Chrudim – Ž. Vlci Brno 11:0 (kon.) | Helas Brno – Kadaň 1:1 (3:0 po pen.)
FK Chrudim
11:0 (6:0) Stav série: 3:0
Žabinští Vlci Brno
Pátek 29.03.2024, 18:00 • Sportovní hala Heřmanův Městec • Play off 1. futsal ligy • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

FK Chrudim: Espindola (Javorski, Špánik) – Záruba, Mareš, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, André, Igor, Slováček (C), Stránský, Krotil.
    Trenér: Alecio

Žabinští Vlci Brno: Pšurný (Večera) – Chroust, Kratochvíl, Svoboda, Formáček, Pfeffer, Havlín, Řezník, Chráscina
    Trenér: Radek Toman

Rozhodčí: Kresta, Mollinger – Šmíd.

00:01

00:30
    Úvodní akce obou celků se nesešly s úspěchem, brankáři Espindola s Večeřou pouze kontrolovaly nepřesně nakopnuté míče.

01:28
    Radim Záruba měl na noze úvodní branku zápasu po dobré práci Igora, obě zakončení ale trefili pouze dobře postaveného bránícího hráče. Domácí i nadále pokračují v útočné aktivitě.

02:00
    André z pravé strany nastřelil brankáře Večeřu, který včasným vyběhnutím zabránil první trefě favorita.

02:31
    Na druhé straně zablokoval zakončení Tomáše Chrásciny pozorný Igor.

02:59
    Ve finální fázi si před brněnskou brankou nerozuměli pro změnu Everton s Radimem Zárubou.

03:49
    Chrudim právě vstřelila branku!
    A domácí celek se dostává do vedení! Pomohl k tomu rychle rozehraný aut, po kterém zakombinovali Radim Záruba a přesně mířící EVERTON, jenž posílá chrudimský výběr do vedení – 1:0!

04:39
    Skvěle sehraná akce Chrudimi, Igora však ve velké šanci vychytal brankář Václav Večeřa!

05:01
    O několik sekund později orazítkoval Radim Záruba spojnici břevna a tyče!

05:29
    Další standardka a druhá radost chrudimského týmu! Tomáš Koudelka z rohu našel levačku DAVIDA DROZDA, jenž o břevno zametl balon nekompromisně do sítě – 2:0!

06:07
    Matěje Slováčka v další šanci vychytal brankář Večeřa, český reprezentant doplatil na nepříliš prudké zakončení.

07:15
    Gólman Večeřa si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže, hodně mu ale pomáhají bránící hráči. Prudkou ránu do ramene nyní schytal Chráscina.

08:43
    Prudkou střelu Pavla Drozda vyráží brankář Vlků.

09:30
    Hosté se pokusili zazlobit směrem dopředu a byli za to hrubě potrestáni! Chrudim šla ve třech lidech na brankáře, Igor nabídl branku EVERTONOVI a ten upravil již na rozdíl tří gólů – 3:0!

11:28
    Chrudim nyní dlouho držela balon, z pomalé kombinace ale žádné branková příležitost tentokrát nevyplynula.

11:48
    Tísněný Chráscina pálil z velké dálky hodně nepřesně. Žabinští Vlci se zatím ještě k ničemu kloudnému nedostali.

12:36
    Everton mohl již v prvním poločase zkompletovat hattrick, tentokrát ale ve velké příležitosti nechal vyniknout hostujícího gólmana!

13:55
    I přesto, že brankář Václav Večeřa inkasoval již třikrát, je jednoznačně nejlepším hráčem svého týmu! Nyní znovu předvedl skvělý zákrok proti Igorovi!

14:04
    Jenže poté se k tomu přidá chyba v defenzívě, po které André naservíruje míč pro TOMÁŠE KOUDELKU a ten z bezprostřední blízkosti propálil Václava Večeřu – 4:0!

14:04
    Time out pro Žabinské Vlky.

14:19
    Filip Řezník stáhl při zakončení Tomáše Koudelku, zapisuje na tabuli první faul večera a nabízí Chrudimi zajímavou standardku.

14:22
    Dobře sehráno, jenže zakončení Davida Drozda bylo přisednuto nad břevno.

15:19
    Domácí mají první poločas jasně ve svých rukou, gólman Victor Espindola prakticky nemusel zasahovat.

16:28
    Oddechový čas pro změnu také pro chrudimského kouče Alecia.

17:22
    Domácí ještě navyšují své poločasové vedení, dobrý pas Koudelky do vápna dotlačil do branky kapitán Chrudimi MATĚJ SLOVÁČEK – 5:0!

18:39
    Hladoví domácí ještě nemají dost! Pěkný dloubáček za obranu našel volného IGORA, který se tentokrát před gólmanem nemýlil a umístil balon po zemi přesně k tyči – 6:0!

19:06
    První zajímavější příležitost hostí v utkání měl Kratochvíl, prudká rána ale vysoko přeletěla chrudimskou klec.

20:00

Je za námi první poločas, která byl rozhodně tím nejlepší v podání Chrudimi v celé sérii. Domácí svého soupeře prakticky k ničemu nepustili a postupem času se jejich náskok vyšplhal až na šest branek. Druhý poločas začne zhruba v 18:51.

