0:4 (0:2, 0:2, 0:0) Stav série: 3:4
Berani Zlín
Sobota 30.03.2024, 17:00 • Kalich Arena, Litoměřice • Chance liga • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Šest za námi, jeden poslední před námi. Úspěšná a historická sezona Litoměřic se smrskla do jednoho utkání, které rozhodne o pokračování či konci. Po čtrnácti letech se kališníci ukážou v zápase hraném v předposledním březnovém dnu a proti Zlínu zabojují o další milník. Asi největší zápas své existence prožije Kalich Arena v sobotu 30. března od 17:00.

Pro tým Jiřího Jebavého mluví jedna vtipná statistika, Stadion v letošním play-off vyhrál všechna lichá utkání v sérii. Zlín je zase jasně zkušenější a navíc je nabuzen poslední domácí výhrou s čistým kontem.

SEMIFINÁLE LITOMĚŘICE VS. ZLÍN

SF1: HC Stadion Litoměřice – Berani Zlín 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
    Branky a nahrávky:
    49. Ton (Tůma, Svoboda), 53. Kuťák (Ton, Cichoň).

SF2: HC Stadion Litoměřice – Berani Zlín 1:8 (0:3, 0:3, 1:2)
    43. Poppel (Kuťák, Krutil) – 14. Novák (Suhrada), 15. Riedl (Holík), 18. Paukku (Zbořil, Salmio), 24. Paukku, 26. Sedlák (Kindl, Novák), 32. Sedlák (Süss, Werbik), 44. Novák (Süss, Kindl), 50. Salmio (Sedlák, Novák).

SF3: Berani Zlín – HC Stadion Litoměřice 1:5 (0:0, 0:2, 1:3)
    41. Salmio (Paukku, Salonen) – 33. Kuťák (Svoboda) 38. Plos, 42. Plos (Sihvonen), 55. Kuťák (Svoboda), 57. Kuťák (Svoboda, Vitouch).

SF4: Berani Zlín – HC Stadion Litoměřice 3:2pp (2:0, 0:0, 0:2–1:0)
    4. Gago (Lang), 7. Salmio (Novák, Sedlák), 72. Sadovikov (Köhler) – 42. Kuťák (Svoboda, Vitouch), 60. Kuťák (Sihvonen, Tůma).

SF5: HC Stadion Litoměřice – Berani Zlín 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
    7. Tůma (Korkiakoski), 24. Costa (Kordule), 27. Costa (Benda), 56. Sihvonen (Jícha, Tůma) – 43. Sadovikov

SF6: Berani Zlín – HC Stadion Litoměřice 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
    21. Holík (Salonen, Šlahař), 37. Salmio (Holík, Riedl)

HC Stadion Litoměřice: Cichoň (Šatný) – Tůma, Jebavý, Krutil, Benda, Tomek, Husák, Černohorský – Costa, Jícha, Kordule – P. Svoboda, Kuťák, Ton – Sihvonen, Korkiakoski, Plos – Poppel, M. Vitouch, Cikhart.
    Trenér: Miroslav Přerost

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Salonen, Riedl, Čáp, Warg, Zbořil, M. Novotný, Suhrada – Paukku, Holík, Salmio – Süss, Werbik, Šlahař – Z. Sedlák, Kindl, Novák – Köhler, Sadovikov, P. Sedláček.
    Trenér: Jan Srdínko

Rozhodčí: Petružálek, Kika – Jindra, Malý.

V Litoměřicích právě probíhá rozbruslení, a to za vydatného podporování z hostujícího sektoru. Stadion se plní a nervozita by se dala krájet. Vítěz bere vše, kdo to bude?

– Zlín jde do utkání v naprosto totožné sestavě, ve které na Stadion vyrukoval ve čtvrtečním utkání, které ovládl 2:0.

– V sestavě Litoměřic se pár změn dostavilo. Chybí totiž útočníci Hrabík a Žmola, kteří přijdou o největší zápas svých kariér a pomáhají sparťanské juniorce. Do sestavy Stadionu se tak dostal Petr Poppel, který hrál naposledy za druholigové Letňany. Změny tak logicky proběhly i ve formacích.

00:01

00:05
    Zápas 7 právě začal! Zlín hned vyhrával vhazování a cpal se do útoku, ale místo toho se píská icing.

00:54
    Přemysl Svoboda chyboval ve vlastním pásmu, ale hokejisté Zlína se nedostali ke střele. Nicméně Berani jsou aktivní.

