácí od třetího inkasovaného gólu.

32:10
    Patrik Kadeřávek dostal nabito na modrou, ale svojí střelou trefil prvního bránícího hráče Letců.

32:56
    Petr Eret se se štěstím s pukem dostal až do střelecké pozice mezi kruhy, ale svým pokusem trefil jen hrudník Nečase.

33:15
    Zakázané uvolnění Pirátů vrací hru před jejich branku.

33:30
    Oto Theimer vyhrál vhazování a prokličkoval se až k zakončení, ale svůj pokus poslal mimo tři tyče.

33:42
    Spíše propagační pokus Štěpána Turka kryje Martin Altrichter.

34:09
    Lukáš Chalupa – 2 min., napadení.

34:25
    Tadeáš Svoboda promáchl po nahrávce od Viktora Hübla. Piráti začínají další akci za svojí brankou.

35:00
    Patrik Kadeřávek zůstal sám na pravém kruhu, ale svojí střelu poslal jen nad branku Nečase.

35:36
    Viktor Hübl přišel o puk a do rychlého protiútoku se dostal Dominik Arnošt, ale ani nadvakrát nedokázal překonat Martina Altrichtera.

36:09

37:26
    Petr Eret projel s pukem na hokejce celé kluziště, ale zakončit už nedokázal a hosté otáčejí hru.

38:05
    Agilní Petr Eret objel branku a u levé tyče se snažil najít lépe postaveného Jana Svobodu, ale ten kotouč přejel.

38:30
    Filip Eliáš vyslal jedovku od modré, Vojtěch Nečas puk viděl a vyrazil do rohu.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

39:28
    Hosté se poslední minuty brání zuby nehty tlaku Pirátů. Teď si od něj pomohli jen za cenu zakázaného uvolnění.

39:58
    Radek Havel našlápl u své branky, narazil si puk s Martinem Tůmou a jel sám na Nečase. Tomu kotouč vypadl a zastavil se těsně před brankovou čárou. Hostující Tomáš Pšenička se ale dopustil faulu a domácí tak do začátku třetí třetiny dostanou výhodu přesilové hry.

39:58
    Tomáš Pšenička – 2 min., sekání.

40:00

Piráti ve druhé periodě očividně na výkonu přidali a odměnou jim bylo snížení z hole Martina Tůmy, který vymetl pavučiny branky Vojtěcha Nečase. Oba týmy pak předvedli několik slibných šancí, ale ani jedna z nich se neujala a tak ve vedení zůstává celek z Prahy, ale už pouze o gól. Třetí třetina začne v 19:08.

40:01

40:33
    Patrik Kadeřávek z první od modré trefil Vojtěcha Nečase, odražený kotouč pak před prázdnou brankou netrefil Viktor Hübl.

41:47
    Jakub Chrpa mířil dobře na branku Nečase, ale svým pokusem trefil Milana Kostourka a od něj šel puk mimo branku.

41:58

43:09
    Filip Eliáš přejel modrou čáru a vypálil. Nečas pozorný a má puk v lapačce.

44:10
    Další dobrý pokus od Filipa Eliáše z ostrého úhlu, ale Nečas se překvapit nenechal.

44:50
    Viktor Hübl prvním pokusem sestřelil obránce Letců, druhým mířil přesně do horní části branky, ale Nečas ho svým ramenem vytáhl nad branku.

45:47
    Po nepřesnostech v rozehrávce Letců s píská zakázané uvolnění.

45:50
    Sražená rána od Tadeáše Svobody končí v ochranné síti.

46:30
    Schovaná střela Petra Ulrycha končí těsně vedle branky.

47:28
    Hra je přerušená, protože u mantinelu zůstal ležet Matěj Poul. Za asistence spoluhráčů ale míří na střídačku a bude v pořádku.

47:54
    Daniel Jouza zůstal naopak ležet po zásahu do hlavy u své střídačky. Rozhodčí zcela nepochopitelně zákrok netrestají a ještě velmi dlouho váhali s přerušením hry. Daniel Jouza po zásahu domácího lékaře odchází podpírán do šatny.

