Mladá Boleslav – Vítkovice 7:6 (po pr.) | Tatran – Chodov 5:3 (kon.)
ESA LOGISTIKA Tatran Střešovice
5:3 (4:1, 0:1, 1:1) Stav série: 2:0
FAT PIPE Florbal Chodov
Čtvrtek 28.03.2024, 19:30 • UNYP Arena, Praha • Livesport Superliga • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Dobrý večer u florbalové Livesport Superligy. Společně se podíváme na první semifinálový duel mezi týmy ESA LOGISTIKA Tatran Střešovice a FAT PIPE Florbal Chodov.

Tatran se ve čtvrtfinále se svým soupeřem vůbec nemazal, Českou Lípu smázl v nejkratší možné době, když vyhrál 4:0 na zápasy, výsledky byly vždy jasné a svému soupeři nasázel v sérii plných 37 branek! Mezi jednotlivci zářil Marek Beneš, který dal osm branek a dalších sedm přihrál. Činil se i Tomáš Hanák s devíti góly a třemi asistencemi.

Čtvrtfinálová série

Střešovice – Česká Lípa 11:4
    Střešovice – Česká Lípa 7:3
    Česká Lípa – Střešovice 6:13
    Česká Lípa – Strešovice 2:6

Chodovští florbalisté měli ve čtvrtfinále za soupeře pražskou Spartu a tady se nám to protáhlo na pět zápasů. I Chodov mohl rozhodnout ve čtyřech zápasech, jenže v něm Sparta srovnala sekundu před koncem a na nájezdy zvítězila právě Sparta. I pátý duel byl vyrovnaný, Sparta dlouho držela naději na venkovní výhru, nicméně Chodov ovládl poslední třetinu, třemi góly otočil výsledek na 5:3 a vybojoval postup mezi nejlepší čtyřku. Tahounem Chodova byli hlavně Tom Ondrušek a Marek Vávra se shodnou bilancí 7+6.

Chodov – Sparta 8:4
    Chodov – Sparta 4:2
    Sparta – Chodov 6:9
    Sparta – Chodov 8:7 sn
    Chodov – Sparta 5:3

První zápas

Ve středu byl na programu první zápas série, který dokonale ovládl domácí Tatran. Ti soupeře nepustili prakticky k ničemu a po gólech Kisugiteho, Hanáka, Čermáka, Beneše, Šindeláře a Malhockého si vypracovali šestibrankový náskok. Až v úplném závěru se prosadil i Chodov a Komárek upravil na konečný výsledek 6:1.

Rozhodčí

Zápas budou řídit Pavel Kačer a Ondřej Vašíček.

Zápas ve UNYP Areně začne v 19:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.

ESA LOGISTIKA Tatran Střešovice: Jurco (Kliment) – F. Eliáš, Tlapák, Sládeček, Kisugite, Meliš – Malhocký, Kreysa, A. Kučera, J. Boček, Šimek, Sádlo, Kolísko, Mar. Čermák, Mare. Beneš, Havlas, Vavroušek, T. Hanák, Šindelář.
    Trenér: Martin Pánek

FAT PIPE Florbal Chodov: Hodík (Dittrich) – Tichý, M. Šmíd, Slunečko, Sýkora, Matoušek, J. Bauer, Horký – Kovářík, Komárek, Vošta, Vávra, Ondrušek, Kafka, Štefek, Eremiáš, V. Petráň, Votava, V. Klápa.
    Trenér: David Podhráský

Rozhodčí: Pavel Kačer, Ondřej Vašíček.

00:01

00:37
    Střešovice se dostaly na útočnou polovinu, zatím to ale celé skončilo bez střely.

00:51
    V zápalu boje došlo k prasknuti míčku, následuje buly u půlící čáry.

01:30
    Chodov se ještě prakticky nedostal k míčku, nyní domácí kombinují na vlastní polovině.

02:36
    Tatran právě vstřelil branku!
    Domácí tým jde do rychlého vedení! Míček putoval z pravé strany na tu levou a zase zpátky a finální pas zužitkoval ONDŘEJ SÁDLO pro střelu do odkryté části Hodíkovy branky – 1:0. Asistence: Adam Kučera.
    02:36 Ondřej SÁDLO - 1:0

03:01
    Chodov v protiútoku, rozhodčí v tom ale viděli hru vysokou holí a tak Jurcův zákrok byl tak trochu navíc.

