Chomutov – Kobra 3:0 (kon.) | Havířov – Žďár n/S 8:2 (kon.) | Opava – Havlíčkův Brod 3:4 (po pr.)
Tábor – Benátky n/J 4:2 (kon.) | Letňany – Děčín 6:2 (kon.) | Vyškov – Kopřivnice 9:1 (kon.)
SHKM Hodonín – Nový Jičín 5:3 (kon.) | Příbram – Vrchlabí 4:2 (kon.)
HC Tábor
4:2 (1:0, 0:2, 3:0) Stav série: 1:0
HC Benátky nad Jizerou
Úterý 12.03.2024, 18:00 • Tábor • 2. liga • Osmifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Přejeme pěkný den při sledování osmifinálové série třetí nejvyšší hokejové soutěže v Česku. Start druholigového play-off čeká jihočeský HC Tábor, který se utká s postupujícím z předkola – HC Benátky nad Jizerou. Fanoušci se mohou těšit na klasický souboj vyřazovací části plný emocí a hokejové kvality.

Jihočeši skončili po základní části a nadstavbě na druhém místě za vítězem z Chomutova. Na něj Tábor se svými 102 body (při skóre 191:84) ztratil jen tři body. Tento boj je ale už zapomenut, play-off je zcela nová soutěž. Benátky coby vítěz druhé nadstavbové skupiny vyřadily v předkole osmé Ústí nad Labem. A byla to dramatická série. První zápas Benátky vyhrály 4:3, druhý prohrály 3:4 v prodloužení a rozhodující třetí utkání zvládly po přestřelce 8:6.

Z pohledu vzájemných zápasů a prognóz je jednoznačně favorit Tábor, který vyhrál oba předcházející vzájemné duely. Na domácím ledě uspěl ale až v prodloužení 5:4, odvetu na ledě soupeře zvládl lépe a vyhrál 4:1. Lehké to ale mít pochopitelně nebude, Benátky budou o další postup tvrdě bojovat.

HC Tábor: Žajdlík (Gába) – Jáchym, Plášil, Hajič, K. Černý (A), Hubata, Suchánek (A), Gajdolín – Zeman, Matušík (C), Krliš – Huna, Zadražil, L. Prášek – Severa, Milfait, Dančišin – Šulek, Zíb, Nevšímal – J. Duda.
    Trenér: Jakub Grof

HC Benátky nad Jizerou: Brázdil (Hofman) – M. Němeček, Antoš, Kliment, Knesl, Kulvejt, Mašek, Fišer, D. Novák II – Řepík, Havlas (A), Hozák (A) – L. Kučera, Šafránek (C), Jankovský – Martínek, Zumr, Vágner – Vorel, Husák, Peca.
    Trenér: Martin Novák

Rozhodčí: Šperl, Valda – Teršíp, Tuháček.

Čtveřice rozhodčích už je na ledě, čeká se na hráče.

A už jdou i hráči. Domácí tým bude hrát v tradiční modré kombinaci, hosté mají bílé trikoty.

Bohužel to vypadá, že je nějaký problém s ledem. Řeší to hráči spolu s rozhodčími.

Na led už míří ledaři, kteří se snaží o opravu. Doufejme, že to nebude nic vážného.

Problém je naštěstí zažehnán a tak se může začít!

00:01

00:10
    Buly vyhráli domácí, kteří zakládají první útok.

01:01
    Tábor měl první příležitost. Z levé strany pálil po ledě jeden z domácích a Brázdil koncem betonu naštěstí pro hosty stačil puk vykopnout.

01:47
    Po dalším nahození táborského týmu raději Brázdil přerušuje hru.

02:29
    Domácí tým tlačí na Benátky, které zatím mají poměrně problémy prosadit se směrem dopředu. Na puku jsou více Jihočeši.

03:03
    Až nyní se hosté dostali na delší dobu do útočného pásma a Žajdlík na to reaguje přerušením hry.

04:19
    Hozák nahodil z levého kruhu, Žajdlík bez problémů kotouč vyráží do rohu.

05:01
    Obrovská šance domácích gólem nekončí! Po buly v útočném pásmu přeskočil puk hokejku jednomu z obránců Benátek a Zeman tak mohl ujet do úniku. Ten zakončil střelou na stranu lapačky a Brázdil dokázal puk do ní chytit!

06:28
    Zakázané uvolnění hostujícího celku, hra se po domácím mírném tlaku vrací před Brázdila.

07:10
    Knesl nahodil na domácí branku a před brankářem jeden z jeho spoluhráčů šikovně tečoval puk. Naštěstí pro Tábor šel ale vedle branky.

