Washington – Carolina 7:6 (1:0 po s.n.) | Dallas – Pittsburgh 4:2 (kon.) | Colorado – Columbus 6:1 (kon.)
Arizona – Seattle 2:1 (po pr.) | NY Islanders – Winnipeg 6:3 (kon.) | Philadelphia – Boston 3:2 (kon.)
Minnesota – St. Louis 4:5 (po pr.) | Nashville – Detroit 1:0 (kon.)

Česká a slovenská stopa
    Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 21:03

1. Sonny Milano (WSH) 3+0
    2. Sebastian Aho (CAR) 3+0
    3. Dylan Strome (WSH) 0+3 (03:20:38)

V samostatných nájezdech zvítězil tým Washington Capitals.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení nerozhodlo, a tak jdou na řadu samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:41
    Ovečkin si z levé strany stáhl kotouč na bekhend a následně na forhend, ale vlastně ani pořádně nedokázal zakončit.

64:01
    Washington vyhrál buly v útočném pásmu, ale katastrofální přihrávkou se o pásmo rychle připravil.

64:00
    Probíhá poslední minuta prodloužení.

63:52
    Kočetkov si připsal další zákrok. Trochu do něj najel Jarvis, a tak se po chvíli zase strhla potyčka mezi oběma týmy.

62:12
    Washington s pukem není až tak aktivní. Tedy alespoň směrem dopředu. Spíše kombinuje a vyčkává na nějaký újezd či vyloženou tutovku.

61:25
    McMichael si udělal z obránců Caroliny dřevěné panáky. Z levé strany si dojel až před Kočetkova, kterého ale nepřekonal.

61:02
    Washington poprvé v prodloužení sebral kotouč. Vjel do útočného pásma, ale zase z něj rychle vyjel. A pak při přechodu kotouč někdo z hráčů vytečoval mimo hřiště.

60:30
    Nečas hodně dlouho kroužil s kotoučem v útočné třetině. Nakonec ho půjčil soupeři, který ale pálil mimo branku Lindgrena.

60:01
    Úvodní buly prodloužení vyhrála Carolina Hurricanes.

60:01

Třetí třetina je u konce, bláznivý zápas ale nekončí. Už nám přinesl dvanáct gólů, jen v poslední třetině jich padlo hned pět. Padly také dva hattricky. Vítěze ale určí až prodloužení či samostatné nájezdy. Prodloužení začíná už cca za minutu.

60:00

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
    57:39 Sebastian AHO - 6:6

57:39
    6/5
    Carolina právě vstřelila branku! Srovnáno! Carolina to opravdu dokázala v šesti a bez brankáře. Martin Nečas vypálil brutální dělovku, který se dostala do branky po teči SEBASTIANA AHA, kterého kotouč spíše trefil.. Asistence: Martin Nečas a Brent Burns.
    Aho S. II, Nečas M., Burns B., Svečnikov A., Staal J., Skjei B.
    McMichael C., Dowd N., Malenstyn B., Jensen N., Carlson J.

57:20
    Carolina Hurricanes si vyžádala oddechový čas.

57:20
    Nečas si vyžádal přihrávku na slot, sjel si do pravého kruhu, a následně vypálil. Jeho rána šla ale pouze do Lindgrena.

57:05
    Orlov si vzal kotouč a velice dobře ho pronesl až do útočné třetiny. Tam ho přenechal spoluhráči, který se ale už ke střele nedostal.

56:33
    Nyní Lindgrena dojel Guentzel. Poté se strhla kolem branky Washingtonu docela velká potyčka, ale sudím se to podařilo rychle vyřešit.

56:28
    Martin Nečas se už objevuje na ledě, což je skvělá zpráva. Zatím se ale nedostal ke střele.
    53:53 Connor MCMICHAEL - 6:5

53:53
    5/5
    Washington právě vstřelil branku! Domácí znovu vedou! Van Riemsdyk nahazoval kotouč z dálky, ten dostal až na CONNORA MCMICHAELA do brankoviště, který ho už bekhendem doklepl do branky. Asistence: Trevor van Riemsdyk a Ivan Mirošničenko.
    McMichael C., Fehérváry M., Ovečkin A., Mirošničenko I., van Riemsdyk T.
    Staal J., Svečnikov A., Martinook J., Pesce B., Skjei B.

