Mladá Boleslav – Vítkovice 4:3 (po pr.) | Pardubice – BUTCHIS 5:4 (kon.)
Předvýběr.CZ Florbal MB
4:3 (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0) Stav série: 4:3
1. SC TEMPISH Vítkovice
Neděle 07.04.2024, 17:00 • MSH Mladá Boleslav • Livesport Superliga • Semifinále

To je z mé strany vše, děkuji vám za pozornost. (18:57:28)

Předvýběr.CZ Florbal MB – 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:3
    Branky a nahrávky: 3. Zakonov (Sládek), 23. Bergman (J. Bína), 26. D. Šebek (Sládek), 63. Zakonov – 3. R. Gattnar (Matejčík), 38. Zubek (M. Gattnar), 43. Jankovský (Šebesta). Rozhodčí: Jiří Dolanský a Vojtěch Sýkora. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:0. Diváci: 900. Zásahy brankářů: 9:14. Po třetinách: 1:1, 2:1, 0:1 – 1:0.

Střely na bránu v prodloužení: 2 – 0.

Nejlepší hráči: Filip Zakonov (Mladá Boleslav) – Rostislav Gattnar (Vítkovice)

62:18 Filip ZAKONOV - 4:3

62:18
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! Posledním Superfinalistou sezony 2023/2024 se stává domácí tým Předvýběr.CZ Florbal MB. Po individuální akci propálil FILIP ZAKONOV vše, co mu stálo v cestě ! V Mladé Boleslavi se tak dneska asi bude dlouho slavit, naopak Vítkovice mohou doufat pouze v úspěch její ženské složky. Bez asistence.

61:24
    I prodloužení je to zatím o vyčkávání.

60:42
    Rostislav Gattnar nedokázal sám před Bauerem nedokázal trefit skákavý balónek.

59:58
    Šedesát minut nerozhodlo. O postupu do Superfinále nám tak rozhodne prodloužení!

59:01
    Poslední minuta základní části....

58:40
    Pro oba týmy je to teď stejné, sebemenší chyba může přinést konec sezóny a postup do Superfinále.

58:01
    Další minutka je pryč.

57:24
    Besta utekl s míčkem přes celé hřiště, do zakončení se ale nedostal.

57:01
    Ohlášené poslední tři minuty třetí třetiny!

55:55
    Šebek z otočky terfuje pouze boční síťku hostující branky!

54:55
    Čas nám hodně rychle utíká, stále máme nerozhodný stav.

53:40
    Na hřišti se nic nezměnila. Oba týmy se snaží postupnou kombinací se dostat před branku soupeře.

51:45
    Boleslav to zkouší znovu postupnou rozehrávkou z vlastní poloviny.

51:13
    Následuje komerční přestávka.

51:05
    Hraje se nám převázně ve středu hřiště.

50:01
    Třetí třetina se nám dostala do své druhé poloviny.

49:05
    Stále je to hodně opatrné, nikdo nechce se zakaždou cenu hnát do útoku a přijít zbytečně o balónek.

48:46
    Gašparík v nadějné pozici netrefil hostující branku!

46:44
    Sledujeme rychlou hru, která se přelévá ze strany na stranu. V zakončení to ale drhne na obou stranách. Je vidět, že nikdo nechce udělat rozhodující chybu, která by znamenala konec sezony pro jeden nebo druhý tým.

45:01
    Boleslav ubránila i druhou přesilovou hru Vítkovic!

44:20
    Nyní už ale Vítkovice znovu kombinují na polovině soupeře.

43:45
    Přesilová hra se zatím Vítkovicím vůbec nedaří. Boleslav pošetřila čas s balónkem na jejich polovině.

43:20
    Vítkovice okamžitě zaujaly útočné postavení.

43:01
    Vyloučení v týmu Předvýběr.CZ Florbal MB:
    Lukáš Punčochář – 2 min., hra rukou.
    42:54 Ondřej JANKOVSKÝ - 3:3

42:54
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Nedáš dostaneš! Souček na druhé straně podržel své spoluhráče a vzápětí na druhé straně přichází trest! Nádhernou střelou od mantinelu vymetl pavučinu domácí branky ONDŘEJ JANKOVSKÝ. Asistence: Jan Šebesta.

42:17
    Souček teď pravou nohou vykopnul míček nad svou branku. Zabránil tak gólu Bíny!

42:00
    Sledujeme rychlou hru, oba týmy jsou hodně aktivní.

40:40
    Dnešní utkání sleduje 900 diváků.

40:01
    Boleslav znovu uspěla na zahajovacím buly.