07:15
    Další zajímavá možnost hostí! Žajdlík byl vytažen vedle tyče a puk hosté následně dokázali dostat zpět před branku. Tam ale zasáhl jeden z domácích a touš odpálil.

07:30
    A už jsou to naopak domácí, kdo mají šance. Brázdil kryje v krátkém sledu dvě střely.

07:35
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou:
    Jaroslav Brázdil – 2 min., zdržování hry / posunutá branka, odpyká Jiří Hozák. Hostující gólman bez souboje posunul během krátké chvíle podruhé branku a sudí ve středním pásmu to viděl. Domácí tak mají první přesilovku.

07:42
    Domácí kombinují v útočném pásmu a hledají možnosti ke střelbě.

08:21
    Jaroslav Brázdil – 2 min., zdržování hry / posunutá branka, odpyká Václav Jankovský. Málo vídaná situace! Hostující gólman znovu posunul branku a Benátky tak jdou i přes protesty do tří!

08:30
    Hosté ihned po buly vyhazují.

08:49
    Dvě střely domácím nevyšly, hosté následně vyhazují alespoň do středního pásma.

09:04
    Plášil napřáhl na vrcholu mezikruží, Brázdil si puk našel a tvrdou střelu chytá!

09:10
    Benátky po buly vyhazují a navíc se pokusily i zaútočit. To jim ale dlouho pochopitelně nevydrželo.

09:35
    Hosté hrají ve čtyřech.

10:00
    Jsme v polovině první třetiny a domácí se zatím nemohou v pokračující přesilovce dostat do tlaku.

10:21
    Jankovský je zpět na ledě a Benátky tak hrají v pěti!

11:58
    Tábor zkusil rychlý průnik, nepohlídal si ale postavení na modré čáře. Ofsajd.

12:31
    Hozák hledal v útočném pásmu zadovkou Havlase, ten se nakonec k puku nedostal.

13:37
    Vyloučení v týmu HC Tábor:
    Miloslav Jáchym – 2 min., podrážení. Domácí hráč podržel soupeře ve vlastním pásmu a hosté si tak zkusí první přesilovku.

13:58
    Tábor začal dobře a vyhazuje. Benátky musí začít až od svého brankáře.

14:27
    Další vyhození táborského celku, který navíc aktivním napadáním šetří další sekundy.

15:30
    Jeden z hostí měl před sebou prázdnou branku, bohužel pro Benátky ale tuto tutovku neproměnil! Kotouč poslal jen nad horní tyč!

15:37
    Domácí jsou kompletní.

16:03
    Tábor právě vstřelil branku!
    Domácí jdou do vedení! Po rychlém útoku se puk vrátil na modrou, odkud ho poslal rychle zpět před branku Suchánek. Tam si ho dobře zpracoval MILAN DANČIŠIN, který po rychlé stahovačce měl před sebou odkrytou branku! Asistence: Jakub Suchánek a Jan Nevšímal.
    16:03 Milan DANČIŠIN - 1:0

17:58
    Domácí se pokusili rychle navázat a dát druhý gól. Obrana Benátek ale tento pokus zastavila.

18:20
    Po souboji u mantinelu, do kterého se připletl jeden z hlavních rozhodčích, je hra přerušena a sudí musí na domácí střídačku, kde probíhá ošetření.

18:20
    Zápas zatím bude pokračovat s trojicí sudích na ledě.

19:03
    Začala poslední minuta první třetiny. Čtvrtý sudí je stále na střídačce. Těžko odhadovat, co se mu přesně stalo. Bylo to v souboji a možná dostal hokejkou nebo spíš bruslí někam do boku.

19:08
    Hosté vybojovali buly před domácí brankou. Vhazovat se bude po levici Žajdlíka.

19:22
    Druhý hlavní sudí je v pořádku a je zpět na ledě. Pokračují tedy všichni čtyři rozhodčí.

20:00

Máme za sebou úvodní část zápasu, která nabídla vyrovnaný hokej, několik šancí a zápletek. Diváci se rozhodně nenudili. Jediný gól dali v 17. minutě domácí, kteří tak vedou. Navíc je může mrzet, že nevyužili přesilovku 5 na 3 po dvojím vyloučení brankáře Brázdila. Další část začne přibližně v 18:59.

Hráči se vrací na led.

A s nimi i čtyři rozhodčí. Zranění jednoho z nich naštěstí tedy nebylo vážnějšího charakteru.