53:23
    Martin Nečas dostal hit, po kterém je mírně otřesen. Zatím je tak na střídačce, ale do hry v posledních minutách tolik nezasahuje. Snad bude v pořádku.

52:28
    Čepice nyní v přerušené hře létají na led. Zajímavá situace. Sonny Milano byl totiž až nyní označen jako střelec páté branky Washingtonu. A tak je led zasypán čepicemi, které se teď odklízí.

52:28
    Jevgenij Kuzněcov obtočil velice rychle branku soupeře, ale Lindgren nakonec dokázal natáhnout beton až k tyčce.
    49:35 Seth JARVIS - 5:5

49:35
    5/4
    Carolina právě vstřelila branku! Neskutečný zápas pokračuje! Carolina opět srovnává, a to tentokrát z přesilovky. Po krátké, ale pohledné a účelné kombinaci na pravé straně, dostal na kruh kotouč SETH JARVIS, který ho z první vmetl o Lindgenovo rameno k zadní tyčce. Asistence: Jake Guentzel a Andrej Svečnikov.
    Jarvis S., Guentzel J., Svečnikov A., Aho S. II, Burns B.
    McMichael C., Malenstyn B., Jensen N., Carlson J.

48:33
    Vyloučení v týmu Washington Capitals:
    Trevor van Riemsdyk – 2 min..
    48:19 Sonny MILANO - 5:4

48:19
    5/5
    Washington právě vstřelil branku! Tohle byla hodně zvláštní branka, od SONNYHO MILANA se kotouč vznesl do předbrankového prostoru, ten pak nakonec sjel zajímavě po Nečasovi a spadl do branky Kočetkova. Asistence: Rasmus Sandin a Dylan Strome.
    Pacioretty M., Strome D., Milano S., Sandin R., Carlson J.
    Nečas M., Kuzněcov Je., Teräväinen T., Pesce B., Skjei B.

47:03
    Nyní si zahrál i Lindgren za svou brankou. Rozehrávky se zhostil dobře, přestože se k němu velice rychle stahoval soupeřův hráč.

46:34
    Hurricanes prodloužili do útočného pásma, kde se sice dostali ke střele, která ale opět neletěla na branku soupeře.

45:03
    Carolina mimochodem v této třetině stále hraje bez jediné střely nad branku, ovšem to bylo hodně zaviněno také dlouhými přesilovkami soupeře.
    43:45 John CARLSON - 4:4

43:45
    5/4
    Washington právě vstřelil branku! Třetí využitá přesilovka domácího týmu v tomto zápase! To byla opravdu dělovku, kterou téměř od modré vyslal JOHN CARLSON, a která zapadla do horní části branky. Asistence: Hendrix Lapierre a Alexandr Ovečkin.
    Carlson J., Lapierre H., Ovečkin A., Mirošničenko I., Strome D.
    Staal J., Jarvis S., Burns B., Slavin J.

43:32
    Po vyhraném buly hned Washington zakončoval. Kočetkov si pouze připsal další zákrok dnešního utkání.

43:26
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes:
    Brady Skjei – 2 min., držení.

43:10
    Dlouhé čtyřminutové vyloučení Aha právě skončilo. Carolina tak hraje v plném počtu.

40:01
    Úvodní buly třetí třetiny vyhrála Carolina.

40:01
    Střídání v týmu Washington Capitals:
    ze hřiště odchází Darcy Kuemper, přichází Charlie Lindgren.

40:01

Druhá třetina je u konce. A byla to teda extrémně bláznivá podívaná. Nejdříve Ovečkin využil druhou přesilovku Washingtonu, jen o 39 sekund později skóroval Milano. Vedení Washingtonu moc dlouho nevydrželo, protože o čtrnáct sekund později už skóroval Martinook, kterému ale kvůli ofsajdu sebralo gól video. Ale už po další půlminutce Carolina opravdu srovnala, a tak se stav zastavil na skóre 3:3. Pět sekund před koncem ale zase poslal do vedení Carolinu Skjei, a ta tak vede.

