Pardubice – Třinec 4:1 (kon.) | Mladá Boleslav – K. Vary 0:2 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
4:1 (2:0, 0:0, 2:1) Stav série: 3:0
HC Oceláři Třinec
Pondělí 01.04.2024, 17:30 • Enteria arena, Pardubice • Extraliga dorostu • Semifinále

Ode mě je to vše, přeji hezký zbytek Velikonočního pondělí. (19:46:11)

Dynamo po výhře v sérii 3:0 postupuje do finále Extraligy dorostu! Na dnešním vítězství 4:1 se gólem podílel Štěpán Lempach a hattrickem Vít Macek. Snížení třineckého Antonína Karase v konečném důsledku již nic neřešilo.

59:53
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    Pavel Tvrdík – 2 min., krosček,
    Teodor Vápeník – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
    David Lukas Holub – 2 min., hrubost + 10 min. osobní trest, nesportovní chování, odpyká Jakub Polášek.

59:53
    Navzdory třinecké přesilovce je už o vítězi jasno. Kvůli strkanici v obranném pásmu Pardubic se bude ale ještě vylučovat.

59:30
    Rybnikárovu střelu vyrazil Tuláček reflexivně lapačkou.

58:39
    Brána Třince je zase prázdná.

58:39
    Martin Mikeska – 2 min., nedovolené bránění.

58:31
    Skácel radši ukryl puk do lapačky. O vítězi je nicméně už s velkou pravděpodobností rozhodnuto.

57:53
    5/6
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Oceláři i v oslabení nechali svoji bránu prázdnou a brzy inkasovali. VÍT MACEK završil hattrick! Asistence: David Krčál a Ondřej Ruml.
    Macek V., Krčál D., Ruml O., Křečan F., Rolinek T.
    Byrtus D., Marek J., Rybnikár M., Hebar A., Spaskin M., Weiss M.

57:32
    Dominik Řípa – 2 min., držení.

57:24
    Třinecká brána je prázdná, hosté to zkusí v šesti.

57:24
    Oddechový čas pro tým HC Oceláři Třinec.

57:24
    Pardubice nyní poslaly puk na zakázané uvolnění.

57:17
    Další chyba v podobě ofsajdu znovu zastavila třinecký postup vpřed.

56:30
    Domácí se nesoustředí jen na bránění a snaží se hrozit i z protiútoků.

55:54
    Oceláři špatně rozehráli a způsobili zakázané uvolnění. Čas se jim rychle krátí.

54:57
    Východočeši zvládli soupeřův krátký nápor, ale hosté se snaží znovu zatlačit.

54:00
    Oba týmy jsou po klidné herní pasáži již v plném počtu.

53:34

52:45

52:25
    Ve čtyřech na obou stranách se aktuálně hraje velmi opatrně.

51:34
    HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Matěj Weiss.

51:24
    Pardubice se v oslabení zatím dobře brání.

50:45
    Tomáš Novosad – 2 min., napadení.

50:38
    5/5
    Nedlouho po velké Sekaninově šanci se Dynamo usadilo v útočném pásmu a udeřilo. Po Křečanově asistenci rozradostnil velmi solidně zaplněnou malou halu svým druhým gólem v zápase VÍT MACEK. Asistence: Filip Křečan.
    Macek V., Křečan F., Rolinek T., Ruml O., Krčál D.
    Karas A., Marek J., Řípa D., Řehák R., Spaskin M.

49:48
    Po třineckém zaváhání v rozehrávce se kotouč zprava dostal k osamocenému Sekaninovi. Ten tváří v tvář Skácelovi neuspěl, protože přestřelil.

49:13
    Pardubický brankář si připsal další zákrok, hosté se musí pro puk vracet na vlastní území.

48:04
    Rychlý výpad Ocelářů přinesl střelu, se kterou si Tuláček bez problémů poradil.

47:59
    Třineckým akcím nyní skutečně schází větší přesnost, takže se hostům nedaří usadit se v útočné třetině.

47:20
    Nepřesná slezská kombinace znamená icing.

46:55
    Tuláček tentokrát zastavil třinecký střelecký pokus.

46:05
    Odpískáno zakázané uvolnění Třince.

45:45
    5/4
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři se v samotném závěru přesilové hry přece jen dočkali přesného zakončení a dramatizují utkání. Autorem branky je ANTONÍN KARAS. Asistence: Dominik Řípa a Dominick Radim Byrtus.
    Karas A., Řípa D., Byrtus D., Řehák R., Hrček J.
    Křečan F., Ruml O., Macek V., Rolinek T.

45:35
    Oceláři se snaží častěji ostřelovat pardubickou svatyni.

44:58
    Domácí se v oslabení úspěšně brání, přičemž znovu vyhodili puk do bezpečí.

44:30
    Dynamo se osvobodilo vyhozením.

44:05
    Holub střílel od modré čáry jen do těla Tuláčka.

43:46
    Lukáš Korec – 2 min., nedovolené bránění.

43:05
    Pardubice se nicméně dobře brání a soupeře k nebezpečným zakončením nepouští.