48:24
    Po střele Petra Ulrycha zvoní oblouk branky, následně našel před brankou volného Petra Ereta, ale ten svojí ránu poslal nad branku po teči hostujícího hráče.

48:41
    Dominik Němeček – 2 min., sekání.

49:05
    Martin Tůma mohl dvakrát srovnat, ale v první šanci těsně po teči Ereta letěla jeho střela mimo branku a podruhé, už čistě mířil vedle sám.

50:41

52:01
    Tomáš Koblížek dostal do jízdy přihrávku od Františka Mály, odmítl obránce a tváří v tvář Vojtěchovi Nečasovi trefil jeho rameno a od něj se puk odrazil do ochranné sítě.

52:47
    Petr Eret měl na hokejce vyrovnání, ale skvělý zákrok Nečase zabránil vyrovnání. Hosté nevím kam v posledních minutách skočit dřív a jsou pod obrovským tlakem Pirátů.

53:00
    Piráti právě vstřelili branku! Domácí se po neskutečném tlaku prosazují a vyrovnávají stav zápasu! RADEK HAVEL dostal nabito na modrou a za přispění teče od bránícího hráče propálil Nečase. Asistence: Jakub Veselý a Tomáš Koblížek.
    53:00 Radek HAVEL - 2:2

54:30
    Piráti v tlaku pokračují, Viktor Hübl z otočky minul branku jen o centimetry.

55:07
    Martin Tůma mohl otočit stav zápasu! Uvolnil se mezi kruhy, ale svojí střelu poslal znovu jen těsně vedle branky.

55:56
    Richard Záruba objel branku Nečase a snažil se zda něj hned kotouč zasunout. Brankář Letců byl ale pozorný a byl u tyče včas.

56:18
    Zoran Fiala zůstal chvilku sám na modré, ale včas se k němu stáhnul Tadeáš Svoboda a puk v poslední chvíli tečí poslal do ochranné sítě.

56:42
    Martin Tůma tísněný Matěje Korčákem zkoušel zakončení bekhendem. Vojtěch Nečas pozorný a nenechal se zaskočit.

57:42
    Po nedorozumění Pirátů ve vlastní třetině se puk doklouzal až za branku Nečase a píská se tak zakázané uvolnění.

57:55
    A domácí předvádí druhé takové provinění v řadě.

58:11
    Piráti právě vstřelili branku! ROCKNET ARÉNA na nahou! Jakub Chrpa našel pasem ze středního pásma VIKTORA HÜBLA, který prostřelil Vojtěcha Nečase prudkou ranou nad rameno . Asistence: Jakub Chrpa a Jakub Březák.
    58:11 Viktor HÜBL - 3:2

58:37
    Hosté to zkoušejí v šesti!

58:56
    Jakub Sklenář mohl vyrovnat, ale trefil v jasné pozici mezi kruhy jen oblouk branky Altrichtera!

Současné vyloučení:
    Filip Eliáš – 2 min., hrubost.

Dominik Němeček – 2 min., hrubost.

Letci měli obrovský tlak v závěru zápasu, ale z něho nic vytěžit nedokázali a Piráti si tak po otočce ve třetí třetině připisují první vítězství v sérii. O vyrovnání se v třiapadesáté minutě postaral Radek Havel a o výhře rozhodl mi čtu před koncem domácí kapitán Viktor Hübl. Zápas ale ukázal, že to favorit nebude mít jednoduché a série bude velmi vyrovnaná. (19:53:12)

Tadeáš Kožený

Branky a nahrávky: 28. M. Tůma (J. Svoboda, Eret), 53. Havel (Veselý, T. Koblížek), 59. Hübl (Chrpa, Březák) – 2. Kysela (Theimer, Vacín), 4. Poppel (Sklenář, Korčák)

Rozhodčí: Hlinka, Bernat – Toman, Sýkora