04:37
    A už je to o dvě branky! Domácí si vybojovali na vlastní půlce míček, vznikl z toho kontr a přečíslení, které po přihrávce do druhé vlny zakončil střelou do horního růžku JAKUB BOČEK – 2:0. Asistence: Martin Šindelář.
    04:37 Jakub BOČEK - 2:0

04:52
    Chodov právě vstřelil branku!
    Hosté ale bleskově snižují. Na útočné polovině obral soupeře Ondrušek, křížnou přihrávkou našel MARKA MATOUŠKA a ten okamžitou ranou překonal přemisťujícího se Jurca – 2:1. Asistence: Tom Ondrušek.
    04:52 Marek MATOUŠEK - 2:1

05:53
    Úvod zápasu je hodně aktivní, oba celky se snaží o útočný florbal s častým zakončení.

06:47
    Chodov se snaží o trpělivou kombinaci, hosté hledají cestu k Jurcově brance.

07:19
    Šindelář vypíchl soupeři míček, sám pak ale daleko nedoběhl, i on byl obehrán.

08:09
    Kučera nezpracoval skákající míček, ke střele na středu se tak nedostal.

08:25
    Je tu první vyloučení, přesilovku si zahraje domácí Tatran. Dvě minuty za nedovolené vrážení obdržel Mikuláš Komárek.

08:43
    Přesilovka je bleskově využitá. Hned po rozehrání rozehrál Tatran kolotoč se střelami, jednu z nich Hodík vyrazil pouze před sebe a TOMÁŠ HANÁK ze vzduchu dorážel mezi jeho nohami do sítě – 3:1. Asistence: Marek Beneš.
    08:43 Tomáš HANÁK - 3:1

09:38
    Ondrušek hledal Vávru, domácí obrana tuto myšlenku dobře přečetla a míček byl sražen dál od branky.

10:48
    Au, tohle je nepříjemný okamžik. Hostující Jiří Bauer se rychlou kličkou snažil zbavit soupeře, jenže si u toho podvrtl koleno. Tohle vypadá na vážné zranění, doufejme, že to nebude přetržený vaz.
    10:48 Bauer si při herní situaci bez kontaktu přivodil zranění kolene

10:48
    Jiří Bauer je už za pomoci týmového lékaře a spoluhráčů odnášen a čeká ho v nemocnici prvotní vyšetření.

11:10
    Milan Tichý střílel z velké dálky, jeho pokus byl sražen mimo hrací plochu. Chodov bude pokračovat z rohu.

11:50
    Další gól Tatranu. Komárek ztratil míček, Beneš vysunul do sóla MATĚJE HAVLASE a ten ranou podél gólmana upravil již na 4:1. Asistence: Marek Beneš.
    11:50 Matěj HAVLAS - 4:1

12:55
    Chodovu to teď směrem kupředu moc nejde, míčky jim odskakují od holí.

13:44
    Křížný pas před Jurca, jemné sklepnutí skončilo právě na gólmanovi Střešovic.

14:47
    Několik nepřesností na obou stranách, kombinace jsou tak brzy přerušeny chybami.

15:10
    Bude se vylučovat na straně Tatranu, hosté mají zatím ponechanou výhodu.

15:14
    Už se pískalo a dvě minuty za bránění ve hře vyfasoval Marek Beneš.

15:25
    Ondrušek vyslal střelu do chumlu před Jurcem, ten si dokázal v mumraji míček najít a připsat si úspěšný zákrok.

16:14
    Sýkora se objevil u branky, vykročil do lepšího úhlu, pak ale trefil jen tyčku Jurcovy branky!
    16:14 Hostující Sýkora trefil tyčku

17:00
    Kučera srazil střelu hostů z pravého křídla, přesilovka Chodova se chýlí ke svému konci.

17:14
    A Tatran je už v plném počtu.

18:18
    Křížnou přihrávku na pravou stranu dostával Hanák, ten ale jen promáchl naprázdno.

