Pardubice – Třinec 4:1 (kon.) | Mladá Boleslav – K. Vary 0:2 (kon.)
BK Mladá Boleslav
0:2 (0:1, 0:1, 0:0) Stav série: 2:1
HC Energie Karlovy Vary
Pondělí 01.04.2024, 18:00 • ŠKOENERGO Aréna, Mladá Boleslav • Extraliga dorostu • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Srdečně Vás vítám z mladoboleslavské ŠKOENERGO Arény, kde se dnes na Velikonoční pondělí odehraje 3. duel semifinále dorostenecké extraligy mezi BK Mladá Boleslav a HC Energie Karlovy Vary

Bruslaři si v sezóně zatím vedli velmi dobře. Probojovali se až do semifinále, ve kterém první dvě utkání na ledě Energetiků vyhráli. Dnes od nich můžeme jistě očekávat pokračování v jejich zběsilé jízdě.

Nejlepší hráči:
    Vojtěch Beran – 8 bodů (4+4)
    Petr Hanyš – 7 bodů (3+4)
    Jakub Kristek – 7 bodů (2+5)

Brankáři:
    Marek Sklenička – 4 zápasy, 122 zákroků, úspěšnost 94.57%, průměrně 1.83 gólů na zápas
    František Kovář – 3 zápasy, 60 zákroků, úspěšnost 88.24%, průměrně 3.43 gólů na zápas

Energetici semifinále proti Mladé Boleslavi nezačali tolik dobře, neboť úvodní dva zápasy prohráli i na vlastním ledě. Můžeme tedy dnes od nich čekat, že budou jistě tvrdě bojovat, aby navrátili sérii do Varů.

Kryštof Dyk – 9 bodů (3+6)
    Viktor Wardas – 8 bodů (3+5)
    Vlastimil Blažek – 8 bodů (5+3)

Brankáři:
    Martin Psohlavec – 3 zápasy, 31 zákroků, úspěšnost 91.04%, průměrně 3.21 gólů na zápas
    Michal Oršulák – 6 zápasů, 136 zákroků, úspěšnost 90.07%, průměrně 3.66 gólů na zápas

BK Mladá Boleslav: Sklenička (F. Kovář) – D. Kovář, Doležel, T. Čermák, K. Hájek, Hora, R. Šilhavý – Hanyš (A), V. Beran (A), Kurka – Vasiak, F. Matějka, Kristek (C) – O. Hrouda, Churáček, I. Maxin – Václavík, Ždanov.
    Trenér: Martin Škaloud

HC Energie Karlovy Vary: Oršulák (Psohlavec) – Dyk (A), D. Postl, F. Čermák, Gombár, Pelikán (C), Kůrka, Vrzal – Wardas (A), Š. Šilhan, Poizl – L. Slavík, Kyncl, Habla – V. Blažek, D. Sedláček, Kváš – Tomek.
    Trenér: Tomáš Andrys

Rozhodčí: Daniel Jechoutek, Michal Kostourek – Petr Kotlík, Jakub Figer.

00:01

00:04
    Úvodní bule patří domácím a jdou do útoku.

00:15
    O puk přišli a musí se rychle vrátit do obrany.

00:30
    Hanyš vybojoval ve středním pásmu puk a jde do rychlého protiútoku.

01:06
    Domácí o puk přišli a hra se tak otočila na druhou stranu.

01:41
    Boleslavští sice vyhodili puk ze svého pásma, ale Energetici se vzápětí vrací.

02:11
    Rozjetý Beran se dostal podél mantinelu s pukem až do pásma hostů, tam ale o puk přišel.

02:51
    Hrouda prodloužil přihrávku do útočné třetiny a Boleslav se snaží znovu založit útok.

03:35
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav:
    Ondřej Hrouda – 2 min., podrážení.

03:44
    Wardas zkouší střelu z pravého kruhu, Sklenička ale dokázal vše pokrýt a puk dostal pod kontrolu.

04:17
    Kůrka to zkouší z levého kruhu, jeho střela letí ale mimo branku.

04:53
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
    Jakub Habla – 2 min., podrážení.

05:35

05:50
    Boleslavští rozehrávají zpoza své branky a přechází pomalu do útoku.

06:23
    Adam Kurka – 2 min., držení.

06:38
    Na puku jsou hosté, ale nedaří se jim proniknout do útočného pásma.

