Irsko – Belgie 0:0 (kon.) | Slovensko – Rakousko 0:2 (kon.) | Anglie – Brazílie 0:1 (kon.)
Dánsko – Švýcarsko 0:0 (kon.) | Francie – Německo 0:2 (kon.)
Francie
0:2 (0:1)
Německo
Sobota 23.03.2024, 21:00 • Groupama Stadium, Décines • Mezinárodní přípravné zápasy

Skončil nám rozhodně zajímavý přípravný zápas fotbalových reprezentací Francie a Německa. Dnešní duel vyšel o poznání lépe fotbalistům Německa, kteří díky brankám Wirtze a Havertze vyhráli zcela po zásluze 2:0. Domácí měli převahu hlavně v průběhu prvního poločasu, po změně stran a po gólu na 2:0 prakticky až do konce dominovali hosté. (23:05:16)

90+4

90+2
    V tísni zkoušel zakončit z otočky Giroud, míč ale poslal mimo.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty.

90
    Střídání v týmu Německo:
    ze hřiště odchází Toni Kroos, přichází Waldemar Anton.
    88. Mittelstädt se trefil do vlastní ruky

88
    Teď měli hosté i pořádný kus štěstí. Po centru do pokutového území si totiž Mittelstädt nastřelil míč do vlastní ruky a následně balon mířil do brány Německa, avšak Rüdiger s pomocí břevna balon odpravil mimo. Domácí by chtěli penaltu, ale toto pokutový kop být nemůže.

86
    Z hranice vápna pálil Toni Kroos, míč ale poslal mimo.

85
    Čas rychle plyne a domácí stále tahají za výrazně kratší konec provazu.

83
    Střídání v týmu Francie:
    ze hřiště odchází Ousmane Dembélé, přichází Randal Kolo Muani.
    81. Müller a Undav pálili nebezpečně

81
    Další velké šance hostů! Z hranice vápna pálil Müller a jen o pár vteřin později také Undav. Gólman Samba svůj tým ale teď skvěle podržel.

80
    ze hřiště odchází Kai Havertz, přichází Deniz Undav,
    ze hřiště odchází Jamal Musiala, přichází Niclas Füllkrug.
    80. Mittelstädtova ránu gólman vyrazil

80
    Balon za obranu dostal nyní Mittelstädt, jeho pokus mířící na zadní tyč skvělým zákrokem vyrazil Samba!

79
    Nic to nemění na tom, že fotbalisté Německa hrají velmi dobře a druhý poločas se hraje podle jejich not.

78
    Centr Mbappého mířil do vápna přímo do rukavic gólmana Ter Stegena.

77
    Andrich nyní ve vápně zatáhl Fofanu a tento zákrok hodně zaváněl pokutovým kopem. Zatím se pokračuje ve hře, ale zasáhnout může ještě videorozhodčí.

75
    Thomas Müller přiťukl balon Andrichovi, jeho jedovatá rána byla ale zblokovaná.

Aleš Strouha

Branky: 1. Wirtz, 49. Havertz

Karty:   69. Mbappé (FRA), 69. Andrich (FRA), 73. Rabiot (FRA) – 60. Nagelsmann (trenér) (GER)

Francie: Samba – Koundé, Pavard, Upamecano, L. Hernández – Zaire-Emery, Tchouameni, Rabiot – Dembélé, M. Thuram, Mbappé.
    Náhradníci: Maignan, Areola – Clauss, Camavinga, Guendouzi, Giroud, Kolo Muani, Konaté, Saliba, Fofana, Diaby, T. Hernández.

Trenér: Didier Deschamps

Německo: Ter Stegen – Kimmich, Tah, Rüdiger, Mittelstädt – Andrich, Kroos – Musiala, Gündogan, Wirtz – Havertz.
    Náhradníci: Leno, Baumann – Raum, Gross, Füzlkrug, Führich, Müller, Beier, Koch, Anton, Henrichs, Undav.

Trenér: Julian Nagelsmann

Rozhodčí: Gil Manzano – Barbero, Nevado