18:39
    Hanák se teď objevil před brankou, mířil nahoru, Hodík ale zvládl vykopnout nohu vzhůru a míček vyrazit!

19:15
    Hodík se teď zvládl bleskově přemístit z levé strany na tu pravou a vyrazit Šindelářovu prudkou střelu.

20:00

Je za námi první třetina, se kterou mohou být domácí maximálně spokojeni. Na soupeře vlétli už od prvních okamžiků a už v páté minutě to bylo o dvě branky, když se trefili Ondřej Sádlo a Jakub Boček. V téže minutě sice stačil snížit Marek Matoušek, nicméně Střešovice nepolevovaly a v deváté minutě skóroval Tomáš Hanák. Ve 12. minutě navíc přidal čtvrtou branku Matěj Havlas a vyvedená dvacetiminutovka pro Tatran znamenala vedení 4:1. Stínem této části, která přinesla rychlý a útočný florbal, bylo zranění hostujícího Jiřího Bauera, který si při pokusu o rychlou změnu směru poranil koleno a pohled na něj naznačoval, že tohle bude na hodně dlouhou dobu...

Další třetina začne přibližně ve 20:13.

20:01

20:45
    Střešovice u míčku, nikam se zatím neženou.

21:48
    Kombinace domácích před branku, kde číhal Beneš, byl ale nakonec pokrytý a míček nedokázal trefit podle svých představ.

22:35
    Beneš s Havlasem se hrnuli do brejku dva na jednoho, před brankou ale o míček přišli po důrazném obranném zákroku.

23:50
    Bauer je stále v hale, zatím tedy neodjel do nemocnice na komplexnější vyšetření, je tak stále naděje, že to nebudou vazy.

24:04
    Šindelářova táhlá rána takřka z půlky skončila na Hodíkovi, ten vyrazil míček do rohu.

24:43
    Další přesilovka pro Tatran, Milan Tichý přidržel soupeře za dres a tohle byly naprosto jasné dvě minuty za držení.

25:14
    Hanákovo sklepnutí bylo hodně zvysoka, rozhodčí okamžitě pískali.

25:54
    Po Benešově střele z pravé strany dorážel Šindelář, Hodík si s pokusy těchto hráčů zvládl poradit.

26:34
    Opět Šindelář, tentokrát z osy hřiště vystřelil těsně vedle.

26:43
    Chodov se ubránil, hosté jsou tak v plném počtu.

27:36
    Střešovice se stále drží na útočné polovině, tohle Tatranu bohatě stačí, nemá důvod se někam hnát.

28:50
    Chodov se po delší době dostal z obrany, jenže protiútok zakončení na Jurcovu branku neznamenal.

29:45
    Forčekink domácích hráčů nese své ovoce, Chodov se nemůže dostat do nějaké pořádné akce.

30:30
    Hosté kombinují v uctivé vzdálenosti od branky, Jurco se může spolehnout na vydatnou podporu svých spoluhráčů.

30:53
    Domácí Boček neprošel levou stranou, skončil u zadního mantinelu.

31:33
    Takřka od půlky vystřelil Slunečko, jeho prudký pokus donutil Jurca zakročit pravou rukou a míček srazit do rohu.

32:13
    Od levého mantinelu vystřelil Kisugite, branku Chodova ale minul o poměrně velký kus.

33:00
    Beneš se hned dvakrát pokoušel si vyběhnout z pravé strany více na střed, v obou případech ale narazil na obranu Chodova.

33:30
    Hosté snižují! Chodov využil toho, že domácí střídali, vybojovali na útočné polovině míček, Komárek pak přihrál na pravou stranu na volného TOMA ONDRUŠKA, který z první zakončil pod padajícího Jurca – 4:2. Asistence: Mikuláš Komárek.
    33:30 Tom ONDRUŠEK - 4:2

34:12
    Na palubovce leží domácí Martin Šindelář, ten schytal ránu od Tichého.

34:12
    Šindelář je už na nohou a s trochu bolestivou grimasou odběhl na střídačku.

