Arizona – NY Rangers 5:8 (kon.) | Colorado – Nashville 7:4 (kon.) | Winnipeg – Ottawa 2:3 (kon.)
Buffalo – Toronto 0:3 (kon.) | Columbus – Pittsburgh 4:3 (2:1 po s.n.) | Montreal – Carolina 0:3 (kon.)
Philadelphia – Chicago 1:5 (kon.) | Tampa – NY Islanders 4:1 (kon.) | Washington – Boston 2:3 (2:3 po s.n.)
St. Louis – San Jose 0:4 (kon.) | Seattle – Dallas 0:3 (kon.) | Calgary – Los Angeles 4:2 (kon.)
Vancouver – Anaheim 3:2 (kon.)
Tampa Bay Lightning
4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
New York Islanders
Neděle 31.03.2024, 00:00 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Tampa zažívá velice povedenou finální fázi sezóny. Neslané a nemastné výkony už jsou ty tam, v posledních pěti zápasech prohrály Blesky pouze po prodloužení s Los Angeles, jinak vyhrály nad Vegas San Jose, Anaheimem po prodloužení, a posledně i nad Bostonem. Aktuálně jsou Lightning už šestí s 87 body. Islanders jsou na tom o dost hůře. Aktuálně jsou až desátí v konferenci se 77 body, a play-off jim dost možná unikne. V posledních pěti zápasech prohráli s Carolinou, Detroitem a New Jersey, porazili pak Winnipeg a Floridu. Domácím bude v zápase chybět Brown a Sergačjov, hostům Mayfield.

Vzájemné zápasy:

NY Islanders – Tampa 2:4 (24.2.2024)
    NY Islanders – Tampa 6:2 (9.2.2024)
    NY Islanders – Tampa 6:1 (7.4.2023)

00:01

00:01
    Úvodní buly první třetiny vyhrála Tampa Bay Lightning.

00:29
    První šanci zápasu si připsal Lee, který se snažil naservírovat kotouč před branku pro spoluhráče, který si tam ale nesjel.

01:39
    Varlamov má na kontě první zákrok. Kotouč se odrazil od jeho betonu a Tampa pokračuje v akci.

01:44
    Nyní už Varlamov poprvé lapil kotouč a poté přerušil hru. Vhazuje se po jeho levici.

02:25
    5/5
    Islanders právě vstřelili branku! Islanders velice rychle otevírají skóre. KYLE PALMIERI se ujal kotouč a z pravého kruhu vypálil. Střela ani nevypadala nějak nebezpečně, ale Vasilevskij měl zakrytý výhled, takže kotouč propustil..Asistence: Ryan Pulock a Mike Reilly.
    Palmieri K., Nelson B., Cizikas C., Reilly M., Pulock R.
    Cirelli A., Stamkos S., Hagel B., Fleury H., Dumba M.
    02:25 Kyle PALMIERI - 0:1

04:30
    Varlamov parádně zkrotil na hrudníku nebezpečnou střelu Stamkose, který pálil klasicky z levého kruhu z první.

05:03
    Stamkos s Cirellim se dostali do akce dva na jednoho. Druhý jmenovaný to na sebe z levé strany vzal nakonec sám, ale šanci nedokázal proměnit.

05:50
    Romanov přebral kotouč ve střední třetině, ale velice špatnou přihrávkou se ho tam následně také zbavil.

06:09
    Varlamov si poradil nyní s další střelou z levého kruhu. Kotouč ukořistil, hru přerušil. Následuje komerční pauza.

06:44
    Hedman udržel pásmo, poslal kotouč Kučerovovi. Ten ho ještě zkoušel poslat na druhou tyčku pro spoluhráče, který si tam ale nestihl nabruslit.

07:07
    Kučerov nyní dobře uvolnil Stamkose, na kterého přenesl parádně kotouč z pravé strany, kapitán Tampy ale znovu pálil pouze do Varlamova.