20:01

20:57
    Domácí tým vyhrál úvodní buly a záhy se dostal do prvního útoku. Ten končí akcí Zíba, který ale Brázdila neprostřelil.

21:24
    Zeman se dlouho s pukem točil za hostující brankou. Když se mu objevila možnost vyjet před a vypálit, hned to udělal. Brázdil byl ale u tyče dostatečně natlačen.

22:03
    Domácí se dostali do přečíslení 2 na 1, který po ukázkové přihrávce zakončil Severa. Brázdil byl ale po přesunu u tyče buď dostatečně rychle, nebo domácí hráč trefil jen tyč!

23:41
    Nevšímal dostal u mantinelu puk na paty a nestihl se pro něj otočit. Ten tak jede přes všechny čáry a je pískáno zakázané uvolnění domácího týmu.

24:27
    Další obrovská šance Tábora! Pravděpodobně Zeman dostal puk do jízdy a zkusil brankáře překonat rychlou kličkou. Brázdil ale bohužel pro Jihočechy kryje!

25:31
    A další důležitý zákrok Brázdila! Ten zatím výrazně drží hostující tým! Huna dostal na modré puk do jízdy a měl plno času pro svůj únik. Hostující gólman ale dokázal lapit i tento pokus!

26:59
    Rychlý hokej pokračuje, jak hosté, tak i domácí měli další náznaky šancí. Ani jedno nahození ale nemělo gólové parametry.

27:11
    Domácí reklamují, že hosté ve vlastním pásmu vyhodili puk mimo kluziště. Bylo to ale s tečí, takže se bude jen vhazovat bez vyloučení.

27:48
    Tábor opět stupňuje tlak a po zakázaném uvolnění soupeře posílá proti unavené pětce nové síly.

28:17
    Další pokus o rychlý útok domácím teď nevyšel. Při přechodu přes střední pásmo neměli nakonec Táborští rychlost a proti dobře postavené obraně se nedostali.

29:43
    Podobná situace byla k vidění zanedlouho i na druhé straně, dopředu tak mohou jít znovu Jihočeši. Diváci ženou Tábor za rozdílovým gólem, který by jim z pohledu klidu na hokejce výrazně pomohl.

30:01
    Jsme v polovině druhé třetiny a tudíž i v polovině základní hrací doby zápasu. Stav je stále 1:0 pro Tábor, který má více ze hry a snaží se prolomit Brázdilovo brankářské kouzlo.

30:48
    Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku!
    Tohle je pro domácí rána! Měli puk více v držení, měli šance, proti Brázdilovi se ale nemůžou prosadit. A tak to hosté trestají. Tábor za vlastní brankou nepřesně rozehrál, Zumr skvěle chytil tuto rozehrávku a následně rychle poslal puk k mezikruží, odkud VIKTOR MARTÍNEK trefuje přesně prostor nad lapačkou! Asistence: Dominik Zumr.
    30:48 Viktor MARTÍNEK - 1:1

32:47
    Benátky jsou rázem více při chuti a zkouší jít do dalšího útoku. Fanoušci sympaticky burcují domácí tým, aby na inkasovaný gól rychle reagoval.

33:58
    Hosté po kvůli aktivnímu napadání od domácích hráčů velké problémy s rozehrávkou. Teď se jim povedlo až napotřetí dostat puk z vlastní třetiny.

34:28
    Nevšímal táhl další domácí útok, objel značnou část pásma a když už měl možnost nahodit alespoň bekhendem, stačil mu do rány dát hokejku jeden z obránců. Puk tak končí v rohu, kde se o něj dále bojuje.

35:03
    Tábor tlačí, nemůže se ale prosadit. Brázdilovi teď pomáhá dobrá obrana. Zeman si našel pozici v mezikruží, obětavost jednoho z protihráčů ale znamená sražení puku na tribunu.

36:59
    Domácí sice reklamují zakázané uvolnění, sudí ale pro příliš laxní pohyb obránce rozpažuje. Benátky tak mohou v poklidu vystřídat a poslat do hry čerstvé síly.

37:57
    Tohle je pro domácí velká rána! Tábor je ve hře lepší celek, má šance, jenže stále nemůže prostřelit skvělého Brázdila. A z protiútoku na druhé straně podruhé inkasuje! Kapitán DAVID ŠAFRÁNEK trefil po šťastním odrazu a přejetí s pukem na levý kruh přesně prostor nad lapačkou a otáčí tak stav! Žajdlík pravděpodobně přes hráče před sebou na puk neviděl, ten navíc zapadl přesně k tyči. Asistence: Václav Jankovský a Lukáš Kučera.
    37:57 David ŠAFRÁNEK - 1:2

38:25
    A hosté jsou znovu v útočném pásmu, po dalším nahození od modré vyráží domácí brankář puk do rohu kluziště.