34:55
    Po celkem nenápadné akci tu byl brejk Tatranu, za obranu se dostal Kreyas, který si pak hodil míček na forhend, ale gól nedal – trefil pouze Hodíkovo břevno!
    34:55 Kreysa trefil břevno

35:20
    O malou chvíli později předvedl parádní otočku Beneš, zbavil se tím obránce a vyslal prudkou ránu. Tu mu Hodík jen tak tak vyrazil!

36:40
    Zprava se ke střele dostal Matoušek, z úhlu ale jeho rána prolétla kousek od protějšího horního rohu branky.

37:07
    Závar před Jurcem, ten musel řešit dvě dorážky, nakonec ale chytil míček do dlaní.

38:15
    Zase trocha nepřesností z obou stran, hraje se teď bez šancí.

38:57
    Hraje se u Jurcovy branky, zatím na něj ale nic nelétá.

39:15
    Hostující Antonín Votava obíhal branku, která byla posunuta padajícím hráčem, rozvlnil síť, jenže míček nepřekonal brankovou čáru tím správným způsobem, což potvrdilo i video, na které se šel podívat sudí Vašíček.
    39:15 Votavův gól nebyl uznán, neboť míček se do sítě dostal nesprávným způsobem

39:56
    Ještě jedna střela hostů, ta se zastavila o jednoho z bránících plejerů Tatranu.

40:00

Je za námi čtyřicet minut hry, která už přinesla více taktický florbal, ubylo vyložených šancí a také se změnil styl hry hostů. Ti zpřesnili obranu a nepustili Tatran k dalším gólům. Naopak Chodov se dokázal jednou prosadit, ve 34. minutě skóroval po Komárkově přihrávce Tom Ondrušek a snížil na současných 4:2.

Další třetina začne přibližně ve 20:54.

40:01

40:14
    Domácí hned v úvodu třetí části udeřili. Vybojovali si míček, na levé straně se ke střele dostal MAREK BENEŠ a jeho ránu nešťastným způsobem tečoval hostující Milan Tichý do vlastní branky – 5:2. Asistence: Tomáš Hanák.
    40:14 Marek BENEŠ - 5:2

41:03
    No a Tatran pokračuje v tlaku, chce zápas co nejdříve rozhodnout.

41:26
    Prudký pokus z levé strany, Hodík si připsal další úspěšný zákrok.

42:23
    Beneš hledal Havlase, jeho střela pak šla vedle. Tohle ale bylo lehce překombinované a hosté dostali čas se alespoň trochu vrátit do obranného postavení.

43:40
    Chodov je stále pod tlakem, ve třetí části se prakticky ještě nedostal do zakončení.

44:14
    Sýkorova efektní zadovka sice našla Vávru, jenže ten neměl prostor na střelu a musel hrát dozadu.

44:32
    Až nyní vystřelil Matoušek, jeho pokus z pravého křídla mu obrana Tatranu srazila mimo hrací plochu.

45:16
    Nahození z dálky na branku Tatranu, Jurco měl ale co dělat, aby nepříjemný pokus dokázal ztlumit.

46:45
    Hosté si dají přesilovku, dvě minuty za blokování florbalky si vyslechl Michal Antonín Malhocký.

47:47
    Tatran v tlaku, hráči si hledají cestu, kudy by šlo zakončit.

48:10
    Tlapák vyhodil bekhendem přes půlící čáru, jenže ani on, ani jeho spoluhráči nestihli vystřídat.

48:28
    Ondrušek neskóroval, míček skončil mimo hrací plochu. Teď už domácí mohou vystřídat.

48:45
    Tatran se ubránil i ve druhém oslabení a hraje zase v pěti lidech v poli.

49:20
    Hosté se v koncovce dost trápí, finální přihrávky končí u soupeřů, či zakročí pozorný Jurco.

50:34
    Jedna akce na každé straně, jak Jurco, tak i Hodík byli na svých místech.

51:35
    Další pokus Chodova z velké vzdálenosti, Jurco zakročil levou rukou.

52:07
    Nyní se Jurco vrhl po volném míčku a ukončil tak snahu hostů o případné snížení.

52:40
    Hanák hledal od pravého mantinelu Meliše, dal mu to ale na dlouhou hůl. Akce Tatranu tak skončila v rohu.