07:46
    Islanders se zmocnili kotouče, aby ho následně ztratili kvůli zakázanému uvolnění, když jim kotouč ujel.

08:32
    Glendening sebral kotouč v rohu kluziště a parádně ho přenesl na druhou stranu pásma k tyčce branky, jeho spoluhráč ale nedokázal akci zakončit.

09:43
    Duclair se dostal před branku, kde mu Kučerov narýsoval skvělou přihrávku. Duclair ale trefil pouze rameno brankáře Varlamova.

09:46
    Nyní už to Kučerov zkusil sám. Znovu to byla nebezpečná střela, ale i tentokrát kotouč pokryl Varlamov, který pak přerušil hru.

10:16
    Point si sjel z levé strany na střed, nachystal si kotouč a následně pálil. Ani on ale Varlamova nezaskočil. Tampa má za 11 odehraných minut už 11 střel na kontě.

11:01
    Fleury si zajel za branku, tam ale kotouč ztratil. Islanders rychle otočili hru a dostali se do útočného pásma, ale nevypálili.

11:50
    Jeannot se snažil protáhnout do vápna, ale byl hitován a jeho střela, kterou při tom vyslal, byla velice nepřesná.

12:03
    Další icing opět vrací hosty, kteří si najížděli do zajímavé akce, do obranného pásma. Vhazuje se po levici ruského brankáře.

12:32
    Vyloučení v týmu New York Islanders:
    Adam Pelech – 2 min., podrážení.

13:01
    Tampa předvedla krásnou přesilovkovou kombinaci, kdy sehrála kotouč na Kučerova, který pálil do úplně prázdné branky, jenže trefil břevno.

13:37
    Varlamov nyní předvedl parádní zákrok proti další dobré střele Braydena Pointa. Následně se hostům podařilo kotouč vyhodit na druhou stranu.

14:02
    Další dlouhé a pomalé vyhození hostujících hokejistů. Přesilovka Tampy přitom není vůbec špatná, ale Blesky nevyužívají obrovské šance.

14:25
    5/4
    Tampa právě vstřelila branku! Lightning přesilovku přece jen využívají! Kučerov nahrál na střed DARRENU RADDYSHOVI, který vyslal brutální dělovku z první. Varlamov se ani nenadál, a puk měl už za zády. Asistence: Nikita Kučerov a Anthony Cirelli.
    Raddysh D., Cirelli A., Kučerov N., Hagel B., Perbix N.
    Horvat B., Pageau J., Pulock R., Romanov A.
    14:25 Darren RADDYSH - 1:1

15:00
    5/5
    Tampa právě vstřelila branku! Jen 35 sekund stačilo Lightning k otočení vedení v jejich prospěch. ANTHONY CIRELLI dostal přihrávku od Perbixe přímo před branku, a jak měl ve zvyku, kotouč jen doťukl do branky. Měl ale velké štěstí, protože trefil Varlamova, kterému kotouč pak propadl. Asistence: Nick Perbix a Brandon Hagel.
    Cirelli A., Stamkos S., Hagel B., Perbix N., Lilleberg E.
    Barzal M., Fasching H., Lee A., Reilly M., Dobson N.
    15:00 Anthony CIRELLI - 2:1

17:01
    Kučerov se chystal ke střele, ale byl sražen jedním z hostujících hokejistů. Nyní odjíždí na lavičku.

17:22
    Tampa vyhrála buly a vyslala už dvacátou střelou na brankáře Varlamova. To u Blesků rozhodně není zvykem.

18:09
    Po delší době to zkusili střelecky také hosté, ale Vasilevskij si s kotoučem jednoduše poradil, a ještě ho vyrazil příhodně Tampě do protiútoku.

18:53
    Chaffee nyní parádně forčekoval, soupeři uštědřil pořádnou ránu, získal kotouč a poslal ho Tampě do kombinace.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:23
    Islanders nevěděli, kudy se ze středního pásma dostat do toho útočného, a tak sehráli za svou branku, prostřídali řady, a zkusí znovu z obrany.