02:17
    5/5
    Zlín právě vstřelil branku!
    Velmi brzké a důležité vedení pro hostující celek. Stanislav Sadovikov vybojoval kotouč na levé straně a unikal do přečíslení, před brankou našel volného ALEKSIHO SALONENA a Zlín vede 1:0. Asistence: Stanislav Sadovikov.
    Salonen A., Sadovikov S., Riedl V., Sedláček P., Köhler B.
    Cikhart J., Černohorský J., Poppel P., Jebavý J., Vitouch M.
    02:17 Aleksi SALONEN - 0:1

02:59
    Litoměřice hned chtěly vrátit úder, ale rozehrávka po levé straně skončila jen na icingu. Cichoň tak bude muset opět dávat pozor.

03:04
    Zlín sice vhazování vyhrál, ale přihrávka podél modré čáry nebyla přesná a píská se ofsajd.

03:14
    Na druhé straně měl dobrou šanci Přemysl Svoboda, ale ten z hranice kruhů střílel po ledě jen do betonů Hufa!

04:02
    Zdeněk Sedlák se dostával ke kotouči před brankou, ale nakonec to domácí obrana zvládla.

04:40
    Nyní se hra přerušovala u levé tyčky Daniela Hufa. Domácí se pokoušeli zakončit zblízka, ale Huf byl na svém místě.

04:50
    Na druhé straně byli nebezpeční Berani. Bedřich Köhler ujížděl po pravé straně, ale Cichoně jeho pokus do středu branky nepřekvapil.

05:31
    Josef Jícha zavezl kotouč do útočné třetiny a poslal puk k levému mantinelu. Pavel Kordule z voleje pálil, ale Huf byl připraven.

06:38
    Přemysl Svoboda špatně zpracoval kotouč a nabídl velkou šanci pro hosty. Denis Kindl střílel před brankou, ale nakonec jen nad.

07:17
    V litoměřické aréně vypadl proud. Bedřich Köhler přesto pokračoval v akci a v přerušené hře zakončoval. Domácí hráči se na něj hned sesypali.

07:49
    Právě Bedřich Köhler měl na hokejce druhou branku hostů! Zprava se dostal až před branku, ale bekhendové zakončení skončilo těsně vedle tyčky.

08:22
    Litoměřice přejely modrou čáru a hned od pravého mantinelu zakončovaly po ledě. Brankář Huf ale kotouč srazil betonem do ochranné sítě.

09:38
    Pokusy hostů jsou velmi nebezpečné. Další střelu po přejetí modré vyslal Martin Novotný, ale Cichoň projektil vytěsnil.

10:50
    5/5
    Taková chyba, která by se v rozhodujícím zápase asi stávat neměla! ALEKSI SALONEN napřáhl ke střele ze střední třetiny a Oldřicha Cichoně prostřelil mezi betony. Bez asistence.
    Salonen A., Köhler B., Warg S., Sadovikov S., Paukku J.
    Cikhart J., Vitouch M., Krutil M., Poppel P., Tomek T.
    10:50 Aleksi SALONEN - 0:2

11:16
    Hned po vhazování to zkoušel od modré čáry Stefan Mikael Warg, ale jeho pokus o několik čísel netrefil branku Litoměřic.

11:53
    Přemysl Svoboda ujel po pravé straně a zakončoval bekhendem po ledě, Huf si ale prostor pohlídal. Následně Svoboda bolestivě narazil do mantinelu.

12:20
    Zlín to opět zkoušel ze střední třetiny, nyní to byl Bedřich Köhler. Cichoň si ale nyní dal záležet a kotouč zvládl vyrazit.

13:50
    Jan Süss si nyní vybruslil zpoza branky a zakončoval do bližší šibenice, ale trefil jen boční síť.

14:31
    Po střele od modré čáry se puk před Hufem zvláštně odrazil a hostující brankář musel zasáhnout, ale nebylo to nic velkého.

15:40
    Pavel Sedláček měl nyní velkou šanci na skórování, od domácích dostal velký prostor a byl sám před Cichoně, ale ten se skvělým zákrokem vykoupil!

16:28
    Michal Vitouch se dostal ke kotouči a šel do útoku, ale jeho rána z levé strany šla jen vedle branky.

17:14
    Domácí byli aktivní v útočném pásmu, ale hráli to spíše na sílu a žádná kombinace vedoucí ke gólu nepřišla.

17:28
    Přemysl Svoboda se pokusil dohnat kotouč na pravé straně, ale nakonec se mu to nepomohlo. Píská se icing.

18:35
    Dlouhá kombinace v útoku i Zlína. U pravé tyčky to zkoušel urostlý Salmio, ale beton Cichoně se mu přehodit nepovedlo.

19:14
    Stadionu se moc nedaří v první třetině a je jasně horší. Nyní budou mít kališníci poslední možnost skórovat po icingu.

19:37
    Vítek Benda to zkoušel velmi dobře od modré čáry. Střílel po ledě k zadní tyčce a Huf vůbec nevěděl, kde je puk. Ten naštěstí pro hosty skončil těsně vedle tyčky!