53:31
    Hanák prostrkával míček k brankovišti, Hodík jej pak ale dokázal pokrýt a navíc se stejně pískal útočný faul Tatranu.

54:20
    Trochu se nám přitvrdilo, hra teď ztrácí tempo.

54:23
    Hosté to nevzdávají. Chodov rozehrál standardní situaci, Vávrovi nevyšla střela, která ale byla obráncem sražena na hůl MIKULÁŠE KOMÁRKA a ten pohotově trefil odkrytou část branky – 5:3. Asistence: Marek Vávra.
    54:23 Mikuláš KOMÁREK - 5:3

55:00
    Hosté odvolali gólmana, je tu dlouhá power-play Chodova.

55:36
    Jurco hledal dlouhým výhozem Eliáše, toho ale důrazně ubránil Komárek.

55:51
    Zase je tu hra hostů bez brankáře.

56:07
    Sýkorova střela byla sražena Kolískem, míček se vznesl a opustil hrací plochu.

57:03
    Rychlá kombinace hostů, zakončovat měl Ondrušek, letící míček ale netrefil.

57:28
    Nápor Chodova je pro tuto chvíli u konce, neboť se vylučuje. Ondrušek sice protestoval, nicméně dvouminutový trest pro Mikuláše Komárka za bránění ve hře odvolat nemohl.

58:19
    Beneš místo střely ještě přihrával před branku, tohle hosté zvládli zamést do bezpečí.

59:03
    Hanák před brankou, trefil ale jen Hodíka.

59:10
    Chodov to ještě zkouší bez gólmana, ale tohle bude hodně těžké.

59:22
    Hanák hned dvakrát vybojoval míček, poprvé sám neuspěl při zakončení, podruhé přihrával na Havlase, který už branku trefil. Jenže hosté zkusili trenérskou výzvu a po kontrole u videa sudí rozhodli, že gól neplatí pro Hanákovo postrčení soupeře v rohu.
    59:22 Gól Tatranu neplatil pro Hanákův faul u mantinelu

59:50
    Závar před Jurcem, ten vleže zvládl pokrýt několik pokusů zblízka a vše ukončila střela vedle.

Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni Marek Beneš (Střešovice) a Tom Ondrušek (Chodov).

ESA LOGISTIKA Tatran Střešovice – FAT PIPE Florbal Chodov 5:3
    Branky a nahrávky: 3. Sádlo (A. Kučera), 5. J. Boček (Šindelář), 9. T. Hanák (Mare. Beneš), 12. Havlas (Mare. Beneš), 41. Mare. Beneš (T. Hanák) – 5. Matoušek (Ondrušek), 34. Ondrušek (Komárek), 55. Komárek (Vávra). Rozhodčí: Pavel Kačer, Ondřej Vašíček. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Zásahy brankářů: 19:17. Po třetinách: 4:1, 0:1, 1:1.

Utkání sledovalo 437 diváků.

Utkání je u konce a domácí tým jej dokázal dotáhnout k výhře. Už po 14 sekundách třetí části skóroval s pomocí Tichého nechtěné teče Marek Beneš a vypadalo to, že má Tatran vše pod kontrolou. Jenže Chodov se samozřejmě nechtěl vzdát, vytvořil si tlak a Jurco musel několikrát vytáhnout pohotový zákrok. Překonán byl až v 55. minutě Mikulášem Komárkem po standardní situaci a hosté to pak zkoušeli ve hře bez gólmana. Využít toho ale nedokázali, a když nebyl Střešovicím uznán gól pro předcházející faul, skončil duel výsledkem 5:3 a Tatran tak v sérii vede 2:0 na zápasy.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:44:43)

Aleš Pur

Hledáme zpravodaje pro tým ESA LOGISTIKA Tatran Střešovice. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 3. Sádlo (A. Kučera), 5. J. Boček (Šindelář), 9. T. Hanák (Mare. Beneš), 12. Havlas (Mare. Beneš), 41. Mare. Beneš (T. Hanák) – 5. Matoušek (Ondrušek), 34. Ondrušek (Komárek), 55. Komárek (Vávra)

Využití: 1:0. Zásahy brankářů: 19:17.

Rozhodčí: Pavel Kačer, Ondřej Vašíček