20:00

První třetina je u konce. Islanders se poměrně brzo prosadili, celou dobu ale byli horším výrazně horším týmem. Tampa je přehrávala ve všech aspektech, a byla jen otázka času, kdy se prosadí. Toho docílila v čase 14:25, kdy se v přesilovce prosadil Raddysh, a jen půl minutky poté už Cirelli poslala domácí do vedení. Ti mimochodem Ostrovany přestříleli v poměru 21:6.

20:01

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrála Tampa Bay.

21:40
    Islanders vyvezli kotouč, ale na hranici útočné třetiny ho zase ztratili. Tampa pokračuje v tlaku, který předváděla v třetině předcházející.

22:11
    Cal Clutterbuck parádně bekhendem od jedné tyčky přenesl kotouč k té druhé, kde si sjel Kyle MacLean, který ale nedokázal dorazit touš do branky.

22:18
    Nyní se poprvé v duelu dopustila zakázaného uvolnění domácí Tampa. Vhazuje se před Vasilevským.

24:09
    Stamkos naservíroval kotouč před branku dojíždějícímu Hagelovi, který ale obrovskou příležitost nevyužil.

24:32
    Stamkos schytal drsný hit. Z ledu se ale rychle posbíral, oklepal se, a pokračuje ve hře.

25:04
    Brock Nelson si z druhé vlny sjel na pravý kruh, snažil se rychle zakončit, ale střelou z první zlomil hokejku.

25:36
    Jeden z hostů pálil z modré čáry. Od někoho se ale střela odrazila až do ochranné sítě, a hra tak byla přerušena.

26:25
    Pageau si sjížděl na střed a byl adresátem pasu zprava. Kotouč ale vůbec nezachytil, a ten se tak jen projel do rohu kluziště na levé straně.

26:50
    Tampa nyní dobře vyhnala soupeře z útočného pásma, mezitím tak mohla vystřídat a poslat na led nové síly.

27:21
    Eyssimont poslal kotouč do hlediště. Bylo to ale s nějakou tečí, protože sudí nikoho nevyloučili.

28:40
    Barzal to zkusil z levé strany, jeho rána šla ale pouze do tyče domácí svatyně.

29:15
    Point byl u tyče připravený přijmout přihrávku od Kučerova, na poslední chvíli mu ale do trajektorie kotouče někdo "sáhl".

29:56
    Tampa se snažila o postupný útok přes dvě pásma, to se jí ale nepodařilo a kotouč poslala pouze na hokejky soupeře.

30:58
    Nyní se do dobré šance dostal Anthony Cirelli, který ovšem také trefil pouze konstrukci Varlamovovy branky.

31:22
    Barzal se dostal se spoluhráči do akce tři na jednoho. Následně hráč Islanders posunul parádně kotouč na Cizikase, který ale nepřekonal Vasilevského. Ten si připsal fantastický zákrok.

32:18
    Vasilevskij si připsal další zákrok, tentokrát proti tvrdé střele příklepem, kterou měl na svědomí hostující kapitán Lee.

33:24
    Duclair skvěle ukradl kotouč při akci hostů v útočném pásmu. Následně se hra rychle otočila, a Tampa se usadila v útočném pásmu.

33:32
    Domácí sehráli rychlou akci s finálním pasem na Kučerova, který ale pouze kotouč poslal do hrudi svého krajana Varlamova.

35:46
    Nikita Kučerov to vyzkoušel tvrdou ránou příklepem. Proti Varlamovovi se neprosadil, přesto alespoň donutil svého krajana, aby kotouč podržel.

35:47
    Duclair prohrál buly, Islanders se rychle dostali na druhou polovinu hřiště, ale nakonec tam nic nevymysleli.

