Vyškov – Havlíčkův Brod 6:1 (kon.) | Řisuty – Vel. Meziříčí 5:4 (po pr.) | Havířov – Nový Jičín 8:5 (kon.)
Chomutov – Letňany 3:2 (kon.) | Tábor – Příbram 1:2 (kon.)
HC Řisuty
5:4 (1:1, 2:3, 1:0 - 1:0) Stav série: 2:0
HHK Velké Meziříčí
Sobota 23.03.2024, 16:00 • VSH Slaný, Zimní stadion • 2. liga • O udržení

Vítáme vás u on-line přenosu.

Ve čtvrté březnové sobotě je na programu 2. kolo o udržení, v něm se na domácí půdě představí Řisuty. Ty už udělaly první krok k záchraně druho-ligové příslušnosti, když v úvodním zápase na stadionu Velkého Meziříčí zvítězily o čtyři góly, série se hraje na dva vítězné a tak Buldoci mohou už v zítřejším souboji rozhodnout, soupeř to nebude mít jednoduché, protože řisutské poženou i domácí fandové.

V 1. kole, které se hrálo minulou sobotu šlo do vedení už v 11. minutě Velké Meziříčí, když otevřel skóre Paleček. Dvě a půl minuty před sirénou srovnali hosté zásluhou Petráše a do kabin se šlo za stavu 1:1.

V druhé třetině se v čase 32:02 trefili Buldoci po střele Čecha. Necelé tři minuty před koncem prostřední části se domácím podařilo znovu srovnat díky Doležalovi.

Ve 3. části se už radovaly pouze Řisuty, vedoucí gól poslal do sítě v čase 42:14 Bílek. O čtyři minuty později navýšil náskok o dva body Výrut. V 54. vylepšil skóre znovu Čech a zapsal si tak druhý bod v utkání. Na konci 59. minuty ještě trefil puk do sítě Kolářík a Buldoci si tak odvezli výhru 2:6 z ledu Velkého Meziříčí.

Jak dopadne odveta? Úvodní buly je plánováno už od 16 hod.

HC Řisuty: Pánek (Zeithaml) – Kolářík (A), Zich, Volráb, Malovický, Růžička, J. Strnad, Janda – Mulač, Řepka, Okegawa – Pulda, Patyk, Čech – Procházka, Petráš, P. Janeček – Chamrád (A), V. Bílek (C), Výrut.
    Trenér: Roman Varga

HHK Velké Meziříčí: J. Juda (P. Juda) – Slabý, Trnka, D. Dolníček II, Vlašín (A), Lašák, Orsech, Ambrož (C), Kochánek – Burian, Doležal, Vedral – Horký, Juráň, Nesvadba – Křenek (A), M. Strnad, Paleček – M. Pejchal, M. Juda, Kuba.
    Trenér: Lukáš Novák

Rozhodčí: Hucl, Kosnar – Rubáš, Sýkora.

00:01

01:15
    Je tu první icing, hra se vrací zpět před hostujícího brankáře.

02:29
    Další icing hokejistů ve světlých dresech, Řisuty se tak snadno dostávají do útočné třetiny.

03:33
    Další špatná nahrávka od Velkého Meziříčí a v krátké době je tu znovu icing.

03:49
    Lehčí pokus ze vzdálenějšího kruhu vyslal hráč Buldoků, brankář vyráží mimo.

05:14
    Do útočného pásma prošel útočník hostujícího výběru, kotouč raději přikryl brankář a je tu buly v obraně domácích.

05:45
    Vyloučení v týmu HHK Velké Meziříčí:
    David Křenek – 2 min., krosček.

06:12
    Hokejisté v tmavě-modré teď na chvíli obsadili pásmo, ale nic výrazného nevymysleli a hosté vyhazují do středního pásma.

06:57
    Hosté se úspěšně brání a vyhazují pryč.

07:45
    Hosté v plném počtu, řisutští svoji úvodní přesilovku nechávají nevyužitou a už se hraje 5 na 5.