40:00

39:55
    4/4
    Carolina právě vstřelila branku! Hosté opět otáčí vedení na svou stranu, a to pět sekund před koncem. Kuemper nebude mít čisté svědomí, protože střela BRADYHO SKJEIJE šla od modré čáry přímo na jeho lapačku, brankář ale rukavicí kotouč pouze tečoval, a pustil ho do branky. Asistence: Martin Nečas.
    Skjei B., Nečas M., Kuzněcov Je., Pesce B.
    Strome D., Dowd N., Jensen N., van Riemsdyk T.

39:41
    Darcy Kuemper nyní zasahoval asi dva metry od branky v leže. Zajímavá situace.

39:11
    Hostující hokejisté jsou již ve čtyřech.

39:08
    Sebastian Aho – 2+2, vysoká hůl.

39:05
    Capitals zahráli vysokou hokejkou, a vhazovalo se tak v jejich třetině. Následně po vhazování skončil na ledě Down, ke kterému se rychle rozběhl týmový lékař.

5/5
    Carolina právě vstřelila branku! Neskutečné scény se dnes dějí na stadionu Washingtonu. Jen po další půlminutce se už Carolina prosazuje "legálně". Guentzel našel parádním pasem SEBASTIANA AHA, který z první pálil na vzdálenější tyčku. Asistence: Jake Guentzel a Seth Jarvis.
    Aho S. II, Guentzel J., Jarvis S., Chatfield J., Orlov D.
    Strome D., Sgarbossa M., McMichael C., Milano S., Pacioretty M.
    34:54 Jordan Martinook (CAR)

34:54
    JORDAN MARTINOOK jen po 14 sekundách od branky soupeře srovnal. Gól ale nakonec neplatí, po zkoumání u videa sudí odhalili ofsajd.
    34:40 Sonny MILANO - 3:2

34:40
    5/5
    Washington právě vstřelil branku!
    Autorem branky je SONNY MILANO. Asistence: Dylan Strome.
    Milano S., Strome D., Pacioretty M., Sandin R., van Riemsdyk T.
    Staal J., Svečnikov A., Martinook J., Burns B., Slavin J.
    33:59 Alexandr OVEČKIN - 2:2

33:59
    5/4
    Washington právě vstřelil branku! Opět je srovnáno! Přesilovky tedy zatím Washingtonu opravdu jdou. Nyní se před branku dostal Strome, který naservíroval kotouč ke druhé tyči úplně volnému ALEXANDRU OVEČKINOVI, který jednoduše doklepl kotouč do branky. Asistence: Dylan Strome a Ivan Mirošničenko.
    Ovečkin A., Strome D., Mirošničenko I., Lapierre H., Carlson J.
    Aho S. II, Teräväinen T., Pesce B., Skjei B.

33:22
    Washington se ještě ani pořádně nedostal do útočného pásma, a už zase přišel o kotouč, který soupeř jednoduše vyhodil.

33:07
    Carolina získala kotouč po vyhraném buly a následně ho vyhodila pomalu až za branku soupeře.

32:57
    Jordan Martinook – 2 min., nedovolené bránění.

31:49
    Slavin znovu dělal problémy soupeři podporou útoku a následným čarováním za brankou, ale Carolina nakonec ani nevypálila.

31:25
    Za brankou Kočetkova jeden z domácích hitoval soupeřova hokejistu, který spadl k ledu, ale rychle se zvedl a pokračoval ve hře.

30:59
    Nahození Hurricanes do útočného pásma se minulo účelem. Kotouč jen jednoduše sebrali domácí a odvezli ho pryč.

30:22
    Od modré čáry pálil jeden z hostů, ale jeho rána skončila na jednom z hráčů Washingtonu před brankou.
    28:48 Neuznaný gól - Carolina

28:48
    Carolina právě vstřelila branku! Ta ale nebyla po delším zkoumání uznána, a to kvůli nedovolenému bránění brankáři Kuemperovi hráčem Caroliny Kuzněcovem.

26:56
    Phillips pálil z první, ale jeho ránu parádně zablokoval Kotkaniemi. Předtím zase blokoval Stromeovu střelu Jarvis.

