Vyškov – Havlíčkův Brod 6:1 (kon.) | Řisuty – Vel. Meziříčí 5:4 (po pr.) | Havířov – Nový Jičín 8:5 (kon.)
Chomutov – Letňany 3:2 (kon.) | Tábor – Příbram 1:2 (kon.)
HC Tábor
1:2 (0:0, 1:2, 0:0) Stav série: 0:1
HC Baník Příbram
Sobota 23.03.2024, 18:00 • Zimní stadion Tábor, Tábor • 2. liga • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký sobotní večer ze Zimního stadionu v Táboře u čtvrtfinále play-off třetí nejvyšší české soutěže mezi týmy HC Tábor a HC Baník Příbram. Série je hraná na tři vítězná utkání. Hrací dny jsou sobota 23.3. na ledě lépe postaveného v tabulce, o dva dny později na ledě Příbrami, třetí zápas ve středu 27.3. znovu na táborském zimáku, případné čtvrté utkání se hraje opět v Příbrami a v pátek zápase se bude případně rozhodovat v Táboře.

HC Tábor
    Táborští skončili po základní části na druhém místě tabulky pouze tři body za prvním Chomutovem. Na svého soupeře do osmifinále si tak museli počkat. Z dvojice Ústí-Benátky se Táboru mezi nejlepší šestnáctkou postavily Benátky. Série s Benátkami proběhla velice rychle, i když v prvním utkání Táborští museli otáčet skóre z 1:2 na 4:2. Druhé utkání rozhodli Táborští už na začátku utkání, když se v první třetině dvakrát prosadil Zeman a Benátky dokázaly odpovědět pouze jedním gólem. Ve třetím utkání Táborští vedli po první třetině 4:0 a jejich gólostroj se zastavil až na čísle 7 a po výhře 7:1 postoupili do osmifinále play-off!

Baník v základní části také dominoval a umístil se na třetím místě tabulky s velmi pohodlným náskokem. Narozdíl od Tábora Příbramští svého soupeře do osmifinále už znali dopředu. Čekal je Stadion z Vrchlabí. Série s Vrchlabím proběhla také velice rychle, když v prvním utkání Baník zvítězil v celku pohodlně 4:2. Druhé utkání bylo poněkud zajímavější a vyrovnanější. Rozhodující gól vstřelil příbramský Kafka až ve dvanácté minutě třetí třetiny. Ve třetím utkání Příbramští vedli po první třetině 3:1, v té druhé své vedení navýšili na 4:1, ale přišly dva rychlé góly Stadionu a bylo to pouze o branku. Necelé tři minuty před koncem druhé třetiny zvýšil vedení na dvougólové Hasman z trestného střílení. Ve třetí třetině domácí ještě vstřelili tři branky a pohodlně došli k postupu a k vítězství 8:4!

Letošní vzájemná utkání

Tábor 7:1 Příbram (2.liga – Západ – 12.kolo)
    Příbram 3:5 Tábor (2.liga – Západ – 27.kolo)
    Příbram 5:2 Tábor (2.liga – Západ – Část vítězů – 5.kolo)
    Tábor 5:2 Příbram (2.liga – Západ – Část vítězů – 13.kolo)

Oba týmy už se zdraví na modrých čarách. Za pár minutek začínáme!

00:01

00:12
    První nahození má ve své lapačce Gába.

00:34
    Kafka znovu prověřil lapačku brankáře Gáby.

01:00
    Krliš nedokázal zkrotit přihrávku do samostatného úniku a k žádné větší šanci nedošlo.

01:47
    Táborský rychlý přechod do útoku skončil posunutím příbramské branky.

02:20
    Kafka se mezi kruhy dostal k nebezpečné střele, která skončila vedle. Následně Gába posunul svou branku.

03:02
    Hraje se rychlý a záživný hokej na obou stranách. Fanoušci se náramně baví.

03:50
    Huna se natlačil až k Jirouškovi, ale zakončit nedokázal.

05:11
    Příbramští byli při přechodu do pásma rychlejší než puk, píská se postavení mimo hru.

05:26
    Puk nejspíše na táborské střídačce.

05:56
    Gába teď vytáhl perfektní lapačku proti střele Gengela.

06:40
    Střela Zíba trefila Jirouška do břicha a připsal si další zákrok.

06:52
    Gába touš před dojíždějícím útočníkem Příbrami radši skryl.

07:16
    Táborští si nerozuměli při rozehrávce a píská se icing.

08:19
    Hra nahoru dolů baví diváky na zimáku v Táboře.

09:08
    Druhé zakázané uvolnění Tábora.

09:20
    Vyloučení v týmu HC Tábor:
    Jan Bárta – 2 min., podrážení.

09:57
    Obrovská šance v oslabení! Táborští jeli v situaci dva na jednoho na branku Příbrami, dokázali zakončit, ale i přesto Jirouška nepřekonali.