09:40
    Velké Meziříčí vstřelilo branku!
    A je tu první gól, kterým hostující výběr otevírá dnešní skóre, celou situaci založil Trnka, poslal nahrávku před klec na Strnada. Po něm se k zakončení dostal PETR SLABÝ a poslal puk do sítě. Asistence: Milan Strnad, Aleš Trnka.

12:28
    Domácí v plném počtu, ani hosté úvodní početní výhodu nedokázali zužitkovat.

18:57
    Řisuty právě vstřelily branku!
    Domácí se na konci 1. třetiny také prosazují a srovnávají na 1:1, po přihrávce Petráše se prosadil VÍTĚZSLAV BÍLEK. Asistence: Zdeněk Petráš.
    18:57 Vítězslav BÍLEK - 1:1

19:12
    Petr Janeček – 2 min., podrážení.

20:00

Další třetina začne přibližně v 16 50.

Úvodní část končí a do kabin se odchází za stavu 1:1, v 10. minutě šli do vedení hosté zásluhou Slabého. Buldoci srovnali v čase 18:57 kdy se přesně trefil kapitán Bílek. Oba týmy hrály oslabení, ale nikdo tuto možnost nevyužil, ve 20. minutě za podražení byl vyloučen Janeček a do druhé třetiny tak půjde Velké Meziříčí v přesilovce 5 proti 4.

20:01

Domácí v plném počtu, ani druhou přesilovku hosté nevyužili.

22:01
    Hru mají na svých holích hráči ve světlém drese a snaží se něco vymyslet.

23:11
    Buldoci to zkusili na druhé straně ledu, hosté se ubránili a už hrají zas oni.

24:46
    Z obranného pásma vyváží kotouč Velké Meziříčí.

25:55
    Od modré vypálil Dolníček, Pánek jeho lehčí pokus dobře viděl a vyráží mimo.

26:39
    Křenek to zkusil z levé strany, znovu připravený brankář Buldoků předvedl další zákrok.

27:28
    Řisuty vybojovaly pásmo, kde na vzdálenějším kruhu bude další buly.

29:20
    Icing domácích hra se vrací před Pánka.

30:09
    Jan Výrut – 2 min., hákování.

30:35
    A je tu znovu vedení hostů, kteří využívají přesilovku, po přihrávce od Juráňa zakončil přesně do sítě DAVID KŘENEK. Asistence: Marcel Juráň, Adam Paleček.
    30:35 David KŘENEK - 1:2

32:58
    Icing Velkého Meziříčí.

33:46
    Dvě střely od Buldoků končí mimo klec, dorážku mohl zkusit ještě útočník, ale už se nedostal k zakončení, je tu další buly v obraně hostí.

34:32
    Z další šance je tu trefa od MILANA STRNADA, kterému asistoval Slabý a Velké Meziříčí už vede 1:3 na půdě soupeře. Asistence: Petr Slabý, Jiří Doležal.
    34:32 Milan STRNAD - 1:3

35:37
    Při hře 5 na 5 se dostal k zakončení TADEÁŠ KUBA a kotouč je v síti. Bez asistence.
    35:37 Tadeáš KUBA - 1:4

36:07
    Milan Strnad – 2 min., krosček.

36:32
    Domácí dávají kontaktní gól v přesilovce, po Petrášově přihrávce se dostal ke střele DAVID RŮŽIČKA a jeho pokus končí v bráně. Asistence: Zdeněk Petráš.
    36:32 David RŮŽIČKA - 2:4

37:46
    Tadeáš Kuba – 2 min., nedovolené bránění.

39:23
    Buldoci využívají přesilovku a dávají gól do šatny, Petráš vystřelil na DAVIDA RŮŽIČKU, od jeho brusle se kotouč odrazil a došel do sítě. Asistence: Zdeněk Petráš, Vítězslav Bílek.
    39:23 David RŮŽIČKA - 3:4

39:45
    David Křenek – 2 min., podrážení.

40:00

Další třetina začne přibližně v 17 50.

Po 40. minutách se jde do kabin za stavu 3:4. V rozmezí šesti minut od 31. minuty se Velké Meziříčí prosadilo třikrát, postupně se trefili Křenek, Strnad a Kuba a hosté už vedli 1:4. V čase 36:32 dal kontaktní gól Růžička, ten samý hráč v poslední minutě v další přesilovce snížil na rozdíl jediného bodu.