25:19
    Kuzněcov si vzal na paškál svého bývalého spoluhráče Carlsona, kterého poslal k zemi.

24:37
    Dowd hitoval Aha, mezitím ale kotouč přebral Guentzel a zamířil k brance soupeře.

24:15
    Hra se nyní přerušuje, jeden z hráčů totiž tečoval kotouč mimo hrací plochu, a ten skončil na střídačkách.

23:51
    Aubel-Kubel si nyní vzal na paškál Skjeie. Toho hitoval nevybíravým způsobem a poslal ho k ledu.

22:49
    Brankář Washingtonu si připsal další zákrok na své konto. Následně přerušil hru. Následuje komerční brejk.

22:20
    O dorážku s blízky s pokoušel Malenstyn, ovšem kotouč poslal těsně vedle levé tyče Kočetkovovy branky.

21:03
    Pesce také pálil zápěstí, ale branku úplně minul, a tak kotouč poslal jen někde do pravého rohu.

20:26
    Carlson to zkoušel z křídla z blízky zápěstím, ale úspěšný ebyl.

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrál Washington Capitals.

20:01

První třetina je u konce. Viděli jsme v ní hned tři branky. Carolina otevřela střeleckou listinu, soupeř dokázal srovnat v přesilovce. Hurikáni si ale přece jen ještě vybojovali vedení před koncem třetiny, a do dalšího průběhu půjdou o krok napřed.

20:00
    19:13 Jaccob SLAVIN - 1:2

19:13
    5/4
    Carolina právě vstřelila branku! Hurricanes jsou opět ve vedení. Kotkaniemi poslal kotouč před branku, kam si skvěle sjel JACCOB SLAVIN a parádní ranou dostal kotouč do branky. Asistence: Jesperi Kotkaniemi.
    Slavin J., Kotkaniemi J., Noesen S., Lemieux B., Burns B.
    Lapierre H., Pacioretty M., Sandin R., Carlson J.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:25
    Pesce si najel do pásma, následně si sjel na levý kruh, a pak pálil z bekhendu. Jeho rána ale neměla moc šancí na úspěch.

17:58
    Carolina dobře napadala. Guentzel vybojoval i přes otočení hry kotouč, ale už se nedostal ke střele.

17:10
    Ivan Mirošničenko pálil tak trochu ze schované pozice za obráncem. Pjotr Kočetkov musel zasáhnout a následně kotouč podržet.

16:46
    Martin Fehérváry pálil z velké dálky, ale bylo to přes několik hráčů, takže střela moc neměla šanci na úspěch. Kotouč se pak odrazil někde do rohu.

16:16
    Ani útok Caroliny ale moc nevyšel. A tak to Hurikáni zkusili znovu, ovšem ani tentokrát se nedostali ani ke střele.

15:42
    Washington zachytil vyhození soupeře ve středním pásmu, ovšem následně se po dobytí útočného pásma nedostal ani ke střele.
    12:45 Sonny MILANO - 1:1

12:45
    5/4
    Washington právě vstřelil branku! A je srovnáno! Kotouč se dostal zpoza branky k SONNYMU MILANOVI, který se s tím nepáral, hodili si kotouč na bekhend a od tyčky ho poslal přímo pod víko. Asistence: Connor McMichael.
    Milano S., McMichael C., Ovečkin A., Pacioretty M., Sandin R.
    Kotkaniemi J., Martinook J., Burns B., Slavin J.

12:31
    Sebastian Aho unikl i v oslabení po pravé straně až na branku Kuempera. Jeho rána nebyla vůbec špatná, hráč ale nakonec trefil pouze tyčku!

11:40
    Hosté se nyní dobře ubránili a po zisku kotouče ho vyslali až za branku Darcyho Kuempera.

10:55
    Brett Pesce – 2 min., podrážení.

10:47
    Dobře unikl přes dva hráče Dylan Strome. Ten následně vypálil zpoza posledního obránce, ale znovu pouze trefil Kočetkova.

10:10
    Brent Burns vyhodil kotouč přes všechny čáry ledového hřiště. Píská se tak zakázané uvolnění a hra se vrací před Kočetkova.