11:12
    Příbram se vyhnala ze svého útočného pásma.

11:20

12:00
    Zdeněk vystihl přihrávku Tábora a řítil se dopředu, jeho střela byla zblokována.

12:13
    Střela po buly v útočném pásmu Tábora skončila ve výstroji Jirouška.

13:46
    Hra se celkem uklidnila, Táborští opět v útočném pásmu neuspěli.

14:29
    Severa se po přihrávce jednoho ze svých spoluhráčů ocitl sám před Jirouškem, ale příliš dlouho váhal a šanci neproměnil!

15:45
    Nepřesnost teď vyhnala Kohouty z útočného pásma.

16:22
    Z rychlého protiútoku Tábora vzešel první příbramský faul, bude se vylučovat!

16:32
    Vyloučení v týmu HC Baník Příbram:
    Tomáš Rajgl – 2 min., podrážení.

17:19
    Baník se podruhé v oslabení osvobozuje vyhozením kotouče.

17:41
    Ani teď se Kohouti nedostali do útočného pásma.

20:00

První třetina prvního čtvrtfinále je za námi. Branku i přes velké množství šancí na obou stranách nepřinesla. Krásný hokej, hraje se nahoru dolů, chybí tomu pouze branky!

Další třetina začne přibližně v 18:49.

20:01

20:15
    Kafka hned spěchal za kotoučem do útočného pásma a bojuje o něj na zadním mantinelu.

21:03
    Matušík našel Hubatu přihrávkou přes celé útočné pásmo, ten se střelou počkal a poté trefil brusli jednoho Baníkovce, který do střely lehl.

22:09
    Velká šance Tábora! Baník opět propadl dva Kohouti se řítili do situace dvou proti jednomu, k přihrávce nedošlo a střela skončila vedle příbramské svatyně.

22:57
    Další táborská nabídka před branku byla neúspěšná.

23:29
    Baníkovci se nedohodli na útočné modré čáře a píská se další ofsajd, hraje teď hodně rozkouskovaná.

24:27
    Příbram právě vstřelila branku!
    Baník otevírá skóre dnešního klání! Svoboda našel na pravém křídle úplně volného JOSEFA SAŇU, který se napřáhl a golfákem poslal kotouč k levé tyči táborské branky! Gába už zakročit nedokázal. Asistence: Petr Svoboda a Petr Josefus.
    24:27 Josef SAŇA - 0:1

25:15
    Rychlý táborský kontr se snažil vykličkovat Krliš, zakončit ale nedokázal.

25:44
    Jakub Suchánek – 2 min., sekání.

25:48
    Kohouti vyhráli vhazování a hned vyhazují přes všechny čáry.

26:19
    Střelu od modré si Gába našel a ukryl ve své lapačce.

26:51
    Kohouti se znovu osvobozují.

27:12
    Píská se příbramský ofsajd.

27:44

28:09
    Adam Zeman mohl srovnat! Při samostatném úniku se řítil sám na příbramskou klec, tu ale přestřelil.

28:34
    Zblokovaná střela jednoho z Kohoutů skončila v ochranné síti.

29:18
    Krliš střílel úplně sám z levého křídla, branku ale přestřelil.

31:07
    Po klidnější pasáži hry je Baník opět v útočném pásmu.

31:26
    Z něho ale musí vyjet, protože byl signalizovaný ofsajd.

31:56
    Obrovská šance Tábora! Adam Zeman si počkal na kotouč na brankovišti a zpoza branky ho dostal od jednoho ze spoluhráčů, ale těsně před Jirouškem trestuhodně branku přestřelil!

32:43
    Miloslav Jáchym – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

33:14
    Střela z levého křídla se odrazila od mantinelu před táborskou branku, kam ho málem zasunul jeden z příbramských hokejistů! Velká šance Baníku.

34:17
    Další střelu vyrazil Gába levým betonem.

34:26
    Příbram z přesilové hry nakonec navyšuje své vedení! Kafka vybojoval puk na levou stranu pro Gengela, který ho předložil doprava na úplně volného LUKÁŠE BEDNAŘÍKA, který sice střelu do odkryté branky netrefil úplně čistě, ale naštěstí pro Baník ji trefil nad přesouvajícího se Gábu, který na něj už nedosáhl! Asistence: Petr Kafka a Ladislav Gengel.
    34:26 Lukáš BEDNAŘÍK - 0:2

35:24
    Další závar před hostující brankou, k odraženému kotouči se nakonec dostal Šulek, který ale odkrytou část branky netrefil.

37:19
    Další velká šance Tábora! Milfait přihrával před odkrytou branku Václavu Krlišovi, který ale pouze promáchl.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny!