41:57
    Hosté jsou nyní směrem dopředu aktivnější. Nic jiného jim vzhledem ke stavu zápasu i celé série ani nezbývá.

41:06
    Naopak Dynamo se do obranného pásma Třince ještě nedostalo i proto, že jim postup vpřed znemožnil ofsajd.

40:30
    Tuláček betonem vyrazil Karasovo nahození, Oceláři se nadále drží v útočném pásmu.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:01.

Vcelku vyrovnaná druhá dvacetiminutovka gól nenabídla, a tak stále platí průběžné skóre 2:0. Dynamo si jednou zahrálo přesilovku, která zůstala bez využití.

40:00

39:50
    Proti Holubově pokusu Tuláček zasáhl vyrážečkou.

39:00
    Spaskin se pohledně prokličkoval k zakončení, ale na Tuláčka si nepřišel.

38:09
    Teď už bylo zapotřebí Skácelova zákroku.

37:55
    Po několika zblokovaných střelách se musí Dynamo pro puk vracet do středního pásma.

37:21
    Rozhodčí odpískali domácím postavení mimo hru.

37:09
    Krátkému náporu Pardubic se Třinec ubránil.

35:30
    Po Markově ráně od modré čáry a Tuláčkově zásahu vyletěl puk vysoko nad pardubického brankáře, k třinecké dorážce pak nedošlo.

35:13
    A icingu se dopustili i Východočeši.

34:52

34:36
    Oceláři po sérii soubojů v útočném pásmu puk nezískali do svého držení a z tlaku nakonec nic nebylo.

33:25
    Domácí se rychle řítili na Skácela, ale ten ve druhé třetině zůstává nepřekonaný.

33:00
    Z pardubického útoku v tomto případě nic nebylo, oba celky se rozhodly střídat.

31:50
    Řehák se ze slotu pokusil vystřelit z první, jenže puk trefil velmi špatně a Tuláček měl tak lehkou práci.

30:23
    Pardubice se v útočném pásmu dlouho neohřály, protože Třinec dokázal kotouč vyhodit na neutrální území.

29:51
    Z levé strany střílel Řípa, Tuláček znovu úspěšně zakročil.

28:56
    Pardubickou akci teď překazil ofsajd, který sudí nepřehlédl.

27:54
    Rolinek mohl jet sám na gólmana, ale jedním z obránců byl včas zastaven.

27:09
    Po delší době zaútočili Slezané, Tuláčka však nepřekonali.

26:44
    Již po přesilové hře přišlo další pardubické zakončení. Ani to za záda třineckého brankáře nedoletělo.

26:38

26:21
    Domácí se rychle usadili zpátky v útočném pásmu. Vápeník pak vystřelil do Skácelovy lapačky.

25:59
    Hosté se dokázali osvobodit vyhozením.

25:44
    Pardubická přesilovková kombinace nevypadá špatně a drží Oceláře pod tlakem. Sekanina teď mířil do náručí Skácela.

24:38
    Antonín Karas – 2 min., vražení na hrazení.

24:32
    Drábek vypíchl soupeři puk a ujížděl se spoluhráčem v přečíslení dva na jednoho na Skácela. Rozhodl se vystřelit, ale netrefil bránu.

24:08
    Tentokrát musel zasahovat Tuláček.

23:16
    Nyní již došlo k pardubické střele a následnému přerušení hry. Vhazovat se bude po pravé ruce Skácela.

22:42
    Tato ofenziva Třince už vypadala docela nadějně, ale zhatila ji nepřesná přihrávka.

21:42
    Má první nebezpečné zakončení či výraznější tlak v útočném pásmu v prostřední třetině zatím čekáme.

20:40
    Oba týmy zahájily druhou část neúspěšnými útočnými akcemi.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:17.

Oceláři do zápasu vstoupili aktivně, v první třetině se jim nicméně ještě více vzdálil zvrat v semifinálové sérii Extraligy dorostu. Ve 13. minutě totiž otevřel skóre Štěpán Lempach a minutu poté zvýšil na aktuálních 2:0 Vít Macek.

20:00

19:59
    A těsně před sirénou je tu ještě zakázané uvolnění Pardubic.

19:43
    Po útoku Třince vyrazilo Dynamo do brejku, ale zastavil ho odpískaný ofsajd.

19:14
    Domácí nyní zatlačili svého soupeře a chtějí ještě před přestávkou přidat třetí gól.

18:20
    Krčál v podobné akci na druhé straně přihrál Rolinkovi, jenž v pádu nezakončil dobře.

17:15
    Řípa předal puk Řehákovi, ten Tuláčka překonat nedokázal.

15:47
    Vápeník hned po přejetí modré čáry mířil nad horní tyč.

15:16
    Odpískán další ofsajd Ocelářů.

14:48
    Mikeska se pokusil prokličkovat přes dva protihráče, ale k zakončení se nedostal.

13:58
    Kromě branek trochu přibývá i tvrdších střetů. Teď nicméně rozhodčí odpískali Třinci ofsajd.