06:53

07:25
    Wardas se dostal s pukem až do mezikruží, ke střele ale nakonec nedošlo, neboť mu jeden z mladoboleslavských obránců vyrazil puk z hokejky.

08:23

09:16
    Kurka parádně prokličkoval mezi obranou hostů přes celé hřiště.

10:16
    Na puku jsou zase hosté, které ale zastavuje zakázané uvolnění. Vhazuje se po pravici Oršuláka.

10:50
    Matějka nahrál Kristkovi do mezikruží, který puk nahrál ještě spoluhráči na pravý kruh. Ten vystřelil, ale Oršulák se stihl otočit a parádním zákrokem jeho střelu zneškodnil.

11:40
    Bruslaři si vybojovali ve svém pásmu puk, ale poté kvůli nepřesné přihrávce vylo pískáno zakázané uvolnění. Vhazuje se po pravici Skleničky.

12:17
    Čermák připravil Vrzala ve středním pásmu o puk. Špatnou přihrávkou ale Energetici získali opět kotouč a zkusili střelou prověřit Skleničku. Ten vše bez problémů chytá.

13:11
    Hanyš jel s Kurkou do útoku, Kurkova střela byla ale nepřesná a byla vyražená mimo hrací plochu. Vhazuje se ve třetině hostů.

14:08
    Probíhají boje v pásmu hostů.

14:22
    Puk se dostal k Oršulákovi, který ho raději bere do lapačky. Vhazuje se po jeho levici.

14:49
    Zakázané uvolnění domácích.

15:33
    Ani jednomu celku se momentálně nedaří se dostat do větších akcí.

15:56
    Nakonec se to podařilo domácím, kteří se dostali do šance. Oršulák si ale své brankoviště pohlídal a nic z této akce nebylo.

16:32
    Hosté jsou na puku a snaží se dostat do útoku. Zastavilo je ale zakázané uvolnění.

17:13
    Doležel to zkouší od modré, jeho střela neměla ale razanci a byla zblokována.

17:54
    Puk se dostal nebezpečně před Skleničkovu bránu, ten si vše ale pohlídal.

18:30
    Jeden z Bruslařů utrpěl tvrdý hit a leží na ledu. Vše ale bylo v rámci pravidel.

19:13
    5/5
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    A máme tady úvodní branku! VLASTIMIL BLAŽEK se zmocnil puku a propasíroval ho za záda Skleničky. Asistence: Michal Kváš a Petr Tomek.
    Blažek V., Kváš M., Tomek P., Pelikán M., Vrzal T.
    Hora V., Šilhavý R., Hrouda O., Churáček D., Maxin I.

19:45
    Čermák zablokoval střelu hostů.

20:00

Do úvodu zápasu naskočily oba celky v rychlém tempu a jistě ukázaly svoji bojovnost. Nakonec v této třetině byli úspěšnější Energetici, kterým zařídil v průběhu poslední minuty Vlastimil Blažek vedení.

Další třetina začne přibližně v 18:48.

20:01

20:08
    Hned zkraje třetiny bylo pískáno zakázané uvolnění a vhazuje se po pravici Oršuláka.

20:38
    Na puku se stále drží Boleslav a snaží se vymyslet nějakou akci.

21:09
    Michal Kváš – 2 min., hákování.

21:38
    Domácím se zatím nedaří se usadit v útočné třetině.

21:56
    Nakonec je pískáno zakázané uvolnění, vhazuje se po pravici Skleničky.

22:13
    Maxin zkouší střelu od modré, Oršulák puk sice chytil, ale poté mu vypadl a odrazil se k mantinelu.

22:53
    Energetici tvrdě napadají Bruslaře, kterým se tak nedaří se dostat k možnosti střely.

23:09

23:41
    Hosté vyhazují puk na zakázané uvolnění.

24:23
    Vrzal střílí od modré, Sklenička bez problémů chytá.

24:36
    Wardasovu špatnou přihrávku zachytili domácí, kteří tak jdou do útoku.

25:29
    Matějka střílí z mezikruží, hosté ale jeho střelu zablokovali.

26:16
    Domácím se nedaří rozehrát a přejít do útočného pásma.

27:07
    Maxin to vzal nakonec na sebe, s pukem se dostal do útočné třetiny a z mezikruží vystřelil.

27:23
    Hra se ale rychle přesunula na druhou stranu, kdy se Sklenička blýskl parádním zákrokem.

27:39
    Hosté stále aktivně napadají domácí a nedovolují jim tak rozehrát.