36:45
    Fleurymu byla vyseknuta hokejka, která se proletěla vzduchem. Sudí to ale vůbec nevzal v potaz.

37:15
    Fleury se nyní v útočném pásmu rozhodoval, komu nahrát, až kotouč vypálil podél mantinelu.

37:33
    Lightning se nyní museli zbavit kotouče a vyhodit ho co nejdál, protože se dostávali pod tlak. To udělali, ale špatně. Je z toho zakázané uvolnění.

38:02
    Brock Nelson si sjel před branku pro přihrávku, tu dostal a okamžitě tak prověřil pozornost Vasilevského, který v tomto testu ale obstál.

38:23
    Vasilevskij s dalším parádním zákrokem proti jednomu z hostů. New York utahuje šrouby.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:06
    Vasilevskij raději skočil po kotouči, který z něj vypadl po předchozí střele Boa Horvatha. Hra se přerušuje.

40:00

Druhá třetina hodně proměnila podobu hry. Tampa, která měla v první třetině více než 20 střel na branku, jich nyní zapsala pouze devět. Zato Islanders viditelně přidali a začali hrát dost dobře. Chyběl jim puze gól.

40:01

40:21
    5/5
    Tampa právě vstřelila branku! Domácí se jen 21 sekund po startu třetí třetiny prosazují neskutečnou tečí STEVENA STAMKOSE! To bylo opravdu fantastické usměrnění kotouče. Akce byla ještě asi dvě minuty zkoumána na videu, sudí ale branku uznali. Asistence: Emil Lilleberg a Brandon Hagel.
    Stamkos S., Cirelli A., Hagel B., Perbix N., Lilleberg E.
    Palmieri K., Nelson B., Engvall P., Dobson N., Romanov A.
    40:21 Steven STAMKOS - 3:1

44:17
    Barzal si sjel z pravé strany k Vasilevskému a zkusil ho překonat bekhendovým zvedákem. To se mu ale nepovdelo.

44:28
    Ostrované kombinovali poměrně dlouho v útočném pásmu. Tam se jim ale nepovedlo nakonec vyprodukovat ani střelu.

45:09
    Cirelli nahodil kotouč dopředu, Varlamov si musel trochu povyjet a zamést ho někde jinde, protože se k němu stahoval už zase jiný hráč Tampy.

45:40
    Nelson čekal v jízdě na přihrávku, když ji ale přijímal, srazil ho jeden z obránců Tampy. Bylo to ale všechno v rámci pravidel.

46:09
    Pelech to nezkoušel vůbec špatně, Vasilevskij jeho ránu ale dokázal polapit a kotouč podržel. Hra se tak přerušuje.

47:27
    Engvall si najížděl na modrou, pas na něj byla ale dobře zablokován. Tampa rychle otočila hru.

47:46
    Darren Raddysh nyní poslal k zemi Barzala, který si najížděl k brance. Většina asi čekala odpískání faulu, sudí to ale na podrážení neviděli.

48:57
    Hosté nyní vyhodili kotouč přes všechny čáry a dopustili se tak zakázaného uvolnění. Vhazuje se po levici Varlamova.

49:29
    Kučerovova dělová rána nebyla pro Varlamova problémem. Ten kotouč pokryl, hru následně zastavil.

49:34
    Zase je tady zakázané uvolnění hostujícího týmu. V této herní činnosti dnes Islanders excelují.

50:31
    Vasilevskij si připsal skvělý a důležitý zákrok proti střele Nelsona z prostoru těsně před brankovištěm.

50:49
    Na druhé straně se do pásma projel Cirelli, který ale nedokázal ani přihrát kotouč spoluhráčům do šance, ani vypálit sám.

51:01
    Perbix přihrál Stamkosovi na střed, ten si následně střelu nachystal a vypálil, ovšem kotouč pouze usměrnil do gólmana.

