Norsko – Česko 1:2 (kon.) | Nizozemsko – Skotsko 4:0 (kon.) | Maďarsko – Turecko 1:0 (kon.)
Španělsko – Kolumbie 0:1 (kon.)
Nizozemsko
4:0 (1:0)
Skotsko
Pátek 22.03.2024, 20:45 • Johan Cruijff Arena, Amsterdam • Mezinárodní přípravné zápasy

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 3:9. Rohy: 0:2. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 11:12. (22:45:43)

Je tu konec utkání! Vychází z něj lépe tým, který vedl již po první půli, tedy Nizozemsko, které ve druhé půli přehrálo Skoty a přidalo ještě další tři góly. Dva z nich vstřelili střídající hráči Weghorst a Malen v 84. a 86. minutě, ale už v 72. minutě se prosadil Georginio Wijnaldum, který hlavičkou uklízel míč k tyči po skvělém centru Gakpa. Zápas tedy skončil výsledkem 4:0 pro Nizozemsko, které si připisuje ideální start v přípravě na EURO. Naopak pro Skoty půjde o zklamání, protože v první půli měli spoustu šancí a mohli i vést. Své šance však neproměnili a zaslouženě vítězí domácí reprezentace. S pohledem na statistiky se s vámi loučím a přeji dobrou noc a krásný víkend!

90+3

90+3
    Dobrá šance pro Koopmeinerse, kterého parádním centrem našel Malen, ale Koopmeiners zahodil svou šanci a z voleje vysoko přestřelil branku.

90+1
    Malen mohl přidat ještě pátý gól domácího týmu, ale to by nesměl být v offsidu a musel by lobem přes brankáře trefit branku. Ani jedno se nepovedlo a rozehrávají Skoti.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90
    Výborný presink Nizozemcům získal míč, ale Malen si nedal dobrý první dotek a míč ztratil během kličky.

88
    Centr na Malena neprošel Skotsko se dostalo k míči, ale jen na chvíli, protože aut budou zahrávat opět domácí.
    86. Donyell MALEN - 4:0

86
    Nizozemsko právě vstřelilo branku!
    DONYELL MALEN Si převzal míč ve vápně, trochu se štěstím prošel okolo obránců a špičkou nohy píchnul míč těsně před brankářem k tyči a navyšuje náskok domácích na 4 góly.

85
    Po třetím gólu přichází střídání Skotska. Ze hřiště odchází McGinn a místo něj přichází McLean.
    84. Wout WEGHORST - 3:0

84
    Přímo po Veermanově zahrání rohu se do vzduchu pověsil WOUT WEGHORST, který hlavou uklidil míč k tyči do protipohybu brankáře Gunna. Nizozemsko vede již 3:0.

83
    Koopmeiners skvěle zaběhl za obranu, přebral si míč okolo brankáře Gunna, ale z velkého úhlu nedokázal dostat míč do branky. Je tu však roh pro domácí.

82
    Další střídání Nizozemska. Ze hřiště odchází střelec druhé branky a také hráč, který mu na gól nahrával, tedy Wijnaldum a Gakpo. Místo nich přichází Blind a Koopmeiners,

81
    Nizozemci se dostali dopředu zásluhou Wijnalduma, který si parádně zaběhl za obranu, podržel míč, který se dostal nakonec k Gakpovi, který vyzkoušel zakončit na zadní tyč, ale jeho skákavá střela skončila těsně vedle.

79
    Aut pro Skotsko na polovině Nizozemska, po kterém přišel centr do vápna, ale ten došel jen k brankáři Flekkenovi.

77
    Další dvojité střídání Nizozemska. Hřiště opouští Depay se Simonsem a místo nich na posledních cca 15 minut naskakují Weghorst a Malen.