40:01

Střely na branku ve druhé třetině: 6 – 7.

40:00

39:01
    Právě probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:20
    Oba týmy se teď rychlými přechody snaží dostat do nějaké zajímavé příležitosti.

37:30
    Vítkovice jsou na míčku a znovu kombinují.
    37:16 Adam ZUBEK - 3:2

37:16
    Chyba v rozehrávce domácích!, po které přichází trest v podobě snížení. Martin Gattnar vybojoval balónek, který poslal křížnou přihrávkou na volného ADAMA ZUBKA, před kterým už byla jen odkrytá domácí klec. Bauer skákal ale na rychlou střelu vítkovického brankáře nedoskočil. Asistence: Martin Gattnar.

36:44
    Šindler před brankou trefil pouze připraveného Bauera.

35:37

34:11
    Obrana Vítkovic je kompaktní a nepouští domácí na dostřel své branky.

33:09
    Další kombinaci domácí teď začínají od vlastní branky.

31:41
    Domácí jsou kompletní.

31:38
    Šindler z levé strany z první netrefil domácí zařízení!

31:05
    Boleslav vlastní oslabení zatím dobře brání!

30:30
    Zoubek v dobré příležitosti střílí vysoko nad!

30:05
    Hosté zaujali útočné psotavení na soupeřově polovině.

30:01
    Zápas se nám dostal do své druhé poloviny.

29:41
    Michal Sládek – 2 min., Blokování soupeřovy hole.

29:38
    Další výborný zákrok Součka!

29:23
    Vařecha vyslal nebezpečnou střelu. Míček byl ale tečovaný a skončil za mantinelem.

28:47
    Šebesta trefuje jen připravený blok domácích obránců.

27:44
    Domácí jsou stále na balónku a snaží se s ním kombinovat.

26:45
    Domácí další branka nakopla a jsou teď dost aktivní na míčku.
    25:45 Daniel ŠEBEK - 3:1

25:45
    Přichází další branku domácích! Když nevíš co s míčkem, tak se říká vystřel. Podobným pořekladem se teď řídil DANIEL ŠEBEK, který ze středu hřiště poslal míček směrem k bráně a ten skončil až v síti. Souček nic neviděl přes stínící se hráče a tak nedokázal zakončit. Asistence: Michal Sládek.

25:20
    Voln úder pro domácí. Do zakončení se ale nikdo z mladoboleslavských nedostal.

24:55
    Delong rozezvonil tyč hostující branky!

23:55
    Šindler v zajímavé šanci na Bauera nevyzrál.

23:18
    Hra je přerušna, Zoubek zůstal ležet na hrací ploše.
    22:24 Filip BERGMAN - 2:1

22:24
    Obrovská chyba hostující obrany! Bína dokázal vybojovat míček, posunul ho na FILIPA BERGMANA, který usmítěnou střelou překonal Součka! Mladoboleslavský hráč před utkáním nahradil distancovaného Suchánka na poslední chvíli a svou účast na palubovce oslavil gólem. Asistence: Jakub Bína.

22:05
    Závar před hostující brankou! Jako poslední se chtěl do zakončení dostat Sládek, ale míček už nespracoval.

20:50
    V prvním šanci druhé periody se objevil Sládek, ten ale branku přestřelil.

20:01
    Úvodní buly dopadlo lépet pro hráče Mladé Boleslavi.

20:01

Střely na branku v první třetině: 8 – 3.

20:00

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:25
    Sledujeme rychlou hru, která se přelévá ze stranu na stranu.

17:58
    Teď to v hale zahučelo! Míček propadl za Součka, ale balónek který směřoval do prázdné branky dokázal vítkovický brankář zastavit!

16:00
    Opět je to hodně nepřesné na obou stranách.

14:48
    Bergman v zajímavé šanci rozezvonil branku Součka!

13:15
    Hájek se mohl dostat do zajímavé šance. Trefil ale pouze připraveného Bauera.

12:55
    Hra se nám teď znovu mírně uklidnila.

11:14
    Sládek po rychlém brejku nedokázal překonat domácího brankáře, k dorážce se dostal Šebek, ten pálil pouze do bloku.

10:44

10:01
    První třetina se nám dostala do své druhé poloviny.

09:18
    Pažákovo zakončení z otočky si cestu mezi tři tyče domácí branky cestu nenašlo.

08:48
    Vítkovičtí to teď zkouší postupným útokem z vlastní poloviny.

08:18
    V další šanci se teď objevil Besta. Ale jeho střela byla hodně nepřesná.