20:00

Je za námi první třetina, kde zatím jasně dominuje Zlín a zaslouženě vede. Dvakrát se prosadil Fin Aleksi Salonen, který se dokonce trefil i ze střední třetiny. Druhá třetina začne přibližně v 17:56.

20:01

20:32
    Kale Costa si najel do velké šance domácích! Mladý Australan byl v mezikruží osamocen, ale zakončoval do betonů Hufa.

21:43
    Obrovská šance také na druhé straně! Martin Novák dostal přihrávku před branku, ale z první zakončoval jen do břevna.

23:28
    5/5
    Další rána pro domácí celek, kterému se cesta do finále už výrazně vzdaluje. MIKKO SALMIO dostal přihrávku před branku, kde puk tečoval a Cichoň ho vyrazil nad sebe. Nešťastně ale kotouč spadl domácímu brankáři na záda a zapadl do sítě.
    Salmio M., Salonen A., Riedl V., Paukku J., Holík P.
    Costa K., Jebavý J., Černohorský J., Kordule P., Jícha J.
    23:28 Mikko SALMIO - 0:3

24:09
    5/5
    Domácí obrana nezvládá a dostává další branku, to je hodně studená sprcha pro domácí! JAKUB ŠLAHAŘ dostal v úniku dvou na jednoho přihrávku do prázdné, nastavil hokejku a Zlín je na tom opravdu dobře. Asistence: Jan Süss.
    Šlahař J., Süss J., Werbik N., Zbořil M., Novotný M.
    Tůma J., Ton P., Kuťák F., Svoboda P., Benda V.
    24:09 Jakub ŠLAHAŘ - 0:4

25:09
    Do další akce se hnal Zdeněk Sedlák, který zakončoval od pravého mantinelu. Cichoňovi kotouč vypadl, ale pak ho přesto schoval do lapačky.

25:18
    Po vhazování to od levého mantinelu zkoušel bek Vojtěch Riedl, ale jeho pokus letěl na branku a nikdo ho po cestě netečoval.

25:31
    Po zakončení domácích od levého mantinelu došlo k tlaku v brankovišti a po menší šarvátce se bude vylučovat na obou stranách.

Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice:
    Josef Jícha – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu Berani Zlín:
    Vojtěch Riedl – 2 min., hrubost.

26:42
    Do další šance se hnal Stanislav Sadovikov, ale po kličce ho zastavilo odpískání ofsajdu.

27:58
    Zlín hraje aktivně a zkušeně. Nikam se moc nežene a litoměřické hráče do moc šancí nepouští. V Kalich Areně je nejspíše rozhodnuto.

28:17
    Přemysl Svoboda se pokoušel projít do útočné třetiny, ale zastavil ho zákrok hostujících hráčů. Pak Ton dával puk před branku, ale nikoho nenašel.

29:27
    Vítek Benda – 2 min., podrážení.

29:51
    Zlín se v první přesilovce hnal do útoku, ale na modré čáře zakročil jeden z domácích a puk odehrál až na střídačku.

30:32
    Jan Süss dostal po pohledné kombinaci přihrávku před branku, kde se mu ale ani nadvakrát nepovedlo uspět proti Cichoňovi!

31:01
    Jakub Šlahař dostal nabito na levý kruh a z první zakončoval ke vzdálenější tyčce. Trefil ovšem pouze zadní mantinel.

31:49
    Po konci oslabení se domácí dostávali do dvou střeleckých pozic, ale Huf chytá klidně a připisuje si úspěšné zákroky.

32:11
    Kale Costa – 2 min., vysoká hůl.

32:18
    Hned na startu oslabení ujížděl Přemysl Svoboda, ale jeho rána od levého mantinelu nebyla přesná a kotouč skončil vedle branky.

32:53
    Přemysl Svoboda opět vyvezl kotouč a u pravého kruhu přenechal puk Husákovi. Ten střílel ale vysoko nad branku.

33:59
    Zdeněk Čáp dostal v závěru přesilovky nabito a hned zakončoval. Puk ale skončil těsně vedle branky.

35:47
    Patrik Husák šíleně odehrál kotouč a Zlín mohl před brankou zakončovat, ale nakonec to domácí zachránili.

37:26
    Lukáš Plos dobře vybojoval kotouč a domácí mohli jet dva na jednoho. Riku Sihvonen za sebou ale nechal puk a je po všem.

38:23
    Pavel Kordule dostal přihrávku od Costy a šel po levé straně do útoku. Nakonec i vystřelil, ale Huf si betonem připsal další skvělý zákrok!

39:28
    Martin Novotný to teď opravdu přehnal. Svoboda nejdříve zblízka netrefil branku, pak stejného hráče naremploval na mantinelu opravdu drsným zákrokem. Hostující hráč dostane dvouminutový trest.