09:43
    Carolině se nyní nepodařilo dvakrát po sobě vyhodit kotouč z pásma. Washington toho ale zatím nedokázal využít.

09:18
    Po pravé straně si k brance najel Michael Sgarbossa, který ale trefil pouze betony brankáře Kočetkova.
    06:53 Sebastian AHO - 0:1

06:53
    5/5
    Carolina právě vstřelila branku! Hosté jdou do vedení! Guentzel nejdřív vypracoval šanci, s kotoučem následně obkroužil branku a poslal ho před ní. Přímo tam si sjel SEBASTIAN AHO, který už jen zakončil do odkryté svatyně.. Asistence: Jake Guentzel a Jaccob Slavin.
    Aho S. II, Guentzel J., Slavin J., Pesce B., Jarvis S.
    Strome D., Ovečkin A., Pacioretty M., Jensen N., Sandin R.

06:15

05:37
    A znovu se Washington dostal k puku ve vlastním pásmu. Tentokrát ho dokonce sám vyvezl. Přesilovka tak zatím Carolině vůbec nefunguje.

05:10
    Domácím se povedlo už dvakrát sebrat kotouč při kombinaci soupeře, a následně kotouč jednoduše vyhodit až na druhou stranu.

04:15
    Nic Dowd – 2 min., podrážení.

04:11
    Sebastian Aho to tentokrát zkusil znovu. Nyní už jeho rána byla mnohem lepší, a dokázala Kočetkova donutit k přerušení hry.

03:55
    Jarvis založil rychlý protiútok, následně přenášel kotouč na Aha, který se ale ke střele ze slotu nedostal.

03:11
    Carolina se nyní dlouho zdržovala před čarou. Do pásma nemohl z důvodu špatné komunikace, jeden hráč byl stále v ofsajdu.

02:06
    Teuvo Teräväinen si sjel na slot vedle pravého kruhu a následně rychle vypálil, ovšem jeho střela úspěchem neskončila.

01:44
    Zákrok má na kontě už také brankář hostujícího celku. Pjotr Kočetkov zasáhl po střel z pravého kruhu a přerušil hru.

01:08
    Kuemper má na kontě úspěšný zákrok. Kotouč chytil do lapačky a následně přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho levici.

00:41
    Brett Pesce si sjel na pravý kruh a vypálil. Mířil na zadní tyčku, ale nedokázal trefit branku.

00:01
    Úvodní buly dnešního zápasu vyhrál Washington.

00:01

Poslední zápasy:

Washington – Carolina 2:6 (6.1.2024)
    Carolina – Washington 1:2sn (18.12.2023)
    Carolina – Washington 4:1 (19.2.2023)
    Washington – Carolina 3:2 (15.2.2023)
    Carolina – Washington 3:2sn (1.11.2022)

Washington balancuje na hranici play-off. V rámci metropolitní divize se pohybuje na čtvrtém místě. Se 68 zápasy má na kontě 75 bodů, přičemž na třetí Philadelphii ztrácí čtyři body. V posledních pěti zápasech Capitals podlehli Edmontonu a Torontu. V zápase mu ale budou kvůli různým zraněním chybět Backström, Oshie a Protas. Carolina má postup už téměř jistý, v rámci metropolitní divize aktuálně totiž leží na druhém místě s 94 body v 70 zápasech. V posledních pěti duelech Hurricanes pokaždé zvítězili, ačkoliv s Flyers vyhráli až po prodloužení a s Torontem až po nájezdech.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 13. Milano (McMichael), 34. Ovečkin (D. Strome, Mirošničenko), 35. Milano (D. Strome), 44. Carlson (Lapierre, Ovečkin), 49. Milano (Sandin, D. Strome), 54. McMichael (T. van Riemsdyk, Mirošničenko), rozh. náj. D. Strome – 7. S. Aho II (Guentzel, Slavin), 20. Slavin (Kotkaniemi), 36. S. Aho II (Guentzel, Jarvis), 40. Skjei (Nečas), 50. Jarvis (Guentzel, Svečnikov), 58. S. Aho II (Nečas, Burns)