13:33
    5/5
    Prvotnímu nájezdu pardubických hokejistů Skácel odolal, ale odražený kotouč si před brankovištěm našel VÍT MACEK, který ho zblízka poslal nechytatelně pod víko. Asistence: Tomáš Rolínek a David Krčál.
    Macek V., Rolinek T., Krčál D., Ruml O., Vápeník T.
    Karas A., Holub D., Hrček J., Hladoník V., Spaskin M.

13:00
    Hosté se snaží rychle odpovědět. Domácí vyhodili jen na zakázané uvolnění.

12:10
    5/5
    Teď už třinecký gólman zasáhnout nedokázal. Sekanina přihrál ŠTĚPÁNU LEMPACHOVI, který projel rozhozenou obranou a povedenou kličkou zasunul puk za Skácela. Asistence: Tobiáš Sekanina.
    Lempach Š., Sekanina T., Úlehla E., Vápeník T., Korec L.
    Niemczyk P., Marek J., Řípa D., Rybnikár M., Weiss M.

11:50
    Nyní dvakrát zasahoval Skácel.

11:33
    Oceláři se znovu pokusili překonat Tuláčka, opět neúspěšně.

10:14
    Ihned po vhazování vyletěla na pardubického brankáře rána, kterou dokázal zneškodnit. Následný protiútok střelecké zakončení nepřinesl.

10:05
    Teď zahrozili naopak hosté a rovněž Tuláček radši přerušil hru.

09:18
    Krčál poslal ze středního pásma kotouč na Skácela, jenž ho ukryl pod lapačku.

08:40
    Hosté si nepohlídali ofsajdové postavení.

08:22
    Tentokrát už musel Skácel zakročit. Následuje buly po jeho pravici.

08:00
    Pardubický protiútok vyústil ve střelu, jež proletěla vedle brány.

07:34
    Verdikt byl nakonec změněn, vhazuje se ve středovém kruhu.

07:34
    Odpískáno první zakázáné uvolnění Ocelářů.

06:59
    Krčál se po odrazu puku od zadního mantinelu pokusil zakončit bekhendem, ale nepřesně.

06:10
    Kaletovo nahození bylo velmi nepřesné, Třinec se však stále drží na sokově území.

05:00
    Rybnikárova přihrávka zpoza brány adresáta nenašla a Dynamo se znovu ubránilo.

03:45
    S pukem hrají častěji Slezané, kteří k mnoha střeleckým pokusům Východočechy nepouští.

02:53
    Nyní hosté více zatlačili svého soupeře, ale jeden z útočících hráčů stál nedovoleně v brankovišti.

02:15
    Třinci se zatím úplně nedaří usadit se v útočném pásmu, takže se Pardubice v klidu brání.

01:09
    První, leč nepovedené zakončení si již připsali také Oceláři.

00:20
    Rolinek po neúspěšném útoku hostů ujel do brejku, ale Skácela nepřekonal.

00:01

HC Dynamo Pardubice: Tuláček (Veřmiřovský) – Ruml, Řehořek, Vápeník (A), Novosad, Křečan – Joska, D. Drábek, Sekanina – Krčál, Lempach, Korec (A) – V. Macek, M. Novák, P. Tvrdík – Úlehla, Mikeska, Rolinek (C).
    Trenér: Vojtěch Faltys

HC Oceláři Třinec: Skácel (Čelko) – Karas, Holub (C), Kaleta, Byrtus, Niemczyk, J. Marek – Řípa (A), Rybnikár (A), Weiss – Hrček, Hebar, Hladoník – Morcinek, J. Polášek, Řehák – Spaskin, Richter.
    Trenér: Marek Malík

Rozhodčí: Wagner, Zavřel – Maštalíř, Brož.

Dobrý den, v malé hale enteria areny se odehraje třetí zápas semifinálového duelu Extraligy dorostu mezi Pardubicemi a Třincem. Pokud Dynamo vyhraje, postoupí do finále.

Úvodní dvě utkání se uskutečnila na ledě Ocelářů, kteří ani v jednom případě nedokázali využít domácího prostředí k důležité výhře. V prvním zápase dvakrát vedli, jenže Východočeši dokázali pokaždé vyrovnat. Vítězný pardubický gól na konečných 3:2 vstřelil po 39 odehraných sekundách prodloužení Tomáš Rolinek. Ve druhém klání hosté od 19. minuty drželi díky trefě Lukáše Korce těsný náskok, ve 45. však Třinec srovnal krok zásahem Myroslava Spaskina. Poslední slovo měl ovšem opět kapitán Pardubic Rolinek, jenž výsledek 2:1 tentokrát určil po minutě a půl hry v nastaveném čase. Východočeši tedy mají za vedení 2:0 v semifinále k dispozici dva postupové mečboly.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Michal Jelínek

Branky a nahrávky: 13. Lempach (Sekanina), 14. V. Macek (Rolinek, Krčál), 51. V. Macek (Křečan), 58. V. Macek (Krčál, Ruml) – 46. Karas (Řípa, Byrtus)

Rozhodčí: Wagner, Zavřel – Maštalíř, Brož