39:28
    Martin Novotný – 2 min., vražení na hrazení.

39:48
    Jakub Tůma v krátké přesilovce před sirénou nahazoval svižně puk před branku, ale k teči nedošlo.

39:58
    Domácí to dobře sehráli, ale nakonec to přehráli. Po neúspěšném zakončení Sihvonena to zkoušel Korkiakoski, ale mířil vedle.

40:00

Druhá třetina nabídla další dva góly Zlína, který je opravdu blízko od postupu do finále Chance ligy. Hned na startu se prosadili v rozmezí necelé minuty Salmio a Šlahař. Třetí třetina začne v 18:49.

40:01

40:54
    Pavel Kordule dostal přihrávku do prázdné branky, ale kotouč od jeho hokejky skončil nakonec nad brankou!

41:29

42:50
    Litoměřice se snaží, ale Zlín chytře brání a nechce pustit čtyřgólový náskok. Uvidíme, na co se domácí zmůžou.

43:44
    Stanislav Sadovikov po kličce vyzkoušel štěstí střelou na zadní tyčku, ale branku se mu nakonec nepovedlo trefit.

44:29
    Nyní si Svoboda sjel před branku, před kterou dostal přihrávku a bekhendem se snažil zakončit. Puk trefil, ale nic nebezpečného nezpůsobil.

45:59
    Zlínští hrají, co potřebují. Nahazují za branku a do ničeho domácí nepouštějí.

46:50
    Aktivní Přemysl Svoboda vjel do útočné třetiny a hned zakončoval. Puk ale branku vůbec netrefil a Stadion je stále na nule.

47:43
    Kale Costa se u pravé tyčky dostal k volnému kotouči a snažil se ho dostat za přesouvajícího se Hufa. Ten ale stále drží čisté konto!

48:18
    Patrik Husák nyní nahazoval kotouč od modré čáry a tečovat se pokoušel Costa. Byl neúspěšný, po zákroku Hufa se bude vhazovat.

48:41
    Zdeněk Sedlák zkoušel štěstí střelou z levého kruhu, ale z úhlu nenašel skulinku ve výstroji Oldřicha Cichoně.

50:05
    Jesse Paukku prošel domácí obranou a chybělo mu jen úspěšné zakončení. Kotouč se zastavil nakonec na betonu Cichoně.

50:30
    Jakub Šlahař – 2 min., sekání.

50:52
    Stadionu start přesilovky moc nevychází. Nejdříve přišlo vypíchnutí, pak kotouč skončil mimo ledovou plochu.

51:42
    Domácí dlouho kombinovali a moc se jim nedařilo. Nakonec se ke střele před levým kruhem dostal Kuťák, ale puk srazil bránící hráč.

52:20
    Na konci další útočné akce byl Josef Jícha, ale ten z pravého kruhu vyslal velmi slabou střelu, která Hufa neměla šanci potrápit.

52:31

52:58
    Pěkně dostal nabito mezi kruhy Kale Costa, který z první vyslal tvrdou ránu po ledě. Huf si ale připsal další dobrý zákrok!

53:16
    Na druhé straně byl po obří chybě domácích osamocen Jan Süss, který šel sám na Cichoně, ale ten vyjel a střelu dobře vykryl.

54:10
    Sihvonen po vhazování vybojoval kotouč a u levé tyčky hned zakončoval, ale Huf dnes nemá v plánu inkasovat.

54:49
    Mikko Salmio si od levého mantinelu vybruslil až před branku, ale bekhendovým pokusem si na Cichoně nepřišel!

56:42
    Pokračuje se v dohrávání sedmého utkání semifinále play-off. Zlín zaslouženě postoupí do finále se Vsetínem.

58:04
    Zlín byl ještě aktivní v útoku. Werbik nejdříve zakončoval vedle branky, Šlahař pak střílel do brankáře Cichoně.

58:36
    Riku Sihvonen se dostal ke střele z levého kruhu, ale branku se mu nepovedlo ani trefit.

59:29
    Pavel Sedláček nyní zavezl kotouč a přenechal ho Köhlerovi. Ten střílel do vzdálenější šibenice, ale netrefil jí.

Je za námi sedmé semifinále play-off Chance ligy mezi Litoměřicemi a Zlínem, které skončilo jasnou výhrou hostů 4:0, kteří postupují do finále! Základ výhry dávali Berani od prvních minut a výrazně jim pomohl i brankář Daniel Huf.

Ode mě je to pro dnešek vše. Díky za pozornost a někdy zase napočtěnou. (19:25:05)

David Panuška

Branky a nahrávky: 3. Salonen (Sadovikov), 11. Salonen, 24. Salmio, 25. Šlahař (Süss)

Rozhodčí: Petružálek, Kika – Jindra, Malý