28:15
    Bruslaře nakonec při přejetí do útoku zastavuje ofsajd.

28:34
    Hájek zachytil ve středním pásmu špatnou přihrávku Energetiků.

28:57
    Doležel nedokázal zachytit puk u mantinelu, který se tak dostal do pásma domácích.

29:18
    Mladoboleslavští se rychle dostali zpátky do útoku, kde i prozkoušeli Oršuláka. Ten vše ale parádně vychytal.

29:55
    Rostislav Šilhavý – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

30:38
    Domácí vyhazují puk ze svého pásma a osvobozují se.

31:07
    5/4
    Nepokojů před brankou Skleničky nakonec dokázal využít MICHAL KVÁŠ, který sklidil puk do již prázdné branky.
    Kváš M., Poizl D., Habla J., Dyk K., Sedláček D.
    Kovář D., Doležel M., Vasiak S., Kristek J.

31:47
    Imrich Maxin – 2 min., nedovolené bránění.

32:30
    Nepokoje před brankou domácích pokračují, nakonec ale vyhazují puk z pásma a osvobozují se.

33:13
    David Poizl – 2 min., sekání.

33:43
    David Churáček – 2 min., vysoká hůl.

34:05
    Domácím se teď vážně nedaří, neboť byli během posledních pár minut několikrát vyloučení.

34:45
    Bruslaři se zmocnili puku a jdou do útoku.

35:13

35:43

36:08
    Šilhavý střílí od modré. S jeho střelou si ale Oršulák poradil.

37:00
    Maxin vybojoval puk v rohu u mantinelu v pásmu hostů.

38:12
    Kurka to zkouší z levého kruhu.

38:24
    Tlak na hosty stoupá a mladoboleslavští to stále zkouší.

39:38
    Velká šance domácích. Jeden z útočníků se ocitl sám před brankou, ale neměl možnost efektivně zakončit.

40:00

Ve druhém dějství byli opět úspěšnější hosté z Karlových Varů, kteří navýšili svůj náskok o další gól. Domácím se zatím nedaří proměnit šance.

Další třetina začne přibližně v 19:34.

40:01

40:40
    Kyncl se ocitl s pukem sám před Skleničkou, který jeho pokus vychytal.

41:04
    Domácím se nedaří založit útočnou akci a stále přichází o puk.

41:25
    Zakázané uvolnění hostů.

41:53
    Bruslařům se nepovedlo rychle rozehrát a bylo pískáno další zakázané uvolnění.

42:06
    Tomek střílí z levého kruhu a Sklenička chytá do lapačky.

42:55
    Filip Matějka – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě.

44:08
    Domácím se zatím daří oslabení bránit.

44:31
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazuje se po pravici Oršuláka.

44:55

45:20
    Karlovarští šli do přečíslení 2 na 1, Sklenička jejich šanci ale zneškodnil.

46:50
    Hra se přelévá ze strany na stranu.

47:28
    Kristek obral hosty ve středním pásmu o puk.

48:08
    Hanyš střílí z pravého kruhu. Oršulák jeho střelu ale chytá.

48:36
    Hájek nahazuje puk před branku. Nikdo z jeho spoluhráčů ale neměl možnost puk zpracovat.

49:28
    Matějka střílí z levého kruhu. Jeho střela letěla ale na hruď gólmana, takže s ní Oršulák neměl žádný problém.

49:31
    Daniel Postl – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

50:05
    Boleslav zvyšuje tlak na energetiky.

50:24
    Hostům se podařilo vyhodit puk z pásma a rychle vystřídat.

50:27
    Bruslaře zastavuje ofsajd.

51:04
    Maxin nahazuje od modré puk před bránu.

51:31

52:20
    Na puku jsou hosté, kteří se snaží rozehrát ze svého pásma.

53:16
    Na puku je Boleslav, která má šancí snížit náskok hostů.

53:39
    O puk následně přišli a hrají opět Energetici.

54:55
    Hora nahazuje puk do útočného pásma.

55:28
    Mladoboleslavští se stále snaží dostat do útoku a vytvořit nějakou akci.

56:12
    Jakub Kyncl – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě.

56:23
    Bruslaři mají možnost snížit náskok Energetiků, pokud se jim podaří využít přesilovku.

57:15
    Šilhavý to zkouší od modré, ale nepřesně.

57:46
    Opět Šilhavý od modré, tentokrát jeho střela letěla těsně nad brankou.