07:55
    Stejná situace jako při prvním gólu domácích. V zakončení se mohl bojevit Sládek, ale domácí hráč tentokráte skákající míček nespracoval.

07:21
    K vidění jsou nepřesnosti na obou stranách.

06:47
    Vařecha nedokázal svůj pokus z dálky umístit mezi tři tyče.

06:05
    Stále je to hodně rychlé. Oba týmy jsou hodně aktivní.

05:33
    Zoubek před Bauerem nedokázal uspět. Domácí brankář opět výborný.

04:47
    Šindler z otočky netrefil domácí zařízení. Hra se nám teď přelévá ze strany na stranu.

03:06
    Bauer teď pomohl svému týmu výborným zákrokem. Vítkovice po vyrovnávácím gólu ožily.
    02:42 Rostislav GATTNAR - 1:1

02:42
    Domácí se z vedení neradovali příliš dlouho. Chyba v rozehrávce, po které přichází trest. Bauera v domácí bráně dokázal překonat ROSTISLAV GATTNAR. Asistence: Marek Matejčík.
    02:14 Filip ZAKONOV - 1:0

02:14
    Domácí rozebrali obranu Vítkovic. Dvě rychlé přihrávky z vlastní poloviny na Sládka, který křížnou přihrávkou našel volného FILIPA ZAKONOVA, před kterým už byla odkrytá prázdná branka domácích. Asistence: Michal Sládek.

01:35
    Po úvodním náporu z obou stran se nám hra teď mírně uklidnila.

01:00
    Oba týmy vstoupily do utkání hodně aktivně.

00:30
    Uspět nedokázal ani Vařecha.

00:24
    Delong v první šanci trefil pouze boční síťku.

00:01
    Na úvodním buly úpěšnější Beneš.

00:01

Předvýběr.CZ Florbal MB: L. Bauer (Týc) – Feigl, Punčochář, Zakonov, Zoufalý, Gruber, Besta – Gašparík, Delong, Bergman, Sládek, Šourek, Vařecha, D. Beneš, Tokoš, J. Bína, Tomašík, D. Šebek.
    Trenér: Joonas Naava

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček (Jasiok) – Sidunov, Jankovský, Šebesta, Vítovec, Hatala, Hubálek – Šindler, R. Gattnar, Matejčík, Pažák, Fukala, Zubek, M. Gattnar, A. Šmíd, Slončík, L. Hájek, Palčinský, Galia.
    Trenér: Tomáš Martiník

Rozhodčí: Jiří Dolanský a Vojtěch Sýkora.

Nejproduktivnější hráči obou týmů v play-off

Za domácí je nejproduktivnějším hráčem Martin Tokoš s Adamem Delongem, kteří shodně nasbírali za 10 zápasů 16 kanadských bodů! Za ními je na třetím místě s 11 kanadskými body Milan Tomašík.

Za Vítkovice je nejproduktivnější Rostislav Gattnar, který už nasbíral 19 kanadských bodů! Za ním je Adam Zubek s 15 body a Martin Gattnar se 14 kanadskými body.

Probíhající série

Mladá Boleslav měla první zápas ve třetí třetině skvěle rozehraný, když vyhrávala 7:4 a už měla na dosah první bod v sérii. Vítkovice nic nevzdaly, dokázaly vyrovnat a 20 vteřin před koncem dokonce jít do vedení 8:7, které si dokázaly uhlídat a berou první bod v sérii.

Druhý zápas zase vypadal lépe po druhé třetině pro Vítkovice, ale nakonec to byla Mladá Boleslav, která dokázala zabrat ve třetí třetině a srovnala stav utkání na 6:6, v prodloužení poté rozhodli domácí, kteří srovnali sérii na 1:1.

Třetí zápas byl v režii Mladé Boleslavi, která od začátku zápasu vedla a dokázala si své vedení pohlídat až do konce třetí třetiny a vyhrát 6:3.

Čtvrtý zápas byl nesmírně vyrovnaný a opět muselo rozhodnout prodloužení, ve kterém po 8 minutách rozhodly Vítkovice po pohledné akci.

Pátý zápas se odehrál ve středu v Mladé Boleslavi, Vítkovice skvěle zvládaly hru dozadu i dopředu a zaslouženě si vzaly pátý bod v sérii a v pátek mohli rozhodnout a postoupit do semifinále.

