Arizona – NY Rangers 5:8 (kon.) | Colorado – Nashville 7:4 (kon.) | Winnipeg – Ottawa 2:3 (kon.)
Buffalo – Toronto 0:3 (kon.) | Columbus – Pittsburgh 4:3 (2:1 po s.n.) | Montreal – Carolina 0:3 (kon.)
Philadelphia – Chicago 1:5 (kon.) | Tampa – NY Islanders 4:1 (kon.) | Washington – Boston 2:3 (2:3 po s.n.)
St. Louis – San Jose 0:4 (kon.) | Seattle – Dallas 0:3 (kon.) | Calgary – Los Angeles 4:2 (kon.)
Vancouver – Anaheim 3:2 (kon.)
St. Louis Blues
0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
San Jose Sharks
Neděle 31.03.2024, 01:00 • Enterprise Center, St. Louis • NHL

Utkání je u konce a hosté si po devíti porážkách připisují vítězství! Třetí třetina byla o velkém tlaku St. Louis, které Blackwooda ostřelovalo ze všech možných pozic a byl to hokej prakticky na jednu branku. Gólman San Jose ale vše i za pomoci obrany zvládl pochytat a nakonec si připsal vychytanou nulu. Domácím nevyšla ani hra bez brankáře, kterou ranou přes celé kluziště potrestal Jan Rutta a uzavřel tak skóre na 0:4. St. Louis je po této porážce na pátém místě Centrální divize s 82 body, San Jose je v Pacifické divizi poslední se 42 body.

St. Louis se v dalším utkání představí v úterý od 3:00 doma proti Edmontonu, San Jose bude hrát ve stejný den od 4:30 na svém ledě proti Seattlu.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:02:50)

59:48
    Vyhození hostů do středního pásma, tady už je jasno, Mackenzie Blackwood si připíše vychytanou nulu!

59:08
    Parayko vystřelil přes obránce, ale i jeho rána skončila na Blackwoodovi.

58:24
    Ještě jedno zakázané uvolnění San Jose.

57:55
    Bolducovu ránu z první zastavil Blackwood, puk vyrazil před sebe.

57:19
    St. Louis se snaží dát alespoň čestný úspěch a tak i nadále pokračuje v ostřelování Blackwoodovy branky. Teď už ale v klasické hře pěti proti pěti.
    56:47 Jan RUTTA - 0:4

56:47
    5/6
    San Jose právě vstřelilo branku!
    A máme zřejmě definitivně rozhodnuto. Domácí pokračovali v tlaku v útočném pásmu, jenže puk se mezi kruhy odrazil na hůl JANA RUTTY, ten se s ničím nepáral a prostě vystřelil směrem na prázdnou branku. Tu trefil a je to tedy 0:4. Asistence: Nico Sturm.
    Rutta J., Sturm N., Kunin L., Ferraro M., Bailey J.
    Schenn B., Thomas R., Kyrou J., Krug T., Neighbours J., Bučněvič P.

56:30
    Hofer je na střídačce, začíná dlouhá power-play St. Louis.

55:47
    Tlak St. Louis vrcholí, prakticky celá třetina se hraje v pásmu hostujícího celku.

54:23
    Hosté jsou v plném počtu.

54:08
    Hosté vyhazují alespoň do středního pásma.

53:40
    Rychlá kombinace St. Louis, opět byl na konci Kyrou, teď ale byla jeho střela zablokována.

52:28
    Do volného prostoru dostal přihrávku Kyrou, Blackwwod měl ale na jeho ránu velice dobrý výhled a zvládl prudký pokus lapit.

52:23
    Domácí tým si zahraje přesilovku, dvě minuty za držení totiž obdržel Mikael Granlund.

52:01
    Vyhozený puk hostů znamená zakázané uvolnění a návrat před Blackwooda.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 29. Zadina, 33. Granlund (Zetterlund, Eklund), 38. Kunin, 57. Rutta (Sturm)

St. Louis Blues: Hofer (Binnington) – Parayko, Leddy, Kessel, Krug, Faulk (A), Perunovich – Neighbours, Thomas (A), Bučněvič – Kyrou, B. Schenn (C), Saad – Toropčenko, Hayes, Z. Bolduc – Kapanen, N. Walker, Blais.
    Trenér: Drew Bannister

San Jose Sharks: Blackwood (D. Cooley) – Burroughs, Ferraro (A), Addison, M. Vlasic, Rutta, Thrun – Zetterlund, Granlund (A), Kostin – Zadina, Kunin (A), Bailey – Labanc, Sturm, Bordeleau – Hoffman, Carpenter, Eklund.
    Trenér: David Quinn

Rozhodčí: Dunning, Hebert – Murray, Flemington

Diváci: 18 096