51:15
    Brayden Point se proháčkoval středem mezi třemi hráči soupeře. Následně si kotouč stáhl na bekhend, ale jeho zakončení nebylo těžkou prací pro Varlamova.

52:47
    Tentokrát se Tampa k zakončení po dlouhém kombinování nedostala. Kotouč přebrali hosté a přetočili směr hry.

53:13
    Perbix zavezl kotouč do pásma, jenže mu tam nesjel nikdo ze spoluhráčů. Chvíli bojoval, ale proti přesile neměl šanci.

53:57
    Pelech nahazoval kotouč ještě ze středního pásma, v tom útočném ho už ale nikdo z hostů nedokázal dojet.

54:02
    Barzalova střela bekhendem Vasilevského výrazněji nepřekvapila. Ten si kotouč podržel a přerušil hru.

55:14
    Hagel našel Lilleberga, ten zakončoval z pozice před brankovištěm, ale nedokázal překonat Varlamova.

55:44
    Útoky Islanders vůbec nevychází podle přestav. Hosté už trochu pokukují po Varlamovovi, a ten zase po střídačce, jestli už nemá odjet, ale s takovou se New York k odvolání brankáře ani nedostane.

56:21
    Tak a je to tady. Varlamov opustil klec a Islanders jsou v útočné části v šesti. Zatím se jim ale nepodařilo najít si nějakou pozici ke střele.

56:49
    Tampa nejdříve vyhodila na zakázané uvolnění. Po buly v útočném pásmu Islanders Blesky znovu přebraly kotouč a zavezly ho za branku soupeře.

57:14
    5/6
    Tampa právě vstřelila branku! Kučerov si našel ANTHONYHO CIRELLIHO dobrým pasem, ten se projel k modré čáře a následně kotouč "vhodil" do volné svatyně. Asistence: Nikita Kučerov a Victor Hedman.
    Cirelli A., Kučerov N., Paul N., Raddysh D., Hedman V.
    Barzal M., Horvat B., Palmieri K., Nelson B., Reilly M., Dobson N.
    57:14 Anthony CIRELLI - 4:1

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty zápasu.

59:06
    Branka Varlamova byla vyhozena ze svého ukotvení. Následně se strhla menší potyčka, za Tampu to byli hlavně Chaffee a Eyssimont, kterým se nelíbilo chování soupeřových hráčů. Na druhé straně byl zase aktivní třeba Pageau.

59:06
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning:
    Matt Dumba – 2 min., hrubost.

59:12
    Tampa při oslabení rychle získala kotouč a následně ho vyhodila až za Varlamova. To pak zvládla znovu i po příjezdu soupeře zpět do útočného pásma.

Třetí třetina přinesla poslední dvě branky. Tampa nejdřív udeřila pouze 21 sekund po návratu z kabin, když se nádhernou tečí prosadil Stamkos, tři minuty před koncem poslala kotouč do prázdné brány Cirelli. Tampa tak vyhrála 4:1 a připsala si další tři body.

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 15. D. Raddysh (Kučerov, Cirelli), 15. Cirelli (Perbix, Hagel), 41. Stamkos (Lilleberg, Hagel), 58. Cirelli (Kučerov, Hedman) – 3. Palmieri (Pulock, Reilly)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (J. Johansson) – D. Raddysh, Hedman (A), Dumba, Perbix, Lilleberg, H. Fleury – Kučerov (A), Point, Duclair – Stamkos (C), Cirelli, Hagel – Chaffee, Paul, Eyssimont – Motte, Glendening, Jeannot.
    Trenér: Jon Cooper

New York Islanders: Varlamov (Sorokin) – Dobson, Pelech, Pulock, Reilly, Bortuzzo, Romanov – Palmieri, Nelson (A), Cizikas – Fasching, Barzal, Lee (C) – Horvat, Pageau, Engvall – Clutterbuck (A), MacLean, M. Martin.
    Trenér: Patrick Roy

Rozhodčí: J. Hebert, K. Nicholson