20:01

20:01
    Střídání v týmu Žabinští Vlci Brno:
    ze hřiště odchází Václav Večeřa, přichází Jaroslav Pšurný.

21:09
    Žabinští Vlci nastoupili do druhé půle s větším elánem a mohli snížit! Michal Kratochvíl však zakončil z bezprostřední blízkosti do pravé tyče!

21:47
    RADIM ZÁRUBA spálil v první půli velké množství příležitostí, na Pšurného si ale přišel hodně rychle! Na levé straně se ukázkově uvolnil a ranou na přední tyč zvýšil již na 7:0!

23:09
    Po Koudelkově ztrátě na pravé straně měl na noze snížení Tomáš Chráscina, ale přízemní pokus minul prostor mezi třemi tyčemi.

23:34
    Na opačné straně pro změnu Radim Záruba prudkou ranou minul prostor mezi třemi tyčemi.

24:19
    Teď pro změnu pochvala pro Tomáše Koudelku, jenž se uvolnil na lajně, poté ale napálil vybíhajícího brankáře Pšurného do hrudi.

25:02
    Česká formace zkouší jednu zajímavou kombinaci za druhou, finální fáze ale v posledních vteřinách vázne.

25:29
    A série šancí končí nepřesnou ranou Koudelky na přední tyč.

26:12
    Hrubou chybu nyní vyrobil brankář Pšurný, jenž podskočil výhoz brankáře Victora Espindoly a následně PAVEL DROZD již pohodlně zakončil do prázdné branky – 8:0!

27:11
    Domácí i nadále pokračují v demolici! David Drozd se individuálně uvolnil na levé straně, naservíroval balon před branku pro ROMANA MAREŠE, který zakončil přesně – 9:0!

27:59
    Střídání v týmu FK Chrudim:
    ze hřiště odchází Victor Espindola, přichází Michal Špánik.

29:50
    O vítězi již nemůže být pochyb a podle toho to také na hrací ploše vypadá. Oba celky již hrají hodně lehkovážně.

31:05
    Dominik Havlín měl na noze snížení, skvělým zákrokem však Michal Špánik udržel nulu na konto inkasovaných branek Chrudimi!

31:32
    Hodně ekvilibristické zakončení zvolil na zadní tyči neobsazený Igor. Jeho zakončení však vracející se obránce na poslední chvíli dokázal vykopnout z brankové čáry!

31:54
    André pro změnu nepohlídal na zadní tyči Řezníka a měl velké štěstí, že se mladému hostujícímu hráči nepodařilo zasáhnout balon.

32:30
    Plusové body mají dnes hosté za to, že si ve druhém poločase ještě nepřipsali proti Chrudimi žádný nedovolený zákrok.

33:05
    Další zákrok pro Špánika, tentokrát musel vykopnout zakončení Chrousta.

34:11
    Hosté chrudimského mladíka rozhodně nešetří, další ostrá rána Havlína končí na rohovém kopu hostí.

35:28
    Tomáš Koudelka byl sám před brankářem a po kontaktu s ním upadl, sudí ale pokutový kop neodpískal.

35:48
    ze hřiště odchází Michal Špánik, přichází Daniel Javorski.

36:08
    Rychlá útočná akce Chrudimi přináší desátou trefu! Igor místo střely volil ještě ideální finální přihrávku pro ŠTĚPÁNA KROTILA, který na zadní tyči chladnokrevně zakončil – 10:0!

37:13
    Na jedenáctou branku jsme nemuseli dlouho čekat! Roman Mareš postupoval sám na gólmana, nakonec ale šikovně zasekl a připravil jednoduchou pozici pro DAVIDA DROZDA, který se podruhé zapsal do střeleckého účtu dnešního mače – 11:0!

37:58
    Sám na gólmana šel na druhé straně také obávaný střelec Dominik Havlín, zkusil Javorskiho přehodit, jenže spolu s ním přestřelil i břevno chrudimské branky!

38:38
    Žlutá karta pro tým Žabinští Vlci Brno (Michal Kratochvíl).

39:30
    Další tyčka za brankářem Brna, tentokrát po skluzu Josefa Stránského!

Chrudim jednoznačně ovládla třetí čtvrtfinále a postupuje do semifinále play-off 1. Futsal ligy! (19:24:44)

Petr Dejnožka

Branky: 4. Everton (Záruba), 6. D. Drozd (Koudelka), 10. Everton (Igor), 15. Koudelka (André), 18. Slováček (Koudelka), 19. Igor (Everton), 22. Záruba (André), 27. P. Drozd (Espindola), 28. Mareš (D. Drozd), 37. Krotil (Igor), 38. D. Drozd (Mareš)

Karty:   39. Kratochvíl (ZVB)

FK Chrudim: Espindola (28. Špánik, 36. Javorski) – Záruba, Mareš, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, André, Igor, Slováček (C), Stránský, Krotil.

Žabinští Vlci Brno: Večeřa (21. Pšurný) – Chroust, Kratochvíl, Svoboda, Formáček, Pfeffer, Havlín, Řezník, Chráscina

Rozhodčí: Kresta, Mollinger – Šmíd