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny, hraje se před domácí brankou. V permanenci tak musí být domácí gólman.

39:50
    Už to vypadá, že druhá třetina se dohraje za stavu 1:2.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli dva góly, oba dali hosté, kteří tak otočili stav a vedou trochu překvapivě 2:1. Tábor je ve hře lepší, má šance, nemůže ale najít cestu, jak znovu pokořit brankáře Brázdila. Třetí třetina, která jistě nabídne pokračování této zajímavé hokejové bitvy, začne přibližně v 19:45.

Hráči se vrací na led, třetí třetina za chvilku začne.

40:01

40:11
    I buly na začátku třetí třetiny vyhráli domácí, kteří tak mohou hned zkusit zaútočit. Jejich cílem jednoznačně bude pokusit se co nejdříve vyrovnat a ideálně i otočit zápas před případným prodloužením.

41:47
    Úvodní mírný tlak táborského celku sice stále po zakázaném uvolnění Benátek pokračuje, Brázdil zatím ale zasahovat nemusel.

42:08
    Další hostující zakázané uvolnění. Zatím se hraje podle očekávaného scénáře. Jihočeši tlačí, hosté čekají spíš na protiútoky. Vhazovat se bude po levici Brázdila.

42:43
    Střelu od modré, kterou vyslal Hajič, si dokázal Brázdil najít a puk vykopl do rohu. Následuje další vyhození Benátek a třetí zakázané uvolnění během krátké doby.

43:37
    Domácí diváci se teď hodně zlobí na sudí, kteří pustili dva hraniční zákroky hostujícího celku. Na puku nicméně pokračuje Tábor, hraje ale jen ve středním pásmu.

44:05
    Huna nabral rychlost a dostal se až za branku soupeře, kde chytrou zadovkou zkusil překvapit brankáře zpoza branky. Brázdil si prostor u tyče pohlídal a puk si do vlastní sítě nesrazil. Následuje další buly.

44:09
    Benátky opět vyhazují jen na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje zpět před Brázdila, který spolu s celou obranou musí být ve velké pohotovosti. Tlak Tábora sílí! Buly bude po jeho pravici.

44:14
    Tohle musí být pro domácí úleva! Po čtyřech minutách a 14 sekundách je srovnáno! Po buly se dostal puk na modrou, odkud trefil MATĚJ ZADRAŽIL přesně prostor na zadní tyči! Asistence: Miloslav Jáchym.
    44:14 Matěj ZADRAŽIL - 2:2

44:32
    Hubata mohl záhy otočit stav! Objel branku, vyjel si do střelecké pozice a naštěstí pro hosty předvádí další výborný zákrok Brázdil!

45:01
    Na ledě se pořádně přiostřilo! Po hostujícím faulu v rohu za Brázdilem sudí avizoval faul. Jeden z hostí následně po přerušení zbytečně sestřelil domácího hráče a následuje menší potyčka. Uvidíme, jaké z toho budou tresty!

45:01
    Současné vyloučení:
    Milan Dančišin – 2 min., nafilmovaný pád nebo přihrávání.

Dominik Řepík – 2 min., hákování,
    Jiří Hozák – 2 min., krosček.

Sudí to vyřešili k velké nelibě domácích tak, že Dančišin pád přifilmoval a je z toho tedy místo přesilovky 5 na 3 jen výhoda jednoho muže.

45:47
    Tábor kombinuje v útočném pásmu a zkouší postupně najít skulinku, kterou překonat hostujícího brankáře. Čtyřka Benátek už vypadá hodně unaveně.

46:53
    Domácí sice mají tlak a obstřelují brankáře. Ten ale dokáže puky najít a vyrážet. Zadražil si v další akci vyjel až před Brázdila, který puk vyrazil ke štěstí Benátek mimo domácí hokejky.

47:01
    Hozák je zpět na ledě a pokračuje se tak 5 na 5. Diváci ale cítí šanci a ženou táborský celek do další okamžité ofenzivy.

48:55
    Hosté se dostali po delší době před domácí branku a po střele bekhendem z pravé strany musel Žajdlík puk vyrazit. V rohu kluziště se následně o něj bojuje.

49:05
    Krliš se po rychlém domácím přechodu středního pásma dostal do zakončení z vrcholu mezikruží. Brázdil s touto střelou neměl ale moc práce. Následuje buly po jeho pravici.