40:01

40:17
    Domácím se daří srovnat znovu skóre v početní výhodě, kdy po Petrášově asistenci pálil VÍTĚZSLAV BÍLEK a připsal si druhý bod v tomto duelu. Asistence: Zdeněk Petráš, Adam Zich.
    40:17 Vítězslav BÍLEK - 4:4

43:25
    Po pokusu od hostů Buldoci vyhazují na icing, hra se tak vrací do jejich obrany.

44:08
    Hokejisté v modrém dresu obsadili na chvíli pásmo a soupeř se brání jen za cenu icingu.

45:19
    Další tlak na branku hostí, ti znovu vyhazují přes všechny čáry a buly se tak vrací k nim.

46:27
    Zich se dostal k zakončení mezi kruhy, ale pálil nepřesně.

48:05
    Řisuty byly znovu v útočné třetině, ale díky obraně a brankáři se skóre nemění a tým už po několikáté vyhazuje na icing, domácí tak mohou střídat.

50:43
    Velké Meziříčí se po delší době dostalo před klec soupeře, ale tentokrát puk letí mimo.

51:04
    Petr Janeček – 2 min., napadení.

51:38
    Domácí se brání a vyhazují do středního pásma.

53:04
    Domácí v plném počtu, HHK tentokrát svojí výhodu nevyužilo.

54:18
    Po střele hostí Pánek raději přikryl hru a je tu buly v obraně Buldoků.

54:25
    Icing Řisut, hra se vrací před jejich klec, hosté mohou střídat.

56:04
    Zdeněk Vedral – 2 min., sekání.

56:04
    Oddechový čas pro tým HC Řisuty.

56:09
    Hosté vyhráli buly, ale vyhození zachytil u modré hráč v modrém a tak Buldoci zůstávají v útočném pásmu.

56:24
    Velké Meziříčí z levého rohu vyhazuje do středního pásma.

57:13
    Po přihrávkách Řisut přišla střela od modré, tu zastavil obětavým položením do dráhy puku Miroslav Juda a hra se tak dostává znovu do středního pásma.

57:33
    Další pokus před klecí hostů, tentokrát zastavuje Jaroslav Juda a bude se tak vhazovat v útoku Buldoků.

58:00
    Už běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:04
    Hosté v plném počtu, Řisutům se nepodařilo využít tuto možnost.

59:51
    Velké Meziříčí mohlo rozhodnout, když se před Pánka dostalo k zakončení, ale gólman vytáhl skvělý zákrok a zastavil tak velkou šanci. Následuje buly na bližším kruhu v obraně domácích.

60:00

Před malou chvílí skončila 3. třetina a máme tu nerozhodný stav 4:4, když vyrovnávací gól zařídil v přesilové hře Bílek v čase 40:17, oba týmy se snažily, více ze hry měli Buldoci, ale nedokázali už překonat brankáře, na druhé straně velkou šanci zastavil Pánek v posledních devíti vteřinách a tak po krátké pauze bude následovat prodloužení.

60:01

60:29
    Je rozhodnuto, Petráš nahodil ze středního pásma na DANIELA ČECHA, ten klepnul do dráhy střely a kotouč došel za brankovou čáru. Asistence: Zdeněk Petráš.
    60:29 Daniel ČECH - 5:4

HC Řisuty tak na svém stadionu poráží HHK Velké Meziříčí v prodloužení konečným výsledkem 5:4, kdy v čase 60:29 rozhodl Daniel Čech a vypukla radost Buldoků, kteří tak po výhře 2:0 na zápasy budou hrát druhou ligu i příští rok, hosté se snažili, ale nakonec to nestačilo. (19:35:28)

Martin Dokulil

Branky a nahrávky: 19. V. Bílek (Petráš), 37. Růžička (Petráš), 40. Růžička (Petráš, V. Bílek), 41. V. Bílek (Petráš, Zich), 61. Čech (Petráš) – 10. Slabý (M. Strnad, Trnka), 31. Křenek (Juráň, Paleček), 35. M. Strnad (Slabý, Doležal), 36. Kuba