Šestý zápas se odehrál na Dubině, kde jsme dlouho viděli skvělou hru Mladé Boleslavi, která vedla po polovině zápasu už 4:0, poté přišel zbytečný faul Suchánka a ten dostal 4 minuty, Vítkovice dokázaly stáhnout na 2:4 a do přestávky se dostat ještě na kontakt. Ve třetí třetině jako první udeřili opět hosté a vedli o dvě branky, ale Vítkovice nic nevzdaly a dokázaly srovnat na 5:5! V prodloužení branka nepadla a rozhodovaly nájezdy, ve kterých vyhráli hosté poměrem 3:1.

Cesty týmů do semifinále

Vítkovice na tom byly v základní části dost podobně, obsadily těsně za Mladou Boleslaví třetí pozici a to znamenalo, že si vybíraly do čtvrtfinále jako třetí, při výběru nijak netaktizovaly a vzaly si papírově nejslabšího soupeře, což byla Bohemka. První dva zápasy byly velmi opatrné v hale Vítkovic, první zápas lépe hráli hosté, kteří si došli pro výhru 3:1, druhý zápas byl na druhou stranu lepší od Vítkovic a po dvou odehraných zápasech se srovnal stav série na 1:1. Třetí zápas byl vyrovnaný a vyhrát si zasloužily oba týmy, ale nakonec Vítkovice utekly na rozdíl tří branek a vyhrály těsně 6:5. Čtvrtý zápas potřebovala srovnat Bohemka stav na 2:2, což se jí povedlo po přesvědčivé výhře 9:4 a celá série se stěhovala za nerozhodného stavu zpět do Vítkovic. Tam si lépe vedli domácí borci, které poslal do vederní v sérii 3:2 Marek Matejčík. Šestý zápas začala dobře družina trenéra Michala Jedličky, ale Vítkovice nic nevzdaly a ve třetí třetině dokázaly vstřelit tři branky a postoupit do semifinále po výhře 6:3.

Mladá Boleslav patří dlouhodobě k nejlepším týmům v Česku. Po základní části se umístila těsně na druhém místě za Tatranem Střešovice a dostala se tak automaticky do čtvrtfinále. Superliga je zajímavá tím, že si soupeře týmy vybírají, podle toho, jak skončily v základní části, takže Mladá Boleslav vybírala hned jako druhá a zvolila si výherce z předkola FBC Liberec. Úvodní dva zápasy se odehrály v Mladé Boleslavi, první zápas bez větších problémů zvládli domácí hráči vysokým rozdílem 10:1. Poté přišlo hned druhý den další utkání a to už bylo dost vyrovnané, spíše Liberec stále tahal za delší konec ale nakonec domácí celek dokázal celé utkání otočit a došel si pro těsnou výhru 9:8 a do Liberce cestoval s dvoubodovým náskokem v sérii. Třetí zápas vypadal hodně podobně jako ten minulý, opět usmálo štěstí na hráče Mladé Boleslavi, kteří dokázali vyhrát těsně 5:4. Čtvrtý zápas už byl trochu rozdílově výraznější Mladá Boleslav si došla pro výhru snadněji (10:5). Do semifinále si sice vybírala jako druhá, ale nemohla to ovlivnit, protože vše určil první, tedy Tatran Střešovice.

Formát play-off

Play-off hrají týmy od 1. do 10. mista v tabulce, hned prvních 6 celků hraje rovnou čtvrtfinále a zbylé čtyři se poperou v předkole na dva vítězné duely o další dvě místa v osmičce. Poté se dále postupuje čtvrtfinále i semifinále – na 4 vítězné zápasy a finále se hraje pouze jeden zápas v O2 Aréně 14. dubna.

Play-down – 11. až 14. tým tabulky podle umístění svedou souboje o udržení, dva vítězné se zachraňují a končí pro ně sezóna poražené spolu opět bojují alespoň o baráž, horší sestupuje do 1. ligy a vítěz hraje baráž s poraženým finalistou 1. ligy mužů. Vítěz první ligy postupuje přímo Superligy mužů.

Vítáme vás u on-line přenosu ze sedmého utkání semifinále Livesport Superligy mezi týmy Předvýběr.CZ Florbal MB a 1. SC TEMPISH Vítkovice. Utkání začíná v 17:00.

MCh

Branky a nahrávky: 3. Zakonov (Sládek), 23. Bergman (J. Bína), 26. D. Šebek (Sládek), 63. Zakonov – 3. R. Gattnar (Matejčík), 38. Zubek (M. Gattnar), 43. Jankovský (Šebesta)

Využití: 0:0. Zásahy brankářů: 9:14.

Rozhodčí: Jiří Dolanský a Vojtěch Sýkora