39:28
    Tábor právě vstřelil branku!
    Kohouti se konečně trefují a to doopravdy zaslouženě! Krliš nejprve dostal nabito na pravé křídlo, odkud trefil pouze rameno Jirouška, následně se kotouč zpoza branky dostal na modrou čáru ke Karlu Plášilovi, který kotouč po zemi nahodil na branku a někde v mezikruží ho tečoval VÁCLAV KRLIŠ, který ještě před koncem třetiny vrací Tábor zpět do hry. Asistence: Karel Plášil.
    39:28 Václav KRLIŠ - 1:2

40:00

Hodně záživná druhá třetina je za námi. Příbramští vytěžili z minima maximum a vedou po druhé třetině 2:1, i když Táborští zaházeli své šance jak jen mohli. Kohouty vrátil do hry až pozdní gól Václava Krliše.

41:32
    Třetí icing Baníku v krátkém časovém sledu.

41:55
    Jiroušek si připisuje další důležitý zákrok.

42:56
    Jiroušek střelu od modré vyrazil pouze před sebe, Baník poté puk odvrátil do bezpečné zóny.

44:29
    Střela od modré proletěla těsně vedle levé tyčky příbramské svatyně.

45:15
    Nebezpečnou ránu Svobody vyrazil Gába levým ramenem.

Dnešní utkání sleduje 2963 diváků.

47:29
    Na ledě zůstal ležet jeden z čárových rozhodčí! Je přivolán zdravotník a rozhodčí je odvezen na střídačku.

47:48
    Táborští vyhazují na zakázané uvolnění.

48:15
    Táborští střelou z úhlu Jirouška nenachytali.

49:04
    Velká šance Tábora! Domácí pálili z mezikruží, ale Jiroušek dnes nejde překonat.

49:35
    Hosté vyhazují přes všechny čáry pouze na icing.

50:50
    Další kolotoč v obranném pásmu Příbrami končí v lapačce Jirouška.

51:33
    Dvě nebezpečné šance na obou stranách! Nejprve táborský Severa trefil pouze pravé rameno Jirouška, následná střela jednoho z hostů skončila v náruči Gáby.

52:07
    Zadražil nebezpečně dorážel na brankovišti. Jiroušek jeho pokus nejspíš vyrazil.

53:08
    Málem bylo vyrovnáno! Z mezikruží velmi nebezpečně pálil jeden z domácích, beton Jirouška byl připraven.

53:30
    Jiroušek má po střele po buly další zákrok.

54:30
    Táborští na kotouči a v posledních pár minutách jsou aktivnějším týmem!

55:16
    Baník se pouze brání, vyhazuje na zakázané uvolnění.

56:48
    Parádní obětavost Příbrami! Hosté jsou pár minut od vítězství.

57:50
    Oddechový čas pro tým HC Tábor.

57:50
    Tábor bez brankáře! Poslední dvě minuty třetí třetiny!

58:19
    Píská se zakázané uvolnění, domácí se ale hodně zlobí! Nakonec se vhazuje na středu kluziště.

58:35
    Kohouti znovu odvolávají brankáře! Teď nebo nikdy.

58:45
    Nahození zkrotil do své lapačky Jiroušek.

58:58
    Hosté chtěli trefit prázdnou branku, místo toho se píská icing.

59:20
    Obrovská šance, z mezikruží jeden z táborských netrefil branku a následná střela kapitána Matušíka končí v lapačce Jirouška.

59:26
    Oddechový čas pro tým HC Baník Příbram.

59:39
    Hosté skvěle blokují střely, vypadá to, že Tábor vyrovnat nedokáže!

59:58
    Zakázané uvolnění Baníku, Tábor už to ale nestihne!

První čtvrtfinálové utkání této série je u konce! Tábor nevyužil svých několika velkých šancí a v dnešním utkání těsně padl 1:2! Už v pondělí série pokračuje na ledě Příbrami. Děkuji za pozornost a hezký zbytek večera. (20:15:40)

Matyáš Hampl

Branky a nahrávky: 40. Krliš (Plášil) – 25. Saňa (P. Svoboda I, Josefus), 35. Bednařík (P. Kafka, Gengel)

HC Tábor: Gába (Žajdlík) – Bouška, Hubata, Hajič, Suchánek (A), Jáchym, K. Černý (A), Plášil – Severa, Krliš, Milfait – J. Duda, A. Zeman, Zadražil – Šulek, Nevšímal, Huna – J. Bárta, Zíb, Prášek – Matušík (C).
    Trenér: Jakub Grof

HC Baník Příbram: Jiroušek (Tichon) – Jelínek, D. Zdeněk, Havlín, Rajgl, Saňa (A), Pešta, Patzelt – Furch, Pětník, Bečvář – Josefus, Duchan, Mařík – Pinkas, P. Svoboda I, Kolda – P. Kafka (C), Hasman, Bednařík – Gengel (A).
    Trenér: Radek Bělohlav

Rozhodčí: Barek, Trnka – Gabriel, Žídek