49:19
    Adam Zeman – 2 min., vražení na hrazení. Domácí útočník se provinil v útočném pásmu a hosté tak dostávají vítanou přesilovku.

50:10
    První minuta přesilovky hostujícího celku je téměř pryč. Tábor zatím tuto část zvládl dobře, dvakrát vyhodil a Benátky tak musí začít až od svého brankáře.

50:41
    Po dobré přihrávce před branku musel v takovém poloskoku zasahovat Žajdlík, který pomohl obraně dostat puk do středního pásma. Jihočeši mohou prostřídat.

50:55
    Dančišin se dostal s pukem za hostující branku, kde dlouho motal jednoho z obránců.

51:19
    Zeman je zpět na ledě a Jihočeši se ihned pouštějí do dalšího útoku. Mají necelých devět minut, aby svůj tlak, který kromě přesilovky soupeře je místy enormní, přetavili v třetí gól.

52:24
    Stadion jihočeského celku je na nohou! Minutu a pět sekund po návratu z trestné lavice otáčí ADAM ZEMAN stav a do vedení tak jde opět Tábor! Dramatický zápas má novou zápletku! Matušík vybojoval na modré čáře puk, dal ho Hunovi do akce 2 na 1, který situaci řeší ještě pasem na lépe postaveného Zemana. A ten prostřeluje přesouvajícího se hostujícího brankáře! Asistence: Rudolf Huna a Jakub Matušík.
    52:24 Adam ZEMAN - 3:2

53:56
    Jihočeši cítí šanci na finální zlomení soupeře a hrají v útočném pásmu. Benátky se teď jen brání před vlastním gólmanem.

54:09
    Zápas sleduje 1783 diváků.

55:27
    To je zápas hodný play-off! Hraje se za skvělé kulisy, vidíme plno šancí i emocí. Benátky se pokusily nyní zaútočit, obrana domácích ale rychle zasahuje.

56:03
    Milan Dančišin – 2 min., podrážení. Hosté mají velkou šanci na vyrovnání. Po faulu domácího hráče mají v závěru přesilovku.

57:01
    Benátky kombinovaly v útočném pásmu. Po zrychlení přihrávky rázem měly po střele šanci na dorážku u tyče, Žajdlík ale i v leže dobře zasahuje!

57:32
    Hosté zatím hrají stále v pěti a zkouší najít další možnosti, jak ohrozit domácí branku. Tábor se ale dostal k puku a vyhazuje.

57:42
    Dančišin je zpět na ledě a Jihočeši jdou ihned dopředu. Benátky ale ví, že už nemají moc času a tak v rohu kluziště bojují o puk, aby to byli hosté, kdo bude udávat tempo hry.

58:02
    Benátky hrají v šesti!

58:07
    Oddechový čas pro tým HC Benátky nad Jizerou. Tábor vyhodil puk na zakázané uvolnění a hosté toho využívají k poradě.

58:10
    Dramatické buly plné soubojů vyhrál nakonec hostující celek, který udržel pásmo a kombinuje.

59:02
    Začala poslední minuta třetí třetiny a drama tak vrcholí! Hraje se před domácí brankou, napětí na stadionu by se dalo krájet!

59:39
    Pravděpodobně je rozhodnuto! Táborský Matušík vyhrál u mantinelu souboj a poslal dopředu RUDOLFA HUNU. Ten od modré neměl problém trefit prázdnou branku! Asistence: Jakub Matušík.
    59:39 Rudolf HUNA - 4:2

Skvělý zápas, plno akcí, šancí i emocí. Tenhle duel byl hodný play-off a měl zkrátka vše, co si divák přeje vidět! Tábor nakonec potvrdil roli favorita a získal první bod v osmifinálové sérii s Benátkami. Jihočeši v zápase vedli 1:0, hosté ve druhé třetině stav otočili. Tlak Tábora byl ale obrovský a výsledkem byly tři góly v závěrečné periodě. Za zmínku ještě stojí výborný brankářský výkon hostujícího Brázdila. Druhý duel je na programu ve čtvrtek na ledě soupeře. Děkujeme za pozornost, přejeme pěkný zbytek úterý. (20:23:46)

Michal Heřman

Branky a nahrávky: 17. Dančišin (Suchánek, Nevšímal), 45. Zadražil (Jáchym), 53. Zeman (Huna, Matušík), 60. Huna (Matušík) – 31. Martínek (Zumr), 38. Šafránek (Jankovský, L. Kučera)

Rozhodčí: Šperl, Valda – Teršíp, Tuháček

Diváci: 1 783